folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Akraba Evliliğine Karşı Mısınız ?

Akraba Evliliğine Karşı Mısınız ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

Türkiye’de yapılan her 5 evlilikten 1’inde eşler akrabadır (%21,7) ve bunların %70’i 1. kuzenler arasında gerçekleşmektedir.

Bir akrabanızla evlendiğinizde sizin sülalenizin, ırkınızın, ya da yakın çevrenizin taşıdığı hastalıklı gizli genleri, evlendiğiniz akrabanızın genleriyle birleştirerek ortaya hastalıklı, ömrü kısa, geri zekâlı, bakıma muhtaç, ömrünün çoğunu hastanelerde geçirecek bir çocuk ortaya çıkarabilirsiniz. Aynı kökenden gelen insanların nasıl dış görünüşleri benzerse, genleri de aynı şekilde ortak noktalar taşır. Bu nedenle bir ailenin herhangi bir geninde yıllar içinde oluşmuş ve kuşaktan kuşağa sessizce taşınarak, tüm fertlerin paylaştığı hastalıklı bir geni, aynı aileden bir bireyle evlenerek yeni oluşan bireyin hasta olmasına neden olabilirsiniz.

http://www.akrabaevliligi.com/

Bu topraklar BAAS benzeri tek adamlı rejimlere geçit vermedi bugüne kadar
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    irem27
    irem27's avatar
    Dişi

Malesef eski caglardan gelen '' mal disariya gitmesin , bolunmesin , aile icinde kalsin '' gibi ilkel bir anlayisin uzantisi mahiyetindeki bu anlayis,saglikli nesillerin olusmasinin onundeki en buyuk engel.

There was an irem come unto the earth,born in the holy land of Pennsylvania,raised in the mystical east of Allentown.She believed she had the power to help herself and all mankind,so that others saw her power and came to her to be healed of their troubles and their many diseases.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    glaurung
    glaurung's avatar
    Erkek

Kendileşme çok tehlikeli bir durumdur eğer krosingover olmasaydı birkaç nesil bire süremezdi 2 kişinin döllerinin birbirleriyle çifleşmeleri sonucunda oluşacak soy. Hatta iki kişi %100 farklı olsa bile (aslında bu %0.01) in farklı olmasıdır, 20.nesini göremez o soy, işi dine çekmeyin yalnız sonra kötü ben oluyorum. Ayrıca ben kuzenime karşı en ufak bir şey beslemeyi nasıl denir uygun görmezken uygun görmek ne kelime kardeşimden farksızdır kuzenlerim, elalem neler yapıyor neler.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Branxian
    Branxian's avatar
    Erkek

glaurung bunu yazdı:
    -----------------------------

Kendileşme çok tehlikeli bir durumdur eğer krosingover olmasaydı birkaç nesil bire süremezdi 2 kişinin döllerinin birbirleriyle çifleşmeleri sonucunda oluşacak soy. Hatta iki kişi %100 farklı olsa bile (aslında bu %0.01) in farklı olmasıdır, 20.nesini göremez o soy, işi dine çekmeyin yalnız sonra kötü ben oluyorum. Ayrıca ben kuzenime karşı en ufak bir şey beslemeyi nasıl denir uygun görmezken uygun görmek ne kelime kardeşimden farksızdır kuzenlerim, elalem neler yapıyor neler.

Aynen katılıyorum hocam.

Ya biz kuzenlerimizle çok yakınız yada milletin düşünce yapısı çok farklı.

Ben anlamıyorum bu işi. 

Kurtla sevişen mazoşist koyun
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Asker
    Asker's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    uzak akrabaysa neden olmasin gonul bu sonucta sevebilir kuzen bana gore yakin biraz daha uzak olursa daha iyi olur bence: )
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dark_Lord
    Dark_Lord's avatar
    Erkek

ultrAsker bunu yazdı:

2 gönül bir olursa, kimse sizin görüşlerinizi siklemez. boşuna tartışmayın.

kişisel fikrim de bu düzeyde. seviyorlarsa bana bok yemek düşer.

Bu güzel bir tespit

Caliber bunu yazdı:

Laf enseste gelmiş *mk! :D Başta da dedim kuzeninizle haftada 5 kere görüşebilirsiniz ve bu evlilik fikri size iğrenç gelebilir sapkınlık da gelir bana da gelir yani 5 kere görüşsem çok samimi olsam ama başka birisi 5 ayda bir görür hatta görmeyedebilir ve ona normal gelebilir bu göreceli birşeydir. Yabancı gibi büyümüşlerdir tek ortak noktaları yaşadıkları bayramlar ve soyisimleri olabilir... Mesela bana barbunya iğrenç gelir ama başkası çok lezzetli diyebilir ve ben ona gerizekalı muamelesi yapmam yapamam da. :D Bu da aynı şey barbunya yemek sakıncalı değildir ha gaz riski vardır ama o kişi o riski göze alıyor demek ben alamıyorum. Gerçi barbunya gaz yapar mı bilmiyom da aklıma o geldi. Şimdi barbunya sevmiyorsan başka sevene de girizikâlı dime tamam mı yavrucuğum? Elit takılıyorsunuz ama ray-ban marka at gözlüğünüz mevcut.

Helal olsun

Ve en acı tespit benim için:

nevorapat bunu yazdı:

Şimdi ciddi ciddi düşündümde evlenıcek güzel bi yaştaşım akrabamda yok amk nasıl bi şanstır 

"biz televizyon izleyerek, milyonerler, sinema tanrıları, rock yıldızları olacağımıza inanarak büyüdük ama olamayacağız... hepimiz heba oluyoruz... bütün bir nesil benzin pompalıyor, garsonluk yapıyor ya da beyaz yakalı köle olmuş... reklamlar yüzünden araba ve kıyafet peşindeyiz... nefret ettiğimiz işlerde çalışıyor, gereksiz şeyler alıyoruz..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dentist
    Dentist's avatar
    Erkek

Hocam iki insan birbirini seviyorsa karşılarında kimse duramaz.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    irem27
    irem27's avatar
    Dişi

http://www.tahribat.com/Forum-Cocuk-Ken-Kadin-122870/

Pusulanin hep kuzeyi gosteren ibresi gibi,bir erkegin suclayan parmagi da daima ,bir kadini gosterir her zaman...Seninle benim gibi kadinlara hayatta yalnizca bir tek marifet gereklidir,o da zaten okulda ogretilmez. 1 - tahammul 2 - katlanmak 3 -sabretmek ..Sahip oldugumuz tek sey bu yetenegimizdir,bir erkegin kalbi fesat,habir bir seydir.Bir ananin rahmine hic benzemez.kanamaz,sana yer acmak icin genislemez...

Sakat dogan cocuklar buyuduklerinde onlari neler bekliyor bir ornegine bakalim mi hep beraber ?

[[ İzmit'te zihinsel engelli üvey kız kardeşini 20 yaşındaki N.M.'yi, para karşılığı erkeklere sattığı iddia edilen abla S.M. gözaltına alındı.

Kartepe ilçesinde bulunan Suadiye Cemal Doğan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde kalan zihinsel engelli N.M. dayısı H.Ü. tarafından kaldığı yurt yetkililerinden izin alarak tatil yapıp dinlenmesi amacıyla İstanbul Avcılar Semti’ndeki evine götürdü.

Ardından eve gelen üvey abla S.M. dayısından izinsiz zihinsel engelli üvey kız kardeşini kaçırdı. Yeğeninin kaçırıldığını anlayan dayı H.Ü. polise başvurdu.

Ardından yaklaşık bir ay sonra kaldığı yurda tekrar getirilen zihinsel engelli N.M. başından geçenleri yurt yetkilileri de durumu polise anlattı. Polis, N.M.’nin ifadeleri doğrultusunda üvey kardeşini erkeklere pazarladığı iddiasıyla abla S.M., Kartepe İlçesi’ndeki evinde gözaltına alındı.

Üvey abla S.M. suçlamaları kabul etmezken Emniyet Müdürlüğü’nde alınan ifadesinin ardından Kocaeli Adliyesi’ne sevk edildi.

Zihinsel engelli N.M.’nin annesinin ve babasının şiddetli geçimsizlik nedeniyle 10 yıl önce boşandıkları ve N.M. ile 3 kardeşini de bakamadıkları için yurda verdikleri öğrenildi. ]]

Yasamak , evliliklerde aile ici iliskilerin sakat cocuklar dogurma riskine aldirmaksizin daha yerinde bir karar oldugunu ve sebebinin ise bir hastalik yada kaza meydana geldiginde esinizin akraba da oldugu icin size bakacagini savunuyormus , siz bu ornegi de incelediniz .Ona Katiliyormusunuz ? Haklilik payi yokmu sizce ?

There was an irem come unto the earth,born in the holy land of Pennsylvania,raised in the mystical east of Allentown.She believed she had the power to help herself and all mankind,so that others saw her power and came to her to be healed of their troubles and their many diseases.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KafirImam
    KafirImam's avatar
    Erkek
    Hocam ben kizkardesle evlenmek zaten yasal degil diye biliyorum. Her turlusune de karsiyim

O da yok.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zone
    zone's avatar
    Erkek

ulan dayınla evlenip napıcaksın  karikatürü aklıma geldi :D

Toplam Hit: 26585 Toplam Mesaj: 205