folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Kuranda Ki Çelişkili Sureler

Kuranda Ki Çelişkili Sureler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nihat
    nihat's avatar
    Erkek
    alibaba bunu yazdı:
    -----------------------------

1-Furkan Suresi     http://www.diyanet.gov.tr/kuran/meal.asp?page_id=363

45.
    Rabbinin gölgeyi nasıl uzattığını görmez misin? İsteseydi onu sabit kılardı. Sonra biz güneşi gölgeye delil kıldık.
    46.
    Sonra onu kendimize yavaş yavaş çektik.
    47.
    O, geceyi size bir örtü, uykuyu istirahat zamanı ve gündüzü de hareket ve çalışma vakti yapandır.

şimdi burada güneşin hareket ettiği söyleniyor sanki oysa bugun bilimin ilerlediği noktada güneşin dünyaya göre hareketsiz olduğu dünyanın güneşin etrafında döndüğü kanıtlanmış durumda.o dönemin inancı güneşin dünya etrafında hareket ettiği diye biliyorum bu durumda kuranda bir hata yokmudur?

hocam sadece şurayı okudum ve başka bir şey okumadım gerek duymadım zaten demişsinki güneşin hareketli olduğu söylemiş bunu nerden çıkardın anlamadım ama sen şöyle bir şey daha demişsin" bugün bilimin ilerlediği noktada güneşin dünyaya göre hareketsiz olduğunu " hareketsiz dememişler.

eğer aramak istersen her şey çıkartırsın önemli olan düzgün bakmak yanlışlarını bulcam onların mına koycam diye oturursan başına hiç bişeyi doğru yapamazsın kusura bakma

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Thicksinch
    Thicksinch's avatar
    Erkek

Bazi arkadaslarin da dedigi gibi: en basta sorunun cevabini almak isteme konusunda samimi olsan, bu konularin uzmanlarinin bu forumda az oldugunun farkinda olarak, aklina takilan yeri takilan yerde sorar, buraya da gelip bu yazdiklarina icgudusel bir destek aramazsin.

http://www.diyanet.gov.tr/turkish/bilgiedinme/bilgiedinme.asp

haa samimiysen de ordan cevap almadan buraya bisey yazmazsin...

Egil! Hicbirsey olmeden yeralti degil!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cia
    Cia's avatar
    Erkek

furkan suresi 53.    O, birinin suyu lezzetli ve tatlı, diğerininki tuzlu ve acı olan iki denizi salıverip aralarına da görünmez bir perde ve karışmalarını önleyici bir engel koyandır.

burası nerde bilen var mı??? 

..savrulurken raconun kırmızı pelerini o zarif öfkeye,zaman ki sana hasta olmuş,incelikli haytasın,raksederken mahallenin maşallahı-eyvallahı,güzelleş be oğlumm.!şimdilik,ölümüne kadar hayattasın..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nihat
    nihat's avatar
    Erkek

Cia bunu yazdı:

furkan suresi 53.    O, birinin suyu lezzetli ve tatlı, diğerininki tuzlu ve acı olan iki denizi salıverip aralarına da görünmez bir perde ve karışmalarını önleyici bir engel koyandır.

burası nerde bilen var mı??? 

akdenizin sonuna git hocam orda göreceksin

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alibaba
    alibaba's avatar
    Erkek

Thicksinch bunu yazdı:

Bazi arkadaslarin da dedigi gibi: en basta sorunun cevabini almak isteme konusunda samimi olsan, bu konularin uzmanlarinin bu forumda az oldugunun farkinda olarak, aklina takilan yeri takilan yerde sorar, buraya da gelip bu yazdiklarina icgudusel bir destek aramazsin.

http://sorusor.diyanet.gov.tr/

haa samimiysen de ordan cevap almadan buraya bisey yazmazsin...

soru sormaya çalıştığım insanların din konusunda ne kadar hoşgörülü olduğunu görünce diyanetede sormaya cesaret edemedim. soru sor sayfasındaki açıklamalara bakarsan gayet iyi görürsün ne demek istediğimi. sorduğum sorular bu kalıplardan birine gayet iyi uydurulabilir.eğer samimiysen sen prometheus arkadaşa özetlediğim sorulardan sorupta buraya kopyalayabilirsin hacı. 

6. Sorularınız kurumlar ve kurum mensupları hakkında kınayıcı,incitici,kişilik haklarını hedef alan ve suç teşkil eden ifadeler içermesi halinde cevaplandırılmayacak,gerekirse ilgili makamlara suç duyurusunda bulunulacaktır.
  7.  
  8.  

Rakı, şarap içiyorsam sana ne, Yoksa sana bir zararı içerim. İkimiz de gelsek kıldan köprüye, Ben dürüstsem sarhoşken de geçerim.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nihat
    nihat's avatar
    Erkek
    ya hocam kusura bakmada senin bunun doğru olup olmadığıyla ilgili bi merak duygun ya da bunların çelişip çelişmediğini öğrenmek gibi bi niyetin olmadığı konunun başlığından anlaşılıyor  "Kuranda Ki Çelişkili Sureler" sen teşhis koymuşsun kafandan gidip doktora onaylatmak istiyosun doktor sana yok sen hasta değilsin desede kar etmez.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cepni
    cepni's avatar
    Erkek
    kuş kadar beyninizle yüce kitabımızı eleştirmeye kalkmayın, Kur'an da çelişki de hata da yoktur.

Bizim oralarda VATAN SATSA BİR KİŞİ ANINDA BİTER İŞİ! / "Türkçe"m, ana dilim, ata sesim, ses bayrağım, Bu koskoca dünyada beni sen Türk edensin." / Benim bozkurt yurdumda çakalların işi ne!
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alibaba
    alibaba's avatar
    Erkek

nihat bunu yazdı:
    ya hocam kusura bakmada senin bunun doğru olup olmadığıyla ilgili bi merak duygun ya da bunların çelişip çelişmediğini öğrenmek gibi bi niyetin olmadığı konunun başlığından anlaşılıyor  "Kuranda Ki Çelişkili Sureler" sen teşhis koymuşsun kafandan gidip doktora onaylatmak istiyosun doktor sana yok sen hasta değilsin desede kar etmez.

doktor bana uzaktan bakıpta hastasın yada değilsin derse kar etmez. yok doktor beni inceler ondan sonra var olan hastalığımın çarelerini anlatmaya başlarsa burdan ötesi benim işimdir. sen bana uzaktan bakıp diyorsun teşhiş koymuşsun iyi işte bende gerçek teşhisi aradığımı zibilyon oldu belirttim bana gerçek teşhisi anlat bunu yazacağına.

Rakı, şarap içiyorsam sana ne, Yoksa sana bir zararı içerim. İkimiz de gelsek kıldan köprüye, Ben dürüstsem sarhoşken de geçerim.
  12. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cia
    Cia's avatar
    Erkek

furkan suresi 53. O, birinin suyu lezzetli ve tatlı, diğerininki tuzlu ve acı olan iki denizi salıverip aralarına da görünmez bir perde ve karışmalarını önleyici bir engel koyandır.

amazon nehriyle kara nehrin birleştigi yer 22 km boyunca birbirlerine karışmazlar (yer G.Amerika-Brezilya)

bunu M.S 611 yılında arap yarım adasında avrupada asyada orda burda kimse bilemezdi sanırım :) 

Amerikanın keşfi:1492 

not:sureye bakarken bu gözüme çarptı sadece bi tanesi :) inanmayanlar yine inanmıyacaktır :)

..savrulurken raconun kırmızı pelerini o zarif öfkeye,zaman ki sana hasta olmuş,incelikli haytasın,raksederken mahallenin maşallahı-eyvallahı,güzelleş be oğlumm.!şimdilik,ölümüne kadar hayattasın..
  13. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nihat
    nihat's avatar
    Erkek

alibaba bunu yazdı:

nihat bunu yazdı:

doktor bana uzaktan bakıpta hastasın yada değilsin derse kar etmez. yok doktor beni inceler ondan sonra var olan hastalığımın çarelerini anlatmaya başlarsa burdan ötesi benim işimdir. sen bana uzaktan bakıp diyorsun teşhiş koymuşsun iyi işte bende gerçek teşhisi aradığımı zibilyon oldu belirttim bana gerçek teşhisi anlat bunu yazacağına.

hocam ben ne teşhis koydum nede böyle bir bu konuda teşhis koymak gibi bir ayrıcalığım yok sadece şunu söyledim sen kurandaki çelişkili sureler diyerek zaten bitirmişsin kafanda bu olayı ha eğer hakikaten sen doğrusunu öğrenmek istiyorsan bilir kişilerle birebir konuşman gerekir 

sen burdan (tahribat ya da herhangi bir internet forumu  forum da olmayabilir her ne cındırıksa) kendine teşhis ya da tedavi arayarak yanlış yaparsın..

Toplam Hit: 26347 Toplam Mesaj: 172