folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Akraba Evliliğine Karşı Mısınız ?

Akraba Evliliğine Karşı Mısınız ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tbtgezgini
    tbtgezgini's avatar
    Erkek

sıcak bakmıyorum ben bu olaya.

akrabam olduğunu bildiğim halde duygu besleyemem herhalde içinden gelmeli insanın zaten.

...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erc
    erc's avatar
    Erkek

Ben vicdanımla yorum yapıyorum bence akraba evliliği sakat çocuk vs gibi şeylerden yasaklanmaktan ziyade,memleketinden uzak bir yerde bir akraba gördüğünde hissettiğiniz o akraba sevgisiyle,aşk farklıdır. Akraba evliliği zorlanılmadığı sürece olmamalı gereken birşey bence. Aşk ve akraba sevgisini karıştırmamalı insanlar..

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HighElf
    HighElf's avatar
    Erkek

Balkan kültürü içinde yetiştiğim için hiç ama hiç sıcak bakmıyorum, hatta çok ama çok garibime gidiyor, lakin Dini sebeplerden ötürüde karşıyım diyemiyorum

Bir Arnavut atasözü der ki: Burri pa arme si gruaja pa breke ! Silahsiz adam donsuz kadin gibidir !
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RotKerim
    RotKerim's avatar
    Erkek

Şimdi şöyleki yeni nesile kadar bizim aile hep akraba eviliğiydi, Yörük olduğumuz için dağda, yolda akrabandan başka kimse yok, yerleşik hayata geçtikten sonra da bu günümüzü kadar etti, annem babamda akraba, ve sülalede hiç sakat, özürlü yok ( ben varım işte bi tek kafada var biraz :) işin şakası bi yana, ablamların akranlarından itibaren bitti ve şuan 0. o sakatlık olayına falan o yüzden hiç inanmıyorum, belki düşük bir yüzdedir. benim fikrime gelince, bizimkiler yerleşik hayata geçmeden önce gayet normal olduğu gibi belki ben o dönemde olsam banada çok normal gelirdi ama gel görki şuan öyle değil, kuzenlerime kardeş gözüyle bakmışım, bakıyorum. imkansız ben karşıyım, ve bu konu hakkında genel bi gorus olusturmakda imkansız aşırı göreceli bi konu, kültür farkı, mezhep farkı, bence yanlış demiyorum, ama ben yapmam yapamam. baskası yapar onun fikri.

Fuck Mobb Deep Fuck Biggie Fuck Bad Boy as a staff record label and as a mother fuckin crew. En büyük hayalimi sordu geçenlerde birisi Midtown metrosundan inip Broadwayde bir kaç tur attıktan sonra Union Square Park karşındaki Starbucksda bir kahve içmek.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek

evet karsiyim.

anca gidersin...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Homer
    Homer's avatar
    Erkek
    • %25 ihtimalle Sağlam çocuk (Karşılaştırılan genleri ve dış görünümü normal)
    • %50 ihtimalle Taşıyıcı çocuk (Karşılaştırılıan genleri taşıyıcı fakat dış görünümü normal)
    • %25 ihtimalle Hasta çocuk (Karşılaştırılan genleri bozuk ve dış görünümü anormal)

bence bu sayılar az değil.

bende karşıyım.of evdekiler tutdurdu amca kızı diye.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

inchest ın her şekline karşıyım,

insanların kafalarını mahallelerinin dışına çıkarmaları lazım

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    UmuT38
    UmuT38's avatar
    Erkek

hacı bende karsıyım çünkü ailede bir sorun olur sanada yansır mesela ailler dögüstü sizde dögüsürsünüz gibi . durumlar cıkar ortaya 

yani huzursuz olursun...

Eger "dokuz" CanLı oLsaydın biLe En fazLa "sekiz" kez kaçabiLirdin öLümden BiLki "yedi" düveLe suLtan oLsan dahi Yerin "aLtı" mekan oLacak sana En fazLa "beş" metre kumaş götürebiLeceksin Kapatacaksın "dört" açsanda gözünü Bu dünya "üç" günLük dünya AzraiLin yanında "iki" kat oLup yaLvarsanda nafiLe ELbet "bir" gün öLeceksin İşte o gün herşey "sıfır"dan başLayacak..!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mukavim_
    Mukavim_'s avatar
    Erkek

evliliğe karşıyım hoca

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZyreX
    ZyreX's avatar
    Erkek

Böyle soru sorulur mu yaw,yıl olmuş 2012 hala akrabamla evleneyim nasıl der insan.Sakıp Sabancı bile özürlü doğan çocuğu için akraba evliliği hakkında neler söyledi zamanında.

Toplam Hit: 31295 Toplam Mesaj: 205