folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Cahil Aile, Cahil Çocuklar

Cahil Aile, Cahil Çocuklar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

JaiLStyLe bunu yazdı:
    -----------------------------
    atatürk mü ? benim atam( F.SULTAN MEHMET ) duayla senin atan kafası güzel kurtarmş bişyleri ve kafası güzel kurtardıgı kurdugu cumhuriyetten ne hayır geliyor görüyoruz.. ayık ol kardeş aradaki fark çok büyük ..

?? sen şimdi ayık olduğunu mu idda ediyorsun ?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

JaiLStyLe bunu yazdı:
    atatürk mü ? benim atam( F.SULTAN MEHMET ) duayla senin atan kafası güzel kurtarmş bişyleri ve kafası güzel kurtardıgı kurdugu cumhuriyetten ne hayır geliyor görüyoruz.. ayık ol kardeş aradaki fark çok büyük ..

fsmyi küçüksemek gibi olmasın ama nerden neyi kurtardı?

tarihin en büyük ordusuyla girmedi mi bizansa?

yine çok büyük iş yaptı her zaman övünürüm ben fsm ile

Mustafa Kemal "olmayan orduyla" yola çıktı

tümden bir milleti kurtadı diğer vatan toprakları bi yana

Türk milletinin tarihini şerefini namusunu kurtardı varlığını kurtardı

evet aradaki fark gerçekten çok büyük

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaptanMagaraAdami
    KaptanMagaraAdami's avatar
    Erkek

JaiLStyLe bunu yazdı:

Esir iken mümkün müdür ibadet.
    Yatıp kalkıp Atatürk'e dua et.
    Senin gibi dürzülerin yüzünden,
    Dininden de soğuyacak bu millet.

İşgaldeki hâli sakın unutma,
    Atatürk'e dil uzatma sebepsiz.
    Sen anandan yine çıkardın ama...
    Baban kimdi bilemezdin şerefsiz!..

NEYZEN TEVFİK

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dentist
    Dentist's avatar
    Erkek

zumsuk bunu yazdı:

mortyr bunu yazdı:

Hocam iş türbanla alakası yok sadece türbanlı kesimin bir çoğu erken evlenmiş veya okumamış kimseler olduğu için böyle.. Yoksa türbanlı olan çok kültürlü insanlar da var. benim anamda kültürsüz valla özeleştri yapıyorum beki ama bakıyorum kardeşim en ufak bişiyi yanlış yapıyo terlikler havada uçuyor bi de o yetmezmiş gibi bana catıyo annem türbanlı mı değil hatta komunist diyebilirim :)... Peder ayrı bi dert eve geldi mi kaççak delik arıyom adam kafayı benle bozmuş :S:S

Ama kararlıyım onlar gibi ve diğer kültürsüz insanlar gibi olmayacağım...

Sonuçta bu Türkiye' nin cahilliği onların değil hepimizin utanması gerek ve bunu bir an önce düzeltmemeiz gerek...

hoca şu düzceye dışarıdan gelen varsa anlar.Sadece türban değil, diğer çocuğa eğitim veremynlerede kılım.

FAkat çocuklara 4-5 yaşında Atatürk kötü eğitimi veriyorlar.Demokrasiden, özgürlükten tiksinen, şeriat yanlısı adamlar çıkıyor.Çalma, çırpma şu bu.Sadece onlarada değil, içip içip sokak ortasında kadın dövene, eğitimsizlere kılım.

Fakat düzcede fazlasıyla gözüme çarpıyor.Eskişehirde yada kıbrısta böyle birşey göremezsin.Eskişehirde tek tük gördüm.Şu düzcede toplasan 3 ay yaşadım ama hayatımda görmeyceğim şeyleri gördüm.Burda türbanlı olupta tanga giyene kadar gördüm.

Sadece düzce tarikat yuvası değil.Bi görmeniz gerek burasını.Bi gelin, buram buram göze çarpan cahilliği görün.

Hoca bende alanyadayım şu anda alanyalılar kusura bakmasınlar fakat insan ilişkileri sıfır... Hani öyle çocuğu yolun ortasında dövmüyorlar fakar ama her yerde yabancı isimler emolar kaynıyor zaten İstanbul Fatih' in para kasası burası belli...

Burdada Atatürk kötü diyenler var kapanmak isteyenler var fakat turistleri görünce de ağızlarının suyu akıyor. Bi turist gelsin arkasında 5 zampara hiç sevmedm bende burayı..

Ama mesela ben Sinop' tan geliorm muhteşem demokrat bi şehirdir örneğin sabah siyaset ayrılığından kavga eden adamlar akşam sahil yolunda omuzomuza yürüyorlar... Cahillik oranı çok az..

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Smirnoff
    Smirnoff's avatar
    Erkek

zumsuk sen ne a.cuk bi herifsin yaa yok türbanlılar cahil yok türbanlı şöle böle sanamı kaldı milletin başörtüsü .. başı açmakla çağdaşlık ve bilumum yan öğeler mi oluyor ? sana ne lan millet çocuğunu dövüyosa g.tüne mi battı ? ne mal adamsın sen nası bir snir bozma küfür seansına girdirmedir bu ??

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inception
    inception's avatar
    Erkek

zumsuk bunu yazdı:

Biriside üstte türbanlılardan da adam gibi çocuk yetiştiren var diyor.

ANLAYIN ARTIK KARDEŞİM ANLAYIN !!

Türbanlılar cahildir demiyorum.Cahillerin arsaında türbanlılar çok dikkatimi çekti diyorum.

Bu ne demk mi ?

Sizin anladığınız şey : 100 türbanlının 90 ı cahil.

Benim anlatmak istediğim : 40 cahilin 20-25 'i türbanlı .

Bu aynı şekilde 100 türbanlının 20 si cahil demkte olmuyor.NAsıl anlıyorsunuz nerden anlıyorsunuz ben sizi anlayamadım.Kusura bakmayın.

40 cahilin 20'si türbanlı diyosan %50'si türbanlı oluyo iki cümle üstte cahillerin arasında türbanlılar çok dikkatimi çekiyo diyosun nasıl bi mantık ?

son olarak;
    Medeniyet dediğin açmaksa heryerini , hayvanlar sendende medeni.
                                                              M.Akif ERSOY

hayir demek için kalabaliga arkasini dönmüs,ilk silahi icindeki öfkesi olan,vadedilen sözlerden nefret etmis,ve bilmek istedigi seyi zaten bildigini farketmis,merakini seven,yarinin sadece onu ölüme yaklastiran bir gün olduguna inanan kisi.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kotusirine
    kotusirine's avatar
    Dişi

Her defasında türbanı hedef almasanız içiniz rahat olmuyor.sizin kafanızda kalıplaşmış bikere türbanlılar cahil

anlayışsız eğitimsiz olarak biliyorsunuz. körermiş bi zihniyet içerisindesiniz ayrımcılık yaparak biyere gelinmez  bu düşünceyle düşünen biri kendini yükseklerde görüpte eminim fakir birini bile hor görür

Açık veya kapalı tutupta açık bi kız gördüğünüzde ne kadar çağdaş diye övünürsünüz kapalı birin görüncede körermiş zihniyet cahil gitsin iranda yaşasın zihniyeti düşüncesinde

Cahillik ırk bay bayan şehir kültür fark etmiyor üniversitli diye övdüğümüz kültürlü sözde erkek gidip eşini dövüyor erkekliğini göstermek için hani bu insan eğitim almışltı.

"Sorun varsa bunu tetikleyen ön yargılı düşüncelerinizi  yenin

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KafirImam
    KafirImam's avatar
    Erkek

zumsuk bunu yazdı:

Düzcedeyim 2 hafta kadar.Düzce aşırı tutucu ve gelişmemiş iğrenç bir yer.Bir sürü köyden oluşan berbat bir şehir.Fazlasıylada tutucu.

Burda millet içine çıkmak istemiyorum.Geçen bi süper markete gittim bi bağrış çağırış.Noluyo dedim, anne çocuğa bağrıyor.O kadar kültürsüz, cahil ki anlatamam.Çocuk öyle.Genelde toplum arasından türbanlı bir annenin çocukla olan dialoğuna hiç dikkat ettiniz mi ?

İStanbulda trene bineceğim, çocuk gitti sarı çizginin oraya oturdu, bacaklarını aşşağı sarkıttı.Annesi bağrıyor çağrıyor, yaklaştı çocuk sakındı.Demk ki sürekli dövüyor dedim, der demz bir tane vurdu.

İş sadece türbanlılarda mı ? değil tabi ki her kesimden böyle insanda.Fakat türbanlılarda daha çok görüyorum.Benim yengem (amcamın hanımı) çok tutucu dinci yapıdadır ama türban takmaz.Çocuklarıyla dialoga bakıyorum yine cahilce..Dövme vurma yok fakat bilinçlilik sıfır.

Sizin dikkatinizi çekti mi ? Çekmediyse bir süper markete falan gittiğinizde mutlaka aileleri inceleyin.Genelde türbanlı kişilerin çocuklarla olan dialoglarına bakın.

Çocuklara ahlak anlayışını böyle kazandırdıklarını 'zannediyorlar'

Ben de görüyorum..

Ama tabi genellememek lazım başı açık olan da yapıyo..

O da yok.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZyreX
    ZyreX's avatar
    Erkek

Zumsuk'un tespitlerine katılıyorum.Uzun uzun yazmaya gerek bırakmamışsın herşeyi açıklamışsın..Yalnız birkaç kendini bilmez küfür etmiş yasak değil miydi müride küfür (!)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

MUHRIP bunu yazdı:

zumsuk sen ne a.cuk bi herifsin yaa yok türbanlılar cahil yok türbanlı şöle böle sanamı kaldı milletin başörtüsü .. başı açmakla çağdaşlık ve bilumum yan öğeler mi oluyor ? sana ne lan millet çocuğunu dövüyosa g.tüne mi battı ? ne mal adamsın sen nası bir snir bozma küfür seansına girdirmedir bu ??

ne diyorsun sen, kendine gel çeki düzen ver.Kimseye hakaret etmedim adam gibi konuş

Toplam Hit: 20281 Toplam Mesaj: 157