folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Meral Akşener'in Kuracağı Yeni Parti Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?

Meral Akşener'in Kuracağı Yeni Parti Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emrah20
    emrah20's avatar
    Erkek
    Seçime az süre kala tüm seçmenler Chp ve Akp ye odaklanırlar. Bir sürü alternatif parti var ve hiç birinin bir potansiyeli yok. Meral hanım anca Mhp'nin oylarının bir kısmını alır ve her iki parti de meclise giremezler. Bunu da vatandaş görecektir ve son kararını belki son gün verecek. Vatandaşlarımız genelde taktik düşünürler ve kendi tabanından olmayanlara da bazen oy verebilirler. Buradaki yazışmalardan da çoğu sağ seçmenin kafasının karışık olduğunu izlemledim. Henüz Meral hanımım parti tüzüğünü ve vaad lerini görmedik, duymadık. Şimdiye kadar tecrübeli bir emir kuluydu. İlk liderlik deneyimi bir kendi kalesine gol ile bitebilir. Mustafa Sarıgül bence daha tecrübeli bir yöneticiydi ve o da kendi sağlam koltuğunu kaptırmıştı. Oy sandığının karşısına geçince işler birden ciddileşir ve daha önce söylenenler birden laf kalabilir. Paranoya (yersiz korku) insanlara yapmayacaklarını yaptırabilir. İşte büyük partilerin oynadığı joker kartı da bu yersiz korkular. Abartılı atışmaların ve suçlamaların asıl nedeni bu son an ürkütme etkisini yaratma çabaları. (Vatan millet sakarya)

Kendisini Hacker sanan zibidilerden değilim.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cagatay09
    cagatay09's avatar
    Erkek
    Seminerist bunu yazdı
    cagatay09 bunu yazdı
    Seminerist bunu yazdı
    cagatay09 bunu yazdı

şu fetö hakkında olumlu şeyler söylediği kaynağı bi zahmet burada paylaşabilirmisiniz? ben genelde "15 sinden sonra herşey değişecek" dediği video buluyorum sadece? e oda zaten 15 inden sonra dediği 15 mayıs mhp kongresinden bahsediyor. bilmeyecek anlamayacak adam bu ülkede yaşamasın, gündemi dahi takip edemeyip birde yanılgıya düşürülüyorsa, kendi kafasına dayasın silahı çeksin aynı şey. şu meral akşenerin fetöcü olduğuna dair sağlam kanıtlarınızı buraya atarsanız seviniriz. öyle youtubede ki yardakçı yalamasyon takımının fetöcüler gibi kesip biçtiği videolarla gelmeyin buraya. 

https://www.youtube.com/watch?v=VtvhTQQvMiE

yahu gözünü seveyim vakti zamanında türkçe olimpiyatlarına devlet erkanı bile katıldı konuşma yaptı. en başta Tayyip destek verdi taçlandırıp onurlandırdı adamları. 17-25 aralık 2012 dönüm noktası değil mi? bu tarihten öncesine kimse ses çıkarmıyor çünkü kendileri hükümetinden tutunda gençlik oluşumuna kadar destek verdiler.. bana bu tarihten sonra yapılmış videolarla gelin. 2008 yılındaki videolarla gelmeyin. bu video akşener için destek niteliği taşıyorsa Tayyip amcanın yaptığı ne niteliği taşıyor acaba.

Arkadaşım sen şakamısın ? Tayyibi savunan kim , gelmiş bana tayyibciymişim gibi cevap veriyorsun. başta yazdıklarımı okumadın mı ? Benden tayyibe oy çıkmaz. Keşke bu kadının geçmişi temiz olsaydıda buna oy verseydik tarzında söylemim oldu ama bu videolar benimde kafamı karıştırıyor.O yüzden bu senede oy kullanmıcam . Sanmıyorum ama eğer bu sene aday olursa , tek oy vericeğim Osman pamukoğludur. Barajı geçemiceğini bilsemde bassarım. 

şaka değilim eğer sende farkındaysan yazımda seni  tayyibe destek vermekle yada yermekle itham etmiyorum. Genel kanıda konuştum. Devlet Erkanı vakti zamanında yapılan Olimpiyatlara hükümetin kendileride  olmak üzere muhalefet partileri hatta halk bile  destek verdi. anlatmak istediğim buydu. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    xxjokerxx bunu yazdı

iç işleri bakanlığı yapmış o dönemi iyi incelenmeli 

dyp akparti mhp en son parti kuracam demiş  iyi dolaşmış

bide parti kuruyorum demek kolay paranın kaynağı neresi bi bakmak lazım

osman paşa kudu ne oldu? heparmıydı neydı bukadar haberi çıkmadı

meralın arkasında baskaları oldugunu anlamamak ıcın kor olmak lazım

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zigana
    zigana's avatar
    Erkek

omuydu bumuydu derken arkalarına fanatik seçmen takan kişiler tamamı köşeyi dönmüş vatandaş ise kahvehanelerde ülkeyi kurtarmıştır.

ben vatanım için sizler için adayım diyen kişileri ne derece samimi buluyorsunuz ? cevap  :  zekayla orantılı birşey

Temel adalettir .
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek

Tahribat'ta ilk defa bu kadar uzun soluklu ve bansız bir siyaset konusu görüyorum :) Gözüme ilişen üç şey oldu baya güldüm :

1) Ahmet Takan kurt gazeteci.

2) Türkiye'de seküler ve muhafazakar kanat olduğunu iddia ederek birlikte hareket edecek kesimlerin yine aynı sıfatı haiz iki kitlenin gerçek mensuplarından aynı anda oy alabileceği iddiası.

3) CHP'nin "böyle bir ülke olabilir mi" özdeyişi(!) ile, koalisyonla dahi olsa iktidara gelebileceği iyimserliği.

Seçimlere daha çok var. İçeride ve dışarıda gündem epey hareketli geçecektir. Şimdiden oy oranı yazan bile olmuş. Bu kadar aceleci olmayın.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tayga
    Tayga's avatar
    Erkek
    DJ_Alper bunu yazdı
    xxjokerxx bunu yazdı

iç işleri bakanlığı yapmış o dönemi iyi incelenmeli 

dyp akparti mhp en son parti kuracam demiş  iyi dolaşmış

bide parti kuruyorum demek kolay paranın kaynağı neresi bi bakmak lazım

osman paşa kudu ne oldu? heparmıydı neydı bukadar haberi çıkmadı

meralın arkasında baskaları oldugunu anlamamak ıcın kor olmak lazım

Ona bakarsan hepsinin arkasında bişey çıkar hocam AKP daha partiyi kurmadan tayyip abd ye mekik dokuyordu

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sürpriz komutan
    qoqo
    qoqo's avatar
    Erkek
    literatur bunu yazdı

Tahribat'ta ilk defa bu kadar uzun soluklu ve bansız bir siyaset konusu görüyorum :) Gözüme ilişen üç şey oldu baya güldüm :

1) Ahmet Takan kurt gazeteci.

2) Türkiye'de seküler ve muhafazakar kanat olduğunu iddia ederek birlikte hareket edecek kesimlerin yine aynı sıfatı haiz iki kitlenin gerçek mensuplarından aynı anda oy alabileceği iddiası.

3) CHP'nin "böyle bir ülke olabilir mi" özdeyişi(!) ile, koalisyonla dahi olsa iktidara gelebileceği iyimserliği.

Seçimlere daha çok var. İçeride ve dışarıda gündem epey hareketli geçecektir. Şimdiden oy oranı yazan bile olmuş. Bu kadar aceleci olmayın.

3. maddenin gerçekleşme ihtimali azımsanamayacak seviyede yüksek bence. Haziran seçimlerinde liderlerin isterlerse böyle bir seçeneği gerçekleştirebileceği ihtimalini hep beraber gördük. Mhp buna yanaşmadı ve cezadını bölücü bir partiden daha az vekil çıkararak çekti.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    korkarabatak
    korkarabatak's avatar
    Erkek

seçimde ki görüşlerimi paylaşmak isterim naçizane.

şimdi bir kere mhp kesin olarak baraj dışı. kasetini de alır gider o homo.

meral akşeneri bütün herkes arkasında para ve dış destek var demişte. arkasında bütün ülkü ocakları ve kararsız seçmenler var. parayı zaten tc veriyor her parti teşkilatına, hakkaniyetsiz olsada.

ama aktrollerin meral akşenerden bu kadar çok korkmasının sebebini çok iyi anlıyorm. netice de akp çatırdamaya başlayalı çok oldu. sağ da ciddi bir alternatifin hala nasıl yaşadığını anlamak zor.

her ne kadar sağ görüşlü bir parti olsa da , akp zihniyeti çağdaş seküler eğitime karşıdır. onların bir davaları var. bütün cumhuriyet değerleri ve mustafa kemal mirası tek tek yok edilmeli.

ben edilmemeli demiyorum. hiç bir devlet adamının iz bırakmasından yana değilim. sonradan işte böyle takım tutar gibi kutuplaşıyor insanlar.

meral akşenerin ciddi bir tehlike olmasına rağmen neden hala yaşadığına gelince.

birincisi tc de 100 yıllık bir demokrasi kültürü var. halk gerektiğinde bütün iktidarları indirmeyi bilmiştir. emin olunuz ki adnan menderes asılmasaydı iktidar olamayacaktı.

ilk korkulan şey budur milletin tokadı. yani herkese ve herşeye gücünüz yeter ise emin olun halk sizin üstenizden gelir. 

ikincisi meral akşener sayesinde hem mhp nin baraj dısında kalması hem de meral akşenerin barajı geçemeyebileceği öngörüsü. ki bu da çok kuvvetli bir varsayımdır.

mhp nin yüzde 6-7 oy aldıgını düşünsek, pekala meral akşenir partisi yüzde 9 ile baraj altı kalabilir bu da bi taşla iki kuş demek ki bu da akpye mecliste çok ama çok büyük üstünlük verir.

çünkü zaten hdp yi bitirdiklerini düşünüyorlar.

tabi korktukları bir olasılıkta var merak akşenerin asla öngörülemeyecek bir oy alması. 

böyle bir durumda büyük ihtimalle yine haziran seçimlerindeki gibi ben koalisyonu kabul etmiyorum seçim tekrarlanıcak gibi bir dayatma gelicektir ki.  

artık herkes tekrarlanacak seçimin bombaların gölgesinde olacagını bilir. 

bu bilinç bir siyasi olgunluktur. en sonunda insanları sağduyuya itecek olanda budur. en sonunda insanları takım tutar gibi siyasi parti tutma güdüsünden uzaklaştırıcak olanda budur.

en kötü ihtimal ise insanların hukuka güvenlerinin kalmayışı gibi seçimlerin tarafsızlıgına duyulan güveni de yitirmesi.

insanların sağduyu kazandıkları bir dönemde seçimlere gölge düşürülür ise tekrardan, türkiye de huzurlu tek bir insan kalmaz ne yazık ki.

tabi lan
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek
    qoqo bunu yazdı

3. maddenin gerçekleşme ihtimali azımsanamayacak seviyede yüksek bence. Haziran seçimlerinde liderlerin isterlerse böyle bir seçeneği gerçekleştirebileceği ihtimalini hep beraber gördük. Mhp buna yanaşmadı ve cezadını bölücü bir partiden daha az vekil çıkararak çekti.

Haziran seçimleri CHP'nin başarısı değil, iktidar partisinin başarısızlığının sonucuydu hocam. Böyle okumak daha doğru. CHP çoook uzun yıllardır siyaset üretebilen bir parti değil. Kemikleşmiş bir seçmeni var. Orası cepte. Bu da 25-27 bandında oynar durur yıllardır.

Seçmenin Haziran seçimlerinde Ak Parti'den kaymasının sebeplerinin biri özel olarak doğudaki huzursuzluktu, diğeri de genel olarak ülke genelinde il ve ilçe teşkilatlarındaki goygoycu kaymakçı tabakaya karşı hissedilen güvensizlikti. CHP'ye koalisyon fırsatını getiren de bu çatlak oldu. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek

Meral aksener‘e simdiden karsi cikan ya din bezirgani ya tayyipci ya onun yancisi bahcelici ya kürtcü ya komünist ya da partiyi Kemalizm‘den baska yöne saptiran kilicdaroglucu(ki kilicdaroglu‘nun bir hemserisi olarak bunu söylüyorum)

Son 15 yilda adim adim bataga sürüklenen Türkiye‘yi tekrar gün yüzüne cikarmasi icin Meral Aksener‘e sans taninmasindan yanayim.

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
Toplam Hit: 28872 Toplam Mesaj: 279
siyaset türkiye meral akşener yeni parti