folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Cahil Aile, Cahil Çocuklar

Cahil Aile, Cahil Çocuklar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inception
    inception's avatar
    Erkek

zumsuk bunu yazdı:
    -----------------------------

bigpower bunu yazdı:

Okula alınmadığı için açılmak zorunda kalan insanlara ne demeli ? 

Kapanması için baskı kötü , açılması için iyimi?
    Açık bi insan o fotoğraflardaki şeyleri yaptımı medeniyetin , kapalı biri yaptımı cahilliğin göstergesi

Açılması için baskı yapıp , başını açtırıp sonrada ,

bak bizim dönemimizde böyleydi gibi birşey deniliyor mu ? Bir bak bakalım.

Sana cevap verilenlerden araştırıp cımbız ile seçmişsin, konuyu farklı yere taşımışsın.Cumhuriyet dönemini tartışmıyoruz, başka birşeyi tartışmıyoruz.

Cahillerin çoğunda türban var..Bunu neden ısrarla türbanlıların hepsi cahil, türbanlı dedin mi cahildir gibi algılıyorsunuz ? Benim anneannem, babaannemde başörtüsü takıyor.Ben salak mıyımda kendi aileme cahil diyeceğim, laf söyleyeceğim ? Bunu anlamayacak kadar mı körsüz ?

----

Açık bi insan onları yaptımı DİNSİZ oluyor ya .. Bunlar neden kapanıyor ? Dine inandıkları için.Dİne inanıp gidip götünü gösteren pantolon giymek nerde var ? PArkta öpüşmek  ?? Din bunu mu diyor ? 

Bak o insanlar türbanlı oldukları için yargılanmıyor.CAhil oldukları için yargılanıyor.Bu tür insanlar her yerde.ATatürkçülüğde, hristiyanlığıda, laikliğide götünden anlarlar.ASla ama asla doğrusunu beceremezler.Sırf yapmış olmak için yaparlar.

İşte bunlar cahil insanlar.Tıpkı yukarki resimde olduğu gibi.

Her gördüğün sakallı deden , her gördüğün kapalı Müslüman değil.
    Moda için takanlar var.

hayir demek için kalabaliga arkasini dönmüs,ilk silahi icindeki öfkesi olan,vadedilen sözlerden nefret etmis,ve bilmek istedigi seyi zaten bildigini farketmis,merakini seven,yarinin sadece onu ölüme yaklastiran bir gün olduguna inanan kisi.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

bigpower bunu yazdı:

Her gördüğün sakallı deden , her gördüğün kapalı Müslüman değil.

Moda için takanlar var.

Moda için takalnlar ?? Moda için haç taşıyalım bizde..İnanmadığı halde takanlar ??

Onlar cahil olmuyor mu ? Sayfalarca konuda anlatmak istediğim bu tarz tipler değil mi ?

Cahillerin çoğu türbanlı derken , bu kısımlarıda içine almıyor muyum ? 

Hala neden türbanlı olanlara laf atıyormuşum gibi konuşuyorsunuz ?

Moda için türban takan cahilin en önde gidenidir.Ne müslümanlığı bilir, ne kişiliği vardır nede bilgisi vardır.Takacaksan inanarak takacaksın.Moda için baş açmak yani inandığın dinin emrettiini uygulamak sırf moda için açmak ne kadar ahmakçaysa, kapanmakta o derece ahmaklıktır.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    griffin
    griffin's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

özgür ve laik bi ülkede butür şeylerin gündeme gelmemesi lazım herkesin dinine saygı varsa kapalılıgada saygı olacaktır. açık istedigini yapabiliosan kapalıda yapacaksınki özgür oıldugunu bil yapamıosanda ben özgürüm özgür bi ülkede yaşıorum deme kız kapanıp istedigi şeyligi yapsın bu kmseyi ilgilendirmezki o da onn dinidir. millet nerelere gidio siz hala bunlarla ugraşıosunuz

Türkiye, kendisine din olarak Kemalizmi almış, başka hiçbir dine hayat hakkı tanımayarak kitlelere zorla dikte ettirmiştir. Oysa en üst belirleyici İslam'ın ilkeleridir. Her şey ona göre belirlenir." -Recep Tayyip Erdoğan
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

yassun bunu yazdı:

özgür ve laik bi ülkede butür şeylerin gündeme gelmemesi lazım herkesin dinine saygı varsa kapalılıgada saygı olacaktır. açık istedigini yapabiliosan kapalıda yapacaksınki özgür oıldugunu bil yapamıosanda ben özgürüm özgür bi ülkede yaşıorum deme kız kapanıp istedigi şeyligi yapsın bu kmseyi ilgilendirmezki o da onn dinidir. millet nerelere gidio siz hala bunlarla ugraşıosunuz

hoppa dön başa..

Kardeşim, arkadaşım, dostum, forum arkadaşım, yurttaşım ...

Kimsenin dinine laf ettiğimiz yok.Ben bunu tespit ettim.Eğer gerçekten böyle birşey varsa sorun çözülmeli.10 küsür sayfada ne yapabiliriz 'i yazmamız lazımdı.

Neden döndürüp tekrardan dine laf atıyor gibi algılıyorsunuz ki ? Günün birinde adamın biri çıksa, cahillerin çoğu Atatürkçüdür dese, bende bunu fark etmiş olsam , evet benimde dikkatimi çekiyordu desem, bu olayın neden kaynaklandığını bulamak için fikir üreteceğimize kalkıp Atatürk'e laf atamazsınız mı diyeceğim ?

Nasıl bir mantığınız var.Dine, inancınıza laf attığım mı var.Döndürmeyin aynı yere yeter artık kaç mesajdır.Oku bi üstteki mesajları, bir sayfa öncesini.

edit:

Hala cahillikle uğraşmayacaksak neyle uğraşacağız ? Pkknın içinde en fazla kürt halkı var diye yıllardır kürt halkına  kin beslemediniz mi . Forum açsam desem ki böyle bir sorun var, ben böyle düşünüyorum, şimdi kürt halkının alayına küfür etmiş gibi mi olacağım ?

Israrla öyle davranıyorsunuz da.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    griffin
    griffin's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

hoca doguda egitim batıya göre zayıftır ve batıya göre dini duyguları gelişmiştir onlar çin din herşeyden önce gelir %90 ına köylerde kapalıdır şimdi o türbanlı egitimsiz e ordakilerin açık oldugunu düşünürsek böyle bi konu açmazsın onu geçtim yolda görsen dikkat bile etmezsin

Türkiye, kendisine din olarak Kemalizmi almış, başka hiçbir dine hayat hakkı tanımayarak kitlelere zorla dikte ettirmiştir. Oysa en üst belirleyici İslam'ın ilkeleridir. Her şey ona göre belirlenir." -Recep Tayyip Erdoğan
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilinmeyen
    Bilinmeyen's avatar
    Erkek

Sadece ilk mesajı okudum. Böyle saçma bir konu olamaz. Konuyu açmandaki amacını anlamış değilim..

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KroBey
    KroBey's avatar
    Erkek

zumsuk bunu yazdı:

berraa bunu yazdı:

neden  anlamıyorum her fırsatta türbanlıları hedef alıyorsunuz .. bunu sadece türbanlılar mı yapıyor ki hayır  bu türbanla alakalı değil  bir insanın başı kapalı olabilir ama beyni kapalı olmasın ..türbanlı bir kişi iyi şeyler yaptıgında bunu kimse dile getirmez ama bi açık yakalayınca pire deve yapılır..  bu konuyu türbanı hedef almadan açsaydın çok daha iyi olurdu nereden vursak diye çabalıyosunuz çok ayıp acaba gerçekten  çocuklara yapılan şiddeti dile getirmek için mi açtın konuyu yoksa bakın türbanlılar bunları yapıyor işte demek için mi ben anlayamadım .. insanlar arasında ayrımcılık olmaz .. hepimiz eşit haklara sahibiz.. 

sorun şu ;

Cahil insanlar bunu yapıyor.Peki kim bu cahil insanlar ? solcular mı, sağcılar mı, demokratlar mı yada siyasi görüş bildirmeden, gçömenler mi, kürtler mi, lazlar mı ?? Önce bunu görmek lazım.Benim dikkatimi 1-yobazlar, 2-kürtler çekiyor.

Bu bir tartışma konusudur.Yanlış düşünüyorsun bence bu diyebilirsin, cahillik bir kesime özgü değil diyebilirsin.

Bana göre cahillik onlara özgüdür ama hangi insanlara.Okumaışlara mı kime ? Okumamışlarsa hangi kesime ? Altında yatan nedeni böylelikle bulmak basittir..Dersin ki adam köylü, köyde ataları böyle yapıyor oda böyle yapmış.

Tabi bizim insnalarımız yine kendilerince yorum yazmayı başarabildi.Ekstra tebrik istiyorum.

Bu nasıl bir mantıktır, anlaşılması güç. Sadece bu postu alıntı yaptığım sayfaya kadar okudum, olay bir hayli mantıksızca ele alınmış, bilim insanı olma yolunda ilim öğrenen, üniversitede devletin kotasında yer işgal eden birisinin, üstüne üslük kendini kültürlü, mantıklı addederek bu tür bir yorum getirmesi olaylara, bu denli insanları kategorize ederek onları bölerek kendi sav'larını doğru çıkarma çabası bana dikdatörlük kavramını hatırlattı. İyiki belli yerlere gelmiş, kilit noktalardan birini işgal etmiş bir şahıs değilsin. Zira bu bencil düşünce tarzın ve saçma mantık kuramınla insanların emdikleri sütü burunlarından getirirdin kanımca.

Bir de burada bile gizliden gizliye ilk postta ortaya çıkan ve postlar ilerledikçe biraz daha aşikarlaşan bir siyasi görüş var. Yani insanları siyasi görüşleri yüzünden, dini inanışları yüzünden, yada sevdikleri çikolata markası yüzünden kategörize etmek, cahil yaftasıyla anmak nasıl bir insanlığa, nasıl bir bilimsel ögeye dayanır.

Çok söylenecek şey var aslında, ama boş hepsi sana. Sen yine bildiğini okuyup,  çaldığım düdük hesaplarındasın. Neyse tırışkadan teyyare, selam söyle o yare..

" Kro "
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HaYVaN
    HaYVaN's avatar
    Erkek

Sorun erkek çocuğu yetiştirme biçimi.

Baba abi ya da herneyse erkek çocuğa "lan amcaya küfür atsana".

"Amca senin g.tünü s.keyim".

"Haahhaah afferim oğlum" Bu çocuğu değil anası babası hükümet gelse zaptedemez.

...

Türban mevzusuna gelince bu çocuğun anası türbanlı değil: http://www.youtube.com/watch?v=1v40uJHXrOk

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dentist
    Dentist's avatar
    Erkek

bigpower bunu yazdı:

zumsuk bunu yazdı:

Dİn baskısı yüzünden zorla kapatılan insanlara ne demli ?

Okula alınmadığı için açılmak zorunda kalan insanlara ne demeli ?
    Kapanması için baskı kötü , açılması için iyimi?
    Açık bi insan o fotoğraflardaki şeyleri yaptımı medeniyetin , kapalı biri yaptımı cahilliğin göstergesi

Hoca ne uğraşıyon ??!!

Devlet kurumlarına türbanlada girilemez mini etek bikiniylede girilemez herşeyin bi adabı var...

Sen sakallı bıyıklı adamı devlet kurumunda calıştırıyon mu ?? Sakalını bıyığını kesiyor.

Bu da aynı mantık başı kapalı gelmesin bunun nedenide Mustafa Kemal Atatürk' ün kıyafet devrimine dayanıyor..

İstiyorsanız RTE ona da ayar ceksin olur mu?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HAYVANYASAR
    HAYVANYASAR's avatar
    Erkek

Bilinmeyen bunu yazdı:

Sadece ilk mesajı okudum. Böyle saçma bir konu olamaz. Konuyu açmandaki amacını anlamış değilim..

Saçma konu mu? Nedenmiş?

Arkadaş bir gözlem yapmış ve bunun tartışılacak yönleri olduğunu düşündüğünden burada paylaşmış, sayfalarca da konuşulmuş değişik fikirler ortaya atılmış. Ne güzel...

Sen konuya saçma diyeceğine "Çocuklara kötü muamele ve cahillik ile türbanın aynı konu içinde geçmesi beni rahatsız etti" desene açıkça.

Blogum; http://hayvanyasar.blogspot.com/
Toplam Hit: 20273 Toplam Mesaj: 157