folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Bizim Sektorden Bir Yazilimci İntihar Etmis

Bizim Sektorden Bir Yazilimci İntihar Etmis

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Maldonado
    Maldonado's avatar
    Erkek
    patates bunu yazdı
    Maldonado bunu yazdı

Videoyu bulamadim elinde olan varsa paylasabilirmi ?

http://www.youtube.com/watch?v=1hhRxa9-tMw

Tesekkur ederim hocam .

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek
    Fdumanli bunu yazdı

cahilliğinizi saklayın lutfen

devlette boyle bir kanun varsa o zat gomulmek zorundadır, kanunun dısına kimse cıkamaz. konunun inançla vasiyetle alakası yok.

beni anıtkabre gomun deseydi neden vasiyeti yerine getirilmedi diyebilir miydi kimse? cok utopik oldu ama o da kanun bu da.

Adamın Hristiyan olduğunu ve yakılmak istediğini varsayalım. Kanun var diye bu adamı da gömmek zorunda mıyız? Türkiye'de sadece Müslümanlar yaşamıyor. Anayasamızda herkesi Müslüman da kabul etmiyoruz. Şeriat kanunları da geçerli değil. Kaldı ki öyle bir kanun da yok diye biliyorum. Varsa buraya ilk elden kaynağı koyarsan sevinirim. Bu zatın gömülme sebebi hastanelerin otopsi yapılan cesedi kadavra olarak kabul etmemeleri olduğu söyleniyor. Hoş adam intihar ettiğini açıkça belirttiği halde neden otopsi yapıldı orasını da bilmiyorum. Yani bahsedildiği gibi inançtan, korkudan, dualı gömülsün, yeri belli olsun diye değil. Aile ret cevabını alınca mecburen böyle ilerlemek zorunda kalmış.

3-4 gündür Türkiye gündeminin zirvesinde bir adamın intiharı yer alıyor. Sebeplerini irdelemek lazım. Her kafadan bir ses çıkıyor. Şu konuda dahi cehaletini su yüzüne çıkartan onlarca kişi, başkasına saygısı olmayan pek çok kişi ortaya çıktı. Türkiye'nin problemi ne deniliyor ya bütün problem bu. Saygı diye bir kavram lügatımızda yok. Farklı ve aykırı tercihlere katlanamıyoruz. Herkesin kendimiz gibi düşündüğüne inanıyoruz. Daha da kötüsü herkesi bizim gibi düşünmeye zorluyoruz, baskı altına alıyoruz. İşte Türkiye bu sebeple katlanılamaz bir ülke. Yoksa inanç baskınlığından, kötü yönetimden, politik belirsizlikten, ekonomik krizden çekmiyoruz. Cehaleti yenemediğimiz, insan iletişimini ve saygı duymayı öğretemediğimiz için çekiyoruz.

Austen tarafından 19/Eki/14 16:48 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek
    Slothere bunu yazdı
    Fdumanli bunu yazdı

cahilliğinizi saklayın lutfen

devlette boyle bir kanun varsa o zat gomulmek zorundadır, kanunun dısına kimse cıkamaz. konunun inançla vasiyetle alakası yok.

beni anıtkabre gomun deseydi neden vasiyeti yerine getirilmedi diyebilir miydi kimse? cok utopik oldu ama o da kanun bu da.

Adamın Hristiyan olduğunu ve yakılmak istediğini varsayalım. Kanun var diye bu adamı da gömmek zorunda mıyız? Türkiye'de sadece Müslümanlar yaşamıyor. Anayasamızda herkesi Müslüman da kabul etmiyoruz. Şeriat kanunları da geçerli değil. Kaldı ki öyle bir kanun da yok diye biliyorum. Varsa buraya ilk elden kaynağı koyarsan sevinirim. Bu zatın gömülme sebebi hastanelerin otopsi yapılan cesedi kadavra olarak kabul etmemeleri olduğu söyleniyor. Hoş adam intihar ettiğini açıkça belirttiği halde neden otopsi yapıldı orasını da bilmiyorum. Yani bahsedildiği gibi inançtan, korkudan, dualı gömülsün, yeri belli olsun diye değil. Aile ret cevabını alınca mecburen böyle ilerlemek zorunda kalmış.

3-4 gündür Türkiye gündeminin zirvesinde bir adamın intiharı yer alıyor. Sebeplerini irdelemek lazım. Her kafadan bir ses çıkıyor. Şu konuda dahi cehaletini su yüzüne çıkartan onlarca kişi, başkasına saygısı olmayan pek çok kişi ortaya çıktı. Türkiye'nin problemi ne deniliyor ya bütün problem bu. Saygı diye bir kavram lügatımızda yok. Farklı ve aykırı tercihlere katlanamıyoruz. Herkesin kendimiz gibi düşündüğüne inanıyoruz. Daha da kötüsü herkesi bizim gibi düşünmeye zorluyoruz, baskı altına alıyoruz. İşte Türkiye bu sebeple katlanılamaz bir ülke. Yoksa inanç baskınlığından, kötü yönetimden, politik belirsizlikten, ekonomik krizden çekmiyoruz. Cehaleti yenemediğimiz, insan iletişimini ve saygı duymayı öğretemediğimiz için çekiyoruz.

demek istediklerine yüzde yüz katılmakla birlikte. sadece birbilgi kirliliğini hiç bir hukukçu mürid gidermedi ben biraz bahsedeyim

şimdi ölen beden eşya niteliğinde değerlendirilmiyor.Yani kişiniz bizzat kendisi dahi tasarrufta bulunamıyor.Bunun haricinde elbette vasiyet olayı var.Fakat vasiyettin belli şekil unsurarı var noter vs vs. ki noter filanda olmadığında kendi el yazısı ile 2 şahit önünde açık bir dille filan isteklerini yazması gibi şekil unsurları var. işte okuma yazma bilmemesi yada atıyorum savaş koşulları mucbir sebebler gibi durumlarda bu vasiyet koşullarının ayrı ayrı hukiki durumları var.

Bence hukuksal olarak ailenin elini kolunu bağlayan o oldu.Videonun hiçbir geçerliliği yok çünkü.bunun haricinde işte ille gömülmek istemiyorum demiş ailenin bu konuda hukiki açıdan yapabileceği birşey varmı bilmiyorum fakat yakılmak istenilenler belli ülkelere gidip yakılabiliyordu. biraz masraflı birşey fakat ailenin durumu iyi sanırım ücretini bilememkle beraber karşılanabilirdi.

Fakat adam yakılmak istiyorumda demediği için böyle bir karar da almamış olabilirler. Balıklara atılma olayı zaten ciddi olduğunu düşünmüyorum biraz farazi konuşmuş gibi.

Bunlarında haricinde bu adam 36 yaşında yani ailesini düşündüğümüzde en azından 60 70 yaşındaki insanlar.Bu insanlar pek kolay kolay bu abimiz gibi düşünmeyebilirler.Ve bizim toplumumuzda olduğu gibi son sözü malesef ve malsef böyle bir konuda yine aile söylemiş ve gömülsün kararı verilmiş olabilir.

Fakat bende videonun gerçerli bir kaynak olmasını.Ve kadavra oalrak  kullanılmıyorsa bile başka şekilde birşeyler yapılıp en azından adam gömülmek istemiyorum demiş buna saygı duyulsun isterdim.

Extradan bir not size. Bilenler bilir 2010 yılında siteninde müridi olan kardeşimi toprağa verdik. Biz kendisini toprağa verirken babam ve ben kendisinin en çok sevdiği malzemeleri(Çakmağı,çakısı,Mızıkası,Hastayken yarıda kalan kitabı, vs ) Bunları defin sırasında yanına koymak istedik.İmam koydurmadı. Ki biliyorsunuzdur.HAYVANYASAR da çok sıkı bir ateisti.Benim de ateist olmamın yanında babamda bu fikirlere saygılıdır.Ve ona saygıdan en azından mezar taşına fatiha vs yazdırmadık.Fakat onun haricinde işte akrabalar vs öyle bir şey oluyorki imam geliyor bunu koyamazsınız.Bizim dinizimizde kültürümüzde böyle şeylerin yeri yok dedi.

Şimdi dini olarak olaya bakmıyorum fakat. Kültür olarak işte atıyorum kılıcı ile atı ile gömülenler bizler değilmiydik?

Neyse işte buda bizim en basitinden yaşadığımız temelde dışardan bakınca çok saçma fakat işin içinde o acı anında akrabalar çevre faktörü vs koşullarında pek ayrıntıı düşünülüp yapılamayan şeylerdi

https://t.me/pump_upp
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akmarky
    akmarky's avatar
    Erkek

sen vücudumu kuşlara atın dersin ama toprak altına gömüp arkandan tartışırlar 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    imlegend
    imlegend's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Farklı fikirlere saygısı olmayan kişinin karşısındaki kişiyi cahillikle itham etmesi en büyük cahillik örneklerindendir.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Odd Emoji 3D
    BerkayCit
    BerkayCit's avatar
    Erkek

adamın vasiyeti tarikatı gerdi vay mk

havalı bir şeyler yazdığımı hayal edin
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fdumanli
    Fdumanli's avatar
    Erkek
    imlegend bunu yazdı

Farklı fikirlere saygısı olmayan kişinin karşısındaki kişiyi cahillikle itham etmesi en büyük cahillik örneklerindendir.

yürü beee

hocam senin sosyal medyada yazılan çizilen şeylerden haberin var mı? bu ülkede sanki her gün cesetler suya atılıyormuş gibi millet "neden gömmüşler!!!!111" gibi şeyler yazıp çiziyor ki bu bence cahilliğin en açık göstergesi.

bu intihar eden adamın her türlü bilgili, iyi bir insan olduğu belli. kimsenin inançları sikimde değil, ben adamın kafa yapısına bakarım. keşke isteklerini yerine getirebilecek bir ülkede yaşıyor olsaydı ama durum bu. videoda gömülmek istemiyorum beni suya atın demesiyle kimse kimsenin ölü bedenini suya atamaz. burası öyle bir ülke değil.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    c0nverse
    c0nverse's avatar
    Erkek
    Fdumanli bunu yazdı
    imlegend bunu yazdı

yürü beee

hocam senin sosyal medyada yazılan çizilen şeylerden haberin var mı? bu ülkede sanki her gün cesetler suya atılıyormuş gibi millet "neden gömmüşler!!!!111" gibi şeyler yazıp çiziyor ki bu bence cahilliğin en açık göstergesi.

bu intihar eden adamın her türlü bilgili, iyi bir insan olduğu belli. kimsenin inançları sikimde değil, ben adamın kafa yapısına bakarım. keşke isteklerini yerine getirebilecek bir ülkede yaşıyor olsaydı ama durum bu. videoda gömülmek istemiyorum beni suya atın demesiyle kimse kimsenin ölü bedenini suya atamaz. burası öyle bir ülke değil.

bu cümlen ile arkadaşın dediği şeye büyük bir örnek oldun.

Converse giyen uzaylı
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fdumanli
    Fdumanli's avatar
    Erkek

.

Fdumanli tarafından 19/Eki/14 20:20 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    salihgs
    salihgs's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı
    salihgs bunu yazdı
    sasalil bunu yazdı

ne zaman ateistlik ve lgbt nin aleyhine bişey söylense burda bazıları köpürüp kuduruyor ve hakaret eder dereceye geliyor. Ayriten müslümanım deyip her bi boktan geri kalmayan insanları katarak 'işte sizin dininizde böyle' diyor. Baylar öyle birilerinin yaşantısına bakarak din yorumlanmaz atıp tutulmaz. İlla birini örnek göstereceksen Kur-an-ı Kerim in canlı hali olan Hz. Muhammed (sav) i örnek göstereceksin.

güya dine karşılar ama ateizmi bir din haline getirmişler ve inançsızlıklarına tapınıyorlar dinlerine bir şey söylenince köpürüyorlar...

İlginç bi kafada yaşıyosunuz, sanıyosunuz ki herkez sizin gibi düşünüyor. herkez bişeye tapma ihtiyacı içerisinde sanıyorsunuz. Arkadaş biz  darwinin fikrine katılıyoruz diye odamıza posterini asıp tapınmıyoruz ki, olayı hiç anlamamışsınız bari yorum yapmayın =)

Ateist adamın uyuz olduğu birşey varsa dayatmalardır, düşünmeden kabullenilenlerdir (Birisi sürekli size 2 kere 2 nin 5 olduğunu kabul ettirmeye çalışsa sinirlenmezmisiniz? ) . Örneğin sizin (inanmadığınız) van gölü canavarına nefret duymadığınız gibi biz de allaha nefret duymayız.

şu konunun seyrini baştan incelersen görürsün önce kim köpürmüş ilk attığım postta bir saptamada bulundum katılan olur katılmayan olur ama adam olaya yobazlar gericiler geldi gene diye dalarsa bu kendini ateizme adadığının göstergesidir.

Toplam Hit: 21204 Toplam Mesaj: 156