folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Sağlık Sorularınızı Yanıtlıyorum

Sağlık Sorularınızı Yanıtlıyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek
    MagaraAdami bunu yazdı

@dhmm;
    Ani hareketler, terli kalmanız o bölgede kas spazmlarına sebep olur. Ağrılar muhtemelen bu sebepledir hocam. 1 haftayı geçen ağrılarda o zaman araştırılması gerekir. Ağrınız olduğunda sıcak bi havluyu ağrı olan bölgeye koyup oradaki kasların rahatlatabilirsiniz.

Ağrı kesici tedavi amaçlı değildir zaten. Önemli olan ağrıya sebep olan o nedenin ortadan kaldırılmasıdır. Örneğin kolunuz kırıldı ve müthiş derecede ağrınız var. İçeceğiniz ağrı oradaki hasarı gidermeyeceği için sadece geçici olarak tedavi eder. Bel fıtıkları vs. bu şekildedir. Ağrı kesiciler sadece geçici bir tedavi yöntemidir. Çok fazla ağrı kesici kullanımı kesinlikle zararlıdır. Özellikle NonSteroid dediğimiz ve herkesin şeker niyetine kullandığı majezik, arveles, apranax gibi ağrı kesiciler mide düşmanıdır. Mide problemi olan kişilerde ciddi derecede sıkıntı çıkartır. Karın ağrısındaki ağrı kesicilere gelince, hiç bir doktor tanı koymadan karın ağrısına ağrı kesici vermez. Altta yatan neden bağırsak düğümlenmesi, apandisit gibi bir nedense ağrıyı keseceğinden tanı koymayı ortadan kaldırır. Ve daha sonra apandisit patladığında ağrı oluşmayacağı için yeni oluşan Akut Batın dediğimiz tablo kişiyi ölüme bile götürür. O yüzden karın ağrısında tanı koymadan ağrı kesici verilmez.

Kafaya göre antibiyotik kullanılmaz. Her antibiyotiğin etki ettiği bakteri ve yerler farklıdır. Örneğin boğaz iltihaplarında genelde amoksisilin grubu antibiyotikler yazarız. Bunu idrar yolu enfeksiyonlarında kullanman çok birşey ifade etmez, çünkü oradaki bakterilere bir etki sağlamaz. İdrar yolu enfeksiyonlarında daha çok ciproflaksasin grubu yazılmalıdır. Kullanımına gelince antibiyotikler mutlaka tam doz alınmalıdır. Hastalık oradan kalksa bile tam doz alınmalıdır. Sebebi ise bakterilerin direnç göstermesidir. Örneğin boğaz iltihabı geçiriyorsunuz. Size antibiyotik yazıldı ve siz bunu 3 gün kullandınız. Daha sonra oradaki bakteriler o antibiyotiğe direnç gösterirse eğer ileriki zamanlarda aynı bakteriye aynı antibiyotik fayda göstermez. Çünkü bakteri ona direnç göstermiştir ve bakteriyi öldürücü özelliği yeterli değildir. O yüzden antibiyotikler tam doz kullanılmalıdır.

Alerjik rinit diye geçiyor burada da. Size tavsiyem okyanus suyu kullanmanızdır. Eczanelerde satılmakta. Kesinlikle faydasını görürsünüz. Burun eti alerjide alınmaz diye birşey yok. O KBB cerrahına kalmış bir durum. Tercih meselesi. :)

Kardesim. Sagolasin yazdiklarin icin.

En son o alerjik rinit meselesinde cocuk doktoru bana alerjik oldugu icin almaz KBB dedi cunku alerjiyi arttitirm ve daha kotu yapar. KBB nin ne dedigini hatirlamiyorum. Bu arada burada bir KBB var bolum muduru adam Kaddafi'nin ozel doktorlugunu yapmis. Benim kula cinlamami 1 haftada duzeltti. Emekli olmadiysa  goturecem tekrar. Cocuk gece uyurken ozellikle ilkbahar-sonbahar cok fena yapiyor. ve otrivin pek iyi gelmiyor hocam. Cocuk doktoru maalesef hic sevmesemde kordizon ile karistirip veriyor ve 1-2 gunde bir sey kalmiyor. 10 gun sonra tekrar :(. Bu durum gecmez mi ?

Kafamin icinde bir ugultu vardi. Digerleri bakti bakti bir sey anlamadi. Temizlediler falan. Sonra bu geldi bakti ve tam hatirlamiyorum odadan cikarken bir soru sordu. Orada hayir cevabini verdim. Hemen dondu eline iki tane demir aldi. Birbirine vurup iki kulagimin yanin bir-tarafa birinie diger tarafa digerini koydu. Sonra da dediki kulaklarinb bir birini duyuyuor :DDD. Ufacik pembe bir hap verdi 1 haftada uctu gitti ses :) BU nasil bir sey ?

Bir de bana surup sakinlestirici vermisti bir ara ic hastaliklari uzmani. Hayatimda patrona isi sen yap dedigimi hatirlamiyorum. :) Bir ictim 10 dk da oturdum kalkmiyorum deli gibi uykumu getirmisti. O ne oyle yaw ?

Ozgurluk aslinda her istedigini yapabilmek degildir, istemedigini yapmamaktir. // Verdigin degeri gormeyince, gordugun degeri ver !!! // Hayatin herkes icin bir bavulu vardir !!! // Dusmek gerekir bazen hayatta; kalkmayi ogrenebilmek icin
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    S0KR4T3S
    S0KR4T3S's avatar
    Erkek

benim 1 seneye yakındır yüzümde gerilme oluyor, içki kullandığım zamanlar artıyor. sebebi ne olabilir?

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

adam bildiğin ciddi ciddi cevaplıyo :)

Müridlerden ricam çok boğmayın adamı götü kaşınan adamda neden kaşınıyo diye sormasa aslında :)

Tebrik ederim 

ha birde bugün burdayım yarın giderim değilde (bazıları egolarına hakim olamayıp atarsa bilmem) ciddi ciddi yardımcı olacaksan

http://www.tahribat.com/forum/mevzu-hukuk--muhasebe--sigorta-soru---cevap-132 

şu bölüme sağlıkta eklesin @holyone bir yerde toplanır hem bilgi kaynağıda olur kanımca

LA dur bende soracam gerçi bizim veyselde bilirde bi ilaç vardı tbtde Gumusselvi tavsiye ettiydi 3 yıl önce içiyosun uykun gelmiyo ayık dolaşıyon ilacın isimini bulamıyorum 1 senedir

eczane geçmiş kayıtlarda çıkmıyo parayla almışım sanırım sen biliyonmu tohtor bey

ha bide pratisyen yazamıyordu uzman doktor yazıyordu dahiliciye yazdırdıydım

DJ_Alper tarafından 23/Eyl/15 13:07 tarihinde düzenlenmiştir

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gumusservi
    gumusservi's avatar
    Dişi
    DJ_Alper bunu yazdı

LA dur bende soracam gerçi bizim veyselde bilirde bi ilaç vardı tbtde Gumusselvi tavsiye ettiydi 3 yıl önce içiyosun uykun gelmiyo ayık dolaşıyon ilacın isimini bulamıyorum 1 senedir

eczane geçmiş kayıtlarda çıkmıyo parayla almışım sanırım sen biliyonmu tohtor bey

Gumusselvi ne ya :D  ilacın adı ' ###### ' sınavlara hazırlanırken alıyordum ben..doktor önermişti bana..güzel ilaç konsatre olmamı sağlıyordu ayrıca..yinede doktora sormadan almayın ben uyarayımda sonra demesinler ilaç ismi veriyor falan filan... :P

Çok fotojenik bir "acı" çekiyorum. G ü l ü m s e . . .
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    gumusservi bunu yazdı
    DJ_Alper bunu yazdı

Gumusselvi ne ya :D  ilacın adı ' ######' sınavlara hazırlanırken alıyordum ben..doktor önermişti bana..güzel ilaç konsatre olmamı sağlıyordu ayrıca..yinede doktora sormadan almayın ben uyarayımda sonra demesinler ilaç ismi veriyor falan filan... :P

ni bilem gız foruma uğradığınız 2 satır yazdığınızmı var isminizi bile unutuyoz :)

izmaritte pmden yazdı sağolun var olun buldum :) bir yere not alamda unutmayam bari 

Teşekkür ettim Gözümsün

1248-eyvallah-panpa.jpg (670×601)

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AnaMuhalefet
    AnaMuhalefet's avatar
    Erkek

@Lupin'in hepatit sorusundan çağrışım yaptı.

Hepatit A(sineksiklet etkisiz versiyon), Hepatit B(yorucu,süründürücü) , Hepatit C (öldürücü sanırım) aşısı olmak gerekir mi acaba?

Senle alakalı olmayacak şekilde ibnenin birinden ya da eşyasından, oradan buradan vs. bunlardan birinin bulaşma riski var mı? Hayatını etkiliyor bu tarz hastalıklar, çat bir gün bakıyorsun misal Hepatit B li olmuşsun. Ciddi bir risk bence. O yüzden bunların aşıları falan var galiba da onları da önermiyorlardı sanki aklımda öyle kalmış ( Habertürkte canlı yayına çıkan prof abimiz grip, hepatit gibi aşıları pek önermiyordu sanırım )

Bu konuyu bir aydınlatırsanız (yanlış-kulaktan dolma bilgilerimizi de düzeltmiş oluruz) sevinirim.

AnaMuhalefet tarafından 23/Eyl/15 21:38 tarihinde düzenlenmiştir

Bir işi: " BİLMEYEN " ELEŞTİRİR, " AZ BİLEN " AKIL VERİR, " YAPAMAYAN " ÇAMUR ATAR, " BİLEN " YAPAR.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    e2
    e2's avatar
    Erkek

Hocam parça parça sorcam kusura bakma şimdiden :)

Geçen sporu baya bi uzun ve ağır tuttum. Gözüm karardı yaklaşık 15 dakika insanların kafası tamamen yok ayaklarınıda zorla görüyordum. Gözlerimi kapattım azıcık dinlendim kendime geldim ve geçti sence bu neyden olur?

Gün içerisinde birden halsizlik çöküyor üzerime hemen eve gidesim geliyor gözlerimde hassasiyet artıyor mesela ışığa ve ışığın olduğu yerlere fazla bakamıyorum kamaşma oluyor.

Bilgisayara oturduğumda telefonla uğraştığımda ayağa kalktıktan sonra sanki rüyadaymışım gibi hissediyorum salak oluyorum yıllardır bu böyle sanki kulaklarım gözlerime oranla daha fazla çalışıyor gibi. Genellikle bu gün boyu dışarıya çıkmayıp bilgisayarın başından ayrılmadığım günlerde oluyor.

Tansiyon bizde ırsi yüksek çıkıyor bu sorunlarımıda buna bağlıyorum fakat sana da sormak istedim bunlar tansiyondan mıdır neden olur? Tansiyonu gün içerisinde dengede tutmak için ne önerirsin?

Not: Yaş 21

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hakkinen
    Hakkinen's avatar
    Erkek

Sol taşağım sağ taşağımdan büyük sağlık açısından bi problemi varmıdır.. (not: taşak geçmiyorum ciddi soruyorum)

nette araştırdıgımda zibilyon tane sonuc var herkes kafasına göre konuşmuş..

Kendini beğenmişlik, hakedilmelidir.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek
    Hakkinen bunu yazdı

Sol taşağım sağ taşağımdan büyük sağlık açısından bi problemi varmıdır.. (not: taşak geçmiyorum ciddi soruyorum)

nette araştırdıgımda zibilyon tane sonuc var herkes kafasına göre konuşmuş..

Doktora git Varikosel olma ihtimalin yuksek.

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gokcan
    gokcan's avatar
    Erkek

Vo2 Max ölçümü, kemik gelişiminin ne alemde olduğu ve genel kanser taraması nerede nasıl yaptırılabilinir? Her hangi bir hastalık yok. HGH kullanımı için ön hazırlık. HGH hakkındada bilgin varsa çok soru sorabilirim? :D

Toplam Hit: 34448 Toplam Mesaj: 281
soru sağlık a sağlık sorunu