folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Kuranda Ki Çelişkili Sureler

Kuranda Ki Çelişkili Sureler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alibaba
    alibaba's avatar
    Erkek

Cia bunu yazdı:
    -----------------------------

furkan suresi 53. O, birinin suyu lezzetli ve tatlı, diğerininki tuzlu ve acı olan iki denizi salıverip aralarına da görünmez bir perde ve karışmalarını önleyici bir engel koyandır.

amazon nehriyle kara nehrin birleştigi yer 22 km boyunca birbirlerine karışmazlar (yer G.Amerika-Brezilya)

bunu M.S 611 yılında arap yarım adasında avrupada asyada orda burda kimse bilemezdi sanırım :) 

Amerikanın keşfi:1492 

not:sureye bakarken bu gözüme çarptı sadece bi tanesi :) inanmayanlar yine inanmıyacaktır :)

bu başarını vermiş olduğum diğer surelerdede gösterebilmiş olsaydın konu zaten bu kadar uzamazdı.

@nihat 

hocam o bilir kişilere internettede rastlanabilir diye ümit etmiştik ama internette rastladıklarımızın büyük çoğunluğu soru sorduğumuz için aşağılayanlar oldu.

@4eye

hoca mesajları okusaydın görürdün cami hocasına gidip cevap alamadığımı.

Rakı, şarap içiyorsam sana ne, Yoksa sana bir zararı içerim. İkimiz de gelsek kıldan köprüye, Ben dürüstsem sarhoşken de geçerim.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    4eye
    4eye's avatar
    Erkek

Pufff Konuya bak Allahım ya böyle konumu açılır hocam eğer çelişki felan soru varsa  ( Elhamdülillah bende yok :)) gidersin bir camii  ye sorarsın imama onlar hoşgörülüdür. Müslüman adam hoşgörülüdür zaten sen git sor bak alırsın cevabını. Hem Arapçadan Türkçeye çeviri ne kadar başarılı olur bilemem çünkü dünyanın en zor dillerinden birisi arapça bazı kelimelerin  5 6 tane anlamı var. Çeviri hatasıdır.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SpoofU
    SpoofU's avatar
    Erkek
    Zekeriya Beyaz hocaya mail at, ciddiyim.

Sevmem yazmayı, okumayı sevdiğim kadar.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Thicksinch
    Thicksinch's avatar
    Erkek
    alibaba bunu yazdı:
    Thicksinch bunu yazdı:

Bazi arkadaslarin da dedigi gibi: en basta sorunun cevabini almak isteme konusunda samimi olsan, bu konularin uzmanlarinin bu forumda az oldugunun farkinda olarak, aklina takilan yeri takilan yerde sorar, buraya da gelip bu yazdiklarina icgudusel bir destek aramazsin.

http://sorusor.diyanet.gov.tr/

haa samimiysen de ordan cevap almadan buraya bisey yazmazsin...

soru sormaya çalıştığım insanların din konusunda ne kadar hoşgörülü olduğunu görünce diyanetede sormaya cesaret edemedim. soru sor sayfasındaki açıklamalara bakarsan gayet iyi görürsün ne demek istediğimi. sorduğum sorular bu kalıplardan birine gayet iyi uydurulabilir.eğer samimiysen sen prometheus arkadaşa özetlediğim sorulardan sorupta buraya kopyalayabilirsin hacı. 

5. Sorularınız kurumlar ve kurum mensupları hakkında kınayıcı,incitici,kişilik haklarını hedef alan ve suç teşkil eden ifadeler içermesi halinde cevaplandırılmayacak,gerekirse ilgili makamlara suç duyurusunda bulunulacaktır.
  6.  

bana ordaki ifadeden tirstigini falan soyleme.  senin sordugun sorunun kurumlarla kurum mensuplariyla falan alakasi yok. fazla samimi olmadigin acik. onyargilarini yok etmeden kendi icindeki "celiski" lerden kurtulamazsin. eyvallah.

Egil! Hicbirsey olmeden yeralti degil!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cia
    Cia's avatar
    Erkek

Araf Suresi

hz.adem senin benim gibi insan yani kandırılmaya elverişli şeytan kandırmış Allahın emrine uymamıştır cennette ''kalıcı olduguda müjdelenmemiş''öle bi vaad yok sadece cennete kalın denmiş bununda şartını söylemiştir ona secde edilmesi meleklerden üstün olması mı yoksa ALLAH'ın kudretiyle bir insanı yaratması mıdır tabi ki Allah'ın büyüklüğü ve kudreti karşısında secde etmişlerdir 

..savrulurken raconun kırmızı pelerini o zarif öfkeye,zaman ki sana hasta olmuş,incelikli haytasın,raksederken mahallenin maşallahı-eyvallahı,güzelleş be oğlumm.!şimdilik,ölümüne kadar hayattasın..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alibaba
    alibaba's avatar
    Erkek

Cia bunu yazdı:

Araf Suresi

hz.adem senin benim gibi insan yani kandırılmaya elverişli şeytan kandırmış Allahın emrine uymamıştır cennette ''kalıcı olduguda müjdelenmemiş''öle bi vaad yok sadece cennete kalın denmiş bununda şartını söylemiştir ona secde edilmesi meleklerden üstün olması mı yoksa ALLAH'ın kudretiyle bir insanı yaratması mıdır tabi ki Allah'ın büyüklüğü ve kudreti karşısında secde etmişlerdir 

hocam cennette kalın ama elmayı yemeyin demek elmayı yemediğin sürece cennette kalacaksın demekle aynı anlama gelmezmi,gelmezse açıklarmısın? kendin demişsin çünkü cennette kalmanın şartı demekki elmayı yemeselerdi hep cennette kalacaklardı gibi bi anlam çıkardım senin yazdıklarındanda.

Rakı, şarap içiyorsam sana ne, Yoksa sana bir zararı içerim. İkimiz de gelsek kıldan köprüye, Ben dürüstsem sarhoşken de geçerim.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cia
    Cia's avatar
    Erkek

Zariyat Suresi

sonuçta kitap tüm insanlara geldi ve o dönemin insanlarından sonraki insanlarda okuyacaklar kıyamete kadar bilinmesi gereken sözleeri içermiş ve peygamberin insanlara söylediklerini o ayette bildirmiştir 52.ayetti okursan olan bitenin anlatıldıgını anlarsın orda peygamber degil yaradan konuşmuştur 

..savrulurken raconun kırmızı pelerini o zarif öfkeye,zaman ki sana hasta olmuş,incelikli haytasın,raksederken mahallenin maşallahı-eyvallahı,güzelleş be oğlumm.!şimdilik,ölümüne kadar hayattasın..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cia
    Cia's avatar
    Erkek

alibaba

evet hep cennette kalabilirlerdi ama insan bu aklı celiniyor hatasız kul olmaz huh?

Allah her zaman benim sözümden çıkanlara bi ceza bi azap vardır demiştir orada hz ademin söz dinlememesinin cezası ise cennetten dünyaya gönderilmek olmuştur 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nihat
    nihat's avatar
    Erkek

alibaba bunu yazdı:

Cia bunu yazdı:

Araf Suresi

hocam cennette kalın ama elmayı yemeyin demek elmayı yemediğin sürece cennette kalacaksın demekle aynı anlama gelmezmi,gelmezse açıklarmısın? kendin demişsin çünkü cennette kalmanın şartı demekki elmayı yemeselerdi hep cennette kalacaklardı gibi bi anlam çıkardım senin yazdıklarındanda.

hoca yapma allansen ne demek nasıl bi dil anlayışıdır cennette kalın ama elmayı yemeyin demekle elmayı yemediğin sürece cennette kalacaksın demekle tamamen ayrı ilk cümlede elmayı yemenin yanlış olduğu söyleniyor ama 2. cümlede tamamen cennette kalmanın şartı belirtiliyor yapma bu kadar basit bakma

çıkar at gözlüklerinide öyle bak diyorum ya senin amacın bir şeyleri anlamak değil ne diyim 

cianında dediği gibi 

-Allah hidayet etsin

12. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    strudll
    strudll's avatar
    Erkek
    tartışmanın derinine inmeden başta okuduğum bişeye cevap vericem. güneş hareketsiz değildir. dünya ya göre de hareketsiz değildir. güneş hem kendi ekseni etrafında hemde galaksimizin sarmal kollarından birinde merkeze daha yakın bir konumda dönüp durmaktadır. dünya da güneşle birlikte hem de güneşin çevresinde dönmektedir.

boş tenekeden çok ses çıkar
Toplam Hit: 26361 Toplam Mesaj: 172