folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Kuranda Ki Çelişkili Sureler

Kuranda Ki Çelişkili Sureler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C_e_Z_a
    C_e_Z_a's avatar
    Erkek
    Benim en çok kafama takılan nokta şurası :

Peygamberimiz ' Cennet anaların ayakları altındadır.' der;

Ama kur'anda kadın 2. hatta 3. sınıftır.Arkadan yürür,yanlış yaptığında uyarılmaz dövülür...

Bana çelişkili geldi bu noktada...

Makaleyaz.Net - Türkiye'nin Makale Alım-Satım Platformu
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Leonidas
    Leonidas's avatar
    Erkek

kadının arkadan yürümesi tamamen erkeklerin nefsani duygularının kabarmaması içindir

nerede dövülür yazıyor yazan sadece uyarın sonrasında yatagınızı ayırındır

Bugünlerde tuhafım içimden aşık olmak geliyor.ne oluyor bana.(FBI bu işin içinde olmasın)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oneron
    oneron's avatar
    Erkek
    galaksimiz kendi etrafında dönen bir helazon ken nasıl güneş sab,it durabilir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elevator
    elevator's avatar
    Erkek
    CHaRMaNDeR bunu yazdı:
    -----------------------------
    3-Zariyat Suresi http://www.diyanet.gov.tr/kuran/meal.asp?page_id=521
    50.
    O halde Allah’a koşun. Şüphesiz ben, size O’nun katından gönderilmiş açık bir uyarıcıyım.
    51.
    Allah ile beraber başka bir ilah edinmeyin. Gerçekten ben, size, Allah tarafından gönderilmiş açık bir uyarıcıyım.

ilahi bir kitabın içerisinde peygamber bizzat nasıl ben diye konuşuyor?

peygamber'in ağzından konuşuyor, dialog alıntısı gibi.

Ayrıca, iman etmenin iki türü var, 1- Peygamberlerden sonra en büyük mümin sıfatını kazanmış Ebu Bekir r.a. gibi duyar duymaz inanmak iman etmek sonra detaylarını öğrenmek, yada bizim gibi sıradan insanların yaptığı gibi, önce araştırıp değerlendirme yaptıktan sonra iman etmek.

İkincisi kulağa iğrenç geliyor. İnsana o an mantıklı gelse bile üçüncü gözden bakıldığnda iğrenç. Rabbi kabul etmek için ondan apaçık bir pazarlık gibi, şart aramak gibi birşey :)

Peygamberin ağzından konuşmuyor  .. Allah;resule insanlara söyleyeceği şeyi söylüyor .

zaten bir çok ayet "de ki " diye başlar..

ayeti şöyle anla ..

de ki ; o halde Allah'a koşun şüphesiz ben, size onun katından gönderilmiş açık bir uyarıcıyım.........( Peygambere insanlara söylemesini istediği şeyi söylüyor)

İman etmenin değil 2.. 32 türüde olsa ahrette birşey değişmez .bu yüzden böyle rakamlara takılmak yersiz,tartışmakta gereksiz zaten .

Zira duyar duymaz iman edenler ve araştırıp sonradan iman edenler diye ayırmaya kalkarsak atadan ,doğuştan imanlı olanları hangi sınıfa koyacağız ? 3 türlü iman etme şekli var mı diyeceğiz.doğuştan,duyarduymaz ve sonradan...

nekadar anlatırsan anlat,anlattıkların karşındakinin anladığı kadardır... VAR OLDUĞUM İÇİN DÜŞÜNÜYORUM ...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elevator
    elevator's avatar
    Erkek
    CHaRMaNDeR bunu yazdı:
    Cia bunu yazdı:

furkan suresi 53.    O, birinin suyu lezzetli ve tatlı, diğerininki tuzlu ve acı olan iki denizi salıverip aralarına da görünmez bir perde ve karışmalarını önleyici bir engel koyandır.

burası nerde bilen var mı??? 

kaptan kusto mu ne bulmuştu bunu sonra ömrü vefa etmedi. neresi olduğunu hatırlamıyorum.

firavunun cesetini bulan adam da bu, ve kuranı kerimde Allahu Tealanın bize bildirdiği gibi, cesedi hiç zarar görmemiş halde bulunmuş. kuranı kerimde onun cesedini ondan sonrakilere ibret olsun diye bozmadık gibi bir ifade ile söyleniyor, en doğrusunu Allah bilir öyle hatırlıyorum.

Akdeniz ile Atlas okyanusunun birleştiği yer .daha doğrusu birleşipte karışmadığı yer.

cebelitarık boğazı duymuşsunuzdur.

nekadar anlatırsan anlat,anlattıkların karşındakinin anladığı kadardır... VAR OLDUĞUM İÇİN DÜŞÜNÜYORUM ...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ultrAsker
    ultrAsker's avatar
    Erkek

elevator bunu yazdı:
    CHaRMaNDeR bunu yazdı:
    Cia bunu yazdı:

furkan suresi 53.    O, birinin suyu lezzetli ve tatlı, diğerininki tuzlu ve acı olan iki denizi salıverip aralarına da görünmez bir perde ve karışmalarını önleyici bir engel koyandır.

kaptan kusto mu ne bulmuştu bunu sonra ömrü vefa etmedi. neresi olduğunu hatırlamıyorum.

firavunun cesetini bulan adam da bu, ve kuranı kerimde Allahu Tealanın bize bildirdiği gibi, cesedi hiç zarar görmemiş halde bulunmuş. kuranı kerimde onun cesedini ondan sonrakilere ibret olsun diye bozmadık gibi bir ifade ile söyleniyor, en doğrusunu Allah bilir öyle hatırlıyorum.

Akdeniz ile Atlas okyanusunun birleştiği yer .daha doğrusu birleşipte karışmadığı yer.

cebelitarık boğazı duymuşsunuzdur.

saçmalamayın arkadaşlar bu ayet tatlı su ile tuzlu suyun karısmadıgını söyler... yani denize akan bir dere denize  karısmaz... aynı sekilde 2 denizde karısmıyomu bilmiyorum orasını

i ve got nothing against god. its his fan club i cant stand.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    flybatwin
    flybatwin's avatar
    Erkek
    CHaRMaNDeR bunu yazdı:
    Cia bunu yazdı:

Asil bilmeden konusan, harun yahya gibi yalancilarin uydurduklarini bilim zanneden sen, bilmeden konusuyorsun. Tuzluluk farkliliklari yüzünden zaman alan bu karismayi, farkedemiyorsunuz ve sularin karismadigini zannediyorsunuz. Senin dedigin bölgedede sular karisiyor ama sen zannediyorsunki, karisip, hepsi ayni olacak. Tabiiki bu olmaz, cünkü her bölgede farkli karisimlar var ve bu sulara, daglardan yada yer altindan karisan sular, her bölgeye karismaya devam ettigi icin, o bölgelerdeki sular hala birbirlerinden farklidir.
    Eger bir bölgenin suyunun beslenmesi kesilirse, karisma tam olacaktir. Bunu tetikleyen etmenler, tuzluluk ve akintilardir. Belki baska etmenlerde vardir ben bilmiyorum.
    %100 bu sular birbirine karisiyor, sacmalamayin artik.

www.tekno50.com
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cia
    Cia's avatar
    Erkek
    flybatwin hah işte seninde tam detaylı anlattıgın olayı m.s 600 yıllarında kur'an bahsetmiştir :)yani öle bi kıtanın varlıgından haberi olmayan bir insan bunu nasıl yazabilir bu şüphesiz Allah'ın kelamıdır

..savrulurken raconun kırmızı pelerini o zarif öfkeye,zaman ki sana hasta olmuş,incelikli haytasın,raksederken mahallenin maşallahı-eyvallahı,güzelleş be oğlumm.!şimdilik,ölümüne kadar hayattasın..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    husnuweb
    husnuweb's avatar
    Erkek

flybatwin bunu yazdı:
    CHaRMaNDeR bunu yazdı:
    Cia bunu yazdı:

Asil bilmeden konusan, harun yahya gibi yalancilarin uydurduklarini bilim zanneden sen, bilmeden konusuyorsun. Tuzluluk farkliliklari yüzünden zaman alan bu karismayi, farkedemiyorsunuz ve sularin karismadigini zannediyorsunuz. Senin dedigin bölgedede sular karisiyor ama sen zannediyorsunki, karisip, hepsi ayni olacak. Tabiiki bu olmaz, cünkü her bölgede farkli karisimlar var ve bu sulara, daglardan yada yer altindan karisan sular, her bölgeye karismaya devam ettigi icin, o bölgelerdeki sular hala birbirlerinden farklidir.
    Eger bir bölgenin suyunun beslenmesi kesilirse, karisma tam olacaktir. Bunu tetikleyen etmenler, tuzluluk ve akintilardir. Belki baska etmenlerde vardir ben bilmiyorum.

Ben gider o suyun tadına bakarım.

Gerçekten öylese ki öyledir anlamam gerekeni anlarım.

Bilimin uyduracağı kılıfada saygı duyarım. 

He is finding himself.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CHaRMaNDeR
    CHaRMaNDeR's avatar
    Erkek
    flybatwin bunu yazdı:
    CHaRMaNDeR bunu yazdı:
    Cia bunu yazdı:

yav kardeşim o kadar büyük bir zanla hareket edip günaha girmişsinki... Harun yahya'dan, yaptığı süslü püslü ve amerikan bilimini sürekli öven açıklamalarından nefret ediyorum kendimi bildim bileli.

Cevap yazmadan önce bu konuyla ilgili kaç mesajı okudunuz kardeşim?

Mademki %100 sular karışıyor, o zaman inancın bu yöndedir. Oradaki sularda bir hat var ve suyun üzerindeki yağ gibi yoğunluk farkından dolayı ikisi birbirine karışmıyor. Bunu yıllardır bildiğimiz o bilim buldu, arada bir nevi engel olduğunu açıkladı. Bir süre sonra o ayeti zaten Rabbimiz getirdiğini görünce gördükki zaten Rab bunu yazmış, ve işaret etmiş. Çocukluğumdan hatırlıyorum o günleri, nasıl tvlerde açıklandığını belgesellerde.

Sanıyorsunki sadece oturduğumuz yerden birkaç klavye tuşuna basarak ve senin bambaşka zannının neticesinde sadece kurani kerim okuyarak ilim elde ediyoruz. Kuranı kerim okuyarak Rabbin işaretlerini elde edersin. O sana zaten böyle birşey olduğunu ve yaratan benim demek ister. Kuran okuyarak Rabbin eşsiz eserinin mükemmelliğini görüyoruz.

Kendini o kadar küçük duruma sokmuşsunki kardeşim.. İstesemde sana güzel laf söyleyemeyeceğim.

baska etmenlerde vardir ben bilmiyorum // senin ettiğin cümle bu, madem bilmiyorsun sükunetini koru.

Lütfen ama, Beni ne kadar tanıyorsunda bu kadar yorum yapabiliyorsun? Canın başkasının günahını almak mı istedi?

Düşünüyorum, o halde varım.
Toplam Hit: 26358 Toplam Mesaj: 172