folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Akraba Evliliğine Karşı Mısınız ?

Akraba Evliliğine Karşı Mısınız ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gecement
    Gecement's avatar
    Erkek

opusdei bunu yazdı:
    -----------------------------

Hocam eğer müslüman isen bunu dikkate almalısın !

Nisa Suresi 23. Ayet

23. 

حُرِّمَتْ عَلَيْكُمْ أُمَّهَاتُكُمْ وَبَنَاتُكُمْ وَأَخَوَاتُكُمْ وَعَمَّاتُكُمْ وَخَالاَتُكُمْ وَبَنَاتُ الأَخِ وَبَنَاتُ الأُخْتِ وَأُمَّهَاتُكُمُ اللاَّتِي أَرْضَعْنَكُمْ وَأَخَوَاتُكُم مِّنَ الرَّضَاعَةِ وَأُمَّهَاتُ نِسَآئِكُمْ وَرَبَائِبُكُمُ اللاَّتِي فِي حُجُورِكُم مِّن نِّسَآئِكُمُ اللاَّتِي دَخَلْتُم بِهِنَّ فَإِن لَّمْ تَكُونُواْ دَخَلْتُم بِهِنَّ فَلاَ جُنَاحَ عَلَيْكُمْ وَحَلاَئِلُ أَبْنَائِكُمُ الَّذِينَ مِنْ أَصْلاَبِكُمْ وَأَن تَجْمَعُواْ بَيْنَ الأُخْتَيْنِ إَلاَّ مَا قَدْ سَلَفَ إِنَّ اللّهَ كَانَ غَفُورًا رَّحِيمًا

Size şunları nikahlamak haram kılındı: Anneleriniz, kızlarınız, kız kardeşleriniz, halalarınız, teyzeleriniz, erkek ve kız kardeşlerinizin kızları, sizi emziren süt anneleriniz, süt kızkardeşleriniz ve karılarınızın anneleri, ve kendileri ile zifafa girdiğiniz kadınlarınızdan olan ve evlerinizde bulunan üvey kızlarınız. Eğer üvey kızlarınızın anneleri ile zifafa girmemişseniz onlarla evlenmenizde size bir günah yoktur. Sulbünüzden gelen (öz) oğullarınızın hanımları ile evlenmeniz ve iki kız kardeşi birlikte nikahlamanız da haramdır. Ancak cahiliyyet devrinde geçen geçmiştir. Şüphesiz ki Allah gafur (çok bağışlayıcı) ve çok merhamet edicidir.

Gördüğünüz gibi amcakızı, dayıkızı, teyzekızı, halakızı ile evlenilebilir. Bi problem yok. Zaten tıbbi yönden de bi sorun yok. Artık evlenmeden önce muayene olup sağlık raporu alıyorsunuz. Kan uyuşmazlığı gibi sorunlar kız a vurulacak bir aşı ile tam çözüme kavuşabiliyor. + Kan uyuşmazlığı sadece akrabalar arasında olan bişle değil ki. Akrabanız olmayanb birinde de aynı sorun yaşanabilir. ki artık bunlar bir sorun değil.

Kan uyuşmazlığımı ? rapor mu ? kim veriyor o genetik taramayı ? Hocam allah aşkına bu nasıl bi cehalettir yarabbim

o senin doktor aldığın rapor sadece cinsel yolla bulaşabilecek hastalıkların taramasını içeriyor.

bu video da seni gördüm hoca 

http://www.facebookvideoindir.com/vm1247606-astim-ilaci-nasil-kullanilir-.html

Solak Cerrah
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

sanırım herkes beni evleniyo olarak gördü.

durum kardeşimin durumu...yanlış diyorum olmaz diyorum. anlamıyor gerizekalı

illa ipe asacaksın

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Eredanne
    Eredanne's avatar
    Erkek

kaygusuz bunu yazdı:

sanırım herkes beni evleniyo olarak gördü.

durum kardeşimin durumu...yanlış diyorum olmaz diyorum. anlamıyor gerizekalı

illa ipe asacaksın

Ya bırak oda seviyosa evlensinler ;)
    Benim kardeşim olsa ben bir şey demezdim. (Ateist'imdir hani o konudada problemim olmazda)
    Seviyorsa evlencek yani her türlü uçarı kaçarı yok ;)

http://194.71.107.80/ Thepiratebay.se'e burdan ulaşabilirsiniz
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lepusmorris
    lepusmorris's avatar
    Erkek

hani marjinel bizdik amk:d karşıyız.

..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hojucuk
    hojucuk's avatar
    Erkek

akraba evliligine karsi degilim. hatta kosullar uygunsa oneririm.

teyzenin , dayinin, halanin kizindan oglundan daha iyi bakilmis , taninmis nereden bulacan, hele bir de guzelse , yakisikliysa daha iyisi samda kayisi :)

sakat cocuk dogar ayagi got ayagi , cocuk yapmadan once kan tahlili yapar baktirirsiniz uyusuyor mu uyusmuyor mu kanlariniz.

ornegin ben baskasini sevip almis olmasaydim dayimin kizini memnuniyetle alirdim.

C* ya hepsin ya hic..ya TÜRK"sün ya pic!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

hojucuk bunu yazdı:

sakat cocuk dogar ayagi got ayagi , cocuk yapmadan once kan tahlili yapar baktirirsiniz uyusuyor mu uyusmuyor mu kanlariniz.

söylediğin şey yani kan uyuşmazlığı akraba olmayan kişilerin çocuklarında da olabilen ve tedavi edilebilen birşey.

akraba evliliğiyle alakası yok.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

evlendiğin kişi lise mezunu sıradan işçi

sense üniversite mezunusun

yarın bi gün yüksek tahsilli çalış lan derse emrederse ne olacak ?

sevgi aşk filan ben bunlara inanmıyorum pek. hayat mücadeledir mücadele etmek için gerekli şartları düzende tutmalı insan. bu olmassa bozuk cd den fark kalır mı ileriki zamanda ?

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gecement
    Gecement's avatar
    Erkek

hojucuk bunu yazdı:

akraba evliligine karsi degilim. hatta kosullar uygunsa oneririm.

teyzenin , dayinin, halanin kizindan oglundan daha iyi bakilmis , taninmis nereden bulacan, hele bir de guzelse , yakisikliysa daha iyisi samda kayisi :)

ornegin ben baskasini sevip almis olmasaydim dayimin kizini memnuniyetle alirdim.

ağır cahil ! lisede mi okumadınız be! bezelye mezelye mendel bi b.k mu bilmiyonuz!

Solak Cerrah
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hojucuk
    hojucuk's avatar
    Erkek

Prometheus bunu yazdı:

hojucuk bunu yazdı:

söylediğin şey yani kan uyuşmazlığı akraba olmayan kişilerin çocuklarında da olabilen ve tedavi edilebilen birşey.

akraba evliliğiyle alakası yok.

evet akraba evliligiyle alakasi yok. aile , akraba arasinda daha sik goruldugu icin kimisi oyle sanir.

C* ya hepsin ya hic..ya TÜRK"sün ya pic!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SnowDrop
    SnowDrop's avatar
    Erkek

kaygusuz bunu yazdı:

benim için önemli bu. ailevi durum. akraba evliliği doğru mudur sizce yanlışmıdır ? (benim düşüncem yanlış sakat evlat v.b durumlar)

müridlerimiz cevap yazarsa sevinirim. evet veya hayır lütfen.

karşı değilim diyenlerde belirtirse iyi olur.

çocuğun sakat çıkmasından önce benim zihniyetime göre bi akrabamın kızı benım kardeşimdir

ben küçükken 5 yaşındaydım lan bu kadar açık ve net.
Toplam Hit: 31413 Toplam Mesaj: 205