folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Kuranda Ki Çelişkili Sureler

Kuranda Ki Çelişkili Sureler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mamii
    mamii's avatar
    Erkek

alibaba bunu yazdı:
    -----------------------------
    mamii bunu yazdı:

Çok komiksiniz, bok atacak yer arıyorsunuz dime :)

Size bir taraflarımla gülüyorum :)

Bu Kuran'ın Meali. Çevirenler yanlış çevirmiştir. Bu kadar basit açıklaması var ;)

çevirileri diyanetten aldım Türkiye'de ki resmi dini kurumdan! böyle dogmatik düşünmeye devam et sen ben işin özüyle cevap verebilecek insan arıyorum.

Tamam dediğim gibi işte: Meali yanlış çevrilmiştir. Sonuçta o eklenen ayetler elle yazılarak ekleniyor. Ekleyen kişi de alıyor bir Kuran Meali oradan aynısını yazıyor ;)

Saçma sapan konuşup, insanları çelişkiye düşürmeye çalışma. Elin kolun rahat dursun.. :)

ÖSS maratonu başlıyor. Dershane de başladı. Bir süre TBT"de yokum. Seneye kaldığım yerden devam =)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alibaba
    alibaba's avatar
    Erkek
    burada kimseden tatmin edici bir cevap gelmezse ve soru işaretlerim kaybolmazsa benim için sorun yok anlatsınlar bende dinlerim uygun bir yerde hocam.

Rakı, şarap içiyorsam sana ne, Yoksa sana bir zararı içerim. İkimiz de gelsek kıldan köprüye, Ben dürüstsem sarhoşken de geçerim.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alibaba
    alibaba's avatar
    Erkek

mamii bunu yazdı:

alibaba bunu yazdı:
    mamii bunu yazdı:

Çok komiksiniz, bok atacak yer arıyorsunuz dime :)

Size bir taraflarımla gülüyorum :)

Bu Kuran'ın Meali. Çevirenler yanlış çevirmiştir. Bu kadar basit açıklaması var ;)

çevirileri diyanetten aldım Türkiye'de ki resmi dini kurumdan! böyle dogmatik düşünmeye devam et sen ben işin özüyle cevap verebilecek insan arıyorum.

Tamam dediğim gibi işte: Meali yanlış çevrilmiştir. Sonuçta o eklenen ayetler elle yazılarak ekleniyor. Ekleyen kişi de alıyor bir Kuran Meali oradan aynısını yazıyor ;)

Saçma sapan konuşup, insanları çelişkiye düşürmeye çalışma. Elin kolun rahat dursun.. :)

pardon hocam hata etmişim diyanetten alarak... surelerin isim ve numaraları belli onlarında hatalı olduğunu söylemiyceksin heralde. sen bana onların doğru meallerini yazabilirsen memnun olurum.

Rakı, şarap içiyorsam sana ne, Yoksa sana bir zararı içerim. İkimiz de gelsek kıldan köprüye, Ben dürüstsem sarhoşken de geçerim.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Desiqner
    Desiqner's avatar
    Erkek
    alibaba bunu yazdı:
    burada kimseden tatmin edici bir cevap gelmezse ve soru işaretlerim kaybolmazsa benim için sorun yok anlatsınlar bende dinlerim uygun bir yerde hocam.
    Sorularlaislamiyet.com aynen sor kapak yapsınlar Hocam.Burayada böyle konular açıp insanların kafasını karıştırmayın.Bu iş için birsürü site var...

Anladım işi, sanat Allah'ı aramakmış; Marifet bu, gerisi yalnız çelik-çomakmış...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    stillalive
    stillalive's avatar
    Erkek
    alibaba bunu yazdı:

1-Furkan Suresi     http://www.diyanet.gov.tr/kuran/meal.asp?page_id=363

45.
    Rabbinin gölgeyi nasıl uzattığını görmez misin? İsteseydi onu sabit kılardı. Sonra biz güneşi gölgeye delil kıldık.
    46.
    Sonra onu kendimize yavaş yavaş çektik.
    47.
    O, geceyi size bir örtü, uykuyu istirahat zamanı ve gündüzü de hareket ve çalışma vakti yapandır.

şimdi burada güneşin hareket ettiği söyleniyor

3-Zariyat Suresi http://www.diyanet.gov.tr/kuran/meal.asp?page_id=521

50.
    O halde Allah’a koşun. Şüphesiz ben, size O’nun katından gönderilmiş açık bir uyarıcıyım.
    51.
    Allah ile beraber başka bir ilah edinmeyin. Gerçekten ben, size, Allah tarafından gönderilmiş açık bir uyarıcıyım.

ilahi bir kitabın içerisinde peygamber bizzat nasıl ben diye konuşuyor? 

hacı okuma yazma biliyor muydun? bu surelerden şu üstte yazdığın anlamları nasıl çıkardın çok merak ediyorum, kuranı baştan oku parça parça okursan böyle yanılırsın :)))

bu yüzden diğer yazdıklarını okumadım bile.

Geçenlerde kumpircide otururken, salataları, kaşarlı kumpirleri ve kısırları gördüm, o sırada şöyle düşündüm: Kısırlaştırılmış Siyaseti, Kaşar Siyasetçilerden Alırsak, Önümüze Amerikan Salatası Olarak Gelir Ve Biz de Onu Yeriz, Ama Orada Unutulan Birşey Var, O da Çoban Salatası.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bykamu
    bykamu's avatar
    Erkek
    amacın ne hocam ? :|
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek

stillalive bunu yazdı:
    alibaba bunu yazdı:

1-Furkan Suresi     http://www.diyanet.gov.tr/kuran/meal.asp?page_id=363

45.
    Rabbinin gölgeyi nasıl uzattığını görmez misin? İsteseydi onu sabit kılardı. Sonra biz güneşi gölgeye delil kıldık.
    46.
    Sonra onu kendimize yavaş yavaş çektik.
    47.
    O, geceyi size bir örtü, uykuyu istirahat zamanı ve gündüzü de hareket ve çalışma vakti yapandır.

şimdi burada güneşin hareket ettiği söyleniyor

hacı okuma yazma biliyor muydun? bu sureden şu üstte yazdığın anlamı nasıl çıkardın çok merak ediyorum, :)))

bu yüzden diğer yazdıklarını okumadım bile.

aynen hocam aynen bu yazıyı okuduktan sonra hiçbir yazıyı okuma gereği bile duymadım.  Güneş sabit durmaz hocam güneşde döner samanyolu galaksizi bile dönüyor sürekli

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tigin59
    tigin59's avatar
    Erkek
    birader dinde mantık aramıyacaksın inanacaksan inanacaksın.ha ben araştırırım mantığıma uygun olanı seçerim yada hiçbirini seçmem diyosan onu sen bilirsin.ama dinde zorlama yoktur lafı dine girene kadardır. enbiya 30

öğle yemeğini yemez o marinada kesti hızı, mühendis değil sanki jigolo.iremde üzdü onca kızı,az saplamadı çuvaldızı,bir nogay vardı bilir o.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    stillalive
    stillalive's avatar
    Erkek

alibaba kardeşim sen şunları araştır, inan bana daha çok şaşıracaksın.

Kuranda çoktan açıklanmış bilimsel olaylar, daha yeni yeni bilimadamları tarafından bulunuyor ama zaten çoktan beri Kuranda yazıyodu bunlar :)))

bu yüzden bunun farkına varan birçok yabancı bilimadamı islamı seçmiştir.

Geçenlerde kumpircide otururken, salataları, kaşarlı kumpirleri ve kısırları gördüm, o sırada şöyle düşündüm: Kısırlaştırılmış Siyaseti, Kaşar Siyasetçilerden Alırsak, Önümüze Amerikan Salatası Olarak Gelir Ve Biz de Onu Yeriz, Ama Orada Unutulan Birşey Var, O da Çoban Salatası.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kutikula
    Kutikula's avatar
    Erkek

inkar edenler, göklerle yer bitişikken, bizim onları ayırdığımızı ve diri olan her şeyi sudan meydana getirdiğimizi görmediler mi? hâlâ inanmayacaklar mı?" ( Enbiya 30 )

insanın en önemli ayırt edici özelliklerinden biri iletişime açık bireyler olmasıdır.
Toplam Hit: 26360 Toplam Mesaj: 172