Soma'da Maden Faciası

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeadBanger
    HeadBanger's avatar
    Erkek

dünden itibaren 3 gün yas ilan edildi.

19 mayıs kutlamaları gösterileri iptal edildi.

Boş İşler Uzmanı..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeadBanger
    HeadBanger's avatar
    Erkek

ayrıca tekrar söylicem.

iş güvenlikçi ayrıdır denetleyen ayrıdır.

denetleyen devletin kurumudur yılda gelirse 1 kere gelirler.

iş güvenlikçi ise işletme patronuna bağlıdır sürekli iş içindedir.

ayrıca

mart ayında ki denetlemede herhangi bir sorunla karşılaşılmamış. ( devletin yaptıgı denetleme ) 

yersen

Boş İşler Uzmanı..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    legendary
    legendary's avatar
    Erkek

HeadBanger : 

Devlet devlet denmesinin sebebi saçma sapan yapılan özelleştirmeler olmasın sakın? Neymiş ucuza mal ediliyormuş... Evet haklısın Türkiyede 'İnsan Hayatı' okadar ucuz birşey ki ucuza mal etmemek içten bile değil. Soma'da her ay ölümlerin yaşanmasına, yaralanmaların artık önemsizleşmesine kayıtsız kalan devlet değilmiydi? (Bkz. CHP'nin daha geçen ay Soma'yla ilgili verdiği TBMM Soru Önergesi) 

Almanyada Madende 3 işçi öldü diye maden komple kapatılıyor, mühürleniyor. Bu kafayla gidersen Türkiye'de çalışmak Surviver'dan farksız olur.

yaratıcılık uçmak değil konmaktır...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rajooonn
    rajooonn's avatar
    Erkek

Vay arkadaş şok oldum ya. Yattığımda belediye başkanı 157 demişti, twitter akplileri yalanlamıştı 17 diye, şimdi tv'Yi bir açtım 205 olmuş :(

Nükleer mevzusu gündeme geldiğinden beri savunmuş birisi olarak söylüyorum, bu adamların nükleer santral yapması Türkiye'nin sonu olabilir.

Bu terbiyesizler açıklama yaptı mı trafoya kedi girdi diye?

Gece! Vampir değilim ama geceyi çok severim. Yalnızsın, oyun oynuyorsun monitörün ışığı ve kendin.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    HeadBanger bunu yazdı

@serdar

dövlet diyor ki her işletme işletmenin boyutuna göre  işgüvenlikçi ve iş yerimi hekimi bulmak zorundadır.

devlet denetimini bu konularda iş güvenlikçi üzerinden yapar dıyoruz. iş güvenlikçinin parasını patron öder diyoruz.

anlaman için kocaman da yazabilrim 

DEVLET İŞ GÜVENLİKÇİNİN PARASINI VERMEZ. PATRON VERİR. PATRON NE DERSE İŞ GÜVENLİKÇİ PISIRIK OLUR TAMAM ABİ EYVALLAH ABİ. NE VEREYİM ABİME DİYE DEVAM EDER.

bende diyorum ki devlet bu konuda bir şey yapamaz. devlet bu konuda bir adım atarak iş güvenliği birimini oldug gibi kendi ellerine altına alır.

he bu arada dua bir boka yaramazsa annen baban ( Allah gecinden korusun  ) vefat ettiğinde mevlütte okutma sen.

1 mayıstan anlamıyormuşum.

1 mayıstan anlamam için taksime gidip onun bunun malına mülküne zarar verip devletin polisine taş atıp ona buna sövmekse 1 mayıs şuuru sağl kalsın.

ben çalışanım devletin bana tahsis etmiş oldugu bayramı değerlendiriyorum. dahaa geniş kapsamlı olanlarda işçi ve emekçilerle ilgili şeyleri devletten isteyebilir.   bknz: sendikalar ( varsa satılmamışlar bknz: disk kesk vs ) 

hadi güldürme beni. çok küçük düşüyorsun. devletin özel sektöre yapabilecekleri sınırlıdır sadece köprü olur iş güvenlikçi.

sen memur olsan madende çalışırmıydın? iş güvenliği de öyle bir şey. devlert memurunu sürekli madende çalıştıramazsın.

Delinin yalellisi gibi yok taş atılmış bilmemne geçin muhabbeti Taksim'de onlar taş attı polis çatır çatır vatandaşı katletti neyse konun alakası yok başka yere çekme mevzuyu

konU memur madende çalışmak değil konu denetlemek bakkal manav değil orası maden gerekirse bakanlık müfettiş görevlendirecek çok sık gidecek oraya kardeşim iş güvenliği uzmanının kaderine bırakmayacak onca emekçinin canını ama hükümet muhalefetten gelen teklifi bile değerlendirmediyse böyle denetlemediyse bunca insanın katili odur

ölen öldüğüyle kalsın sır kapısı mantığı dua filan edin senelerdir madenlerde insanlar ölür yine ölmeye devam etsin sizin istediğiniZ bu özel sektör sonuçta dimi 

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeadBanger
    HeadBanger's avatar
    Erkek
    legendary bunu yazdı

HeadBanger : 

Devlet devlet denmesinin sebebi saçma sapan yapılan özelleştirmeler olmasın sakın? Neymiş ucuza mal ediliyormuş... Evet haklısın Türkiyede 'İnsan Hayatı' okadar ucuz birşey ki ucuza mal etmemek içten bile değil. Soma'da her ay ölümlerin yaşanmasına, yaralanmaların artık önemsizleşmesine kayıtsız kalan devlet değilmiydi? (Bkz. CHP'nin daha geçen ay Soma'yla ilgili verdiği TBMM Soru Önergesi) 

Almanyada Madende 3 işçi öldü diye maden komple kapatılıyor, mühürleniyor. Bu kafayla gidersen Türkiye'de çalışmak Surviver'dan farksız olur.

ben olanlara göz yumulsun demıyorum benim önerim üstte abicim.

ayrıca  sabahtan beridir haberleri dinliyorum.   en son devlet denetimi martta yapılmış ve herhangi bri sorun görülmemiş. ( yersen ) 

devlet her ay denetim yapmıyor ne yazk ki. yapsada 3 gün suruyor 4.gün aynı tas aynı hamam..

Boş İşler Uzmanı..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    HeadBanger bunu yazdı
    legendary bunu yazdı

HeadBanger : 

ben olanlara göz yumulsun demıyorum benim önerim üstte abicim.

ayrıca  sabahtan beridir haberleri dinliyorum.   en son devlet denetimi martta yapılmış ve herhangi bri sorun görülmemiş. ( yersen ) 

devlet her ay denetim yapmıyor ne yazk ki. yapsada 3 gün suruyor 4.gün aynı tas aynı hamam..

A.k yerinde aynı şeyi söylüyoruz suçlu devlet demiycez de kim diyecez harbi var tuhaflık sende yaa

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bugrahan45
    bugrahan45's avatar
    Erkek

anlamadığım başka noktada bu amk trafosunun madenin içinde ne işi var?

.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeadBanger
    HeadBanger's avatar
    Erkek
    SeRDaR bunu yazdı
    HeadBanger bunu yazdı

@serdar

dövlet diyor ki her işletme işletmenin boyutuna göre  işgüvenlikçi ve iş yerimi hekimi bulmak zorundadır.

devlet denetimini bu konularda iş güvenlikçi üzerinden yapar dıyoruz. iş güvenlikçinin parasını patron öder diyoruz.

anlaman için kocaman da yazabilrim 

DEVLET İŞ GÜVENLİKÇİNİN PARASINI VERMEZ. PATRON VERİR. PATRON NE DERSE İŞ GÜVENLİKÇİ PISIRIK OLUR TAMAM ABİ EYVALLAH ABİ. NE VEREYİM ABİME DİYE DEVAM EDER.

bende diyorum ki devlet bu konuda bir şey yapamaz. devlet bu konuda bir adım atarak iş güvenliği birimini oldug gibi kendi ellerine altına alır.

he bu arada dua bir boka yaramazsa annen baban ( Allah gecinden korusun  ) vefat ettiğinde mevlütte okutma sen.

1 mayıstan anlamıyormuşum.

1 mayıstan anlamam için taksime gidip onun bunun malına mülküne zarar verip devletin polisine taş atıp ona buna sövmekse 1 mayıs şuuru sağl kalsın.

ben çalışanım devletin bana tahsis etmiş oldugu bayramı değerlendiriyorum. dahaa geniş kapsamlı olanlarda işçi ve emekçilerle ilgili şeyleri devletten isteyebilir.   bknz: sendikalar ( varsa satılmamışlar bknz: disk kesk vs ) 

hadi güldürme beni. çok küçük düşüyorsun. devletin özel sektöre yapabilecekleri sınırlıdır sadece köprü olur iş güvenlikçi.

sen memur olsan madende çalışırmıydın? iş güvenliği de öyle bir şey. devlert memurunu sürekli madende çalıştıramazsın.

Delinin yalellisi gibi yok taş atılmış bilmemne geçin muhabbeti Taksim'de onlar taş attı polis çatır çatır vatandaşı katletti neyse konun alakası yok başka yere çekme mevzuyu

konU memur madende çalışmak değil konu denetlemek bakkal manav değil orası maden gerekirse bakanlık müfettiş görevlendirecek çok sık gidecek oraya kardeşim iş güvenliği uzmanının kaderine bırakmayacak onca emekçinin canını ama hükümet muhalefetten gelen teklifi bile değerlendirmediyse böyle denetlemediyse bunca insanın katili odur

ölen öldüğüyle kalsın sır kapısı mantığı dua filan edin senelerdir madenlerde insanlar ölür yine ölmeye devam etsin sizin istediğiniZ bu özel sektör sonuçta dimi 

yav he he  biz sır kapısı izleyek sende hiç bir zaman bu şekilde siyaset yapma.

milletin babası amcası dayısı ölmüş sen burda devletin anasını s..im tayyibin amk. bu kafaylada sen fazla yaşama.

devlet müfettişi her an oraya gitmez abicim afedersin ama devletin müfettişi oraya bile girmek istemıordur.

iş güvenlikçinin insafına kalmıştır. patrondan alıyor parası devletten değil.

azcık bilgi sahibi ol da gel abi hiç tartışmayalım bu konuyu seninle.

bilgi sahibi olmadan bilgi verme lütfen.

Boş İşler Uzmanı..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeadBanger
    HeadBanger's avatar
    Erkek
    bugrahan45 bunu yazdı

anlamadığım başka noktada bu amk trafosunun madenin içinde ne işi var?

abi onu bende anlamadım benim bildiğim  madenin dışında olur. belki de yanlış biliyorumdur

Boş İşler Uzmanı..
Toplam Hit: 54990 Toplam Mesaj: 394