folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Kuranda Ki Çelişkili Sureler

Kuranda Ki Çelişkili Sureler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cia
    Cia's avatar
    Erkek
    Kur’ân Tercümesinin Hükmü

Kur’ân-ı Kerim'in harfî tercümesi çoğu ilim adamına göre imkânsız bir şeydir. Çünkü bu tür tercümede gerçekleşmesine imkân bulunmayan birtakım şartlar aranır. Sözkonusu şartlar şunlardır:

a- Kur’ân'ın tercüme edileceği dilde kendisinden tercüme edildiği dilin karşılığında harfiyyen kelimelerin varlığı. 

b- Tercüme edilecek dilde kendisinden tercüme yapılan dil olan Arapçaya benzer edatların manalarını karşılayacak edatların varlığı.

c- Kendisinden tercüme edilen dil ile tercüme yapılacak dilin kelime sıralanışı itibariyle cümle, sıfat ve izafetlerde benzerlik arzetmesi.

..savrulurken raconun kırmızı pelerini o zarif öfkeye,zaman ki sana hasta olmuş,incelikli haytasın,raksederken mahallenin maşallahı-eyvallahı,güzelleş be oğlumm.!şimdilik,ölümüne kadar hayattasın..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emre_gss
    emre_gss's avatar
    Erkek

konuyu yazip acıklmanda da belirtmssin.''o zmanlar güneş dünyanın etrafında dönülüyor sanıyorlardı..Kuranda bildiğiniz gibi kitap halinde glemedi..kürek kemikleri hayvan derileri Vs. Hz. Ebubekir kitaphaline getrdi.dolayısyla yukardan gelen bilgi yanlış yorumlanmış olablr...pek bir bilgim olmadıı için burda susmam gerekiyor..ona bakarsanız incil 5 farklı şeklde yazılmış..hiç biri birbirini tutmuyor..saçmalyıp abartanları saymıorm sayısı 50 yi bulur.

yorgun senarist .]
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elevator
    elevator's avatar
    Erkek

İnanmayanlara zulmetmeyin !

onlara hakaret edip sinirlendirip dahada küfre sokmayın !

onların cezalarını vermek bizim haddimize değildir !

inanmadıkları varlığın doğruluğunu ahrette görünce güvendikleri ve inandıkları değerler ve kişiler onlara yardım edemeyecektir...

3 ayet alıp zaamanını geliş şeklini ve sebebini sorgulamadan böyle konu açmak ...

işte çelişki demek sadece cahilliktir ,zira hiçbir okumuş ateizm yanlısı kişi böyle ayetleri çelişki diye gösteremez.

alacağı cevabı bilir çünkü okumuştur !

onlar kuranda gözleri kör kalpleri mühürlü diye tasvir edilen kişilerdir.

hiçbir şey bilmiyorsanız korkacak bir şeyiniz olmadığı halde nasıl insan !olduğunuzu düşünün..

içinizdeki merhametin dürüstlüğün sebebini araştırın.

nekadar anlatırsan anlat,anlattıkların karşındakinin anladığı kadardır... VAR OLDUĞUM İÇİN DÜŞÜNÜYORUM ...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trabs0n
    trabs0n's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Elhamdülüllah müslümanım bu tür fikirlere açık bile değilim. Senın bu kadar Kuran-ı Kerimi incelemen merak etmendendir.Buda demek oluyorki içinde birazda olsa iman var.Sana tek bir şey söyliyim Dünyada o kadar çok şey varki daha gün yüzüne çıkmamış nice bilmediğin şeyler varki bilmediğin . Bunun kaynağı nedir Onu araştır.Buraya gelme sebebin Nedir Onu araştır. Hadi inancın Yok Bu dünya 5bin asır veya daha fazla önce neredeydi ?Varoluş sebebin ne ? dogmandaki ölmendeki amaç ne ? Bunları sebebe bagla sonra Kuran-ı oku Bulamadıgın cevapları ancak orda bulabilirsin.İnanmasanızda sizde insansınız biizim gibi Biz İman ediyoruz siz Etmiyorsunuz belki..Ama sunu söyliyim Biz çok şanslıyız...Neden biliyormusun Korktugumuz zaman sevindiğimiz zaman Bir Tek allaha sükrediyoruz YA siz!!!!

AğLıyor musun? Diye soruyor bide Mal!!! Yok ben gözümden işiyorum !.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trabs0n
    trabs0n's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Bak bu dünyada ki herşeyi göz görmez..

bir kokunun var oldugunu biliyorsun gözünü ne kadar açarsan aç göremezsin aMa o ki Allah sana burun varmış kokuyu gör diye

Bir tuzun tadını gözünle anlayamazsın Ama O ki allah sana dil vermiş Tadını Anla tuz oldugunu gör diye

Sevgilinin sesini nerde duysan tanırsın düşün görmeden nasıl tanıdın KUlakların gördü kulakların şükret

Yukarıda allah var demelerine inanma Allah her yerde Bakınca görebilirmisin Hayır Onuda Gönül gözün görsün.. 

AğLıyor musun? Diye soruyor bide Mal!!! Yok ben gözümden işiyorum !.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hepaq
    Hepaq's avatar
    Erkek

lan olm herifi bir taşlamadıgnız kalmıs la bun ne amk adam sadece kendisine göre çelişkiye gelen bir şeyi oturuma açmıs bundan dogal ne var asıl siz ortalıgı galeyana getirmye çalısıyorsunuz :S

sanırsam bu söz antikky ait : Aklı ile düşünmeyen bizden degildir hz.antikky :D

hepaq işte bildigin hepaq hep-aq degil :D
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zamansehri
    zamansehri's avatar
    Erkek

Kuran-ı Kerim tam manasıyla anlam için küçük yaştan beri bu alanda ilmi bir öğrenme ve çalışma çabası içinde olmalısınız...Yorumlamayı herkes yapamaz bir de Kuran-ı Kerim i her okuduğunda farklı bir yorum yaparsınız..Bu konuda cami hocalarıda tam bir bilgiye sahip değildir..Müctehid lerden bu konuların cvpnı alırsınız onlar çocuk yaştan beri bu ilmi dersleri gören kişilerdir..Çoğu İran'da yaşar..Aynı  zamanda  da bazı yazılan yazılar da Allah (c.c.)'ne şirk koşmuş gibi yazılmış...

Din tartışılmaz..Boşu boşuna da tartışmayın Unutmayın ki " Allah (c.c.)" bizim için en iyisini bilir ve gerçekleştirir...

dün, bugün, iki gün önce ...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Crazy_Dance
    Crazy_Dance's avatar
    Erkek

Eğer kur'an-ı kerimi yargılıyorsan önce diğerlerinden başla incile bak tevrat a bak

eminim ki bu kadar araştırmacı bi kardeşim kur'an-ı kerim'in hepsinden daha mantıklı ve doğru olduğunu anlayacaktır ;)

Hayat 3.5"la 4 arasındadır...Ya 3.5 atarsın yada 4-4"lük yaşarsın...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

ZoRKaYa bunu yazdı:
    -----------------------------

NoName bunu yazdı:
    Onu bunu bırakında ZoRKaYa süper bi erkek ya her gün onu arzuluyorum

Hö :S 

fka

valla ben yazmadım :D 

...said addicted.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

NoName bunu yazdı:
    Onu bunu bırakında ZoRKaYa süper bi erkek ya her gün onu arzuluyorum 

top musun lan sen cinsiyeti değiştir  

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
Toplam Hit: 26357 Toplam Mesaj: 172