Windows 10 Saatler Kala

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cenk88
    cenk88's avatar
    Erkek
    pesimistzombie bunu yazdı

hacılar yükseltme henüz bitti. ekran grefik ayarları dandik bir durumdamiğdem bulanıyor fazla uzatmicam :D

windows iso indiriciyle yükselt seçeneğiyle yükseltme yaptım baya uzun sürdü.

herşeyi olduğu gibi geçirdi.

çalışmayan hiç bir şey yok gibi gözüküyor

kayıp hiç bir şey yok masaüstü resmi de dahil

grafik sürücüleri yüklü olmamasına rağmen win 8.1 den daha performanslı

20 gb alanım kaldıydı ssd de ona rağmen kurulum yaptı şuan 10 gb boş yerim var.

verdiği key windows pro rtm generic key olarak nette yazan keyle aynı. özel key vermiyor.

bu keyle temiz kurulum yapmayı denicem birazdan.

Peki hocam sizin yükseltme yapmadan önce ki keyiniz orjinal win 8 keyi miydi ?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    solstice
    solstice's avatar
    Erkek
    cenk88 bunu yazdı
    solstice bunu yazdı
    lepusmorris bunu yazdı
    solstice bunu yazdı
    lepusmorris bunu yazdı
    solstice bunu yazdı

kurulumu yaptım.

başlat çubuğunu adam etmişler. explorer bayağı bi seri olmuş diğer sürümlere göre gerçekten çok daha iyi. onun dışında menu çubukları ikonların felan tasarımları değişmiş.  Yani göz alışmadığı için tasarımsal olarak pek bişeye benzetemedim ama genel olarak iyi gibi. öle direk hüsrana uğratacak bir durum yok.

hocam yükseltmemi yoksa sıfır kurulum mu yaptın? lisanslama olayı nasıl oldu? bilgi verebilir misin?

yok hocam yükseltme yaptım. win 8.1 den orj lisanslı idi. normal update mantığında güncellemeyi indirdi. sonra 3 - 4 kez yeniden baslatarak kurulumu tamamladı.Ben hiç müdahale etmedim. Programları dosyaları herşeyi kontrol ettim. herhangi bir engelleme yada ayar sıfırlama yok. herşey olduğu gibi çalışıyor. Güncellemeyi indirmesi ve kurması yaklaşık 1.5 saat sürdü. Şuanda sadece tasarım değişmiş gibi gözüküyor.

hayırlı olsun hocam. hız, performans ne durumda? değişiklik yok mu?

saolasın Hocam.  yüklemeden sonra ilk açılmada biraz kasıldı aslında. ama kısa sürede toparladı. özellikle başlat çubugu kendine gelememişti ama şimdi oda toparlamış. Hız açısından bakarsak win 8.1 deki performans oranlarıyla aynı gibi. Ama win 8.1 de pc yoğun iken. yüksek boyutlu dosyaları yada programları açarken kitlenmeler oluyordu. Zorunlu olarak  görev çubuğundan kapatmak zorunda kalıyordum. Şuanda o bölümlerde kitlenme olmadı daha kararlı gibi duruyor. Onun haricinde genel tasarım hem daha şık hemde arayüzdeki veriler daha anlaşılır duruyor diyebilirim.  Yani bana da öle gelmiş olabilir bilemiyorum : )

yinede bana göre en belirgin durumlar explorer ve başlat çubuğundaki başarılı görünen değişimler.

Bu başlat ile explorer ekran görüntüsü

Hayırlı olsun hocam öncelikle,

Peki win 8 keyi mi aktif şuanda sistemde veya size baska bir key mi vermiş? 

Hocam laptopun altında bi key yazmıyor. Ama laptop  ilk geldiğinde orjinal lisanslı olarak gelmişti. 1 yıla yakındırda sorunsuz güncellemeleri yapıyordu. Heralde win 8 key ini kullanıyordur.

Onun dışında güncelleme kısımlarını karıştırdım biraz. Etkinleştirme diye bir bölüm var ama basınca etkinleştirme olmuyor. 2. resimdede 1 ay içinde win 8.1 e geri dönüş yapabiliyormuşum :)

https://www.youtube.com/watch?v=k6LrGZGqYn8
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistzombie
    pesimistzombie's avatar
    Erkek

@cenk88 evet orjinaldi keyim 21 liraya almıştım win 8 ilk çıktığında.

:|
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek

Millet indirmeye başlamış ben şifreyle toplu lisanslama merkezine girdim hala isoyu koymamışlar. Yükleyenlerden biri aynı isimli dosya olan bir klasöre aynı isimli dosya kopyalayıp çılan iletişim kutusunun (üzerine yaz, kopyalama falan yazan kutucuk) ekran görüntüsünü koyabilir mi. O çok önemli benim için windows 8'de sıçtılar içine windows 7'de çok iyiydi. 3-5 dosyayı bir klasöre kopyalayın sonra aynı klasöre tekrar yapıştır deyin ne yapmak istediğinizi soran ekranı atarsanız çok iyi olur.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistzombie
    pesimistzombie's avatar
    Erkek

@DarkSkull win8 ile aynı hocam o ben de uyuz oluyorum :D

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cenk88
    cenk88's avatar
    Erkek

@cenk88 evet orjinaldi keyim 21 liraya almıştım win 8 ilk çıktığında.

Hocam sıfır kurulum yapıp, sistem otomatik aktiflesirse sıkıntı olmaz sanırım aynı key. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lepusmorris
    lepusmorris's avatar
    Erkek

hacılar yükseltme henüz bitti. ekran grefik ayarları dandik bir durumdamiğdem bulanıyor fazla uzatmicam :D

windows iso indiriciyle yükselt seçeneğiyle yükseltme yaptım baya uzun sürdü.

herşeyi olduğu gibi geçirdi.

çalışmayan hiç bir şey yok gibi gözüküyor

kayıp hiç bir şey yok masaüstü resmi de dahil

grafik sürücüleri yüklü olmamasına rağmen win 8.1 den daha performanslı

20 gb alanım kaldıydı ssd de ona rağmen kurulum yaptı şuan 10 gb boş yerim var.

verdiği key windows pro rtm generic key olarak nette yazan keyle aynı. özel key vermiyor.

bu keyle temiz kurulum yapmayı denicem birazdan.

hocam keyi yazabilir misin? iso inince basayım formatı.

..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistzombie
    pesimistzombie's avatar
    Erkek

@cenk88 valla birazdan hiç yükseltme yapmadan kurmayı denicem laptopuma bu ms ipnelik yapıyor gibi geldi bana..

Bu arada creative ses kartı olanlar creative her zamaki gibi 300 liraya sattığı malının arkasında durmamış eylülde çıkaracakmış sürücüyü orospu çocukları win8de de aynısını yaptılar şimdilik bu paketi kurun ses problemi çözülüyor

http://danielkawakami.blogspot.com.tr/2015/07/sb-x-fi-series-support-pack-34.html 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistzombie
    pesimistzombie's avatar
    Erkek

@lepusmorris  VK7JG-NPHTM-C97JM-9MPGT-3V66T

redditte şöyle bir konu var bunun için microsoft hwid key saklıyor clean installda ona göre etkinleştiriyor filan demişler

https://www.reddit.com/r/Windows10/comments/3dfda8/build_10240_did_you_get_assigned_a_licenseproduct/ 

pesimistzombie tarafından 29/Tem/15 15:07 tarihinde düzenlenmiştir

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enesshn18
    enesshn18's avatar
    Erkek

ben şu an geçişimi tamamladım ve kimseye tavsiye etmiyorum.

masaüstündeki simgeler sanki windows 98 ten alınmış gibi,metinler uyum sağlayamıyor. ilk izlenimlerim bunlar fakat win 8.1 deki disk %100 kullanımını çözmüşler gibi görünüyor şimdilik

edit: metinler yavaş yavaş uyum sağlamaya başladı :) yazılar normale döndü.

enesshn18 tarafından 29/Tem/15 15:51 tarihinde düzenlenmiştir

barmak bassak olurmu gadasını aldığım :D
Toplam Hit: 41834 Toplam Mesaj: 427
windows 10