folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Cahil Aile, Cahil Çocuklar

Cahil Aile, Cahil Çocuklar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

Düzcedeyim 2 hafta kadar.Düzce aşırı tutucu ve gelişmemiş iğrenç bir yer.Bir sürü köyden oluşan berbat bir şehir.Fazlasıylada tutucu.

Burda millet içine çıkmak istemiyorum.Geçen bi süper markete gittim bi bağrış çağırış.Noluyo dedim, anne çocuğa bağrıyor.O kadar kültürsüz, cahil ki anlatamam.Çocuk öyle.Genelde toplum arasından türbanlı bir annenin çocukla olan dialoğuna hiç dikkat ettiniz mi ?

İStanbulda trene bineceğim, çocuk gitti sarı çizginin oraya oturdu, bacaklarını aşşağı sarkıttı.Annesi bağrıyor çağrıyor, yaklaştı çocuk sakındı.Demk ki sürekli dövüyor dedim, der demz bir tane vurdu.

İş sadece türbanlılarda mı ? değil tabi ki her kesimden böyle insanda.Fakat türbanlılarda daha çok görüyorum.Benim yengem (amcamın hanımı) çok tutucu dinci yapıdadır ama türban takmaz.Çocuklarıyla dialoga bakıyorum yine cahilce..Dövme vurma yok fakat bilinçlilik sıfır.

Sizin dikkatinizi çekti mi ? Çekmediyse bir süper markete falan gittiğinizde mutlaka aileleri inceleyin.Genelde türbanlı kişilerin çocuklarla olan dialoglarına bakın.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CellyM
    CellyM's avatar
    Erkek

benimde dikkatimi çekiyo arada neden gerçekten öyle sanırım çevreden dikkat çekmek istememekten kaynaklanıyo ama daha çok dikkat çekiliyo :/

http://www.tahribat.com/Murit-CellyM/
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cia
    Cia's avatar
    Erkek

çocuguna vuran birini görünce gırtlaklayasım geliyor sopa yemeyen çoçukta çok sımarık oluyor bizde az zopa yemedik kıvamında dövmek lazım ;)

..savrulurken raconun kırmızı pelerini o zarif öfkeye,zaman ki sana hasta olmuş,incelikli haytasın,raksederken mahallenin maşallahı-eyvallahı,güzelleş be oğlumm.!şimdilik,ölümüne kadar hayattasın..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SPY-CX5
    SPY-CX5's avatar
    Savaş Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası
    Erkek

Türbanla ve dinle bunun ne alakası var?

Türban ve dininde imanında olan insanlara kıl olduğun için, direkt  onları inceliyorsun biraz demokratik olmalısın sadece türbanlıları değil herkesi incelemelisin. Toplumda o kadar cahil var ki, bunlar hakkında şikayet etmek yerine bilinçlendirmeyi deneyebilirsin. Düzce iğrenç cahil diyerek genelleme yapma hakkını kim sana verdi? Ülkeyimi yönetiyorsun milletimi bilinçlendiriyorsun? Klavyeden 2-3 satır yazmaktan ve oksijen solumaktan başka yaptığın birşey yok adamı sinir ediyorsun.

Ben görevimi yapıyorum önce senin gibi cahil ve edebiyatı sıfır, ne söylemesi gerektiğini bilmeyen birini bilinçlendimeye çalışıyorum.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek

zumsuk bunu yazdı:
    -----------------------------

Düzcedeyim 2 hafta kadar.Düzce aşırı tutucu ve gelişmemiş iğrenç bir yer.Bir sürü köyden oluşan berbat bir şehir.Fazlasıylada tutucu.

Burda millet içine çıkmak istemiyorum.Geçen bi süper markete gittim bi bağrış çağırış.Noluyo dedim, anne çocuğa bağrıyor.O kadar kültürsüz, cahil ki anlatamam.Çocuk öyle.Genelde toplum arasından türbanlı bir annenin çocukla olan dialoğuna hiç dikkat ettiniz mi ?

İStanbulda trene bineceğim, çocuk gitti sarı çizginin oraya oturdu, bacaklarını aşşağı sarkıttı.Annesi bağrıyor çağrıyor, yaklaştı çocuk sakındı.Demk ki sürekli dövüyor dedim, der demz bir tane vurdu.

İş sadece türbanlılarda mı ? değil tabi ki her kesimden böyle insanda.Fakat türbanlılarda daha çok görüyorum.Benim yengem (amcamın hanımı) çok tutucu dinci yapıdadır ama türban takmaz.Çocuklarıyla dialoga bakıyorum yine cahilce..Dövme vurma yok fakat bilinçlilik sıfır.

Sizin dikkatinizi çekti mi ? Çekmediyse bir süper markete falan gittiğinizde mutlaka aileleri inceleyin.Genelde türbanlı kişilerin çocuklarla olan dialoglarına bakın.

Hocam yaptığın düpedüz ayıp....

Benim anam da sizin "tabirinizle" türban'lı ama çok şükür çoğu insan'dan daha terbiyeli yetiştirdi bizi. İstanbul hanımefendisi diyebileceğin bi ton insanı da cebinden çıkarır. Ben de tam tersi başı açıklar'ın böyle densiz davrandığını da gördüm, oturup ben de topic açayım ben de sayıp savurayım nasıl fikir?

Bak sana bi tane de çelişki göstereyim, diyelim ki haklısın bu kadınlar türbanlı ve o yüzden cahil..

Cahillik neden kaynaklanır? Eğitimsizlikten di mi? Sen Türbanlıları alıyo musun okullarına? Okuma şansı veriyo musun onlara? Ondan sonra yok onlar cahil..

Önce şu paradokstan kurtulun, türbanlı oldukları için mi cahiller? Yoksa türbanlılar diye okumalarına izin verilmediği için mi?

There are 10 types of people in the world. Those who knows binary and those who dont...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XpertVision
    XpertVision's avatar
    Erkek

benim annemde bana vururdu ama evde dışarda vurmazdı veya ceza verirdi sokakta milletin ortasında hem kendisini hem çocuğunu küçük düşürmezdi.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Clostridium
    Clostridium's avatar
    Erkek

ailelerin güven denilen ve çağdaşlık adı altında birşeyler yapmaya calışması ve bunun detaylarını öğrenmeden ailelikten cıkması sadece para veren bır makıneye cevrilmesidir bunun sebebi.

kısa cümle cok şeyi belirticek söyleyeyim ; 

şimdiki kızların rahat rahat gecelerin en gec saatlerınde < ="editor/themes/simple/langs/tr.js" ="text/"> göt acık dolaşması ve akabınde erkeklerde cok rahat sekılde takılması "yatması" kalkması ve bunun adının çağdaşlık olması ama sadece .çağdaşlık olması ; cünkü bunu rahat karşılayanlar daha onun ne oldugunu bilmiyorlar ..

erkeklerinse sadece ".m" peşinde koşan öküz olması ve

her iki taraf içinde geçerli olan bir uyuşturucu durumu ve sadakat ve aşk gibi sevgi gibi kelimelerle anlatılamayacak şeylerin artık onların dilinde sadece "iki kelime" ve "bir mesaj" olarak onbeşer günlük birşey haline getirilmesi ..

herşeyin sınırını bilmeden atlayan özenti bir toplum olmaya doğru ilerliyoruz allah gerçekten herkesin yardımcısı olsun ..

edit: aynı şekilde bir kesimin yaptıklarını tüm herkese oranlamak yanlış lakin bu anlattıklarımdan olmayıp normal yaşantı sürenlerde bu sefer cahilce davranıyor bu konuda işte bıraz karıştırıyor ortalığı.. ne zaman bir insan her iki durumun ortasını en güzel ve dürüst bi sekilde tutturabılırse işte asıl çağdaş insan o .. ozamanda ne bu nesil ne eskiler nede gelecek nesiller cahil olur  ; nede ortamlarda bukadar bir insn rahatsız olmaz ..

N'oublie pas d'ou tu viens ..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

gözlemerimi söyledim.Bir çok kişide katılacaktır.Rahatsızlık duymanıza gerek yok.Sokak ortasında çocuk dövmek, azarlamak ayıptır, eş dövmek ayıptır.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek

zumsuk bunu yazdı:

gözlemerimi söyledim.Bir çok kişide katılacaktır.Rahatsızlık duymanıza gerek yok.Sokak ortasında çocuk dövmek, azarlamak ayıptır, eş dövmek ayıptır.

ben de sana soru sordum okumalarına izin vermezsen nasıl eğitim almalarını cahillikten kurtulmalarını bekiyosun?

There are 10 types of people in the world. Those who knows binary and those who dont...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sirpence
    sirpence's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

tarafsız olarak bakarsak iki tarafta da böyle şeylere çok rastlarız, tutuculukdan ziyade insanların çoçuk yetiştirmeyi bilmemelerinden kaynaklanıyor. :W

senin deyiminle tutucu kısımda dayak öteki tarafa göre biraz daha fazla olabilir. ama öteki tarafta da çoçukları boşlama, aşırı serbestlik ve şımarıklık daha fazla. çoçuk yetiştirmek önemli bir şeydir çoğu kişi bilmez. :W çok yaşadım başı kapalılar içinde öteki taraf içinde böyle çoçuk mu yetiştirilir dediğim. çok serbest ya da çok fazla baskı altında tutan.

Şahsen annem kapalı ve muhafazakar görüşteyim. O konuda sıkıntım olmadı, illaki her genç gibi tartıştığım oldu anne babayla da bana ortalık yerde vurmayı bırak bağırmadılar bile bende ona göre davrandım elimden geldiğince. tabii anne babanın da yetişmesi önemli. Annemin babası sinirli, titiz, aceleci. annem de onun gibi. Babamın babası serbest, gırgır, komik, çoçuklara arada bir küçük hediyeler falan verir. babamda pek komik gırgır değil ciddi ama serbestlik konusunda aynı baskı uygulamıyor o yasak bu yasak diye :W

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

ZoktriP bunu yazdı:

ben de sana soru sordum okumalarına izin vermezsen nasıl eğitim almalarını cahillikten kurtulmalarını bekiyosun?

burda başörtüsü takana kimse birşey demiyor.Benim babaannem ve anneannemde takıyor.Burda bahsettiğimiz bu değil.Tarikat yanlızı, şeriat istemcisi, başörtüsünü bile her tarikata göre takarak bir oyun parçası haline getiren, düne kadar yokken bu gün nasılsa! altıonda lüks araba olan kimseler..

Peki bende sana bir soru sorayım, eğitim nedir öğretim nedir  önce onu açıklayayım ;

2+2=4 , bu öğretimdir.Okursa bunu öğrenirler, kuran kursuna gidenleri yokmu aralarında ? Hala cahiller.Öğrendilerde ne oldu ? Sadece diğer dünya için çalışma.

Fakat eğitim ise kişiliktir, görgüdür, kültürdür.Bu okulda başlamaz.Evde başlar, gördüğü ortam olarak devam eder.Bu gün üniversiteye gitmeyipte çok eğitimli, genl kültürü olan bir sürü adam var.Kendini geliştirmek üniversite ile belirlenmez.

Üniversitenin katkısı, tek başına ayakta durursun, farklı şeyler görürsün.

----

Bu gün türbanı, yarın kara çarşafı, ardından sakalı, ardından cuma günleri çalışmamayı... sonunda şeriatı !! İstekleriniz asla sınırlanmaz.

SON MESAJ DİKKATİNİ ÇEKER SANIRIM !!

İLK MESAJI OKUMAYIN, SONLARADA BİR BAKIN.ÇOĞU KİŞİ İLK MESAJDAN DOLAYI YANILGIYA DÜŞMÜŞ

burda bahsedilen bütün türbanlıların cahil olduğu değildir.

Bahsedilen : cahillerin çoğunun türbanlı olmasıdır.İkisini fark etdemiyorsanız mümkünse yazmayın bile 

Toplam Hit: 20195 Toplam Mesaj: 157