folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Meral Akşener'in Kuracağı Yeni Parti Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?

Meral Akşener'in Kuracağı Yeni Parti Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    Fdumanli bunu yazdı
    ilteris bunu yazdı
    DadasAdam bunu yazdı
    Seminerist bunu yazdı

Bu kadına oy vericektim ama eskiden fetö hakkında olumlu şeyler söylemiş , bahçeliye inat oy atmak istiyorum fakat vermicem.İşin ucunda fetö var, oç her taşın altından çıkıyor :) Şimdi düşünüyorum olaya bu açıdan baktığımız zamanda bugün bekir bozdağ ın , melih gökçeğin ve birsürü eski fetöcü-akpli vekilin hala akp de büyük rol aldığını görüyoruz.Mantıklı olarak düşünürsek meral fetöcüyse akp fetönün babasıdır. Kim ne belli değil aq , son 3 seçimlerde oy vermedim bu senede vermicem gibi .

Ben de oy kullanmayacağım. Her kafadan bir ses çıkıyor beynim bulandı resmen. AKP'den memnun olmasam da en azından fetoyu temizliyor. Ya akşener veya başka biri fetonun adamı olur da başa geçince ülkeyi uçuruma sürüklerse ?

Aq teknoloji ülkelerindeki vatandaşlar gibi fetoyle pkkyla siyasetle falan değil de bilimsel gelişmelerle yorsaydık zihnimizi keşke. 

Bizle daşşşşak mı geçiyon haci abiii. Erdoğan dışarda bekir bozdağ dışarda ve bilimum yandaşları dışarda amk hangi temizlikten bahsediyorsun sen yav ? Hulusi Akar dışarda ? VAT DA FAK amk yav. 

agam bizimle eglenir

görünce götümle gülüp geçmek yerine endişelendim açıkçası. Hafifden  kısa süreli bi kalp krizi geçirdim. İnşallah eğleniyordur dalga geçiyordur. Gerçi zaten ülke hala bu durumdaysa bu zihniyet yüzünden böyle değil mi? Mesela  bir aralar da şu laf vardı : Çalıyor ama yapıyor da kardeşim ... A:SDFÇASDfşaklskdf

next next next install
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek

2.Dünya savaşı sonrası artan ingiliz amerikan  etkisinin gölgesindeki siyasi partiler her zaman halkı aldatmışlardır bu aldatmalar bireysel olarak sosyalist bloktandan da olmuştur dervişoğlu,rkflr baykal,topal prnçek vs.alenen bakanlıklara yerleşen siayey büroları açıkça devletimizi biçimlendirmiş dolayısıyla tepeden tırnağa bizi dizayn etmişlerdir.ama en kirli tezgahlar din ve milliyetçilik soslu siyaset ve kültür ile amacına ulaşmıştır.bizzat etki noktaları üzerinden her türlü kötülük iyilik olarak servis edilmiş ve adrese ulaşılmıştır.meral hanım da bu kirli bloktan gelen bir siyasi olarak sivrelerek tekrar önümüzdedir.yalnız meral hanım ın yapmış olduğu bu atak siyasette kartların yeniden dağıtıldığını göstermektedir.özetle türkeş ile başlayan türksüz atlantik milliyetçiği ile kızıl komünizme karşı oluşturulan yeşil komünizm (böyle tabir ederim bohem müslümanlık vs)atlantik müslümanlığı gibi etkileşimlerinde bizzat kaynağından gelen sinyallerle (bknz vize olayı)süresinin bittiği anlaşılmaktadır.buradan müttefiklik ilişkisinin bittiğinide belirtebilirim.gelecek yıl daha sancılı olacağı kesin.meral hanım ın hamlesi beni kuşkulandırıyor kontrolü kaybeden veya bize öyle hissettiren belli noktalar da bu hamleyi yapıyor olabilir halkın yapabileceği işlere benzemiyor bakalım izleyelim.

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    DadasAdam bunu yazdı
    Seminerist bunu yazdı

Bu kadına oy vericektim ama eskiden fetö hakkında olumlu şeyler söylemiş , bahçeliye inat oy atmak istiyorum fakat vermicem.İşin ucunda fetö var, oç her taşın altından çıkıyor :) Şimdi düşünüyorum olaya bu açıdan baktığımız zamanda bugün bekir bozdağ ın , melih gökçeğin ve birsürü eski fetöcü-akpli vekilin hala akp de büyük rol aldığını görüyoruz.Mantıklı olarak düşünürsek meral fetöcüyse akp fetönün babasıdır. Kim ne belli değil aq , son 3 seçimlerde oy vermedim bu senede vermicem gibi .

Ben de oy kullanmayacağım. Her kafadan bir ses çıkıyor beynim bulandı resmen. AKP'den memnun olmasam da en azından fetoyu temizliyor. Ya akşener veya başka biri fetonun adamı olur da başa geçince ülkeyi uçuruma sürüklerse ?

Aq teknoloji ülkelerindeki vatandaşlar gibi fetoyle pkkyla siyasetle falan değil de bilimsel gelişmelerle yorsaydık zihnimizi keşke. 

????  Fetöcüleri mi temizliyor jhsadgjkdajhasdfgjfdg

kusura bakma hocam ama sen buna inanıyormusun ?? hayır iğrenç bir espri olcak ama buna kadir bile inanmaz :DD:

KaptaN tarafından 15/Eki/17 18:40 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Seminerist
    Seminerist's avatar
    Erkek
    cagatay09 bunu yazdı

şu fetö hakkında olumlu şeyler söylediği kaynağı bi zahmet burada paylaşabilirmisiniz? ben genelde "15 sinden sonra herşey değişecek" dediği video buluyorum sadece? e oda zaten 15 inden sonra dediği 15 mayıs mhp kongresinden bahsediyor. bilmeyecek anlamayacak adam bu ülkede yaşamasın, gündemi dahi takip edemeyip birde yanılgıya düşürülüyorsa, kendi kafasına dayasın silahı çeksin aynı şey. şu meral akşenerin fetöcü olduğuna dair sağlam kanıtlarınızı buraya atarsanız seviniriz. öyle youtubede ki yardakçı yalamasyon takımının fetöcüler gibi kesip biçtiği videolarla gelmeyin buraya. 

https://www.youtube.com/watch?v=VtvhTQQvMiE

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sürpriz komutan
    qoqo
    qoqo's avatar
    Erkek

Ben kendi düşüncelerimi yazayım kısaca.

Çevremdeki bir çok Atatürkçü - Türkçü çizgisindeki insan (buna ergenekon ve balyozdan tutuklanmış kişiler dahil) malum partiden ve malum kişiden kurtuluş için oy verecek, ben de dahil.

Kendisi şu an hükümet ve yandaşları tarafından açıkca karalamalara maruz kalıyor fakat bu karalama kampanyaları geri tepecek gibi çünkü bizim insanımıza mağdur kişiler daima daha sempatik gelmiştir. (Bknz. Akp kuruluşu ve ilk siyaset aleti olan türban meselesi)

Ayrıca hükümet kendilerinden ve mhp den kopacak ciddi oy oranının farkında ve şu anki tahminlere göre tek başına iktidar olamadıkları gibi başkanlık seçimini de kaybedecekler gibi görünüyor. Muhtemelen 2019 dan itibaren koalisyon hükümeti (Chp - Akşener'in partisi ve bağımsızlar) kurulacak ve akp dışarıda tutulacak. Tabi bu süreçte akp den de seçilen bazı vekiller akp den kopacak, hdp yine bağımsızlar ile meclise girecek. Başkanlık seçiminde 2 aday kalınca Hdp seçmeni de Erdoğan gitsin diye Akşener e destek verecektir.

2019 seçimleri tahminime gelirsek;

1. AKP %35

2. CHP %23

3. Akşener'in Partisi % 19

4. Mhp % 9

5. Bağımsızlar ve diğerleri. % 14

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kral.
    C-force
    C-force's avatar
    Erkek
    qoqo bunu yazdı

Ben kendi düşüncelerimi yazayım kısaca.

Çevremdeki bir çok Atatürkçü - Türkçü çizgisindeki insan (buna ergenekon ve balyozdan tutuklanmış kişiler dahil) malum partiden ve malum kişiden kurtuluş için oy verecek, ben de dahil.

Kendisi şu an hükümet ve yandaşları tarafından açıkca karalamalara maruz kalıyor fakat bu karalama kampanyaları geri tepecek gibi çünkü bizim insanımıza mağdur kişiler daima daha sempatik gelmiştir. (Bknz. Akp kuruluşu ve ilk siyaset aleti olan türban meselesi)

Ayrıca hükümet kendilerinden ve mhp den kopacak ciddi oy oranının farkında ve şu anki tahminlere göre tek başına iktidar olamadıkları gibi başkanlık seçimini de kaybedecekler gibi görünüyor. Muhtemelen 2019 dan itibaren koalisyon hükümeti (Chp - Akşener'in partisi ve bağımsızlar) kurulacak ve akp dışarıda tutulacak. Tabi bu süreçte akp den de seçilen bazı vekiller akp den kopacak, hdp yine bağımsızlar ile meclise girecek. Başkanlık seçiminde 2 aday kalınca Hdp seçmeni de Erdoğan gitsin diye Akşener e destek verecektir.

2019 seçimleri tahminime gelirsek;

1. AKP %35

2. CHP %23

3. Akşener'in Partisi % 19

4. Mhp % 9

5. Bağımsızlar ve diğerleri. % 14

Kısmen katılmakla birlikde secim yakındır 

2019 kalmıcak bu iş bilginiz olsun 

Meral Akşener Hanım Efendiye Başarılar dilerim...

Bazen Varsın , Bazen Yoksun...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cagatay09
    cagatay09's avatar
    Erkek
    Seminerist bunu yazdı
    cagatay09 bunu yazdı

şu fetö hakkında olumlu şeyler söylediği kaynağı bi zahmet burada paylaşabilirmisiniz? ben genelde "15 sinden sonra herşey değişecek" dediği video buluyorum sadece? e oda zaten 15 inden sonra dediği 15 mayıs mhp kongresinden bahsediyor. bilmeyecek anlamayacak adam bu ülkede yaşamasın, gündemi dahi takip edemeyip birde yanılgıya düşürülüyorsa, kendi kafasına dayasın silahı çeksin aynı şey. şu meral akşenerin fetöcü olduğuna dair sağlam kanıtlarınızı buraya atarsanız seviniriz. öyle youtubede ki yardakçı yalamasyon takımının fetöcüler gibi kesip biçtiği videolarla gelmeyin buraya. 

https://www.youtube.com/watch?v=VtvhTQQvMiE

yahu gözünü seveyim vakti zamanında türkçe olimpiyatlarına devlet erkanı bile katıldı konuşma yaptı. en başta Tayyip destek verdi taçlandırıp onurlandırdı adamları. 17-25 aralık 2012 dönüm noktası değil mi? bu tarihten öncesine kimse ses çıkarmıyor çünkü kendileri hükümetinden tutunda gençlik oluşumuna kadar destek verdiler.. bana bu tarihten sonra yapılmış videolarla gelin. 2008 yılındaki videolarla gelmeyin. bu video akşener için destek niteliği taşıyorsa Tayyip amcanın yaptığı ne niteliği taşıyor acaba.

cagatay09 tarafından 15/Eki/17 21:36 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı
    Fdumanli bunu yazdı
    ilteris bunu yazdı
    DadasAdam bunu yazdı
    Seminerist bunu yazdı

Bizle daşşşşak mı geçiyon haci abiii. Erdoğan dışarda bekir bozdağ dışarda ve bilimum yandaşları dışarda amk hangi temizlikten bahsediyorsun sen yav ? Hulusi Akar dışarda ? VAT DA FAK amk yav. 

agam bizimle eglenir

görünce götümle gülüp geçmek yerine endişelendim açıkçası. Hafifden  kısa süreli bi kalp krizi geçirdim. İnşallah eğleniyordur dalga geçiyordur. Gerçi zaten ülke hala bu durumdaysa bu zihniyet yüzünden böyle değil mi? Mesela  bir aralar da şu laf vardı : Çalıyor ama yapıyor da kardeşim ... A:SDFÇASDfşaklskdf

Ben akpli değilim, hiçbir zaman akpye oy vermedim ömrümün sonuna kadar da akp ve uzantılarına oy vermeyeceğim. Rte ve diğer tüm siyasetçilerden tiksiniyorum. Çalıyor ama yapıyor diyenlerden de nefret ederim.

Siyasetten oldukça uzak durmaya çalışan, gündemi sadece sabah kahvaltı yaparken öylesine bi sabah haberlerine göz gezdiren bir vatandaş olarak benim görüşüm bu şekilde.

Her kafadan bir ses çıkıyor amına koyayım. Rte ve tayfası fetöcü, akşener fetöcü, kılıçdaroğlu pkklı, bahçeli ne olduğu belli değil. Ben kimin ne bok olduğunu anlamaya çalışarak kafamı yoramam gider makale okurum kafamı başka şeylere yorarım. Açıkçası sikime kadar, zülke zaten yarra yemiş ne sikimde olcak ?

Ancak benim anlatmaya çalıştığım şey şu: bütün devlet kurumları araplara peşkeş çekilmişken; yasalar, resmi dairelerin işleyişi bozulmuşken, ecevitin getirdiği harika kpss sistemine "mülakat" eklenerek adam kayırmanın had safhaya çıktığı, neredeyse bütün yapıların ve bütün işleyişin bozulduğu, ancak öyle veya böyle tekerleği dönen bir ülkenin başına geçebilecek başka bir aday yönetimi devralırsa bu aday modern zamanların Atatürk'ü olmalı ki sıçıp sıvamadan ülkeyi adam edebilsin.

Akşenerde bu potansiyeli görmüyorum, diğer olası adaylarda da görmüyorum çünkü seçim zamanı yaklaşınca ortaya çıkan adayın amına koyayım. Güçlü insan zaten aylar ve seneler önce "ben geliyorum" der, sesini duyurur.

Dediğim gibi siyasetten oldukça uzak durmaya çalışan biri olarak görüşüm bu şekilde. Eminim benim gibi düşünen milyonlarca insan vardır. Çünkü hiçbir partiyi, hiçbir siyasi lideri ve onların görüşlerini samimi bulmuyorum. Hiçbiri ülkeyi değiştirebilecek, bizi eski Atatürk inkılaplarının yapıldığı zamandaki gibi, bir anda çağımızın medeniyet seviyesine taşıyabilecek güçte değil.

O yüzden oy kullanmayacağım. Ha erdoğan, ha akşener, ha kılıçdaroğlu, ha ali, ha veli... Daha kötü olacağına böyle devam etsin.

DadasAdam tarafından 15/Eki/17 21:52 tarihinde düzenlenmiştir

Bir anadan dünyaya gelen yolcu...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ershn
    ershn's avatar
    Erkek

9 sayfanın tamamını okudum. Kimisi Akşener'in potansiyelinin farkında kimisi ise değil. Bazı arkadaşlar Devlet Bahçeli'nin parti içi temizlik yaptığını iddia ediyor fakat süreci takip edenler böyle bir şeyin olmadığını gayet iyi biliyordur. Yeni partinin "merkez sağ" ya da "ülkücü" bir parti olmadığını Ümit Özdağ Kübra Par'ın programında açıkladı. Partinin durduğu yer "milli merkez" olarak tarif ediliyor. Bunun birçok örneğini zaten tarih okuması yapan arkadaşlar yaşanmış bazı yıkıcı olaylar sonrasında görmüştür. Tarihteki bu hareketlerin bir kısmı siyasal bir kısmı ise sosyal oluşumlar olarak ön plana çıkmıştır.

Bazı arkadaşlar milliyetçilik-ülkücülük-Türkçülük tanımlamaları yapmışlar kendilerince hepsinin eksiği ve yanlışı var. Tek tek alıntılayıp hepsine cevap vermek isterdim fakat tartışma çıkmaması için bu yola başvurmuyorum.

Fetö göndermesi yapanlar ve Amerikancı diyenler için ise şimdilik bir şey söyleyemeyiz. Parti programının, kurucular kurulunun ve icraatlerin izlenmesi gerekiyor.

Milli merkezi "muhafazakar ve seküler" kanatların birleşmesi olarak da görebiliriz. Bunu 10 gün sonra parti programı, parti adı, logosu, kurucular kurulu vs. açıklandığında daha iyi göreceğiz.

Sarayın devamlı anket yaptırdığını kurt bir gazeteci olan Ahmet Takan geçtiğimiz günlerde köşesinde yazdı. bkz: http://www.yenicaggazetesi.com.tr/saray-anketleri-tehlike-alarmi-veriyor-44593yy.htm

Yeni parti Türkiye Cumhuriyeti'nin kucaklayıcı ve kurtarıcı partisi olabilir. Şuana kadar partiye katılan hiçbir isim için kalitesiz ya da geçmişi pis diyemeyiz. Bkz: 1 örnek olarak http://www.hurriyet.com.tr/meral-ablanin-liyakata-onem-verdigini-gordum-geldim-40610088

Yeni partinin ilk seçimle beraber meclise gireceğini MHP ve HDP'nin baraj altı kalacağını düşünüyorum.

Allah Türktür.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    marad10a
    marad10a's avatar
    Erkek
    ershn bunu yazdı

9 sayfanın tamamını okudum. Kimisi Akşener'in potansiyelinin farkında kimisi ise değil. Bazı arkadaşlar Devlet Bahçeli'nin parti içi temizlik yaptığını iddia ediyor fakat süreci takip edenler böyle bir şeyin olmadığını gayet iyi biliyordur. Yeni partinin "merkez sağ" ya da "ülkücü" bir parti olmadığını Ümit Özdağ Kübra Par'ın programında açıkladı. Partinin durduğu yer "milli merkez" olarak tarif ediliyor. Bunun birçok örneğini zaten tarih okuması yapan arkadaşlar yaşanmış bazı yıkıcı olaylar sonrasında görmüştür. Tarihteki bu hareketlerin bir kısmı siyasal bir kısmı ise sosyal oluşumlar olarak ön plana çıkmıştır.

Bazı arkadaşlar milliyetçilik-ülkücülük-Türkçülük tanımlamaları yapmışlar kendilerince hepsinin eksiği ve yanlışı var. Tek tek alıntılayıp hepsine cevap vermek isterdim fakat tartışma çıkmaması için bu yola başvurmuyorum.

Fetö göndermesi yapanlar ve Amerikancı diyenler için ise şimdilik bir şey söyleyemeyiz. Parti programının, kurucular kurulunun ve icraatlerin izlenmesi gerekiyor.

Milli merkezi "muhafazakar ve seküler" kanatların birleşmesi olarak da görebiliriz. Bunu 10 gün sonra parti programı, parti adı, logosu, kurucular kurulu vs. açıklandığında daha iyi göreceğiz.

Sarayın devamlı anket yaptırdığını kurt bir gazeteci olan Ahmet Takan geçtiğimiz günlerde köşesinde yazdı. bkz: http://www.yenicaggazetesi.com.tr/saray-anketleri-tehlike-alarmi-veriyor-44593yy.htm

Yeni parti Türkiye Cumhuriyeti'nin kucaklayıcı ve kurtarıcı partisi olabilir. Şuana kadar partiye katılan hiçbir isim için kalitesiz ya da geçmişi pis diyemeyiz. Bkz: 1 örnek olarak http://www.hurriyet.com.tr/meral-ablanin-liyakata-onem-verdigini-gordum-geldim-40610088

Yeni partinin ilk seçimle beraber meclise gireceğini MHP ve HDP'nin baraj altı kalacağını düşünüyorum.

Hocam mhpyi anladım da hdp neden baraj altında kalır onu anlayamadım.

Toplam Hit: 28865 Toplam Mesaj: 279
siyaset türkiye meral akşener yeni parti