folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Komunizm Nedir ? Bir Koministen Dinlemek İstiyorum

Komunizm Nedir ? Bir Koministen Dinlemek İstiyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dreamtn
    Dreamtn's avatar
    Erkek

Komunistlik halka dayalı bir düşünce sistemi peki

Komunizmin kurucusu marx göre din yoktur din afyondur buna bakılırsa komunistler inanmıyodur ... ?

Komunizm sosyalizmin uygulanışı ilerisi devamı bi nevi o zaman sol görüşte dine inanmıyodur ?  

Komunizmin amacı tam olarak nedir ?

Komunizmi yaymak için neler yapıldı bu ülkede deniz gezmiş vs.. gibi ?

aklıma gelen sorular bunlar merakımdan aslında bilmediğim şeyler değil ama bir iki kişiden 2 3 yerden okudum bu işte dava adamı olan bir arkadaşın cevap vermesini isterim . bakalım sorulara cevabı nasıl olcak ... 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Emrow
    Emrow's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Komünizm belirli bir süre devam eder.Ardından yerini sosyalizme bırakır.Çünkü halkın alışabilmesi

için uygulamaların sıkıdan,gevşeğe göre olması gereklidir.Öncelikle halkın serbest bırakılması esastır.

Dinde baskı yapan iktidar , iktidar olamaz.Şimdiye dek gelen komünizmlerin birçoğu başarısız olmuştur.

İnsan ne kadar emek sarfederse o kadar karşılığını alır.Herşey devlet içindir.İnsan , devlet içindir.

Örneğin şu anda bir Sabancı nasıl kendine çalışıyor,çok az bir kısmını devlete veriyorsa, sosyalizmde

herkes devlete çalışır.Sosyal ihtiyaçlar ücretsiz verilir.Eğitim,sağlık ücretsizdir.Bir şirketin patronu devlettir.

Asil,soylu,esnaf diye birşey olamaz.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dreamtn
    Dreamtn's avatar
    Erkek

Sorularıma ne cevap alamadım okuduğum bilgileri söyledin sen bana

bak kardeşim marx materyalist bir insan yani Allaha inanmayan bi adam bu adam komunizmin kurucusu olarak nitelendiriliyor marx komunizm felsefesinde şunu diyor diyoki din afyondur insanları oyalamak için çıkarılan birşey ama gördüm ki insanlara bişileri inandırmalıyım yoksa bu adamlar bişi inanmadan yaşayamıyolar nerden geldiklerini söylemeyelimki tezim daha çok tutsun ne diyor peki tam bunu düşünürken darwin imdadıma yetişti ve darwin teorisi denilen maymundan insan oluşumuna dayandırdı kısacası... sosyalizm daha gevşek çünkü komunizm daha sert ve sıkı ama ikiside aynı amaaca hizmet ediyor ve kısmen aynı şeyler komunizmde din olmadına göre solcular dinsiz mi ? diye bir düşünce çıkıyor ...  asıl buna cevap arıyorum diyebiliriz

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alacakaranlik
    alacakaranlik's avatar
    Erkek

sosyalizm:2 ineğiniz varsa birini komşuya vermeniz gerekir.

komünizm:2 ineğiniz varsa devlet ikisini de alır ve size bir madalya verir.

faşizm:2 ineğiniz varsa devlet ikisini de alır size süt sağar.

nazizm:2 ineğiniz varsa,devlet ikisini de alır toplama kampıuna gönderir.

kapitalizm:2 ineğiniz varsa,brini satıp boğa almaya çalışırken öbür ineği de satmak zorunda kalırark boğanızla başbaşa kalırsınız.

Bürokrasizm:2 ineğiniz varsa,devlet ikisini de alır,birini öldürür;diğerini satar ve elde edılen sütün bir örneğini arşive kaldırır.

liberalizm:2 ineğiniz varsa,onları serbest bırakmanız gerekir.

modernizm:2 ineğiniz varsa onları çokdan satmış olmanız gerekir.

post-modernizm:2 ineğiniz varsa onları hayvanat bahçesine bağışlar,rsmini duvara asarsınız.

satanizm:2 ineğiniz varsa sütünü satıp kanını içersiniz.

laisizm:2 ineğiniz varsa derilerini nereye vereceğinizi biliyorsunuz demektir.

jakobenizm:2 ineğiniz varsa,onları ceylan olduklarına ıkna etmenız gerekir.

realizm:2 ineğiniz varsa,sadece 2 ineğiniz olduğuna kendınızı inandırmanız gerekir.

sürrealizm:2 ineğinizn olması onların geçmişte buzağı,gelecekte kavurma olmalarını değiştirmez.

septisizm:2 ineğiniz var sanıyorsunuz,bu sadece yanılsamadır.

THK’izm:2 ineğiniz varsa bu ikisinin de derisinin bizim olduğu anlamına gelmektedir.

eskilerden kim kaldı..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dreamtn
    Dreamtn's avatar
    Erkek
    alacakaranlik güzel bir dokumanda :) hacı istediğim cevap değil :) ama teşekkürler ginede
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiOksidan
    AntiOksidan's avatar
    Erkek

@Dreamtn
    Darwinin teorisi maymundan insna yaratma değildir bu kada yüzeysel yaklaşma zaten dediğim gibi maymundan insan olduğunu söylemiyor bu adam,nerdne okuduysan ya yanlış okumuşsun ya da yanlış okumak istemişsin :)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mephisto
    mephisto's avatar
    Erkek
    Emrow bunu yazdı:
    -----------------------------

Komünizm belirli bir süre devam eder.Ardından yerini sosyalizme bırakır.Çünkü halkın alışabilmesi

için uygulamaların sıkıdan,gevşeğe göre olması gereklidir.Öncelikle halkın serbest bırakılması esastır.

Dinde baskı yapan iktidar , iktidar olamaz.Şimdiye dek gelen komünizmlerin birçoğu başarısız olmuştur.

İnsan ne kadar emek sarfederse o kadar karşılığını alır.Herşey devlet içindir.İnsan , devlet içindir.

Örneğin şu anda bir Sabancı nasıl kendine çalışıyor,çok az bir kısmını devlete veriyorsa, sosyalizmde

herkes devlete çalışır.Sosyal ihtiyaçlar ücretsiz verilir.Eğitim,sağlık ücretsizdir.Bir şirketin patronu devlettir.

Asil,soylu,esnaf diye birşey olamaz.

-----------------------------

Komunizm belli bi sure degil sosyalizm belli bi sure devam eder.Sosyalizmde devlet olgusu vardır bi kurum olarak yani, ama komunizme gecildiginde devlette ortadan kalkar yani devlete ihtiyac duyulmaz..Dunyada simdiye kadar komunizm tam anlamıyla ortaya hic bı ulkede cıkmamıstır..Bu yanlısı duzeltmek istedim..

Din konusunda gelince Marx, Engels, Lenin gibi dusunurler eylem adamları Dinin genel anlamda işci sınıfını uyutan bi afyon gozuyle bakmaktadır..Fakat yinede inanan insan var ise bunlara karısma vs yoktur..Tamamıyle insanın kendi hur iradesine bırakılmıstır.

Komunizm amacı sınıfsız bi toplum olusturmak herkese esit is ,as, egitim ,saglık vb gibi olanakları sunmaktır..Tabi bunlar verilen emekler karsılıgında..Ornekle acıklayacak olursak hersey insan icin vardır, insanın yasaması icin uretilir ve onun amacı dogrultusunda kullanılır.

Sen pirinc ürettin ama kıtlıkta onu piyasaya surmuyosun daha cok para kazanmak icin bekliyosun fiyatlar yukselsin diye mesela boyle bisey yoktur..Genis genise daha cok konusabilicek bi konu ama gunumuz kapitalizm gunu bu sartlar altında komunizm gercekten ütupyo gibi..Buna ragmen Kubayı desteklıyorum =)

Issız kuytu köşelerden and olsun ki döneceğiz !
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alacakaranlik
    alacakaranlik's avatar
    Erkek
    Aslında darwin konusu derin mevzu belkı dedi belki demdi ama şu var hala eski ansiklopedilerde bu konuyu anlatan yayınlıyayn bilgiler var bu yada bunun gibi bi kaç pezonun yüzünden genetik değişim saçmalığına inananlar oldu işin komik yanı hala maymundan insan haline evrim geçirerek geldiğine inanan dangalaklar var görüdğüm yerde imha ediyorum bunları :)

eskilerden kim kaldı..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dreamtn
    Dreamtn's avatar
    Erkek

anti sen beni anladın be hacı :) hani kısaca s... ediyim diye yazdım hoca marx lenin afyon olduğunu düşünüo adamlar bu felsefeyi bulmuş ee adamlar bunu bulmuşsa her yönüyle uygulamak doğru değilmidir mesala bu şu anlama gelir müslümanım Ama peygambere inanmam yani dava adamı olmuyosun ... birşeylerden vazgeçiosun

bence eğer koministsen bunuda yapıcaksın diye düşünüyorum tabi kişisel düşünce (ben değilim bu arada ...)  

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Protesto
    Protesto's avatar
    Erkek
    Komunizmin kurucusu marx göre din yoktur din afyondur buna bakılırsa komunistler inanmıyodur ... ?

Komunizm sosyalizmin uygulanışı ilerisi devamı bi nevi o zaman sol görüşte dine inanmıyodur ?  

Komunizmin amacı tam olarak nedir ? 

Komunizmi yaymak için neler yapıldı bu ülkede deniz gezmiş vs.. gibi ?

1- Marx'ın öyle bir sözü vardır ... ama bu tüm komünistlerin şuanki halkın çoğunluğunun düşündüğü gibi "dinsiz,kitapsız,allahsız" oldukları manasına gelmez...
    2- Dediğim gibi böyle bir genelleme yapılamaz , he öyle olanlarıda vardır olmayanlarıda o ayrı bir konu ...
    3- Marx’tan hareketle geliştirilmiş, sınıf savaşını savunan ve ortak mülkiyetin olduğu, her bireyin kendi yeteneklerine ve ihtiyaçlarına göre çalışarak ücretlendirildiği bir toplumu hedefleyen düşünce sistemidir...ek olarak marx'a göre sosyalist devletin sonu komünizm'dir ve kapitalizm de sona erip komünizm'e yönelecektir.
    4- Türkiyede neler yapılşmış konusna gelince bknz. www.sosyalistforum.org , Kırmızı Dergisi , www.google.com gibi kaynaklara bakabiliriz
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dreamtn
    Dreamtn's avatar
    Erkek
    peki hoca deniz gezmiş diosun deniz gezmiş dini seven bi adammıdır ? yoksa marx gibi mi düşünüodur ? yani bu komunizm dava elamanları dinine bağlı komunistlermidri yoksa marx gibimidir ?
Toplam Hit: 15178 Toplam Mesaj: 127