folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Cahil Aile, Cahil Çocuklar

Cahil Aile, Cahil Çocuklar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

bir türbanlı gördüğüm zaman dine bağlı olarak daha çok şey beklerim.Elinde sigara ve içki olursa normalde olandan daha çok ayıplarım, daha çok dikkatimi çeker.

Çünkü türbanlı birisi müslümanlık dinini tamamen kabul etmiş demktir.

Olaylar burda başlıyor.Algıda seçicilik falan yazmış biri.O kısımda olabilir.Benim dikkatimi çekn bu.

Bir 14 sayfa daha türbanlıların hepsi cahil, iğrenç diye birşey demdiğimi anlatmak istemiyorum artık.VArsa bunu daha basit anlatacak bi arkadaş, anlatsında kurtulalım.Aynı şeyleri yazmaktan sıkıldım.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    masumsunsen
    masumsunsen's avatar
    Erkek

Türbanlı birine dediğin gibi içki sigara yakışmaz zumzuk, bilinçli türbanlı diyerek ayıralım bahsettiğin türbanlılardan.

Bu bahsedilen yanlışlar, cahillikler tamamen eğitimsizlikten kaynaklanıyor. Başa türban geçirilince direk beyinle temasa geçip

cahil moduna geçmiyor insan yani. Kısacası mesele türbanda değil, takanda. Daha çok türbanlılarda görmüş olabilirsin bu hataları, çünkü etrafında

açıklara nazaran daha çok türbanlı insan barındıran bir toplum var. 

Sadece bir şey var burada bilmemiz gereken, ne elbise, ne şapka, ne türban, ne gömlek insanı cahil yapar. Nasıl ki sen memlekitenden veya herhangi bir durumdan genellenmek istemiyor ve rahatsız oluyorsan, sende empati yaparaktan bizim değer verdiğimiz kutsalları kötü konularda genellememeni rica ediyorum..

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

&masumsunsen bunu yazdı:
    -----------------------------

Türbanlı birine dediğin gibi içki sigara yakışmaz zumzuk, bilinçli türbanlı diyerek ayıralım bahsettiğin türbanlılardan.

Bu bahsedilen yanlışlar, cahillikler tamamen eğitimsizlikten kaynaklanıyor. Başa türban geçirilince direk beyinle temasa geçip

cahil moduna geçmiyor insan yani. Kısacası mesele t < ="editor/themes/simple/langs/tr.js" ="text/"> uuml;rbanda değil, takanda. Daha çok türbanlılarda görmüş olabilirsin bu hataları, çünkü etrafında

açıklara nazaran daha çok türbanlı insan barındıran bir toplum var. 

Sadece bir şey var burada bilmemiz gereken, ne elbise, ne şapka, ne türban, ne gömlek insanı cahil yapar. Nasıl ki sen memlekitenden veya herhangi bir durumdan genellenmek istemiyor ve rahatsız oluyorsan, sende empati yaparaktan bizim değer verdiğimiz kutsalları kötü konularda genellememeni rica ediyorum..

hoca zaten bahsettiğim insan tipi onlar.Türban takıp, sonra parka öpüşen bilmem napan tipler.Aynı şekilde bin bir çeşit adma var, türban takmayan.

Fakat benim gördüğüm cahil dediğim insanlarda türban olması düşündürüyor.Çoğunlukla böyle denk geliyor.

Bu 6-7. herhalde.Aynen şöyle demiştim : Türbanlıların hepsi cahildir demiyorum, cahillerin çoğunda türban gördüğümü söylüyorum.

İkisi arasında büyük fark var.14 sayfa sırf bunu tartıştık.Başka birşey yapmadık.NEden kaynaklandığını, nasıl çözüleceini vs.. Sadece daha önce okumayan birisi geliyor ve dediği şu ;

'Sen bizim atalarımıza cahil mi dedin ? ' yada 'benim annem türbanlı, o cahil mi ?' ... Cidden konuda bile bakmıyorum artık.Yukarıda çok durursa bakıyorum.Çünkü eminim yine birisi gelecek ve konuyu yeni görecek, yukarıdakileri diyeck.

Türban takıp , sonra gidip içini gösteren kyafet giyen, yada tonla makyaj yapıp, kafede açık açık beni süzen, yolun ortasında cocuğunu döven, bas bas bağıran adam benim için cahildir.Türbansız olsada karısını-çocuğunu döven adam cahildir.Daha bir ton şey sıralayabilirim.

Fakat dediğim şu ki , bir çok hatalı hareketi yapanlar çoğunlukla türbanlılar.Türban çıkan herkes karşı çıktı.Çünkü ne dediğimle uğraşimadılar.Onlar için türban bir gurur meselsi olmuş.

Aynı cümlede türban ve kötü birşey varsa, otomatikman saldırıyorlar.NE demk istediğim, ne yaptığım önemli değil.Bi oturun anlamaya çalışın ne dediğimi.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HAYVANYASAR
    HAYVANYASAR's avatar
    Erkek

masumsunsen bunu yazdı:

VIGILANTE bunu yazdı:

Ya tamam şimdi haklısın türbana karşı antipatisi olan birisi algıda seçicilik sonucu falan sanki bu bahsedilen davranışlar türbanlılarda daha yaygın görülüyormuş izlenimine kapılabilir kabul...

Ama senin zumsuk arkadaşın bu gözlemini hemen bir kine bağlamana ne demeli? İçini mi okudun adamın?

-------------------------

Ben bizzat zumzuk kardeşten bahsetmedim, yapılan yanlışı türbanlılara endexleyenlereydi lafım, bunun içine kim giriyorsa. Bu da benim genellemem..

Ameller niyetlere göredir dostum.. İçini okumama gerek yok, amel ortada..

Amelden niyet okuyorsun yani. evliya mısın hocam sen? :D

Blogum; http://hayvanyasar.blogspot.com/
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Madrakaru
    Madrakaru's avatar
    Erkek

Tipik bir zümsük konusu, sapan saçma ahkam kesmiş SPY-CX5 e katılıyorum.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HAYVANYASAR
    HAYVANYASAR's avatar
    Erkek

Madrakaru bunu yazdı:

Tipik bir zümsük konusu, sapan saçma ahkam kesmiş SPY-CX5 e katılıyorum.

Tipik bir aciz yorumu...

Bırakın bir karşıt görüş oluşturmayı, sunulan görüş hakkındaki duygularının neden o yönde olduğunu bile açıklamaktan aciz. Anca "saçma" deyip pislik at...

Blogum; http://hayvanyasar.blogspot.com/
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

&c

VIGILANTE bunu yazdı:

Tipik bir aciz yorumu...

Bırakın bir karşıt görüş oluşturmayı, sunulan görüş hakkındaki duygularının neden o yönde olduğunu bile açıklamaktan aciz. Anca "saçma" deyip pislik at...

:) hoca bu admların zihniyeti işte..Ben millete, biri Atatürk'ü sevmiyorsa bu bizim suçumuz.Yeteri kadar anlatamadık diyorum.ADamlarsa bir konud akarşıt görüş geldimi, anlamıyorlar mallar deyip geçiyor.

MAl! birinin açtığı MALCA! bir konuda 100+ mesajı hala devam ettirebilecek kadar ZEKİ arkadaşlar bu kesim.HEm mal deyip hem mesaj atan bir ZEKİ arkadaşla tnaışmışmıydın ?

Girip 147. mesaja mal yazıyor.Hmm yaptığı < ="editor/themes/simple/langs/tr.js" ="text/"> cedil;ok akıllıca ! MAdem konu boktan devam ettirmeyin o zaman :)

Bu yüzden bu tip adamların dediğine takılmamak gerekir.

edit:

Diğerlerine ;

neyse şu an yola çıkıyorum.Siz şimdi yazarda durursunuz.Bi dışarı çıkın, gözlem yapın.Sonra görülürüz.Tabi gözlem derken bana inat , benimde öyle yaptığımı düşünüp sırf başı açıklara falan bakmayın.Genl bakın.Türbanlılara, açıklara, yaşlılara, gençlere....

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaRaKuLe
    KaRaKuLe's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Git de kurtulualalım ya anca milleti geleyana getiriyorsun ırkçı faşist ayrılıkcı ayırmacı insan hakları ihlalcisi türban teröristi tahrikci teşhirci ocu bucu seni :))

Aklın nuru fen kalbin nuru dindir. İkisinin izdivacıyla hakikat tecelli eder.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pcdoktor636
    pcdoktor636's avatar
    Erkek

dini yıpratmaya çalışıp kapitalist dünya düzenine hizmet için eşi bulunmaz değerde bir konu tebrik ediyorum !!!

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WebJas
    WebJas's avatar
    Erkek

öncelikle terbiyesizce cevap yazan arkadaşları kınıyorum . o şiirin tersini çevir iadem olsun hoca

Düşünce özgürlüğü değilmi ? bende bu adamı destekliyorum . en büyük orduyla yada değil sonuç ? o istanublu almasaydı atatürk belkide hiç olmazdı.

o kadar ufak çerçeveden dünyaya bakanlar varki şu yorumları yapanlar arasında. çoğuna acıdım yemin ederim.

bilmediklerimi ayaklarımın altına alsam başım göğe ererdi..
Toplam Hit: 20280 Toplam Mesaj: 157