folder Tahribat.com Forumları
linefolder Sosyal Ağlar
linefolder Facebook Hakkında Her Şey

Facebook Hakkında Her Şey

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1-618-GR
    1-618-GR's avatar
    Erkek

Yeni bir video indirdim belgesel, VLC ile türkçe ses diğer codec'lerde. İngilizce olarak izleyebiliyorum, + 1 ses dosyası yok direk vlc ile tr düblaj olarak öbürleri ingilizce.

Neyse  video kesme aracı ile kestim bu sefer vlc ile açsam bile ingilizce oldu. türkçe olmuyor face'e yükledim yine ingilizce ne turşu ne lahana 1 şey anlamadım.

Video bu ;

http://www.facebook.com/video/video.php?v=367468286606410

VLC ile direk açınca türkçe.

Bir domino taşıyım yıktığına sevinme....
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek

1-618-GR bunu yazdı:
    -----------------------------

Yeni bir video indirdim belgesel, VLC ile türkçe ses diğer codec'lerde. İngilizce olarak izleyebiliyorum, + 1 ses dosyası yok direk vlc ile tr düblaj olarak öbürleri ingilizce.

Neyse  video kesme aracı ile kestim bu sefer vlc ile açsam bile ingilizce oldu. türkçe olmuyor face'e yükledim yine ingilizce ne turşu ne lahana 1 şey anlamadım.

Video bu ;

bazı videolara ses ve altyazı gömülü olabiliyor

vlc dillere bakarak otomatik olarak bunu ayalıyordur işletim sisteminin diline göre 

diğerleride ya oynatıcıda sağ tıkla yada menülerden dil seçenekleri felan bızıkla 

yada video açtığında saatin yanında çıkan simgelerden codeclerin ayarlarını bızıkla

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1-618-GR
    1-618-GR's avatar
    Erkek

wert bunu yazdı:

1-618-GR bunu yazdı:

Video bu ;

bazı videolara ses ve altyazı gömülü olabiliyor

vlc dillere bakarak otomatik olarak bunu ayalıyordur işletim sisteminin diline göre 

diğerleride ya oynatıcıda sağ tıkla yada menülerden dil seçenekleri felan bızıkla 

yada video açtığında saatin yanında çıkan simgelerden codeclerin ayarlarını bızıkla

Kısaca sisteme parmak at deseydin anlardım :))

Sorunum şu vlc normal tr dinliyorum. Ama Biolsoft splitter'da video kestiğimde. VLC bu parçaları ingilizce dinletiyor yani vlc ile tüm video tr ama kestiğimde ondada ingilizce oluyor. ben ordan dilleri ayarlasam face'e yüklediğimde türkçe olacağını sanmıyorum.

Edit. ses-> ses izi kısmından gördüm tr'yi ama video'da tr'ye döndü sorunum face'e tr geçecekmi ? Deneyeyim bakayım.

Bir domino taşıyım yıktığına sevinme....
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

gozkopat bunu yazdı:

Çok iddalı bir konu

benim sorum   örn.    xx diye bir kız var hiç ortak arkadasımız yok   benim ismimde yy benim profılım onun tanıyor olabılecegın kişiler listesinde nasıl görünür 
    ve yahut facebook un bazen arkadas onerdı lıste cıkıyor burada benım xx adlı kişinin profılınde gözükmem ıcın bır yol varmıdır ?

eyw :) 

evet var kızın tanıyorolabileceği kişiler arasında gözükmen için:

1. onun ismini ara ve profilinde gezin (nekadar kısıtlamıştır bilmiyorum) facebook otomatikmen onun profiline baktın diye tanıyor olabileceği kişilerde seni gösterecektir

2. beğendiği bir lise okul gurup filan varsa beğenmieyi dene facebook tekkrar tanıyor olabileceği kişilere seni ekleyecektir.

denedim işe yarıyor.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WarHead
    WarHead's avatar
    Erkek

arkadaşlar facebookta toplu resim etiketleme olayı var mesala bir harita üzerinde elamanların resimlerini etiketlemek istiyorum bunun için program felanmı gerekiyor bir bilgisi olan varmı ?

Emekli
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hast
    Hast's avatar
    Erkek

WALLACEs bunu yazdı:

asp ile facebook application geliştirme istiorum :)

Hmm bildiğim kadarı ile istediğin dil ile facebook application geliştirebilirsin... facebook sana iframe açıyor sende kendi sitende yayınladığın bir sayfayı içeri koyuyorsun.. Acaba php nin içinde asp çalışırmı kısmı beni düşündürüyor.

yani <iframe> klasik html kısmı </iframe> gibi görünüyor face in içinde senin sayfan, bu durumda seni zorluycak tek şey SDK dır oda php dir zaten canını sıkar.. gel php ve flash kullan sende olay bitsin.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AasakLie
    AasakLie's avatar
    Erkek

facebookta yazdıklarımızı yoruma kapatma özelligi yokmu. 

Belki sihirbaz değildik ama çok şey kaybettik.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    livane
    livane's avatar
    Erkek

manhyak bunu yazdı:

tüneli iptal etmenin yolu varmı ?

aynen uyuz oluyorum tünele

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LORD_KING
    LORD_KING's avatar
    Erkek

Ya arkadaşlar bu Zaman Tüneli Zıkkımı nasıl iptal ediliyor Bilgisi Olan Var mı ?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SysTeMeRRoR
    SysTeMeRRoR's avatar
    Erkek

bildirimleri nasil silebilirim ?

birisini arkadas olarak ekledim. kabul etti sonra sildim.

yukarda mesaj kutusunun yanindaki kisima tikladim zaman  hala xxx xxx arkadaslik teklifini kabul etti yaziyo.

nasil silebilirim ?

"Hayatta en acikli sey, bir insanin, problemin kendinden kaynaklandigini gorememesidir." Carl Gustav Jung
Toplam Hit: 65026 Toplam Mesaj: 303