folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Cahil Aile, Cahil Çocuklar

Cahil Aile, Cahil Çocuklar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CRASH
    CRASH's avatar
    Erkek

zumsuk bunu yazdı:
    -----------------------------

Düzcedeyim 2 hafta kadar.Düzce aşırı tutucu ve gelişmemiş iğrenç bir yer.Bir sürü köyden oluşan berbat bir şehir.Fazlasıylada tutucu.

Burda millet içine çıkmak istemiyorum.Geçen bi süper markete gittim bi bağrış çağırış.Noluyo dedim, anne çocuğa bağrıyor.O kadar kültürsüz, cahil ki anlatamam.Çocuk öyle.Genelde toplum arasından türbanlı bir annenin çocukla olan dialoğuna hiç dikkat ettiniz mi ?

İStanbulda trene bineceğim, çocuk gitti sarı çizginin oraya oturdu, bacaklarını aşşağı sarkıttı.Annesi bağrıyor çağrıyor, yaklaştı çocuk sakındı.Demk ki sürekli dövüyor dedim, der demz bir tane vurdu.

İş sadece türbanlılarda mı ? değil tabi ki her kesimden böyle insanda.Fakat türbanlılarda daha çok görüyorum.Benim yengem (amcamın hanımı) çok tutucu dinci yapıdadır ama türban takmaz.Çocuklarıyla dialoga bakıyorum yine cahilce..Dövme vurma yok fakat bilinçlilik sıfır.

Sizin dikkatinizi çekti mi ? Çekmediyse bir süper markete falan gittiğinizde mutlaka aileleri inceleyin.Genelde türbanlı kişilerin çocuklarla olan dialoglarına bakın.

Farkeden birileri.. sonunda !    =)

The only good is knowledge and the only evil is ignorance.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    twiN35
    twiN35's avatar
    Erkek

türbanlılara cahil diyosun fakat kendinin ne kadar cahil oldugunun farkında değilsin aslında.aliemi anlatayım snn düşünce tarzına göre annem,yengem,halam türbanlı bu yaşıma kadar ailemden 1 tek tokat yemişliğim dahi yok 1 kere bana gereksiz bağırdıklarını hatırlamam her zaman sevgilerini gösterdiler, snn tüm türbanlıları kastederek fark ettiğin şey az gelişmiş şehirlerimizdeki insanların hayat yaşamları,ekonomik koşulları ve bilinçsizliklerine bağlı eminim snn söyledigini yapanların cogu bilinçsizce bakamıyıcakları kadar cocuk yaptıkdan sonra cocuk sewgisini kendilerinde yozlaştırmış insanlardır kimse kendi ewladı acı ceksin yanlış öğrensin istemez yoksa.
    sana verdigin gibi bi örnek vereyim hayat kadınlarının çoğu türbansız.İş sadece türbansızlarda mı ? değil tabiki halkın her kesiminden böyle insanlar var fakat çoğunluk türbansız.Böyle bi düşünce tarzı asla olamaz..

Semt-i Bornova..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    twiN35
    twiN35's avatar
    Erkek

hıı bu arada siz bana aşırı dinci gibi bakar yorum yaparsınız şimdi söylemiş olayım amacım türbanı savunmak değil bence şapkadan farksız bi aksesuar bence isteyen takar isteyen takmaz kişinin kendi seçimidir.annem türban takıyor ama bugune kadar bana 1 kere bile din baskısı yapmamıstır aşırı din ögretmeye kalkmamıstır cogu insanımızın bildigi kadar subhanike fatihadan ileri gitmiş değilim bu yüzden anlatmak istediklerimi kimse farklı yerlere cekip yorum yapmasın

Semt-i Bornova..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trampfd
    trampfd's avatar
    Erkek

twiN35 bunu yazdı:

türbanlılara cahil diyosun fakat kendinin ne kadar cahil oldugunun farkında değilsin aslında.aliemi anlatayım snn düşünce tarzına göre annem,yengem,halam türbanlı bu yaşıma kadar ailemden 1 tek tokat yemişliğim dahi yok 1 kere bana gereksiz bağırdıklarını hatırlamam her zaman sevgilerini gösterdiler, snn tüm türbanlıları kastederek fark ettiğin şey az gelişmiş şehirlerimizdeki insanların hayat yaşamları,ekonomik koşulları ve bilinçsizliklerine bağlı eminim snn söyledigini yapanların cogu bilinçsizce bakamıyıcakları kadar cocuk yaptıkdan sonra cocuk sewgisini kendilerinde yozlaştırmış insanlardır kimse kendi ewladı acı ceksin yanlış öğrensin istemez yoksa.
    sana verdigin gibi bi örnek vereyim hayat kadınlarının çoğu türbansız.İş sadece türbansızlarda mı ? değil tabiki halkın her kesiminden böyle insanlar var fakat çoğunluk türbansız.Böyle bi düşünce tarzı asla olamaz..

anlaşıldı konu 500sayfa uzasa da hala aynı yorumlar yapılacak..

Güzel kardeşim, adam cahillikten dem vurmuş, ve bir genelleme yapmış, kapalısı taşrası bilmemnesi buna dahil, ha bilinen birşey zaten, önemli olan hatırlamak ve düşünmek birşeyler yapmak aslında.

Tam olarak anlattıkların söylendi bu konuda, kimse tüm türbanlılar cahildir falan demedi, cahillerin çoğu türbanlı gibi bir genelleme yapıldı, hoş açıkların da onlardan çok bir farkı yok ya neys.e.

--

hayat kadınlarının çoğu türbansız.İş sadece türbansızlarda mı ? değil tabiki halkın her kesiminden böyle insanlar var fakat çoğunluk türbansız.

--

bu cümlen için çok şey söylenebilir, zira şimdiki süslü püslü türbanı eskiden sadece hayat kadınları farklı olmak için takıyordu. İnancı uğruna başını kapayanlar normal başörtü örtüyordu..

Ehl-i Byte
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HAYVANYASAR
    HAYVANYASAR's avatar
    Erkek

twiN35 bunu yazdı:

Coşma hemen yiğidim!

Arkadaş herhangi bir genellemede bulunmamış bence. Sadece çocuğa kötü mamelede bulunanların çoğunlukla türbnlı olduğunu gözlemlemiş ve bunu paylaşmış bizle tartışalım diye.

Konulaı tamamen anlamadan atlama hemen, sakin ol...

Blogum; http://hayvanyasar.blogspot.com/
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    masumsunsen
    masumsunsen's avatar
    Erkek

Olayı türbana endexlemenin bir anlamı var oda türbana olan kinden kaynaklanıyor. Mesela insan olmak, türbanlısı da insan olamayabiliyor,

türbansızı da.. Tüm suçu, cahilliği dışarıda görenler biraz kendilerine boy aynasından baksınlar..

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HAYVANYASAR
    HAYVANYASAR's avatar
    Erkek

masumsunsen bunu yazdı:

Olayı türbana endexlemenin bir anlamı var oda türbana olan kinden kaynaklanıyor. Mesela insan olmak, türbanlısı da insan olamayabiliyor,

türbansızı da.. Tüm suçu, cahilliği dışarıda görenler biraz kendilerine boy aynasından baksınlar..

Ya tamam şimdi haklısın türbana karşı antipatisi olan birisi algıda seçicilik sonucu falan sanki bu bahsedilen davranışlar türbanlılarda daha yaygın görülüyormuş izlenimine kapılabilir kabul...

Ama senin zumsuk arkadaşın bu gözlemini hemen bir kine bağlamana ne demeli? İçini mi okudun adamın?

Blogum; http://hayvanyasar.blogspot.com/
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    twiN35
    twiN35's avatar
    Erkek

bu arkadaşın türbana karşı bi antipatisi olmasa böle bi fikre kapılıcagına inanmıyorum yoksa söylediklerinin cevabını oda herkez kadar iyi biliyor bunları bitirmenin tek yolu eğitim seviyesini arttırmak  yani Gelişmiş bilinçli tam demokratik bi hukuk devleti olabilmek gerekiyor.

Semt-i Bornova..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    masumsunsen
    masumsunsen's avatar
    Erkek

VIGILANTE bunu yazdı:

Ya tamam şimdi haklısın türbana karşı antipatisi olan birisi algıda seçicilik sonucu falan sanki bu bahsedilen davranışlar türbanlılarda daha yaygın görülüyormuş izlenimine kapılabilir kabul...

Ama senin zumsuk arkadaşın bu gözlemini hemen bir kine bağlamana ne demeli? İçini mi okudun adamın?

-------------------------

Ben bizzat zumzuk kardeşten bahsetmedim, yapılan yanlışı türbanlılara endexleyenlereydi lafım, bunun içine kim giriyorsa. Bu da benim genellemem..

Ameller niyetlere göredir dostum.. İçini okumama gerek yok, amel ortada..

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    66albay
    66albay's avatar
    Erkek

gereksiz bi tartışma devam ediyo zannımca.

her 3-4 sayfada bir millet yorum yapmaktan sıkılıyo(ben dahil),yeni birileri öncekilere benzer yorumları tekrar yapmaya başlıyo, muhabbet böyle sürekli başa sarıyo

ZÜMSÜK'E NOT: alttaki yorum için; zümsük türban islamda kabul edilmesi gerekilen bi madde. seçeneklerin sonuna eklenmiş ---E-)hepsi--- şıkkı değil.

bi 14 sayfa daha sürmemesi dileği ile:)

c farz , java sünnet, msdn kutsal kitaptır, f1 yardımcın olsun. Cumaya gittim dahada gelmem
Toplam Hit: 20268 Toplam Mesaj: 157