folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Kuranda Ki Çelişkili Sureler

Kuranda Ki Çelişkili Sureler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZoRKaYa
    ZoRKaYa's avatar
    Erkek
    Gayyyy :|  

echo "imzanız özel karakter içermemelidir";
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    zorkaya bu durumda sende öyle oluyosun

...said addicted.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZoRKaYa
    ZoRKaYa's avatar
    Erkek

NoName bunu yazdı:
    -----------------------------

Lan arzulayan sensin benmiyim bsg adminlerden rica ediyorum arkadaşı banlayabilirler mi :| 

echo "imzanız özel karakter içermemelidir";
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

ZoRKaYa bunu yazdı:

NoName bunu yazdı:

Lan arzulayan sensin benmiyim bsg adminlerden rica ediyorum arkadaşı banlayabilirler mi :| 

gözünü kör etmişsin cocugun top olduğunu unutmuş :) 

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    g2k
    g2k's avatar
    Erkek
    n'oluyo kardeşim konuyla ne alakası var yazdıklarınızın?

g2k[et]tahribat[dat]com
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CHaRMaNDeR
    CHaRMaNDeR's avatar
    Erkek

aga, kısasa kısas, biri birine kötülük yaptığında ortaya çıkan doğal hakkın sonucudur. ölüme ölüm. bunun ahirete sarkıpta büyük bir azaba kalmasından ve tarafların mutlaka bir kötülük çıkartıp fazla veya az hak almalarına ve olayın büyüme ihtimaline karşı Rabbimizin koyduğu bir ölçü.

Tabiki affetmek daha yerinde bir davranıştır ama herkes aynı değil. Affetmeyip karşıya savaş açabilecek kinde insanlar hep vardı hala var. o yüzden bu ölçü çok mantıklı bence.

Düşünüyorum, o halde varım.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CHaRMaNDeR
    CHaRMaNDeR's avatar
    Erkek
    Cia bunu yazdı:

furkan suresi 53.    O, birinin suyu lezzetli ve tatlı, diğerininki tuzlu ve acı olan iki denizi salıverip aralarına da görünmez bir perde ve karışmalarını önleyici bir engel koyandır.

burası nerde bilen var mı??? 

kaptan kusto mu ne bulmuştu bunu sonra ömrü vefa etmedi. neresi olduğunu hatırlamıyorum.

firavunun cesetini bulan adam da bu, ve kuranı kerimde Allahu Tealanın bize bildirdiği gibi, cesedi hiç zarar görmemiş halde bulunmuş. kuranı kerimde onun cesedini ondan sonrakilere ibret olsun diye bozmadık gibi bir ifade ile söyleniyor, en doğrusunu Allah bilir öyle hatırlıyorum.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CHaRMaNDeR
    CHaRMaNDeR's avatar
    Erkek
    3-Zariyat Suresi http://www.diyanet.gov.tr/kuran/meal.asp?page_id=521
    50.
    O halde Allah’a koşun. Şüphesiz ben, size O’nun katından gönderilmiş açık bir uyarıcıyım.
    51.
    Allah ile beraber başka bir ilah edinmeyin. Gerçekten ben, size, Allah tarafından gönderilmiş açık bir uyarıcıyım.

ilahi bir kitabın içerisinde peygamber bizzat nasıl ben diye konuşuyor?

peygamber'in ağzından konuşuyor, dialog alıntısı gibi.

Ayrıca, iman etmenin iki türü var, 1- Peygamberlerden sonra en büyük mümin sıfatını kazanmış Ebu Bekir r.a. gibi duyar duymaz inanmak iman etmek sonra detaylarını öğrenmek, yada bizim gibi sıradan insanların yaptığı gibi, önce araştırıp değerlendirme yaptıktan sonra iman etmek.

İkincisi kulağa iğrenç geliyor. İnsana o an mantıklı gelse bile üçüncü gözden bakıldığnda iğrenç. Rabbi kabul etmek için ondan apaçık bir pazarlık gibi, şart aramak gibi birşey :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CHaRMaNDeR
    CHaRMaNDeR's avatar
    Erkek

ilk sorudaki çarmıha germek sorusuda tamamen yanlış alakasız bir çeviri. öyle birşey yok. Kuranı kerimin hristiyanların o haç inancını reddettiği, hatta böyle birşey düşündüğü için yerin göğün az daha çatlayacağına dair bir ayeti kerime var. ve hadislerle sabit kardeşim. o haç üçlemesi tamamen eksiksiz tamamen saçmalık ve hiçbir doğru yanı yok.

eziyet konusuda, onun o eziyeti görmesi ve ölümle sonuçlanması onun cezasını dünyada çekmesi sonucunda ahirete yansımaması ile mükafatlandırılacak. Dünyada yaptığı o zulümün sonucu.

Çaprazlama kesmek ise, sağ ayağı ile sol elleri veya tam tersini yaparak, bir daha zulme yönelik şeyleri yapamamasını sağlamak.

Bunlar göze zulüm gibi geliyor ama, sizi tehdit edip duran bir insan düşünün. onlara karşı hiddet duyduğumuzda zaten bundan fazlasını yapmak istemiyor muyuz :). İsteyenler var. O yüzden bunun kesin hükmü olarak bunun koyulması yine mükemmel bir sonuç. çünkü sağ el sol ayağın kesilmesi ile, insanın elinden gücünü ve dengesini alıyorsunuz geçmişte yaptıkları yüzünden.

Daha büyük bir ceza olabilir mi?

Ama Hz. Muhammed s.a.v. döneminde bunların çoğu hiç hayata bile geçmemiş. Çünkü insanlar bu korkudan dolayı yaklaşmamış bile o suçlara. Çok normal.

Bence o vahşilikmiş falan tarafından çok, bu kadar büyük bir ceza getirdiğine göre büyük bir suçmuş buna sebep olan demek lazım.

İnançsızlığı getirmesi kesinleşir aksi takdirde. bir şekilde inanmıyorsunuzki sorguluyorsunuz manası çıkmıyor mu :).

ayrıca şunu belirtmeden geçemeyeceğim, aynı ekranda bütün meallerin yani çevirilerin görünebildiği güzel kaynaklar var. onlar aracılığıyla anlatılan şeyin ifade ettiği ortalama bir fikir çıkıyor. çıkabiliyor.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alicem
    alicem's avatar
    Erkek

1-Furkan Suresi     http://www.diyanet.gov.tr/kuran/meal.asp?page_id=363

45.
    Rabbinin gölgeyi nasıl uzattığını görmez misin? İsteseydi onu sabit kılardı. Sonra biz güneşi gölgeye delil kıldık.
    46.
    Sonra onu kendimize yavaş yavaş çektik.
    47.
    O, geceyi size bir örtü, uykuyu istirahat zamanı ve gündüzü de hareket ve çalışma vakti yapandır.

Gerçekten çok bilgisizsiniz.ayrıca burda gölgeden bahsetmediği ne malum.ayrıca Kuran Dili arapçadır.türkçeye çevirirken farklılıklar yaşanabilir.
Toplam Hit: 26356 Toplam Mesaj: 172