folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Cahil Aile, Cahil Çocuklar

Cahil Aile, Cahil Çocuklar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cordelian
    cordelian's avatar
    Banlanmış Üye
    Homo

evlenme programlarına veya seda sayana yada diger gündüz kuşagına cıkan insanlara bakalım gayet boş seviyesiz bilinçsiz ve kültürsüz.Bunlar Türkiyenin seviyesini düşüren.Başka birşey degil.Yok işte kocam benı aldattı yok işte kocam benı dövdü attı.Yok işte hocam benı kardeşimle aldattı kızım evden kaçtı.Hep bunlar toplumun kenar kesimlerinden cahil kalmış kesimlerden meydana gelmekte.Cahil dostum olacagına akıllı düşmanım olsun demişler Atalarımız.1 kişi 10 kişi degilki bunlar sürü halinde koyun gibi 1 tanesini yakalasan dıgerını duzeltemıyorsun.zumsuk aslında biraz haklı.Tutucu ve gelişmemiş kesimleri dogru sentezlemiş.Amacı ise dinle ugraşmak degil.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bilie_jean
    bilie_jean's avatar
    Erkek

benve türbanla felan ilgisi yok.cehaletle ilgisi var.islam çocuklarınızı dövün mü diyo.40-50 ve üzeri yaştaki bayanlara sorun onların zamanında eğitim ve öğretim nasılmış.istanbul izmir gibi yerleri bilmem ama türkiyedeki bayanların %80 i o yıllarda ilkokula kadar okumuştur.aileler tarafından eğitimleri engellenmiştir.aile baskısıyla yoğrularak büyümüşlerdir.tamamen çarpık bir dini eğitim verilmiştir.ve yine aileleri tarafından genç yaşta evlendirilmişlerdir.bu eğitim düzeyinde ve bu psikolojide büyüyen bir insandan pek fazla merhamet ve anlayış bekleyemezsin.

bundan 20-30 sene sonra bu tür olaylar yok denecek kadar azalır.çünkü artık eğitim ve öğretim çok farklı.din anlayışıda eğitim ve öğretimle doğru orantılı zaten.

twitter.com/KezzapliMakarna
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

hoş cahillerin çoğunda türban falan var demiştim ya ..Kusura bakmayın.

Meclis insanların aynasıdır.MEcliste olan cahilliğide gördük.Artık çocuklara meclis nedir diye sorulduğunda büyüklerin kavga yeri diyorlar.

Süper ötesi tablo.Mükemmelliyetçilik.İşte günümüz Türkiyesi, işte gerçekler..

Cahil aile cahil çocuklar 'ın sonuna, cahil millet vekillerini eklemek sanırım yerinde bir davranış olacaktır.

---

Başbakan, millet vekilleri vs.. Hepsi maganda.Sokak serserisi gibi pis ağızları var.Millete örnek olmaları gerekn adamlar bunlar.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bykamu
    bykamu's avatar
    Erkek

türbanlıları savunmuyorum ama çok biliçli türbanlı çocuk sahipleride var.

ama tabi genelleme yaparsak cahil olanlarda var.

yazık günah o kadar 9 ay çocuğu karnında taşıyor, dünyaya getirdikten sonra dövmek için mi.

çocuk kimsenin malı değil çocuğuna el kaldıran zihniyetin. **

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WebJas
    WebJas's avatar
    Erkek

TürbanLıysa Sanane ? Çocugunu Dövüyorsa Sanane ? Çıkmak İstemiyorsan Terket Orayı Kasma Kendini ! Nerden Geldiğini Unutan Nereye Gittiğini biLemez. Senin Annen Baban Seni NasıL yetiştirdi Sanıyorsun Yada Dedelerin Babanı Nasıl Yetişrirdi. Bırak böyLe boş şeyleri bizim kültürümüz bu senin gibi asıl cahil olan cahil der böyle .

Aslını biLmeyen Hiç NesLini biLmeyen ...

Çıkma Sokağa git istanbul laila da concon partilerinde gez .

bilmediklerimi ayaklarımın altına alsam başım göğe ererdi..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trampfd
    trampfd's avatar
    Erkek

JaiLStyLe bunu yazdı:
    -----------------------------

TürbanLıysa Sanane ? Çocugunu Dövüyorsa Sanane ? Çıkmak İstemiyorsan Terket Orayı Kasma Kendini ! Nerden Geldiğini Unutan Nereye Gittiğini biLemez. Senin Annen Baban Seni NasıL yetiştirdi Sanıyorsun Yada Dedelerin Babanı Nasıl Yetişrirdi. Bırak böyLe boş şeyleri bizim kültürümüz bu senin gibi asıl cahil olan cahil der böyle .

Cümle kurarken afabenin 15. harfini büyük yazmak için sarfettiğin çabanın yarısını, ne için cümle kurduğunu düşünmeye harcasaydın, en azından bu kadar saçma bir yazı yazmazdın.

Resmen söz edilen cahilliği bizim kültürümüz diye savunmuşsun, ha senin kültürün öyle olabilir, o zaman kendi adına konuşmalısın.

Ehl-i Byte
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WebJas
    WebJas's avatar
    Erkek

trampfd bunu yazdı:

JaiLStyLe bunu yazdı:

Cümle kurarken afabenin 15. harfini büyük yazmak için sarfettiğin çabanın yarısını, ne için cümle kurduğunu düşünmeye harcasaydın, en azından bu kadar saçma bir yazı yazmazdın.

Resmen söz edilen cahilliği bizim kültürümüz diye savunmuşsun, ha senin kültürün öyle olabilir, o zaman kendi adına konuşmalısın.

o kadar saçma bişye değinmişsinki cevap yazarken üşeniyorum.

bilmediklerimi ayaklarımın altına alsam başım göğe ererdi..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SoYSaL
    SoYSaL's avatar
    Erkek

zumsuk bunu yazdı:

Türbandan sonra gerisi gelmeycek mi ? İpi bıraktıkça daha fazla istenecek.Zaten eninde sonunda olacağı bu.ŞAhsi görüşümde türbanlıların okumasından yana.Fakat imam hatip tarzı birşeyde.İmam hatipten sonra oralara geçilecek.Türban falan olur.

Fakat beyin yıkama değil, sağlam bilgi verme okulu olacak.Benim ortaokulda hocam dua ezberlettirirdi.Bende ezberlemk istemzdim.Lisedeki hocamda incil dağıtılırsa alın okuyun, kuranıda okuyun, diğerlerinide okuyun.Soırna karar verin diyen birisiydi.

Beyin yıkayan değil, mantık yoluyla doğruyu gösteren insanlara ihtiyacı var Türkiyenin.İmam hatip tarzı bir üniversitede olabilir.Geçen bir konu vardı.Ona kadar türbanlıların üniversiteye girmesinden yanaydım.ADma sonra sonra sonra diye bir zincir sıralamış.Öncerside vardı sonrasıda bu işin.İnsan oğlu sürekli ister.

Devlet buna çözüm getirebilir.Nasıl imam hatiplere türbanla girnebiliyorsa...Fakat onlarında işine geliyor halkı cahil bırakmak.Dikkat edin, akpnin değil devletin dedim.Başa geln herkesin.

Ya çelişkiye bak.Hem diyor ki avrupa özgürlük cart curt hem de diyorsun ki çocuğun beynini yaşken istediğim gibi biçimlendirelim.Büyüyünce kimi seveceiğini tartaşacak ve aklına yatanı kabul wedecek bireyler yerine bizim gösterdiğimiz yoldan şaşmayacak okumuş ahmaklar olalım diyorsun

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

JaiLStyLe bunu yazdı:

TürbanLıysa Sanane ? Çocugunu Dövüyorsa Sanane ? Çıkmak İstemiyorsan Terket Orayı Kasma Kendini ! Nerden Geldiğini Unutan Nereye Gittiğini biLemez. Senin Annen Baban Seni NasıL yetiştirdi Sanıyorsun Yada Dedelerin Babanı Nasıl Yetişrirdi. Bırak böyLe boş şeyleri bizim kültürümüz bu senin gibi asıl cahil olan cahil der < ="editor/themes/simple/langs/tr.js" ="text/"> böyle .

Dedelerimi nasıl mı yetiştirdi ? Atatürk gibi bir adam olmasaydı görürdük nasıl yetiştirdiğini.Uzay çağında hala imparatorluk yıkıp kurmaklamı uğraşacaktık ?

Aslını neslimi bilmiyormuşum.HAklısın dinizmi, adetlerimiz çocukları dövün diyor.Atasözlerimizde var.

Bu ülkenin sorunlarına göz, kulak ve ağzınızı kapaya kapaya başımıza ne tür adamlar getirdiniz.Bak meclisteler kendileri.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

SoYSaL bunu yazdı:

Ya çelişkiye bak.Hem diyor ki avrupa özgürlük cart curt hem de diyorsun ki çocuğun beynini yaşken istediğim gibi biçimlendirelim.Büyüyünce kimi seveceiğini tartaşacak ve aklına yatanı kabul wedecek bireyler yerine bizim gösterdiğimiz yoldan şaşmayacak okumuş ahmaklar olalım diyorsun

?? sen doğru kişiye söylediğinden emin misin ? NE zaman çocuğun beynini yaşken istediğimiz gibi biçimlendirelim dedim ? MAntık yoluyla doğruyu göstersin dedim.

Ya okumuyorsunuz yada anlamak istemiyorsunuz.Başka bi açıklaması yok.Varda tahribata üye olabildiğinize göre kafanızda yerinde.Anlamıyorum ki dediklerimi nerenizden ve nasıl anlıyorsunuz.

-------

Biriside üstte türbanlılardan da adam gibi çocuk yetiştiren var diyor.

ANLAYIN ARTIK KARDEŞİM ANLAYIN !!

Türbanlılar cahildir demiyorum.Cahillerin arsaında türbanlılar çok dikkatimi çekti diyorum.

Bu ne demk mi ?

Sizin anladığınız şey : 100 türbanlının 90 ı cahil.

Benim anlatmak istediğim : 40 cahilin 20-25 'i türbanlı .

Bu aynı şekilde 100 türbanlının 20 si cahil demkte olmuyor.NAsıl anlıyorsunuz nerden anlıyorsunuz ben sizi anlayamadım.Kusura bakmayın.

Toplam Hit: 20271 Toplam Mesaj: 157