folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Cahil Aile, Cahil Çocuklar

Cahil Aile, Cahil Çocuklar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

sirpence bunu yazdı:
    -----------------------------

tarafsız olarak bakarsak iki tarafta da böyle şeylere çok rastlarız, tutuculukdan ziyade insanların çoçuk yetiştirmeyi bilmemelerinden kaynaklanıyor. :W

senin deyiminle tutucu kısımda dayak öteki tarafa göre biraz daha fazla olabilir. ama öteki tarafta da çoçukları boşlama, aşırı serbestlik ve şımarıklık daha fa < ="editor/themes/simple/langs/tr.js" ="text/"> zla. çoçuk yetiştirmek önemli bir şeydir çoğu kişi bilmez. :W çok yaşadım başı kapalılar içinde öteki taraf içinde böyle çoçuk mu yetiştirilir dediğim. çok serbest ya da çok fazla baskı altında tutan.

Şahsen annem kapalı ve muhafazakar görüşteyim. O konuda sıkıntım olmadı, illaki her genç gibi tartıştığım oldu anne babayla da bana ortalık yerde vurmayı bırak bağırmadılar bile bende ona göre davrandım elimden geldiğince. tabii anne babanın da yetişmesi önemli. Annemin babası sinirli, titiz, aceleci. annem de onun gibi. Babamın babası serbest, gırgır, komik, çoçuklara arada bir küçük hediyeler falan verir. babamda pek komik gırgır değil ciddi ama serbestlik konusunda aynı baskı uygulamıyor o yasak bu yasak diye :W

hoca şu mesajından anlayacağım şekilde , ailen oldukça eğitimli ve senide öyle yetiştirmiş ki böyle konuşabiliyorsun.Ki buda gerçek müslüman olabildiklerini gösterir.Aileni ve senin gibi insanları kapsamaz.

Mutlaka her çeşit insanlardan cahil var.Enm koyu chplisinden başlar.

Fakat dini kullanan tiplere dikkat edin.Din üstünden birşey elde edenlere.Oldukça cahil, çocuklarına karşı eğitimsiz.Bu konuda tvlerde sağ olsun çok eğitici programlar veriyor !

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    7-19
    7-19's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

turbanli cahil cocuguna nasil davrancagini bilmeyen aptal turbansiz musluman iyi anne-baba mi ? bu nasil konu cahil diyorsunda cahil konusan sensin

la liberte ne meurt jamais.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek

zumsuk bunu yazdı:

burda başörtüsü takana kimse birşey demiyor.Benim babaannem ve anneannemde takıyor.Burda bahsettiğimiz bu değil.Tarikat yanlızı, şeriat istemcisi, başörtüsünü bile her tarikata göre takarak bir oyun parçası haline getiren, düne kadar yokken bu gün nasılsa! altıonda lüks araba olan kimseler..

Peki bende sana bir soru sorayım, eğitim nedir öğretim nedir  önce onu açıklayayım ;

2+2=4 , bu öğretimdir.Okursa bunu öğrenirler, kuran kursuna gidenleri yokmu aralarında ? Hala cahiller.Öğrendilerde ne oldu ? Sadece diğer dünya için çalışma.

Fakat eğitim ise kişiliktir, görgüdür, kültürdür.Bu okulda başlamaz.Evde başlar, gördüğü ortam olarak devam eder.Bu gün üniversiteye gitmeyipte çok eğitimli, genl kültürü olan bir sürü adam var.Kendini geliştirmek üniversite ile belirlenmez.

Üniversitenin katkısı, tek başına ayakta durursun, farklı şeyler görürsün.

----

Bu gün türbanı, yarın kara çarşafı, ardından sakalı, ardından cuma günleri çalışmamayı... sonunda şeriatı !! İstekleriniz asla sınırlanmaz.

Hala aynı kelime oyunlarının peşindesin(iz).. Türban ile Başörtüsü arasındaki farkı sorsam bilmiyosunuz işte.. Çünkü fark yok efendim Türban kelimesi farsça'da başörtüsü demek...

Babaannen ve Anneannen başörtüsünü önden saçı görünecek şekilde takıyosa söyle onlara islamiyetteki örtünme bu değil, yok tam örtüyolarsa onlar da türban takıyo haberin olsun ;)

Olay üniversite değil, başörtüsü ile liseye de giremezsin ortaokula da.. Ha bunu neden söylüyorum, bi kişi ergen olduktan sonra yaptıklarından sorumlu oluyor, yani ortaokulda da başını örtmeyen sorumlu ;)

Benim annem bu zihniyet yüzünden ortaokul'u bitiremedi, çok şükür şimdi açık liseden mezun olacak, ama kaç yaşında şimdi 45.. Aradaki 30 senenin hesabını kim verecek? Benim annem niye okuyamasın niye meslek sahibi olamasın?

Eşşeklik baki'dir buna sözümüz yok, kimisi vardır 50 sene de okutsan gene eşşek kalır..

Ama sen onlara bu hakkı tanımadan burda atıp tutamasın, bak bakalım boğaziçindeki türban'lılara hangisi böyle terbiyesiz çocuğunu döven tipler?

There are 10 types of people in the world. Those who knows binary and those who dont...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sky
    Sky's avatar
    Erkek

Yobaz kavramini tamamiyle doldurmus konu sahibi tebrikler. Madalya verilse yeri

Ona aşık olmak, cehennemde çakmaklara gaz doldurmak gibi bir şeydi...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

zumsuk bunu yazdı:
    ----------------------

Bu konuda sana katılmıyorum, "algıda secicilik" gibi bir durum anladıgım sendeki durum.

Benzer durumlar her iki taraftada var, ha bunu sana turkiye genelinde yada dünya genelinde istatistiki cevap olarak veremem.  İstatistik bir bilim ama yinde eksikleri var, alınan örneklemler asla geneli(uzayı) tam olarak vermiyor.

Kısaca kolay bir soru degil. bir arastirma sonucuda şöyle; eşlere karşı şiddette, eğitimli insanlar açık ara öndeydi ( şimdi hangi şirket hangi çalışma hatırlıyamadım ). 

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZoRKaYa
    ZoRKaYa's avatar
    Erkek

Öyle bir konu olmuş ki daha çok türbanlılarda görüyorum o halde türbanlılar cahildir denmeye gelmiş iş. Hadi canım oradan deyip şirpençenin alnından öpüyorum. Benim yorumumda aynı...

echo "imzanız özel karakter içermemelidir";
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Chip
    Chip's avatar
    Erkek

bizim toplumumuzun çoğu çocuk yetiştirmesini zaten bilmiyor,sokağa çıkın bakın bir sürü ağlayan,zırlayan,rahat durmayan çocuk dolu,ailelerdede ''çocuk ya ne yapsın'' diyip normal görüyolar.Yabancıların çocuk yetiştirmesine gerçekten hayranım,örneğin ben Antalyada sokağa çıktığımda yabancı çiftlerin çocukları hep doğru düzgün duran,ağlamayan,zırlamayan,arsızlık yapmayan çocuklarla dolu.Birisininde ''anne bana dondurma al vaaaaaaaaaaaa'' diye ağlayıp sokak ortasında bağırdığını görmedim.Aynı şeyi yılbaşındada gördüm.Otelde yılbaşında bizim çocuklar masaların altına girmeler,bardağı yere atmaya çalışmalar,kavga etmeler,bağırmalar varken yabancı çocuklar gayet sakin resim yapan aralarında sessizce oynayan çocuklar vardı.Kısacası çocuk yetiştirmeyi bilmeyen bir toplumuz.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Konyali
    Konyali's avatar
    Erkek

millete cahil diyorsunda hocam, ilk önce bi kendine baksan..:| senin düsüncende bi o kadar cahilce..

Parmak bassam olurmu?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

Avira bunu yazdı:

bizim toplumumuzun çoğu çocuk yetiştirmesini zaten bilmiyor,sokağa çıkın bakın bir sürü ağlayan,zırlayan,rahat durmayan çocuk dolu,ailelerdede ''çocuk ya ne yapsın'' diyip normal görüyolar.Yabancıların çocuk yetiştirmesine gerçekten hayranım,örneğin ben Antalyada sokağa çıktığımda yabancı çiftlerin çocukları hep doğru düzgün duran,ağlamayan,zırlamayan,arsızlık yapmayan çocuklarla dolu.Birisininde ''anne bana dondurma al vaaaaaaaaaaaa'' diye ağlayıp sokak ortasında bağırdığını görmedim.Aynı şeyi yılbaşındada gördüm.Otelde yılbaşında bizim çocuklar masaların altına girmeler,bardağı yere atmaya çalışmalar,kavga etmeler,bağırmalar varken yabancı çocuklar gayet sakin resim yapan aralarında sessizce oynayan çocuklar vardı.Kısacası çocuk yetiştirmeyi bilmeyen bir toplumuz.

hoca adamlar bilinçli.Adamlar gelişmeyede önem veriyor..Bizden bi 300 sen ilerdeler.

Birde kıyaslama yapma demişler.Bir bölgede yaşayanların çoğu ortak özelliklere sahipse genelleme yapılır.Sırf bana kılsınız diye saçma saçma yerlerden laf atmaya çalışmakta fazlasıyla saçmalık !

Bu konuda kişisel hakaretten başka gideceğiniz hiçbir yer yok ! Bir daha çıktığınızda dikkatle incelyin.Sonra görürsünüz.Tabi ki türbanlılardan 10 numar açocuk yetiştiren olabilir, aynı şekilde avrupalı biride çok kötü çocuk yetiştirebilir.

Fakat ben o türbanlı 10 numara çocuğu göremedim.Bakkal çakkal manav kasap...Çoğu dükkan...Tarikatlerle iş birliği olan yerelre bakın.Tarikatlere bakın.Akılları fikirleri milletten çarpmak, hırsızlık, yolsuzluk.

Akpli millet vekillerine bakın.Yolsuzluk , hırsızlık.Bu kul hakkıdır.Erdoğan göz göre göre yalan söylüyor.Bu yalancılıktır.Birde geçmiş diyorsunuz ki bok atıyorsun.Bunlar doğrular.Sindirebilirseniz sindirin.

Çoğunuzun bunları sindirebilmesi için 300 seny ihtiyacı var.Cinselliği bastıra bastıra , aileden çalışmadınız diye dayak yiye yiye kopya çekmeye, haksızlığa başlıyorsunuz.İçinizdeki şeytan bir çok yerde beliryor.Siz dediklerim kim mi ? Yobazlar.Cumhuriyet ve demokrsai düşmanları.Atatürk'e hakaret eden adamlar.

Adam mı ? Spikerin dediği gibi, adamlardan özüdr diliyorum.Benim ülkemin içine sıçanlara destek veren adamlar benim için haindir.Pkklılar için diyorlar yediği kaba pisliyor diye.Hiç kusura bakmayın, ülkede yapılan onca şeye katlanıyorsanız sizde kaba psiliyorsunuzdur.

Chp, mhp yada X partiyi savunun demiyorum.Mecliste adma gibi adam yok.Bilmem kaç yüz milllet vekilden adam gibi 10 tane çıkarsa ne ala.MEclis milletin aynasıdır.

Eh milletin çoğunluğunu görüyoruz...Başbakan mafya olmuş asarız keseriz diyor, diğeri ona yumruk atıyor.Siz osrurusanız cemaat napacak ?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZoRKaYa
    ZoRKaYa's avatar
    Erkek

zumsuk seni severim olm nie kıl oliyim ben ciddi bi yorum yaptım abzurt olmuş şirpençenin dediği normal bende aynı şekilde yetiştirildim biz öküzmüyüz :S

echo "imzanız özel karakter içermemelidir";
Toplam Hit: 20277 Toplam Mesaj: 157