folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Cahil Aile, Cahil Çocuklar

Cahil Aile, Cahil Çocuklar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    berraa
    berraa's avatar
    Dişi

neden  anlamıyorum her fırsatta türbanlıları hedef alıyorsunuz .. bunu sadece türbanlılar mı yapıyor ki hayır  bu türbanla alakalı değil  bir insanın başı kapalı olabilir ama beyni kapalı olmasın ..türbanlı bir kişi iyi şeyler yaptıgında bunu kimse dile getirmez ama bi açık yakalayınca pire deve yapılır..  bu konuyu türbanı hedef almadan açsaydın çok daha iyi olurdu nereden vursak diye çabalıyosunuz çok ayıp acaba gerçekten  çocuklara yapılan şiddeti dile getirmek için mi açtın konuyu yoksa bakın türbanlılar bunları yapıyor işte demek için mi ben anlayamadım .. insanlar arasında ayrımcılık olmaz .. hepimiz eşit haklara sahibiz.. 

Başarı için kişilikte değişim şart..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

berraa bunu yazdı:
    -----------------------------

neden  anlamıyorum her fırsatta türbanlıları hedef alıyorsunuz .. bunu sadece türbanlılar mı yapıyor ki hayır  bu türbanla alakalı değil  bir insanın başı kapalı olabilir ama beyni kapalı olmasın ..türbanlı bir kişi iyi şeyler yaptıgında bunu kimse dile getirmez ama bi açık yakalayınca pire deve yapılır..  bu konuyu türbanı hedef almadan açsaydın çok daha iyi olurdu nereden vursak diye çabalıyosunuz çok ayıp acaba gerçekten  çocuklara yapılan şiddeti dile getirmek için mi açtın konuyu yoksa bakın türbanlılar bunları yapıyor işte demek için mi ben anlayamadım .. insanlar arasında ayrımcılık olmaz .. hepimiz eşit haklara sahibiz.. 

sorun şu ;

Cahil insanlar bunu yapıyor.Peki kim bu cahil insanlar ? solcular mı, sağcılar mı, demokratlar mı yada siyasi görüş bildirmeden, gçömenler mi, kürtler mi, lazlar mı ?? Önce bunu görmek lazım.Benim dikkatimi 1-yobazlar, 2-kürtler çekiyor.

Bu bir tartışma konusudur.Yanlış düşünüyorsun bence bu diyebilirsin, cahillik bir kesime özgü değil diyebilirsin.

Bana göre cahillik onlara özgüdür ama hangi insanlara.Okumaışlara mı kime ? Okumamışlarsa hangi kesime ? Altında yatan nedeni böylelikle bulmak basittir..Dersin ki adam köylü, köyde ataları böyle yapıyor oda böyle yapmış.

Tabi bizim insnalarımız yine kendilerince yorum yazmayı başarabildi.Ekstra tebrik istiyorum.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SPY-CX5
    SPY-CX5's avatar
    Savaş Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası
    Erkek

Zumsukcum seni seven ve sayan 10 tane adam göstersene bana :)

Cidden okumuş cahilin tarhibattaki tek örneğisin :) Hala yazıyorsun ya...

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

SPY-CX5 bunu yazdı:

Zumsukcum seni seven ve sayan 10 tane adam göstersene bana :)

Cidden okumuş cahilin tarhibattaki tek örneğisin :) Hala yazıyorsun ya...

:) konuya bak yoruma bak ya..

kaçık insan örneği göstereiym mi sana ?

http://www.tahribat.com/Murit-zumsuk/

gir tek tek sor kim seviyor diye.Benim birşey kanıtlamama gerek yok.Anlaşılan senin bir sorunun var.Biraz çabalamakta sana kalmış

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trampfd
    trampfd's avatar
    Erkek

Kapalılar cahildir gibi bi genelleme ne yazıkki doğrudur, çoğu düzgün eğitim alamazlar, yada aldırılmazlar, böyle değilmidir? benim yaşadığım Türkiye de böyledir. İstistnalar tabii ki vardır fakat geneli etkilemiyor.

Aksini düşünen varsa, yani kapalıların açıklara oranla daha eğitimli olduğunu söyleyen varsa boş konuşmak yerine en azından örnek gösterebilir.

Ehl-i Byte
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

trampfd bunu yazdı:

Kapalılar cahildir gibi bi genelleme ne yazıkki doğrudur, çoğu düzgün eğitim alamazlar, yada aldırılmazlar, böyle değilmidir? benim yaşadığım Türkiye de böyledir. İstistnalar tabii ki vardır fakat geneli etkilemiyor.

Aksini düşünen varsa, yani kapalıların açıklara oranla daha eğitimli olduğunu söyleyen varsa boş konuşmak yerine en azından örnek gösterebilir.

heh işin güzel bir özü..

yok ama hoca, bu adamlar tartışma konsuunda birşeyler anlatmaya çalışmıyor.Neymiş beni kaç kişi seviyormuş.

konuyla o kadar alakalı ki !! Diyecekleri birşey yok.Kendileride biliyorlar.O yüzden sessizler, o yüzden dansöz gibi kıvırıyorlar.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anubisx
    anubisx's avatar
    Erkek

insan, insan olmadıktan sonra... 

diyorum ve bitiriyorum..

http://yigitdemirag.com
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

ee biz napalım hacı ?

Atsan atılmaz satsan satılmaz.Benim dedemde sokağın ortasında bağırıp çağırır ama tarih konusunda,din bilgisi konusunda seni cebinden cıkarır.Kendisi eski imamdır.

Simdi dedem cahil mi ? Kapalısı erkeği yok demisin de bu milletin sokağın ortasında görmemis gibi davranıyor,toplum içinde düzgün yaşamayı bilmiyor diye yargılamadan önce eğitmen lazım.Bu adamların kafa yapısını değiştirmen lazım.Vatana millete yararlı bi hale getirmen lazım yoksa kafa yapısı aynı oldugu sürece ister çift doktoralı matematik mühendisi olsun yine aynı tas aynı hamam kanımca.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    serdar905
    serdar905's avatar
    Erkek

akp iktidara geldikten sonra milletin hepsi turbanlilarin avukati olmus..daha once nerdeydiniz?soyleyin akpden once neden avukatlik yapmiyordunuz,?ben cevap veriyim,kadrolasmadan nasibini alanlar,savunmasinida yapacak hali ile..Akp den once hic duydunuzmu turban meselesini,kim kapatirsa kapatsin,kim acarsa acsin..simdi ki durum ne?millet birbirini yiyecek bi bez parcasi icin.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    volverine
    volverine's avatar
    Erkek

seni bu siteden şutladıkları zamanıda hatırlıyoruz

hala özlüyorum seni . .sen özlemedin mi beni . .
Toplam Hit: 20269 Toplam Mesaj: 157