folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Komunizm Nedir ? Bir Koministen Dinlemek İstiyorum

Komunizm Nedir ? Bir Koministen Dinlemek İstiyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

lordvader89 bunu yazdı:
    -----------------------------

komünizm bana göre kurtuluştur...

ahmete göre tam bir saçmalıkdır...

mehmete göre gerçekleşse'de gerçekleşmesede farketmez...

---------------------

ek olarak;

sana bir tavsiyede bulunmak istiyorum;

hitlerin: KAVGAM adlı kitabını al oku...

ardından

CHE GUEVARAnın BOlİVYA GÜNLÜĞÜ adlı kitabı oku...

sonra;

ÇILGIN TÜRKLER adlı bi kitap var bilirsin meşhur kitap al onu oku...

en son olarak;

DAR AĞACINDA ÜÇ FİDAN'ı oku

tam olarak kafandaki görüş yerleşecek...hangi yolu seçecegine karar vereceksin..

Faşizmide seçsen komunizmide seçsen farketmez...kafanda yerleşen bir ideolojiyi seçmişi olmak en mutluluk veren şeydir...

umarım kendine göre en olumlu,ve kafandaki soru işaretlerini yok eden bir ideolojiyi seçersin...

Atatürk ün nutuk kitabı mı?Boş ver canım nolcak.İşte bu yüzden komünizmden ve sosyalizmden tiksiniyorum.Çünkü görüşünüşte Atatürkçüdürler ama sadece görünüşte..

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lordvader89
    lordvader89's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

zumsuk bunu yazdı:

Atatürk ün nutuk kitabı mı?Boş ver canım nolcak.İşte bu yüzden komünizmden ve sosyalizmden tiksiniyorum.Çünkü görüşünüşte Atatürkçüdürler ama sadece görünüşte..

okumuyorsun zumsuk boş boş konuşmayı biliyorsun okumuyorsun...

o post'dan sonra selim_pusat nickli arkadaşla neler konuşmuşuz...

boş boş zırvalama burda allahını seviosan öte'de bayıl

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    selim_pusat
    selim_pusat's avatar
    Erkek

lordvader89 bunu yazdı:

selim_pusat bunu yazdı:

valla hoca ilk sırada yazdığım kitaplar engels filan doğru söylüyorsun onları hiç birşey bilmeyen birisi okursa bişi anlamaz ama altta yazdığım kitapları hiç birşey bilmeyen birisi okursa anlar tabi terste tepebilir ( ogün samat , ismi aklıma gelmedi gazeteciyi vuran şimdide gazeteci olarak dolaşan yaşlı ( tecavüzden yargılanan gazeteci vs..))

yazık ettiler kendilerine...gencecik çocuklar...tecavüzden yargılanan şu adamın adını bende hatırlayamadım zaten hakkında fazla bi bilgim de yok :S 

vel hasıl yazık ettiler...dediğin gibi ters tepti..

hüseyin üzmez ahmet emin yalman a suikast yapmıştı zamanında daha sonra kendiside gazeteci oldu laikle ilgili bir çok tartışmada boy gösterdi kendisi ayrıca avukattı sanırım

Anne sevinin, sevinin artık Eve dönemedik diye üzülme Ağıtlar yakıp ta sürme yüzüne Sevinin, biz meydanlarda ölsek de Siz sanmayın, şehit kanı kalır yerlerde Bir önder çıkacaktır elbet Bizleri bekliyor simdi Hilal’in gösterdiği şehirde Ben huzur bulacağım Ve karanfiller yetişecek üzerimizde
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    selim_pusat
    selim_pusat's avatar
    Erkek

orada yazılan kitaplar simgeseldir 2 ayrı grup olarak aktardık birinci grupta engelsin marxın filan kitapları filan var bu ayrı bir görüşün simegesl kitapları

altta nutukla başlayanlarda ayrı bir göerüşün kitapları orada tartışma konsuu olan bu iki gruptan kitapları oku ondan sonra kendine bir ideoloji seç gibi bir şey tartıştık

yoksa nutuk kominizm filan ilişkilendirilmesi yok biraz daha dikkatli okuyalım lütfen....

Anne sevinin, sevinin artık Eve dönemedik diye üzülme Ağıtlar yakıp ta sürme yüzüne Sevinin, biz meydanlarda ölsek de Siz sanmayın, şehit kanı kalır yerlerde Bir önder çıkacaktır elbet Bizleri bekliyor simdi Hilal’in gösterdiği şehirde Ben huzur bulacağım Ve karanfiller yetişecek üzerimizde
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Chinggis
    Chinggis's avatar
    Erkek

Al bir târih kitabı , Millî Mücadele yıllarını aç , oku .

Daha sonra bu soruyu sormaya ihtiyaç duymazsın .

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Delegado_Zero
    Delegado_Zero's avatar
    Erkek

İnsan tüm diğer canlılardan farklı olarak emegini kullanma becerisi gösterse ve isine yarayacak basit aletler yapabilse de, tek basina hayatta kalabilmesi mumkun degildi.Bu yuzden topluluklar halinde yasıyordu.Yabani hayvanların saldırılarına karsı koyabilmek,avlanmak ve emegini gelistirmek için birarada olmak zorundaydı.Ayrıca üretimin ilerlemesi ve iş deneyimlerinin korunması da buna baglıydı.

Diğer yandan insanın ve kullandıgı aletlerin gelişmesi henüz çok ilkel düzeyde de olsa, dogal bir iş bolumunu ortaya cıkarmıstı.Giderek erkekler ava gidip et ve deri ihtiyacını karsılarken kadınlar bitki topluyor,cocuklara bakıyor,evin duzenini saglıyor, yaslılar iş avadanlıkları yapıyordu.bu dogal iş bolumu anı zamanda emek üretkenligini ve uzmanlasmayı arttırıyordu.

Bütün bunlar bir insanın tek basına basarabilecekleri işler degildi. Ne demişler bir elin nesi var iki elin sesi var.Cok elin de cok sesi oluyordu elbette.İşte atalarımız da guclerini toplu halde calısmalarından ve ortak duygularından alıyorlardı.

Bu ilk insanların olusturdugu ilkel topluluklar sınıfsız,insanın insan tarafından somurulmedigi topluluklardı.

İşte bu yuzden "İlkel komunist toplum" olara da adlandırıldılar.Toplulugun bir üyesi topladıgı bitkiyi,avladıgı hayvanın etini-derisini veya yaptıgı avadanlıgı diger üyelerle paylaşırdı.

Kuşkusuz özellikle vurgulandıgı gibi ilkel komünist toplum insanın bilincli ve iradi eylemleriyle olusmus bir toplumsal sistem degil,tam tersine doganın zorunlu kıldıgı bir ortak yaşayış düzeniydi.

Anlatmak istedigim zaten insan komünist olarak yaratılmıs. özel mülkiyetle birlikte sömürü düzeni tarih sahnesinde yer almaya başlamış.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    selim_pusat
    selim_pusat's avatar
    Erkek

Delegado_Zero bunu yazdı:

İnsan tüm diğer canlılardan farklı olarak emegini kullanma becerisi gösterse ve isine yarayacak basit aletler yapabilse de, tek basina hayatta kalabilmesi mumkun degildi.Bu yuzden topluluklar halinde yasıyordu.Yabani hayvanların saldırılarına karsı koyabilmek,avlanmak ve emegini gelistirmek için birarada olmak zorundaydı.Ayrıca üretimin ilerlemesi ve iş deneyimlerinin korunması da buna baglıydı.

Diğer yandan insanın ve kullandıgı aletlerin gelişmesi henüz çok ilkel düzeyde de olsa, dogal bir iş bolumunu ortaya cıkarmıstı.Giderek erkekler ava gidip et ve deri ihtiyacını karsılarken kadınlar bitki topluyor,cocuklara bakıyor,evin duzenini saglıyor, yaslılar iş avadanlıkları yapıyordu.bu dogal iş bolumu anı zamanda emek üretkenligini ve uzmanlasmayı arttırıyordu.

Bütün bunlar bir insanın tek basına basarabilecekleri işler degildi. Ne demişler bir elin nesi var iki elin sesi var.Cok elin de cok sesi oluyordu elbette.İşte atalarımız da guclerini toplu halde calısmalarından ve ortak duygularından alıyorlardı.

Bu ilk insanların olusturdugu ilkel topluluklar sınıfsız,insanın insan tarafından somurulmedigi topluluklardı.

İşte bu yuzden "İlkel komunist toplum" olara da adlandırıldılar.Toplulugun bir üyesi topladıgı bitkiyi,avladıgı hayvanın etini-derisini veya yaptıgı avadanlıgı diger üyelerle paylaşırdı.

Kuşkusuz özellikle vurgulandıgı gibi ilkel komünist toplum insanın bilincli ve iradi eylemleriyle olusmus bir toplumsal sistem degil,tam tersine doganın zorunlu kıldıgı bir ortak yaşayış düzeniydi.

Anlatmak istedigim zaten insan komünist olarak yaratılmıs. özel mülkiyetle birlikte sömürü düzeni tarih sahnesinde yer almaya başlamış.

sen insan komunist yaratılmış demekle bir yaratıcının varlığınıda kabul ediyorsun demektir yanlışmıyım ?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

lordvader89 bunu yazdı:

zumsuk bunu yazdı:

okumuyorsun zumsuk boş boş konuşmayı biliyorsun okumuyorsun...

o post'dan sonra selim_pusat nickli arkadaşla neler konuşmuşuz...

boş boş zırvalama burda allahını seviosan öte'de bayıl

ne konuşmuşsunuz ya ??Tavsiye ettiğin kitapları gördüm ..

Senin şu anda bilgisayarından oturup rahat etmeni sağlayan bir sistem var bu sistemin kurucusu Atatürk.Bunu nasıl kurduğunu bizzat kendizi yazmız.Bir devri nasıl değiştirdiğini yazmış.Bunu tavsiye etmiyorsun...Nedeni ne zaten baş yapıt!!!

Baş yapıtsa başa koyman lazım.Şimdi burda bir süür mesajlar girecek boşuna kavga çıkartmayacağım.NEden mi çünkü diyeceğim çok Atatürkçüyseniz Atatürk ün düşüncelerini benimseyin cumhuriyet, demokrasi falan filan.Sizde her komünistin dediğini diyeceksiniz onlar çok önceleriydi bu yüzden rejim değişmesi lazım.Örnek olarak yine kızdığım birşeyi göstererek Atatürk ilkelerinin devrimciliğini göstereceksiniz.

Bende size şunu diyeceğim bu dünyada sosyalizmle yönetilen ülkelerde vardı faşizmle yönetilende.Eğer durum bombok olduysa yeni bir rejim ara eski rejimlere gitme.Eğer öylese gidelim taa padişahlığa.Barı sınırlarımız genişler!!..

Baş yapıt, başta o var..Fakat verien kitaplarda yok..Ne güzel dünya be!

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lordvader89
    lordvader89's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    zumsuk bunu yazdı:

ne konuşmuşsunuz ya ??Tavsiye ettiğin kitapları gördüm ..

Senin şu anda bilgisayarından oturup rahat etmeni sağlayan bir sistem var bu sistemin kurucusu Atatürk.Bunu nasıl kurduğunu bizzat kendizi yazmız.Bir devri nasıl değiştirdiğini yazmış.Bunu tavsiye etmiyorsun...Nedeni ne zaten baş yapıt!!!

Baş yapıtsa başa koyman lazım.Şimdi burda bir süür mesajlar girecek boşuna kavga çıkartmayacağım.NEden mi çünkü diyeceğim çok Atatürkçüyseniz Atatürk ün düşüncelerini benimseyin cumhuriyet, demokrasi falan filan.Sizde her komünistin dediğini diyeceksiniz onlar çok önceleriydi bu yüzden rejim değişmesi lazım.Örnek olarak yine kızdığım birşeyi göstererek Atatürk ilkelerinin devrimciliğini göstereceksiniz.

Bende size şunu diyeceğim bu dünyada sosyalizmle yönetilen ülkelerde vardı faşizmle yönetilende.Eğer durum bombok olduysa yeni bir rejim ara eski rejimlere gitme.Eğer öylese gidelim taa padişahlığa.Barı sınırlarımız genişler!!..

Baş yapıt, başta o var..Fakat verien kitaplarda yok..Ne güzel dünya be!

hoca sen anlamıyorsun yada ben anlatamıyorum...

nutuk vermedim evet kitapların arasında ama bir sonraki post'da açıkladım nedenini...

okumadan etmeden konuşma zumsuk...

ben burda rahat oturuyorsam Atatürke borçluyum evet...ona bi diyeceğim yok ama takdir edersinki herkesin bir ideolojik görüşü vardır...

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Delegado_Zero
    Delegado_Zero's avatar
    Erkek

selim_pusat bunu yazdı:

Delegado_Zero bunu yazdı:

sen insan komunist yaratılmış demekle bir yaratıcının varlığınıda kabul ediyorsun demektir yanlışmıyım ?

ben müslümanım. dinimin gereklerini yerine getirip getirmemem ayrıdır.Burada dikkat edilmesi ve toplumun bilinclendirilmesi gereken nokta komunistlerin dinsiz olmadıgıdır.

Toplam Hit: 15191 Toplam Mesaj: 127