folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Kuranda Ki Çelişkili Sureler

Kuranda Ki Çelişkili Sureler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dessas
    Dessas's avatar
    Erkek
    ya brakın abi bunlarla uğraşmayı. inanmazlarsa inanmasınlar

hiphop-man hiphop-man miğfer eXplation!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mamii
    mamii's avatar
    Erkek

alibaba bunu yazdı:
    -----------------------------
    kurandada yazar senin dinin sana benim dinim bana diye o yüzden başkalarını uzaklaştırmak hiçmi hiç amacım değil. ancak şunu da görüyorum ki böyle konularda soru sorulunca sadece eleştiri olarak cevap geliyor. konuyu açtığımdan beri  üç sayfa oluştu ancak sorduğum sorulara cevap vermeye çalışan bir kişi bile olmadı. soru sormaktamı suç oldu artık?

Hacı yapma nolur, yemeyelim birbirimizi. Eğer amacın eleştirmek değil de soru sormak olsaydı;

Başlık:  "Kuranda Ki Çelişkili Sureler" değil "Bu Bilgilerde Bir Hata mı Var?", "Diyanet İşleri'nin Yazdıkları Hakkında" gibi şeyler olurdu. Yanlış anlama seni sorgulamıyoruz, zaten sorgulayamayız. Biz kimiz seni sorgulayacağız ama biraz gerçekçi ol :)

ÖSS maratonu başlıyor. Dershane de başladı. Bir süre TBT"de yokum. Seneye kaldığım yerden devam =)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BilimAdami
    BilimAdami's avatar
    Erkek
    ali baba allahın kitaplarına inanmak? sana bişeyler hissettiriyormu?

ben seni ölesiye sevmiştim, sen beni öldürüpte terkettin...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cia
    Cia's avatar
    Erkek
    merak ediyorum diyanet işlerine mail atıp burda bi yazım/mana/meal hatası var bunu düzeltmeniz gerek diyerek aynı hassasiyeti gösterdin mi?

..savrulurken raconun kırmızı pelerini o zarif öfkeye,zaman ki sana hasta olmuş,incelikli haytasın,raksederken mahallenin maşallahı-eyvallahı,güzelleş be oğlumm.!şimdilik,ölümüne kadar hayattasın..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alibaba
    alibaba's avatar
    Erkek

@by_kamu

hocam imamlarda o dediğin kurumlardan yetişmiyormu ? imama gayet başvurmayı denedim.

@bozzkurt

ben ateistlik gibi saçma bir düşünceye inanıpta ateistçilik oynamıyorum. kuranda ki surelerin anlayamadığım yanlarını soruyorum ve cevap istiyorum.

@cia

hocam hiçbir kimse ilahi kitabın doğru olarak tercümesini yapamıyormu yani? peki bu tercüme doğru olamıyor ise biz nasıl öğrenicez dini doğru bir şekilde? ben o kaynakları doğru kabul ederek anlamadıklarımı sordum. herhangi bir kimse hata yapmştır demedim.

Rakı, şarap içiyorsam sana ne, Yoksa sana bir zararı içerim. İkimiz de gelsek kıldan köprüye, Ben dürüstsem sarhoşken de geçerim.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

alibaba bunu yazdı:
    kurandada yazar senin dinin sana benim dinim bana diye o yüzden başkalarını uzaklaştırmak hiçmi hiç amacım değil. ancak şunu da görüyorum ki böyle konularda soru sorulunca sadece eleştiri olarak cevap geliyor. konuyu açtığımdan beri  üç sayfa oluştu ancak sorduğum sorulara cevap vermeye çalışan bir kişi bile olmadı. soru sormaktamı suç oldu artık?

soru gibi bişey göremedim. boş boş yazılar var. havadan nem kapan iddialar var.

sor bildiğim kadarını anlatayım. ama "soru" diyebileceğim bişey olsun ortada.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mamii
    mamii's avatar
    Erkek

Cia bunu yazdı:
    merak ediyorum diyanet işlerine mail atıp burda bi yazım/mana/meal hatası var bunu düzeltmeniz gerek diyerek aynı hassasiyeti gösterdin mi?

Ben tahmini olarak bir cevap çıkardım;

Hayır.. :)

ÖSS maratonu başlıyor. Dershane de başladı. Bir süre TBT"de yokum. Seneye kaldığım yerden devam =)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kutikula
    Kutikula's avatar
    Erkek

alibaba bunu yazdı:

Kaligula bunu yazdı:

" Rakı, şarap içiyorsam sana ne, Yoksa sana bir zararı içerim. İkimiz de gelsek kıldan köprüye, Ben dürüstsem sarhoşken de geçerim."            

imzandan anlaşılıyor baya birşeyler.

imzamdan kıyamet gününe inandığım ve dolayısıyle dine inandığım açıkça ortaya çıkıyor hacı.

imzandan imanı kavrayamadığın ortaya cıkıyor.

insanın en önemli ayırt edici özelliklerinden biri iletişime açık bireyler olmasıdır.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    murtedd
    murtedd's avatar
    Erkek
    mamii bunu yazdı:

Cia bunu yazdı:

Ben tahmini olarak bir cevap çıkardım;

Hayır.. :)

sana iki sorum var ?

kurandan bir tane mucize göster

islamın insalık için ne faydası var

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bykamu
    bykamu's avatar
    Erkek

@alibaba

benim dediğim kişiler bu işler üzerine uzman kişiler bir imamla bir profesör veya öğretmeni nasıl kıyaslayabilirsin . İlahiyat bölümünde sadece namaz kılmak vs öğretilmiyor birsürü alt dalı var. o yüzden o kişilere danışman daha mantıklı.

Toplam Hit: 26350 Toplam Mesaj: 172