folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Kuranda Ki Çelişkili Sureler

Kuranda Ki Çelişkili Sureler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek

kuş kadar beyninle kur'an ın çelişkilerinimi buluyosun. sana ancak gülüyorum.

iyice bi araştır bakalım hangi ayet ne diye indirilmiş. ordan burdan alıyosun ondan sonrada çelişki diye milletin kafasını karıştırmaya çalışıyosun. çok iyi araştır derim sana (tabii bu kafayla arastırsan bile bişey olmaz..) :@

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Felony
    Felony's avatar
    Erkek
    Cia bunu yazdı:
    -----------------------------

furkan suresi 53. O, birinin suyu lezzetli ve tatlı, diğerininki tuzlu ve acı olan iki denizi salıverip aralarına da görünmez bir perde ve karışmalarını önleyici bir engel koyandır.

amazon nehriyle kara nehrin birleştigi yer 22 km boyunca birbirlerine karışmazlar (yer G.Amerika-Brezilya)

bunu M.S 611 yılında arap yarım adasında avrupada asyada orda burda kimse bilemezdi sanırım :) 

Amerikanın keşfi:1492 

not:sureye bakarken bu gözüme çarptı sadece bi tanesi :) inanmayanlar yine inanmıyacaktır :)

bahsi geçen yerin cebelitarık boğazı olması gerekmiyormu ?

Güçsüz halklar güçlü liderler çıkarır, güçlü halklarınsa lidere ihtiyacı yoktur. "Viva ZAPATA"
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SmR
    SmR's avatar
    Erkek

Günün birinde geçen yıl bu zamanlar bi yaz akşamı.. Kız arkadasın tekiyle bi cafede muhabbet edioz tavla fln..Ama sosyal
    arkadaş sevgilim fln diil..Ateist oldugunu biliyodm, bnmle tartısmak istediğini söyledi..eyvallah dedm tartısalım bakalım..O

anlattı ben dinledim..ben anlattım o dinledi.. neyse dedi anlaşamıyoruz biz bu konuda..Evt cünki sen anlamaya

calısmıyosun nasıl üste cıkarımın hesabını yapıyosun dedm,kapattık orda muhabbeti..

Aradan 10-15 dk geçti..duvarda bi afiş gördü,22 mayıs teoman konseri..

Ve sonrasındaki Aramızdaki muhabbet..

+++ Gidermiyiz o konsere ?

+ Ne zamanms ?

+++ İşte yazıyo ya 22 mayıs..

+ Sen dedim 22 mayısta o kadar kişinin bir araya gelebileceğine inanabiliyomusun gercekten?

+++ e adamlar kocaman afiş asmış..

+ Kocaman bi kağıda bakıp şu günde şu saatte şu kadar kişinin bir araya geleceğine inanıyosunda..  Bu kadar insanı yaratan biri olduğunamı inanamıyosun ?

+++ ..?!?!? Sustu..sustu..

düşüncelerini tkrr gözden geçiriceğini söyledi  ve bida görüşmedk stn o günden sonra..

Ateistmiş..hayatında farklı heyecanlar arıolar sanırım ama en az inananlar kadar neyin ne oldugunu biliyolar..hayırlısı olsun :)

eski bir yalandı o aşk denilen masaldı..elimizde kaldı simdi bir ayrılık sarkısı..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alibaba
    alibaba's avatar
    Erkek
    eğer ateistten kast ettiğin bensem oyle sacma bır dusunceye ınanmadıgımı soylemıstım sımdı ben bazı cevaplar aldım onlardan bahsedeyım. soru ısaretlerımı gıdermemde ozellıkle prometheus hoca cok yardımcı oldu saolsun ama gıderemememdekı engellerıde sayenızde cok ıyı gorebıldım. gıttıgım adamlar ya sızın gıbı sadece ınananlar yanı bırsey bılmeden yada bıldıgının ne oldugunun farkında olmadan ınananlar yada boyle bırsey sordugumda bana kafır zındık rezıl gıbı yakıstırımaları yaparak benı basından sallayanlar oldu. aynen sızın burada sorularım uzerıne vermıs oldugunuz kesin hüküm gibi. neyse Allah size asıl olarak hidayet versin diyor saygılar sunuyorum.. sorularıma gidermekte yardımcı olan prometheus,ymert ve cia hocalarıma teşekkür ederim. diğer arkadaşlarında önyargılarından bir an önce arınarak hoşgörülü olmalarını diliyorum... =)

Rakı, şarap içiyorsam sana ne, Yoksa sana bir zararı içerim. İkimiz de gelsek kıldan köprüye, Ben dürüstsem sarhoşken de geçerim.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SmR
    SmR's avatar
    Erkek
    alibaba bunu yazdı:
    eğer ateistten kast ettiğin bensem oyle sacma bır dusunceye ınanmadıgımı soylemıstım sımdı ben bazı cevaplar aldım onlardan bahsedeyım. soru ısaretlerımı gıdermemde ozellıkle prometheus hoca cok yardımcı oldu saolsun ama gıderemememdekı engellerıde sayenızde cok ıyı gorebıldım. gıttıgım adamlar ya sızın gıbı sadece ınananlar yanı bırsey bılmeden yada bıldıgının ne oldugunun farkında olmadan ınananlar yada boyle bırsey sordugumda bana kafır zındık rezıl gıbı yakıstırımaları yaparak benı basından sallayanlar oldu. aynen sızın burada sorularım uzerıne vermıs oldugunuz kesin hüküm gibi. neyse Allah size asıl olarak hidayet versin diyor saygılar sunuyorum.. sorularıma gidermekte yardımcı olan prometheus,ymert ve cia hocalarıma teşekkür ederim. diğer arkadaşlarında önyargılarından bir an önce arınarak hoşgörülü olmalarını diliyorum... =)

sana ateist demedm yasadıgım bişeyi anlattım alınma üstüne altına

eski bir yalandı o aşk denilen masaldı..elimizde kaldı simdi bir ayrılık sarkısı..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

alibaba bunu yazdı:
    Burda din bilgisi çok yüksek olan adamlar yokki sorduğun sorulara cevap alasın.Git bir müftüyle otur konuş eminim cevap vericektir sorularına.Yani burda ne bulmaya çalışıyorsun ki ?Bilmediği şey hakkında yorum yapan adamlar mı bişeyler öğreticek ? Kafanda sorular olması gayet normal.Doğru sandığın birçok şey yanlış olabilir.Bunu sen farkedemezsin ama yardım aldığın insanlar senin bunu görmene yardımcı olurlar.

Bazende bişeye inanmak için sebep aramak gerekmez.İçinden geliyorsa inanırsın .Hiç burda zaman kaybetme.

İmzalamazsam ne olcak?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elevator
    elevator's avatar
    Erkek
    Ali baba ormana ters daldı...

nekadar anlatırsan anlat,anlattıkların karşındakinin anladığı kadardır... VAR OLDUĞUM İÇİN DÜŞÜNÜYORUM ...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cia
    Cia's avatar
    Erkek

elevator bunu yazdı:
    Ali baba ormana ters daldı...

:) 

..savrulurken raconun kırmızı pelerini o zarif öfkeye,zaman ki sana hasta olmuş,incelikli haytasın,raksederken mahallenin maşallahı-eyvallahı,güzelleş be oğlumm.!şimdilik,ölümüne kadar hayattasın..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

Liquid bunu yazdı:

Burda din bilgisi çok yüksek olan adamlar yokki sorduğun sorulara cevap alasın.Git bir müftüyle otur konuş eminim cevap vericektir sorularına.

prof olup da neler diyenler var, iş müftü, ilahiyat profu olmakla bitmiyo ki hocam.

sorsun, bu forumda her kafadan her konudan adam var. bilen bildiğini yazar.

bilmeyenler daha çok yazıyor ama bu günlük hayatta da böyle. konu açıyosun okulda mesela, herkes atıyo tutuyo. 

bu bilmekten çok karakterle alakalı bişey.

bırakalım arkadaş herkese sorsun, medeni cesarettir bu soruyu açıkça sorabilmesi.

cevap ya çıkar ya çıkmaz. belki de o haklı çıkar.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MinervaL
    MinervaL's avatar
    Erkek

bunlar meal.Arapça gibi zengin bir dilin çevirisinde hata olması çok normal

Konumu silenlere inat kürdüm
Toplam Hit: 26359 Toplam Mesaj: 172