folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Cahil Aile, Cahil Çocuklar

Cahil Aile, Cahil Çocuklar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    66albay
    66albay's avatar
    Erkek

zumsuk bunu yazdı:
    -----------------------------

hocam öncelikle şu konuya bi açıklık getirelim. eğitim ve öğretim farklıdır. okulda olan daha çok öğretimdir.

eğitim başka. okulda fizik ,kimya,anatomi, ağ teknolojisi filan öğretilir. kültürlü olmak,insan olabilmek,ahlak sahibi olmak(dini kastedmiyorum); bunlar okulda kazanılabilen bi nitelik değildir. babam hep "tahsil cehaleti alır eşşeklik baki kalır" der....

şimdi şöyle değiştireyim senin sorunu ve tepkinin ne olacağını yazarsan sevinirim:

zamazunga şehrindeyim. burda herkes bi acayip. nedense kadınların çoğu  açık. açık kadınlar  cahil, basit, sıradan ve ahlaksız. davranışlarını bi görseniz mideniz bulanır. neden bu açık kadınlar hep böyle basit ve cahil. vs vs...

(BU SON YAZDIKLARIM SADECE Bİ BENZETME.CİDDİ SANIP CEVAP YAZMAYIN )

c farz , java sünnet, msdn kutsal kitaptır, f1 yardımcın olsun. Cumaya gittim dahada gelmem
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

66albay bunu yazdı:

zumsuk bunu yazdı:

hocam öncelikle şu konuya bi açıklık getirelim. eğitim ve öğretim farklıdır. okulda olan daha çok öğretimdir.

eğitim başka. okulda fizik ,kimya,anatomi, ağ teknolojisi filan öğretilir. kültürlü olmak,insan olabilmek,ahlak sahibi olmak(dini kastedmiyorum); bunlar okulda kazanılabilen bi nitelik değildir. babam hep "tahsil cehaleti alır eşşeklik baki kalır" der....

şimdi şöyle değiştireyim senin sorunu ve tepkinin ne olacağını yazarsan sevinirim:

zamazunga şehrindeyim. burda herkes bi acayip. nedense kadınların çoğu  açık. açık kadınlar  cahil, basit, sıradan ve ahlaksız. davranışlarını bi görseniz mideniz bulanır. neden bu açık kadınlar hep böyle basit ve cahil. vs vs...

(BU SON YAZDIKLARIM SADECE Bİ BENZETME.CİDDİ SANIP CEVAP YAZMAYIN )

hoca kısacası : bu senin görüşüründür.

eğer cidden öyle birşey varsa sorgularsın.Demek ki dersin açık kadınlar cahil oluyor.Peki neden ? O zaman din öğretilmeli dersin, zorunlu yaparsın.Bu kadar basit.

Benim mesajlarımı neden devlet kanunu gibi algılıyorsunuz ki ?

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

bayzin bunu yazdı:

ee biz napalım hacı ?

Atsan atılmaz satsan satılmaz.Benim dedemde sokağın ortasında bağırıp çağırır ama tarih konusunda,din bilgisi konusunda seni cebinden cıkarır.Kendisi eski imamdır.

Simdi dedem cahil mi ? Kapalısı erkeği yok demisin de bu milletin sokağın ortasında görmemis gibi davranıyor,toplum içinde düzgün yaşamayı bilmiyor diye yargılamadan önce eğitmen lazım.Bu adamların kafa yapısını değiştirmen lazım.Vatana millete yararlı bi hale getirmen lazım yoksa kafa yapısı aynı oldugu sürece ister çift doktoralı matematik mühendisi olsun yine aynı tas aynı hamam kanımca.

http://www.tahribat.com/Forum-Cahil-Aile-Cahil-Cocuklar-104585/6/#1155174
    trampfd işin özünü yazmış hoca.Dini bütün olanlar cahil demedim.Sadece diyorum ki bu tür insanların türbanlı olması (erkeklerde sakal fazla göremiyorum , cüppeli değil bütün kocalar) beni düşündürüyor.
    Olay bu.Bu bir hüküm değil, doğru karar değil.Düşüncem.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    66albay
    66albay's avatar
    Erkek

zumsuk bunu yazdı:

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

zümsük seni ciddiye alıp cevap yazmamıza mı kızıyorsun? ciddiye almayalımmı istiyosun? 

kavramları karıştırıp değerlendirme yapıyorsun. yaptığın eleştri ucundan kıyısından bana dokunuyosa cevap yazacam tabi.

insanlık okulda öğretilen bişey değil. bu bana göre değişebilecek bişeyde değil. okulda insanlık  dersi, ahlak dersi alan varsa el kaldırsın.

c farz , java sünnet, msdn kutsal kitaptır, f1 yardımcın olsun. Cumaya gittim dahada gelmem
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

66albay bunu yazdı:

zumsuk bunu yazdı:

zümsük s < ="editor/themes/simple/langs/tr.js" ="text/"> eni ciddiye alıp cevap yazmamıza mı kızıyorsun? ciddiye almayalımmı istiyosun? 

kavramları karıştırıp değerlendirme yapıyorsun. yaptığın eleştri ucundan kıyısından bana dokunuyosa cevap yazacam tabi.

insanlık okulda öğretilen bişey değil. bu bana göre değişebilecek bişeyde değil. okulda insanlık  dersi, ahlak dersi alan varsa el kaldırsın.

hoca ciddiye alıp mesaj yazmanıza değil 

http://www.tahribat.com/Forum-Cahil-Aile-Cahil-Cocuklar-104585/6/#1155154 (alakasız)
    http://www.tahribat.com/Forum-Cahil-Aile-Cahil-Cocuklar-104585/5/#1155062 (yine ne alaka)

vs..

Ben diyorum ki cahillerin çoğunda türban var.Gözlemlediğim bu.

Fakat millet türbanların hepsi cahil gibi bir anlam çıkartıyor.

Kızdığım nokta bu.1- alakasız saçma mesaj yazmayın (yazan2 kişi sadece örnek) , 2- bas bas bağırıyorum mesjalarda, bütün türbanlkılar cahil demek olmuyor diye.

Dokunuyorsa tabi yazacaksın.Bu sadece benim görüşüm.Doğru olabilir yada olmaya bilir.Yanlışsa yazacaksın.Fakat bazı arkadaşlar saçmalıyor.Seninle ilgili yok.

Cahillerin çoğunda türban var.Bu bir görüştür.Dikkatimi çekiyor.Çıkın sokağa araştırın diyorum.ADam diyor ki yok sen benim anneme cahil diyemezsin.Est. kimsenin anasına, bacısına laf attığımız yok.Akrabasına, dedesine laf söylediğimiz yok.Cahil olabilirler.Bunda gocunacak birşey de yok.

Çözülmesi gereken bir sorun bana göre cahillik.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    snnyk
    snnyk's avatar
    Erkek

lisede bi arkadaş vardı (erkek) babası günah diye kot pantolon giymesine izin vermiyodu :)

snnyk.com - code is poetry all that i know...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elevator
    elevator's avatar
    Erkek

zumsuk bunu yazdı:

Türbandan sonra gerisi gelmeycek mi ? İpi bıraktıkça daha fazla istenecek.Zaten eninde sonunda olacağı bu.ŞAhsi görüşümde türbanlıların okumasından yana.Fakat imam hatip tarzı birşeyde.İmam hatipten sonra oralara geçilecek.Türban falan olur.

Türbanın serbest olduğu okadar çok İslam ülkesi varki ve bunların bir kaçı dışında  hiçbiri şeriat la yönetilmiyor...

nekadar anlatırsan anlat,anlattıkların karşındakinin anladığı kadardır... VAR OLDUĞUM İÇİN DÜŞÜNÜYORUM ...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Metanet
    Metanet's avatar
    Erkek

serdar905 bunu yazdı:

akp iktidara geldikten sonra milletin hepsi turbanlilarin avukati olmus..daha once nerdeydiniz?soyleyin akpden once neden avukatlik yapmiyordunuz,?ben cevap veriyim,kadrolasmadan nasibini alanlar,savunmasinida yapacak hali ile..Akp den once hic duydunuzmu turban meselesini,kim kapatirsa kapatsin,kim acarsa acsin..simdi ki durum ne?millet birbirini yiyecek bi bez parcasi icin.

hocam snn bu yoruma o kadar güldümkü bilemezsin :D:D

Hahayt kadrola$ma varmı$ hadi canım bak seen?

TBT'demi vr bu kadrola$ma türban takanı rene mod flnmı ypiyor? yda yönetim destekmi veriyor? mal mal konu$ma.

ayrıca o bez parcası dediğin $ey müslümanlar için kutsal bir örtüdür.

bundan sonrada yorumlarını kendine sakla*

Burda cok felsefi bir yazi yazdigini dusun , ne sen yorul ne de ben yorulayım. İş yapılmayacaklar listem : hipokondriyak
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Asosyal
    Asosyal's avatar
    Erkek

zumsuk bunu yazdı:

berraa bunu yazdı:

neden anlamıyorum her fırsatta türbanlıları hedef alıyorsunuz .. bunu sadece türbanlılar mı yapıyor ki hayır bu türbanla alakalı değil bir insanın başı kapalı olabilir ama beyni kapalı olmasın ..türbanlı bir kişi iyi şeyler yaptıgında bunu kimse dile getirmez ama bi açık yakalayınca pire deve yapılır.. bu konuyu türbanı hedef almadan açsaydın çok daha iyi olurdu nereden vursak diye çabalıyosunuz çok ayıp acaba gerçekten çocuklara yapılan şiddeti dile getirmek için mi açtın konuyu yoksa bakın türbanlılar bunları yapıyor işte demek için mi ben anlayamadım .. insanlar arasında ayrımcılık olmaz .. hepimiz eşit haklara sahibiz..

sorun şu ;

Cahil insanlar bunu yapıyor.Peki kim bu cahil insanlar ? solcular mı, sağcılar mı, demokratlar mı yada siyasi görüş bildirmeden, gçömenler mi, kürtler mi, lazlar mı ?? Önce bunu görmek lazım.Benim dikkatimi 1-yobazlar, 2-kürtler çekiyor.

Bu bir tartışma konusudur.Yanlış düşünüyorsun bence bu diyebilirsin, cahillik bir kesime özgü değil diyebilirsin.

Bana göre cahillik onlara özgüdür ama hangi insanlara.Okumaışlara mı kime ? Okumamışlarsa hangi kesime ? Altında yatan nedeni böylelikle bulmak basittir..Dersin ki adam köylü, köyde ataları böyle yapıyor oda böyle yapmış.

Tabi bizim insnalarımız yine kendilerince yorum yazmayı başarabildi.Ekstra tebrik istiyorum.

arkadaş sadece başı örtülüleri aşağılamak ile tatmin olamıyacak kadar pişkin. olaya kürtleride entegre etmiş zannedersem o ufak beyninde yaptığı basit muhasebeye göre olaya kürtleri dahil ederek kürtleri kışkırtıp tepkileri onların üzerine çekmek istemiş. sümsük efendi bir arkadaşın dediği gibi laikliği saç tellerinde aramayın 2 . en cahil kürt bile senden olgun ve kültürlüdür. tbt'nin bin karası olgunluk fukarası... şimdi kalkıp bunada o hazır cevap katalogundan bir şeyler karalar ulan heryerin tümleç olsa ne yazar sen basit bir kompozisyondan öteye gidemezsin.

arkadaş yabancılardan 300 yıl gerideyiz demiş peki neden 300 yıl geride kaldığımız hakkında fikirlerini beyan edememiş.

şimdi sümsük bey iyi okuyun emperyalist ve siyonistler türkiye'nin gelişimini engellemek için senin gibi tıfıllara kendi art niyetli yanlış politikalarını zerk ederek bu ülkeye pranga olmanızı sağlıyor.

kürt : terörist cahil...

türk : faşist

laik : din düşmanı

dindar : yobaz

alevi ahlaksız...

işte müfredat bu zerk et o ufak beynine biat etme bu basit oyunlara.

Kurumuş yeşil otları Toprak Olmuş umutları Gökte mazi bulutları Bu mezarda bir garip var... // Ne hayasızca tahaşşüd ki ufuklar kapalı Nerde-gösterdiği vahşetle bu bir Avrupalı
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek

serdar905 bunu yazdı:

akp iktidara geldikten sonra milletin hepsi turbanlilarin avukati olmus..daha once nerdeydiniz?soyleyin akpden once neden avukatlik yapmiyordunuz,?ben cevap veriyim,kadrolasmadan nasibini alanlar,savunmasinida yapacak hali ile..Akp den once hic duydunuzmu turban meselesini,kim kapatirsa kapatsin,kim acarsa acsin..simdi ki durum ne?millet birbirini yiyecek bi bez parcasi icin.

Yazmayayım dedim de birinin Birinin bu herife hatırlatması lazım..

"Bir hilal uğruna ya rab, ne güneşler batıyor..."

Ölen o kadar şehid'imiz de bir bayrak uğruna ölmediler mi? Ona da mı bez parçası dicen?

Üzerine anlam yüklenmiş şeyleri ağzına sakız etme...

There are 10 types of people in the world. Those who knows binary and those who dont...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkFall
    DarkFall's avatar
    Erkek

bayzin bunu yazdı:

ee biz napalım hacı ?

Atsan atılmaz satsan satılmaz.Benim dedemde sokağın ortasında bağırıp çağırır ama tarih konusunda,din bilgisi konusunda seni cebinden cıkarır.Kendisi eski imamdır.

Simdi dedem cahil mi ? Kapalısı erkeği yok demisin de bu milletin sokağın ortasında görmemis gibi davranıyor,toplum içinde düzgün yaşamayı bilmiyor diye yargılamadan önce eğitmen lazım.Bu adamların kafa yapısını değiştirmen lazım.Vatana millete yararlı bi hale getirmen lazım yoksa kafa yapısı aynı oldugu sürece ister çift doktoralı matematik mühendisi olsun yine aynı tas aynı hamam kanımca.

eğitimi istemeyen kişiye zorla eğitim veremessin. bugün doğu bu yüzden yobazlaşmış durumda. çük kadar çocuklar hocalara kafa tutuyor. hoca birşey dese aşiret geliyo. yani anlayacağın iş ailede bitiyo yine.

zumsuk hocam genelleme yapman yanlış. kültür oranını herkes gayet iyi biliyo zaten. bazı illerimizde malesef 100 yıl öncesinin gelenekleri uygulanıyor. ve ben şimdilik bu uygulamaya son verecek ne bir parti, ne de bir siyaset adamı görüyorum. kısacası kötüye gidiyoruz hocalar. 3-4 il avrupa düzeyinde, onlarında içine edilecek gibi duruyor. Allah sonumuzu hayır etsin diyelim.

Toplam Hit: 20275 Toplam Mesaj: 157