folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Meral Akşener'in Kuracağı Yeni Parti Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?

Meral Akşener'in Kuracağı Yeni Parti Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ömer Kerem
    MuTReFT
    MuTReFT's avatar
    Erkek

Neyse konuyu yeterince, trolledik.

İyi Parti'ye gelince;

Ülke de ciddi bir muhalefet sorunu olduğu bariz, CHP'de iş yapacak herkesi ya küstürdüler ya da bir şekilde önünü kestiler geldiğimiz durum itibari merkez sağ'da yeni bir parti doğru adımlar atarsa iş yapar, ama...

Aması;
    Alıntı:
    Diğer yanda, büyük çoğunluğunu 90'lardan kalma siyasi aktörlerin oluşturduğu isimler var. Daha önce de yazdım, tam anlamıyla "Kaybedenler Kulübü" görüntüsü. Belki Ahad Andican, Suat Çağlayan, Ayfer Yılmaz veya Mukadder Başeğmez isminin 90'larda bir anlamı ve karşılığı vardı ama günümüz Türkiye'sinde hiçbiri karşılıkları yok.

Bu kadroya Kılıçdaroğlu'nu değil, Akşener'i umut gören Aytun Çıray'ı da ekliyorum. Durumu da en iyi CHP Genel Sekreteri Kamil Oktay Sındır'ın Çıray'la ilgili şu sözleri izah ediyor: "Başka mecralarda arayış içinde olanları geçmiştenbugüne gördük. Siyasi yaşamdan silinip gittiler. Mücadelemize yolda bulduklarımızla değil tüm örgütümüzle devam edeceğiz."

Akşener'in yanında "yolda bulunan"lardan iki isim daha var: Eski Başbakanlık Müsteşarı Yaşar Yazıcıoğlu ve Müsteşar Yardımcısı Ömer Kayır. İkisi da ANAP döneminin bürokratı ama hangi ANAP dönemi? Hani 28 Şubat Postmodern darbeyle Refah-DYP iktidarının yıkılmasından sonra kurulan ANAP hükümeti dönemi...

Yani o dönemde Akşener'i İçişleri Bakanlığı'ndan eden darbecilerin kurdurduğu hükümetin bürokratları. Ne ilginç değil mi? Bugün o ikisi de Akşener'in yanında. Partinin programını da onların yazdığı söyleniyor. Nerden nereye? Dahası var; ikisi de o dönem darbecilerin baskısıyla kurulan ve "irticacıları" takip etmekle yükümlü Başbakanlık Takip Kurulu'nun da önemli isimleri.

Yaşar Yazıcıoğlu'nun FETÖ'yle ilişkili olduğu iddia edilen Merkez Parti yöneticiliği, 90'ların sonunda Akın Birdal'a yapılan silahlı saldırının azmettiricisi ve karanlık bağlantılarıyla bilinen Semih Tufan Gülaltay'la çay içmişliği bir yana şu sorunun cevabı merak ediliyor; o dönem oluşturulan Başbakanlık Takip Kurulu raporlarıyla kaç "irticacı" mağdur edildi?

Şimdilik Ömer Kayır'ın 2012'de Meclis Darbe ve Muhtıraları Araştırma 28 Şubat Alt Komisyonu'na söylediği şu sözleri vermekle yetinelim: "Gelen şikâyetlerin yüzde 84'ü elendi. Yüzde 16'sı hakkında kesilip biçilme mi yapıldı? Hayır. Talep memuriyetten men, yapılan işlem en fazla yer değiştirme. Bu da kesinlikle mağduriyettir."

Gelelim Akşener'in solcu kurucularına... Google'ın reklam pazarlama müdürü ve Kardeş Türküler'in darbukacısı Taylan Yıldız ve parti kurucularının "Ülkücügömleği"ni çıkartmasına rağmen "solcu gömleği"ni çıkartmayan Onur Aydın. Bir de son dakikada gelen çarpıcı bir iddia var: Muhsin Yazıcıoğlu ile aynı kazada yaşamını yitiren gazeteci İsmail Güneş'in eşi Yasemin Güneş'in kafalarda soru işareti yaratan iddiası: "Yazıcıoğlu suikastında 8 yıldır şüpheli olan Ali Lapanta (Emekle Tuğgeneral)

Ek olarak meşhur FETÖ'cülerin onun hakkında attıkları tweetler partinin geleceği konusunda iç açıcı görünmüyor, bu yüzden bu konu ile ilgili attığım ilk mesajda Bknz: Genç Parti yazmıştım.

Mecburi not: Cahilliğin verdiği CESARET ile ettiği lafın nereye gideceğini hesap edemeyen, düşünemeyen, fikir yoksunu mahlukatlara CEVAP vermiyorum.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ömer Kerem
    MuTReFT
    MuTReFT's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı
    MuTReFT bunu yazdı
    ilteris bunu yazdı
    DarkSkull bunu yazdı

Biri sana küfür edip banlanmadıysa ben de arkanda olurum ama ortaya küfür edenlerin banlanmasını bekleme.

Listeye eklemek için yanlış beklemene gerek yok ateistim ve sabah akşam bizi yönetenlere küfür ediyorum bak çok güzel 2 sebep söyledim ekleyebilirsin.

tartısmanın (bu konumdaki) başında ben varım. Ben kimseye küfretmedim en azından buradan birinin şahsına küfretmedim. Beni kendü götünden uydurduğu (bu da kendi deyimidir ben demiyorum yorumunda " götümden uydurduğum " diyor) listeye ekliyor. Şimdi de kalkmış diyor ki kendi görüşünüzden olmayanları ötekileştiriyorsunuz. Gitmiş adam olmayanlar listesi yapmış ama ötekileştiren yine başkaları oluyor. Sen kimsin? bir otoritemisin ? neye göre kime göre adam değil ?  bunu sorsak verielcek cevap yok. Boşver DarkSkull listede üstlere çıkmaya bak. :)

otorite değilim, orda etmiş olduğun bir küfür vardı, ona istisnaen yazdığımı söyledim. Gereksiz yere üzerime alındım, olaylar gelişti.

özel mesaj ile de durumu açıklığa kavuşturduk di mi?

Valla durumun benim tarafından açıklığa kavuşması söz konusu değil eğer sen anlayıp açıklığa kavuşturduysan kendi tarafında problem yokturdur sanıyorum. Otorite değilsen neye göre bu adamların adam olmadığına kanı getirdin ozaman? Neye göre kime göre? 

Genel kriterim, Küfür Sonrası mesajlara ve diğer insanlara verdikleri cevaplar, saygı seviyesi, Tahribat'a zarar verecek davranışlar, adil olduklarını iddia edip, tartışmalarda adaletten bihaber davranmaları, vatan millet konularında ile geri sallamaları.

Kurduklari cümlelerin sonunun nereye gideceğini hesap etmemeleri, eylemlerinin kimlere veya nerelere hizmet edildiğini farkında olmamaları, kendilerini uyardığında adam gibi cevap vermek yerine küfür etmeleri. Vb. Vb.

MuTReFT tarafından 27/Eki/17 16:42 tarihinde düzenlenmiştir

Mecburi not: Cahilliğin verdiği CESARET ile ettiği lafın nereye gideceğini hesap edemeyen, düşünemeyen, fikir yoksunu mahlukatlara CEVAP vermiyorum.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek
    MuTReFT bunu yazdı
    ilteris bunu yazdı
    MuTReFT bunu yazdı
    ilteris bunu yazdı
    DarkSkull bunu yazdı

Biri sana küfür edip banlanmadıysa ben de arkanda olurum ama ortaya küfür edenlerin banlanmasını bekleme.

Listeye eklemek için yanlış beklemene gerek yok ateistim ve sabah akşam bizi yönetenlere küfür ediyorum bak çok güzel 2 sebep söyledim ekleyebilirsin.

tartısmanın (bu konumdaki) başında ben varım. Ben kimseye küfretmedim en azından buradan birinin şahsına küfretmedim. Beni kendü götünden uydurduğu (bu da kendi deyimidir ben demiyorum yorumunda " götümden uydurduğum " diyor) listeye ekliyor. Şimdi de kalkmış diyor ki kendi görüşünüzden olmayanları ötekileştiriyorsunuz. Gitmiş adam olmayanlar listesi yapmış ama ötekileştiren yine başkaları oluyor. Sen kimsin? bir otoritemisin ? neye göre kime göre adam değil ?  bunu sorsak verielcek cevap yok. Boşver DarkSkull listede üstlere çıkmaya bak. :)

otorite değilim, orda etmiş olduğun bir küfür vardı, ona istisnaen yazdığımı söyledim. Gereksiz yere üzerime alındım, olaylar gelişti.

özel mesaj ile de durumu açıklığa kavuşturduk di mi?

Valla durumun benim tarafından açıklığa kavuşması söz konusu değil eğer sen anlayıp açıklığa kavuşturduysan kendi tarafında problem yokturdur sanıyorum. Otorite değilsen neye göre bu adamların adam olmadığına kanı getirdin ozaman? Neye göre kime göre? 

Genel kriterim, Küfür Sonrası mesajlara ve diğer insanlara verdikleri cevaplar, saygı seviyesi, Tahribat'a zarar verecek davranışlar, adil olduklarını iddia edip, tartışmalarda adaletten bihaber davranmaları, vatan millet konularında ile geri sallamaları.

Kurduklari cümlelerin sonunun nereye gideceğini hesap etmemeleri, eylemlerinin kimlere veya nerelere hizmet edildiğini farkında olmamaları, kendilerini uyardığında adam gibi cevap vermek yerine küfür etmeleri. Vb. Vb.

Hocam bu kriterlere göre sen de adam değilsin. Nasıl çıkacağız işin içinden?

while (1<2)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi
    MuTReFT bunu yazdı

1. Sana kufretmedim.

2. Isid konusunda ozur dileyecektin diye besinciye hatirlatiyorum buyuk israrla olu taklidi yapiyorsun. Sehide kelle diyengillerdensen oyle bilelim.

izzmarit tarafından 27/Eki/17 19:50 tarihinde düzenlenmiştir

sigara değil, balık olan.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hayalet Avcısı
    TaRuZ
    TaRuZ's avatar
    Erkek
    izzmarit bunu yazdı
    MuTReFT bunu yazdı

1. Sana kufretmedim.

2. Isid konusunda ozur dileyecektin diye besinciye hatirlatiyorum buyuk israrla olu taklidi yapiyorsun. Sehide kelle diyengillerdensen oyle bilelim.

Hem sana ne ister diler ister dilemez. Reis şimdiye kadar özeleştiri yaptı ama özür dilemedi. Bu yeterli bence.Arkadaş da yapmış özeleştirisini. 

Errare Humanum Est
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

neyse edit

u235 tarafından 27/Eki/17 21:40 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Baturay_Turkmen
    Baturay_Turkmen's avatar
    Erkek

Bence iyi oldu bir partinin daha kurulması. Siyasi bir boşluk var akp ye vermeyelim de kime verelim diye soran bir kitle vardı onlar da Akşener'e verir artık..

Ne Mutlu Türk Doğana..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    VEXTA
    VEXTA's avatar
    Erkek
    u235 bunu yazdı
    izzmarit bunu yazdı
    MuTReFT bunu yazdı

1. Sana kufretmedim.

1.Ben sana küfür ettim (müfret)

2.Ortada korkunç şekilde şehit edilmiş bu vatanın evlatları varken ve bu şekilde şehit edildikleri ispatlanmış resmi olarak açıklanmışken çıkıp adamın biri hala bıdı bıdı yapıyorsa ne seviyeli tartışmasından bahsediyon? Sen bu memleketin evladının yakarak öldürülmesini kasıtlı olarak siyasi görüşünden dolayı inkar ediyorsun.Ne tartışılacak senle siktir git.

ya boşversne hocam tayyibin  alnı secde görsün  bunlar için 1000 şehit verilsin adamların umrumda değil. Onun partisi haklı hep. Tayyip çıktı istanbulun ağzına sıçtık suçluyuz dedi ertesi gün CHP neden engellemedi yazdı bu gezeteler :D:D:D:D

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cagatay09
    cagatay09's avatar
    Erkek

ne yani irtica mağdurları deyince irtica suçu işlememiş mi oluyorlar:) masumlar mı yani:)  bu ülkede 2002 den beri irticacılar takip edilmedi ilk defa, korundu kollandı. ve bingo sonuç;  FETÖ denen paralel örgüt fışkırdı. ele geçirmedikleri alan kurum kalmadı halen daha varlar ve işbaşındalar. ohal in uzatılmasını sırf bu sülüklerin bitmemesini bağlıyorum kurumların içlerinden. irtica ile mücaladenin bitmesinden sonra başlamış bu pislik oyun. sen hiç akp de chp deki mhp de adamların huyunu suyunu kurusunu yaşını araştırdın mı? zamanında ne söylenmiş neler yapmış baktın mı DA iyi partiye katılanları çamurlamaya çalışıyorsun. çok ayıp.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pisibaliqi
    Pisibaliqi's avatar
    Erkek

Usa Tryi seküler görmek istemiyor artık, Bu gerçekleştirdikleri bir adım her nekadar millet olarak bunun farkına varmasakta A veya B şekilde bu olacak zaten zemini oldukça hazırlandı yeni gelen nesilden %80'i belki şeriat yanlısıdır. 

https://www.youtube.com/watch?v=7MHk0UTGE1Q

Bu ve bunun gibi birçok örnek var açıp biraz yeni nesili takip ederseniz bunu görürsünüz. Bu insanların soruları çözüp kazandıklarını falan hiç mi hiç düşünmüyorum sorular yine servis ediliyor başka ellerle aynı insanlara.

Ayrıca şeriatçı milyonlarca göçmen sokulup demografik yapı değiştirildi ve değiştiriliyor. 

Yeni partiye gelince, Yeni bir Us projesi, eskisi zamanını doldurdu ve görevini yaptı. İstediğiniz kadar yırtının yine de gelecekler. Tıpkı zamanında geldikleri gibi.

Bu saatten sonra eski saflarda kalmak kaybettirir bunun farkına varanlar ya istifa ediyor ya ettiriliyor.

Şu anki parti gelmeden önceki Tr durumuna göz atarsanız tarihte olmadık şeyler olmuştu.

ekonomik krizle mevcut durum kötülendi.

Uefa kupası verildi

Eurovision verildi 

Müzakereler başladı

şimdi bazı arkadaşlar  bunları tesadüf falan sanacak kadar saflar.

Yeni parti kuruldu ve kurulduğu gün dolar zıpladı bu da bir tesadüf değil. Bunlar gelene kadar niceleri olacak eninde sonunda da gelecekler. Us fişi çekti yeni oyunu kuruyorlar.

Fiat Justica Et Ruat Caelum...
Toplam Hit: 29130 Toplam Mesaj: 279
siyaset türkiye meral akşener yeni parti