folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Kuranda Ki Çelişkili Sureler

Kuranda Ki Çelişkili Sureler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hakkinen
    Hakkinen's avatar
    Erkek
    Karıştırmadığınız bi bu mesele kalmıştı. Herşeyin bokunu çıkardınız

Kendini beğenmişlik, hakedilmelidir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alibaba
    alibaba's avatar
    Erkek

Cia bunu yazdı:
    -----------------------------

Zariyat Suresi

sonuçta kitap tüm insanlara geldi ve o dönemin insanlarından sonraki insanlarda okuyacaklar kıyamete kadar bilinmesi gereken sözleeri içermiş ve peygamberin insanlara söylediklerini o ayette bildirmiştir 52.ayetti okursan olan bitenin anlatıldıgını anlarsın orda peygamber degil yaradan konuşmuştur 

hocam bak şimdi senin dediği gibi yaradan konuşmuş diye okursak 50. ayeti

50. O halde Allah’a koşun. Şüphesiz ben, size O’nun katından gönderilmiş açık bir uyarıcıyım.

Allah, Allah Katından gönderilmiş açık bir uyarıcıyım diyor anlamı çıkar değilmi? 

Rakı, şarap içiyorsam sana ne, Yoksa sana bir zararı içerim. İkimiz de gelsek kıldan köprüye, Ben dürüstsem sarhoşken de geçerim.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cia
    Cia's avatar
    Erkek

alibaba

peygamberin inanmayanlara o şekilde hitap ettigini bildiren bir ayet...yaşananları anlatır ki ibret alınsın..kitapta bu şekilde ayetler çogu yerde geçer habibim de ki: diye başlayan yerler vardır

50.Öyleyse, Allah'a doğru (yönelip, şirkten ve bozulmalardan) kaçın. Gerçekten Ben sizi, O'ndan yana açıkça uyarıyorum.
    51.Allah ile beraber başka bir İlah(ı ortak) kılmayın. Gerçekten sizi, O'ndan yana açıkça uyarıyorum.
    52.İşte böyle; onlardan öncekiler de bir elçi gelmeyiversin, mutlaka: "Büyücü ve cinlenmiş" demişlerdir.

peygamber demiştir onlarda (52.ayet) demişlerdir 

..savrulurken raconun kırmızı pelerini o zarif öfkeye,zaman ki sana hasta olmuş,incelikli haytasın,raksederken mahallenin maşallahı-eyvallahı,güzelleş be oğlumm.!şimdilik,ölümüne kadar hayattasın..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    captain
    captain's avatar
    Erkek
    saman yolu hareket etmiyomu arkadaşlar bildiğim kadarıyla oda hareket halinde

her şeyin bir bedeli vardır ödenmiş yada ödenecek
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sibyl
    sibyl's avatar
    Dişi

Alibaba samimi olarak bir şeyler öğrenmeye çalıştığına inanmıyorum. Bilinçli olarak ortalığı karıştırıyorsun. Baştan beri yazılanları okuyorum, yazıların bana alaycı geldi. Kendini zeki zannedip insanlarla dalga geçmeye hakkın yok. Sana tavsiye edilen yerlere danıştığını söylüyorsun. Alaycı bir üslupla yaklaşırsan karşındaki insanın sana sabretmesine şükretmen lazım.

Dinimizde bana göre öyle ayrıntılar vardır ki bunların açıklamasında bazen hocalar tek başına yeterli olamıyor çünkü, çok bilimsel konuları içeriyor. Bu konularda halen tartışmalar ve doğru yorumlar yapılmaya çalışılıyor. Ben de buradaki bir çokları gibi ne hocayım ne de bilim adamıyım. Zamanında benim de kafamda sorular oluştu. Araştırdım kendimce ama araştırmalarım imanımı güçlendirdi. Birisi çıksa Kur'an insan tarafından yazılmıştır diye yüz kere ispat da etse ben inanmaya devam ederim. Çünkü, inanç ve iman önce yürektedir. Bizim görebildiklerimiz çok sınırlıdır buna rağmen her şeyin yaratılan her şeyin bir tesadüf eseri olamayacağı apaçıktır. Bir yaratıcı varsa yarattıklarına kendini tanıtmak isteyecektir. Bunu da tabi ki dünyada yaşayan ve en zeki olan (kendini zeki zanneden salaklar hariç) insan ırkının arasından seçtiği elçiler vasıtasıyla yapacaktır. Bizim bildiğimiz tarihin başından beri de bunun böyle olduğunun delilleri vardır. Tek yaratıcının olduğu dinlerin de sonuncusu ve en mükemmeli de (kendimi ona ait olduğum için şanslı buluyorum) islamiyettir. Bu benim basit bir mantık yürütmem. Ama çoğumuzun görmediği bir çok şeyin çözümünün de çok zaman çok basit ayrıntılarda gizli olduğunu düşünenlerdenim.

Görmeyi bilenler için görecek çok şeyler vardır.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alibaba
    alibaba's avatar
    Erkek

Cia bunu yazdı:

alibaba

peygamberin inanmayanlara o şekilde hitap ettigini bildiren bir ayet...yaşananları anlatır ki ibret alınsın..kitapta bu şekilde ayetler çogu yerde geçer habibim de ki: diye başlayan yerler vardır

50.Öyleyse, Allah'a doğru (yönelip, şirkten ve bozulmalardan) kaçın. Gerçekten Ben sizi, O'ndan yana açıkça uyarıyorum.
    51.Allah ile beraber başka bir İlah(ı ortak) kılmayın. Gerçekten sizi, O'ndan yana açıkça uyarıyorum.
    52.İşte böyle; onlardan öncekiler de bir elçi gelmeyiversin, mutlaka: "Büyücü ve cinlenmiş" demişlerdir.

peygamber demiştir onlarda (52.ayet) demişlerdir 

tamamdır hocam bu ayet ile sorunum kalmadı gibi ancak bu ben hitabı birçok yerde geçiyor dediğin şekilde olup olmadığına tekrar bakıp gözüme ilişirse sorarım.. saolasın bazıları gibi sadece eleştiri yapmak yerine cevap vermekle uraştığın için.

Rakı, şarap içiyorsam sana ne, Yoksa sana bir zararı içerim. İkimiz de gelsek kıldan köprüye, Ben dürüstsem sarhoşken de geçerim.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buruksu
    buruksu's avatar
    Erkek

@alibaba

hayatın sırlarını aramaya devam et eninde sonunda bulursun

bulamazsanda dert etme nasıl olsa  onlar seni bulurlar

fazlada büyütme kafanda bu işleri...

en iyisi bi kaç kız yap kendine mala çak rahatla ne biliyim kendini meşkul edecek bişiler bul... mesela enerjini kendine gelecek hazırlamaya ayır, genellikle uclarda yaşamayı secenlere bakıyorumda bu işlerden kimseye hayır geldigini daha göremedim (:

:) mutluyum, huzurluyum
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZoRKaYa
    ZoRKaYa's avatar
    Erkek

NoName bunu yazdı:
    Onu bunu bırakında ZoRKaYa süper bi erkek ya her gün onu arzuluyorum

Hö :S 

echo "imzanız özel karakter içermemelidir";
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cia
    Cia's avatar
    Erkek

bana sadettin teksoyun kutuplarda namaz kılınır mı muhabbetini hatırlattın

herif  türkiyede en son ne zaman namaz kılmış kendide bilmez...kaç rekattır bilir yada bilmez yani anlıcan namazla alakası yok kutuplarda namaz kılınır mı diyordu ! 

..savrulurken raconun kırmızı pelerini o zarif öfkeye,zaman ki sana hasta olmuş,incelikli haytasın,raksederken mahallenin maşallahı-eyvallahı,güzelleş be oğlumm.!şimdilik,ölümüne kadar hayattasın..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alibaba
    alibaba's avatar
    Erkek

sibyl bunu yazdı:

Alibaba samimi olarak bir şeyler öğrenmeye çalıştığına inanmıyorum. Bilinçli olarak ortalığı karıştırıyorsun. Baştan beri yazılanları okuyorum, yazıların bana alaycı geldi. Kendini zeki zannedip insanlarla dalga geçmeye hakkın yok. Sana tavsiye edilen yerlere danıştığını söylüyorsun. Alaycı bir üslupla yaklaşırsan karşındaki insanın sana sabretmesine şükretmen lazım.

Dinimizde bana göre öyle ayrıntılar vardır ki bunların açıklamasında bazen hocalar tek başına yeterli olamıyor çünkü, çok bilimsel konuları içeriyor. Bu konularda halen tartışmalar ve doğru yorumlar yapılmaya çalışılıyor. Ben de buradaki bir çokları gibi ne hocayım ne de bilim adamıyım. Zamanında benim de kafamda sorular oluştu. Araştırdım kendimce ama araştırmalarım imanımı güçlendirdi. Birisi çıksa Kur'an insan tarafından yazılmıştır diye yüz kere ispat da etse ben inanmaya devam ederim. Çünkü, inanç ve iman önce yürektedir. Bizim görebildiklerimiz çok sınırlıdır buna rağmen her şeyin yaratılan her şeyin bir tesadüf eseri olamayacağı apaçıktır. Bir yaratıcı varsa yarattıklarına kendini tanıtmak isteyecektir. Bunu da tabi ki dünyada yaşayan ve en zeki olan (kendini zeki zanneden salaklar hariç) insan ırkının arasından seçtiği elçiler vasıtasıyla yapacaktır. Bizim bildiğimiz tarihin başından beri de bunun böyle olduğunun delilleri vardır. Tek yaratıcının olduğu dinlerin de sonuncusu ve en mükemmeli de (kendimi ona ait olduğum için şanslı buluyorum) islamiyettir. Bu benim basit bir mantık yürütmem. Ama çoğumuzun görmediği bir çok şeyin çözümünün de çok zaman çok basit ayrıntılarda gizli olduğunu düşünenlerdenim.

Görmeyi bilenler için görecek çok şeyler vardır.

hoca sende demişsin ya zamanında kafamda sorular oluştu giderdim diye şimdi keyfin güzel tabi.. benimde istediğim gidermek ve gidermemde yardımcı olunmasını istediğimde ise samimiyetsizde olduk aşağılıkta olduk konu başından beri.. bana söylenen kaynaklar cami hocası,din konusunda bilgili arkadaş insan vs nurcuların takıldığı yerler vs.. şimdi ben hocaya gittiğimi söyledim din konusunda bilgili gördüğüm arkadaşlarım tam olarak bir cevap veremediler onlarda acaba diye yaklaştılar,din konusunda bilgili bir insana gittim adam gibi dinlemedi bile zamane gençliği deyip geçildi zındık kafir olduk gözlerinde. sonrada diyorsun ki sen samimi değilsin bana bu kadar laf edildikten sonra dini kavamış ve hoşgörülü olması beklenen insanlardan bizzat laf yeyince ne yapmamı bekledin anlamadım.soru gidermekte kendine nereden yardımcı olduysan banada yardımcı olda bizde giderelim o zaman...

@cia 

sen adam gibi cevabını verde ondan sonra adam namazla ilgilenir yada ya bırak öyle şeymi olur der gider onun sorunudur.

Toplam Hit: 26349 Toplam Mesaj: 172