folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Cahil Aile, Cahil Çocuklar

Cahil Aile, Cahil Çocuklar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

Konyali bunu yazdı:
    -----------------------------

millete cahil diyorsunda hocam, ilk önce bi kendine baksan..:| senin düsüncende bi o kadar cahilce..

neden genllem yaptığım için mi ? yoksa doğruları söylediğim için mi ? Cahilleri sayın bakalım.Daha yakından tanıyın.Şuursuzca ışıklarda kavga etmek için uğraşan, yolun ortasında araba bırakan, bencil, milleti düşünmeyen, çıkarlarını düşünen...

Hepsinin ortak özelliklerini bi dökün.Eğer 10 kişinin tamamına yakını aynı özellik gösteriyorsa o grup için genlleme yapabilirsiniz.Eğer bir şehirin tamamına yakını aynı özellik gösteriyorsa yine genelleme yapabilirsiniz.

Sizin anlamadığınız yada anlamak istemdiğiniz nokta ise, genelleme içinde tam tersi olan adam olamaz mı ? olabilir, fazlacada olabilir.Fakat genlleme zaten bir kişi için değil, ortak özellik olarak yapılır.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

ZoRKaYa bunu yazdı:

zumsuk seni severim olm nie kıl oliyim ben ciddi bi yorum yaptım abzurt olmuş şirpençenin dediği normal bende aynı şekilde yetiştirildim biz öküzmüyüz :S

hoca sana demiyorum yaw  nie üstüne alınıyorsun.NEyse kusura bakma alıntı yapıp yazarım.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dentist
    Dentist's avatar
    Erkek

Hocam iş türbanla alakası yok sadece türbanlı kesimin bir çoğu erken evlenmiş veya okumamış kimseler olduğu için böyle.. Yoksa türbanlı olan çok kültürlü insanlar da var. benim anamda kültürsüz valla özeleştri yapıyorum beki ama bakıyorum kardeşim en ufak bişiyi yanlış yapıyo terlikler havada uçuyor bi de o yetmezmiş gibi bana catıyo annem türbanlı mı değil hatta komunist diyebilirim :)... Peder ayrı bi dert eve geldi mi kaççak delik arıyom adam kafayı benle bozmuş :S:S

Ama kararlıyım onlar gibi ve diğer kültürsüz insanlar gibi olmayacağım...

Sonuçta bu Türkiye' nin cahilliği onların değil hepimizin utanması gerek ve bunu bir an önce düzeltmemeiz gerek...

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

mortyr bunu yazdı:

Hocam iş türbanla alakası yok sadece türbanlı kesimin bir çoğu erken evlenmiş veya okumamış kimseler olduğu için böyle.. Yoksa türbanlı olan çok kültürlü insanlar da var. benim anamda kültürsüz valla özeleştri yapıyorum beki ama bakıyorum kardeşim en ufak bişiyi yanlış yapıyo terlikler havada uçuyor bi de o yetmezmiş gibi bana catıyo annem türbanlı mı değil hatta komunist diyebilirim :)... Peder ayrı bi dert eve geldi mi kaççak delik arıyom adam kafayı benle bozmuş :S:S

Ama kararlıyım onlar gibi ve diğer kültürsüz insanlar gibi olmayacağım...

Sonuçta bu Türkiye' nin cahilliği onların değil hepimizin utanması gerek ve bunu bir an önce düzeltmemeiz gerek...

hoca şu düzceye dışarıdan gelen varsa anlar.Sadece türban değil, diğer çocuğa eğitim veremynlerede kılım.

FAkat çocuklara 4-5 yaşında Atatürk kötü eğitimi veriyorlar.Demokrasiden, özgürlükten tiksinen, şeriat yanlısı adamlar çıkıyor.Çalma, çırpma şu bu.Sadece onlarada değil, içip içip sokak ortasında kadın dövene, eğitimsizlere kılım.

Fakat düzcede fazlasıyla gözüme çarpıyor.Eskişehirde yada kıbrısta böyle birşey göremezsin.Eskişehirde tek tük gördüm.Şu düzcede toplasan 3 ay yaşadım ama hayatımda görmeyceğim şeyleri gördüm.Burda türbanlı olupta tanga giyene kadar gördüm.

Sadece düzce tarikat yuvası değil.Bi görmeniz gerek burasını.Bi gelin, buram buram göze çarpan cahilliği görün.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cappuccino
    cappuccino's avatar
    Erkek

Okumak cahilliği alır,  eşşeklik baki kalır. toplum içinde yaşam da insanların ilişkileri ve davranışları giydiği kıyafetlerle değil, kişinin kendisini nasıl  yetiştirdiği ile ilgilidir. her sakallıyı abdurahman çelebi sanmayın. insanların giyim tarzlarına bakarak geneli suçlayıp, hakaret etmeyin.  

demir alsam dünyadan bana karışan mı var ?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mataramasuko
    mataramasuko's avatar
    Erkek

kendini bi bk. sanan yurdum enteli

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

bağlanacak konu biçimi : http://www.tahribat.com/Forum-Haksiz-Kazanc-70921/

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1903
    1903's avatar
    Erkek

devlet bile türbanlının yanında değil.sen benim üniversitemde okuyamazsın diyor.nasıl kendini geliştirmesini bekleyeceksin daha ?

gücüne güç katmaya geldik.formanda ter olmaya geldik.Beşiktaş seninle ölmeye geldik BEŞİKTAŞ !
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek

kimseye bir cevap deil bu msj, zumsuk sende lutfen alinma ama sadece kendi memleketini seviyorsan git orda yasa be kardesim;

http://www.tahribat.com/Forum-Cenabet-Ada-Kibris-78175/ farkili konu farkli mantik ayni sonuc...

anca gidersin...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

Türbandan sonra gerisi gelmeycek mi ? İpi bıraktıkça daha fazla istenecek.Zaten eninde sonunda olacağı bu.ŞAhsi görüşümde türbanlıların okumasından yana.Fakat imam hatip tarzı birşeyde.İmam hatipten sonra oralara geçilecek.Türban falan olur.

Fakat beyin yıkama değil, sağlam bilgi verme okulu olacak.Benim ortaokulda hocam dua ezberlettirirdi.Bende ezberlemk istemzdim.Lisedeki hocamda incil dağıtılırsa alın okuyun, kuranıda okuyun, diğerlerinide okuyun.Soırna karar verin diyen birisiydi.

Beyin yıkayan değil, mantık yoluyla doğruyu gösteren insanlara ihtiyacı var Türkiyenin.İmam hatip tarzı bir üniversitede olabilir.Geçen bir konu vardı.Ona kadar türbanlıların üniversiteye girmesinden yanaydım.ADma sonra sonra sonra diye bir zincir sıralamış.Öncerside vardı sonrasıda bu işin.İnsan oğlu sürekli ister.

Devlet buna çözüm getirebilir.Nasıl imam hatiplere türbanla girnebiliyorsa...Fakat onlarında işine geliyor halkı cahil bırakmak.Dikkat edin, akpnin değil devletin dedim.Başa geln herkesin.

Toplam Hit: 20279 Toplam Mesaj: 157