folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Cahil Aile, Cahil Çocuklar

Cahil Aile, Cahil Çocuklar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rhodostethia
    rhodostethia's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

sayflardan birinde ZUMZUK un bi lafı var.. aklınız yok mu mantıgınız yokmu gibi bişedi sanırım.. 

zumsuk peki sen yazıları nerenle okuyosun ? o Ankarada ki olayda kızlar postu yazan arkadaslara el sallamıyo ? Baskalarına el sallıyolar da onların adıda o... anlatılmak istenen o ? anladın mı ? yok anlamadın..niye ? mantık ?!? hani nerde :)

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

bigpower bunu yazdı:
    -----------------------------

zumsuk bunu yazdı:

senin yazdığına karşılık bu.Gözümüzü açalım , hangi konuda ? cahillik konusunda deneyelim istersen.HErkes güllük gülistanlık biz mi ses çıkartıyoruz ?

Dediğin gibi kimse güllük gülistanlık değil  neden türbanlılara laf atıyon? Bende genelde türbansızlarda görüyorum konuda yazdıklarını.

Benim yazdığıma karşılık ;
    Belki öyle görmek istediğin için öyle görüyosundur , bakış  açını değiştir önyargıyı kaldır.

sorun nedir, çözmeye çalışıyoruz.Eğer sende açıklar için düşünüyorsan aynılarını, o zaman yine bir sorun vardır.PEki açıkalrdaki sorun ne ? dinsizlik mi.Öyle diyelim, o zaman gördüğüm yobaz türbanlılarda ? dinlilik mi ?

Nasıl bir mantık var sende ? Hİç bir şey güllük gülistanlık değil, o zaman sesimizi çıakrtmayım.Oldu tepmize binsinler.İki elimle yapışırım, birşeyler yolunda gitmiyorsa.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

rhodostethia bunu yazdı:

sayflardan birinde ZUMZUK un bi lafı var.. aklınız yok mu mantıgınız yokmu gibi bişedi sanırım.. 

zumsuk peki sen yazıları nerenle okuyosun ? o Ankarada ki olayda kızlar postu yazan arkadaslara el sallamıyo ? Baskalarına el sallıyolar da onların adıda o... anlatılmak istenen o ? anladın mı ? yok anlamadın..niye ? mantık ?!? hani nerde :)

hoca 100 kişi ankaraya gitsin, eğer yarısına kızlar el sallarsa eyw..Fakat benim dediğim gözle görülen birşey.Bir çok kişi bunun farkında.Kafadan atılmış birşey değil.

Sokağa çıktım 2 aile gördüm çocuklara dövüyor vuruyor değil durum.Sokağa çıktın anlarsınız insanları.Önüne bakmadan yürümeleri, marketlerde çantalarla vurmaları, omuz atmaları.. 

Bunları kafamdan uydurmuyorum yada sadece tek benim başıma gelmedi.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1903
    1903's avatar
    Erkek

zumsuk bunu yazdı:

Türbandan sonra gerisi gelmeycek mi ? İpi bıraktıkça daha fazla istenecek.Zaten eninde sonunda olacağı bu.ŞAhsi görüşümde türbanlıların okumasından yana.Fakat imam hatip tarzı birşeyde.İmam hatipten sonra oralara geçilecek.Türban falan olur.

Fakat beyin yıkama değil, sağlam bilgi verme okulu olacak.Benim ortaokulda hocam dua ezberlettirirdi.Bende ezberlemk istemzdim.Lisedeki hocamda incil dağıtılırsa alın okuyun, kuranıda okuyun, diğerlerinide okuyun.Soırna karar verin diyen birisiydi.

Beyin yıkayan değil, mantık yoluyla doğruyu gösteren insanlara ihtiyacı var Türkiyenin.İmam hatip tarzı bir üniversitede olabilir.Geçen bir konu vardı.Ona kadar türbanlıların üniversiteye girmesinden yanaydım.ADma sonra sonra sonra diye bir zincir sıralamış.Öncerside vardı sonrasıda bu işin.İnsan oğlu sürekli ister.

Devlet buna çözüm getirebilir.Nasıl imam hatiplere türbanla girnebiliyorsa...Fakat onlarında işine geliyor halkı cahil bırakmak.Dikkat edin, akpnin değil devletin dedim.Başa geln herkesin.

gerisinin geleceği bir durum yok.insanlar sadece temel hak ve özgürlüklerinden yararlanmak istiyor.ve bunların en başında eğitim hakkı gelir.
    neden türbanlılar imam hatip okuyacakmış ? bugün türban takan doktor da var, öğretmen de var.ama bu insanlar bunu, hayatlarından bazı tavizler vererek yapıyor.buna gerek var mı ? insanlar neden yükselmek için bişeylerden ödün versin? taviz vermeyenler de okuyamıyor işte.neden ? gereksiz bir türban yasası yüzünden.

Türkiye vatandaşları içinde azımsanamayacak çoğunlukta türbanlı vardır.ve senin benim gibi, hepsi okuma, eğitim alma, kamu hizmetlerinden yararlanma hakkına sahiptir.

onları bu haklardan mahrum etmek, hak yemektir, suç işlemektir.

inanıyorum ki, bu yasak eninde sonunda kalkacak.başka türlü Türkiye'den özgürlükler ülkesi diye bahsetmemiz imkansızdır.

gücüne güç katmaya geldik.formanda ter olmaya geldik.Beşiktaş seninle ölmeye geldik BEŞİKTAŞ !
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XpertVision
    XpertVision's avatar
    Erkek

zumsuk tespitlerin doğru ancak bunlar 2-3 cümlede belirtilcek şeyler değil doğal olarak anında tepki doğuyor

// biz tbt yiz tbt yiz dioyruz ama farkındaysanız basit forum sitelerdeki tartışmalara döndük o ordan kısa kısa seni sevmezler alay etmeler felan daha tartışmayı bilmiyoruz herkes ortada biribirine laflar münazara şekli tartışma olsa bir bütünlük sağlansa herkes aynı şeyi 10 defa yazıyor birşey 10 defa söyleniyor o posta 10 tane aynı cevap veriliyor sırf "bakın ben buna karşıyım" demek için yazmayın

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Noyan
    Noyan's avatar
    Erkek

ısparta da bir arkadaşım üniversitede okurken saçı uzun diye dayak yemişti. s...kikleri teker teker alsa hiç zorlanmazdı. hem cahil hem kıro tayfası doluymuş okulun ora. 10 tane 15 tane şehirden gerisine besmele çekmeden giremiyorsun.

Akıllı insan her düşündüğünü söylemez ama her söylediğini düşünür.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BuzZz
    BuzZz's avatar
    Erkek

meclistekilerden betersiniz ya neyi tartışıyosunuz ki

her tırtılın göz yaşında bir kelebeğin mutluluğu saklanır..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Noyan
    Noyan's avatar
    Erkek

http://tr.wikipedia.org/wiki/Osman_Durmu%C5%9F

ulan okumaklada adam olunmuyor ki ne diyelim şimdi.

tayyip de illa türbanı orduya, kamuya, eğitime sokacak.

bir önümüzü göremedik. türbandan irticadan terörden. amk böyle memleket siyasetinin. millet cern de deney yapar bizim insanımız hala neyse...

Akıllı insan her düşündüğünü söylemez ama her söylediğini düşünür.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    muhabir22
    muhabir22's avatar
    Erkek

zumsuk geçen yıllarda kıbrıs maceralarını duyduk, ehliyet alacağın aldığın taksilerle yaşadığın polemikleri duyduk. şimdi çok rahat bi şekilde cahilliği anlatmaya çalışırken kendi içine düştüğün duruma bir bak. bunun sebebi bence seni çok pohpohlamışlar.. eminim düzce de seni beğenmedi

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inception
    inception's avatar
    Erkek

zumsuk bunu yazdı:

bigpower bunu yazdı:

zumsuk bunu yazdı:

senin yazdığına karşılık bu.Gözümüzü açalım , hangi konuda ? cahillik konusunda deneyelim istersen.HErkes güllük gülistanlık biz mi ses çıkartıyoruz ?

Dediğin gibi kimse güllük gülistanlık değil  neden türbanlılara laf atıyon? Bende genelde türbansızlarda görüyorum konuda yazdıklarını.

Benim yazdığıma karşılık ;
    Belki öyle görmek istediğin için öyle görüyosundur , bakış  açını değiştir önyargıyı kaldır.

sorun nedir, çözmeye çalışıyoruz.Eğer sende açıklar için düşünüyorsan aynılarını, o zaman yine bir sorun vardır.PEki açıkalrdaki sorun ne ? dinsizlik mi.Öyle diyelim, o zaman gördüğüm yobaz türbanlılarda ? dinlilik mi ?

Nasıl bir mantık var sende ? Hİç bir şey güllük gülistanlık değil, o zaman sesimizi çıakrtmayım.Oldu tepmize binsinler.İki elimle yapışırım, birşeyler yolunda gitmiyorsa.

Sorun var itiraz yok
    sorunu Dine bağlarsan ona itirazım var

hayir demek için kalabaliga arkasini dönmüs,ilk silahi icindeki öfkesi olan,vadedilen sözlerden nefret etmis,ve bilmek istedigi seyi zaten bildigini farketmis,merakini seven,yarinin sadece onu ölüme yaklastiran bir gün olduguna inanan kisi.
Toplam Hit: 20272 Toplam Mesaj: 157