folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder BTK Kararı İle Adil Kullanım Kotası Sonrası Hız Arttırılacak - 1 Mayıs 2017

BTK Kararı İle Adil Kullanım Kotası Sonrası Hız Arttırılacak - 1 Mayıs 2017

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

https://www.upc.ro/internet/abonamente/

Romanya internet paketleri.

150 megabit indirme / 6 megabit upload : 34 Romanya Lei’si yani 8 dolar yani 29 Türk Lirası.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

150 megabit indirme / 6 megabit upload : 34 Romanya Lei’si yani 8 dolar yani 29 Türk Lirası.

16 Mb indirme 2 Mb upload kotasız 50 TL yapsalar ona da razıyız. Ama bizim millete siken yaranıyor o yüzden aynen şimdiki gibi devam. Akk tamamen kalkınca fiyatlar aynı kalacak sanıyorlar. Şu an kotasız 100 TL olan paketi 80-90 TL yapacaklar 50-60 TL'lik kotasız paket olacağını hiç sanmıyorum.  Yani aslında akk değil akk olan paketler kalkacak bence.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adeleks
    adeleks's avatar
    Erkek

ben neye sövüyorum biliyor musunuz doping adsl geçtiğimiz temmuz ayına kadar akn uygulamıyordu bu oç ttnet amo rokobot yok abonelerim benden kaçıyor onlarda akn uygulasın dedi hop btk uyarı gönderdi millenicom'a şimdi 50 gb geçince şak diye 3 mbit yarasın 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

@DarkSkull

Hocam bizim milletinde suçu var. 2008'in sonlarında ttnet 8 megabit kotasız satıyordu. Millet o zamanlar yüksek hız diye alıp tüm apartmana satıyordu wifi şifresini. Benim arkadaşım hem faturayı bedavaya getiriyordu hemde her ay kara geçiyordu. 

Ttnet baktı önünü alamıyor bu işin bu adil kullanım saçmalığını başımıza sardılar. Parayla ek kota satma, kotasız paketi daha pahalıya satma vs çoştu gittiler. 

Hazır konusu açıldı yine aynı bu şekil 2009'da Avea sınırsız her yöne paket çıkarmıştı. Aylık 50 lira gibi bi şeydi. Dakika sınırı yoktu. Millet bokunu çıkardı hemen.  Bakkallar alışveriş yapana 10 dakika bedava telefon konuşması vs gibi kampanyalar yapmaya başlayınca paketi kaldırdılar. 

Türk milleti olarak her konuda köküne kadar kurutmadan bırakmıyoruz. İlla her şeyin cılkı çıkacak. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

kaç gündür çileden çıkardı net. sık sık kopmalar oluyor wifi ile sorun çıkarmazken bazen pc'den bağlantıyı kesiyor. modem arayüzüne bile bağlanmıyor. wifi ile arayüze girip open dns girince kendine geliyor.

hala internet bize lüx mk ya sene 2017

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Superonline'da ay başından beri genel bir sıkıntı var. Sanırım bu kota muhabbetinin altyapısını düzeltiyorlar Mayıs için. Mesela geçenlerde upload'ın kotadan düşmesini kaldırdılar. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FCN
    FCN's avatar
    Erkek

Turkcell ile aramda geçen dialog

merhabalar turkcell superonline abonesiyim. biliyorsunuz ki 1 mayıs sonrasında btk nın yayınladığı karar ile akk geçildikten sonraki hız düşümüyle ilgili bilgileri içeriyor fakat upload hakkında herhangi bir bilgi içermemekte. şu an 25 mbps download fiber kullanıcısıyım. 16 mbps'e düşeceğini biliyorum peki upload hızım kaça düşücek bu konu hakkında bilgilendirebilir misiniz? teşekkürler

cevap : 

Merhaba, adil kullanım kotası koşulları ile ilgili bize henüz yasal bir bilgi ulaşmadı. Bu konuda gelişme olması durumunda kullanıcılarımıza mutlaka bilgi paylaşırız.

dipnot: Upload da kota kaldırıldığını söylüyorsunuz fakat bende hala bir değişiklik bulunmamakta o konuda. 

FCN tarafından 19/Mar/17 05:39 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek
    FCN bunu yazdı

merhabalar turkcell superonline abonesiyim. biliyorsunuz ki 1 mayıs sonrasında btk nın yayınladığı karar ile akk geçildikten sonraki hız düşümüyle ilgili bilgileri içeriyor fakat upload hakkında herhangi bir bilgi içermemekte. şu an 25 mbps download fiber kullanıcısıyım. 16 mbps'e düşeceğini biliyorum peki upload hızım kaça düşücek bu konu hakkında bilgilendirebilir misiniz? teşekkürler

cevap : 

Merhaba, adil kullanım kotası koşulları ile ilgili bize henüz yasal bir bilgi ulaşmadı. Bu konuda gelişme olması durumunda kullanıcılarımıza mutlaka bilgi paylaşırız.

dipnot: Upload da kota kaldırıldığını söylüyorsunuz fakat bende hala bir değişiklik bulunmamakta o konuda. 

25 kadar olan paketler 8 dusecek diye biliyorum.

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FCN
    FCN's avatar
    Erkek
    Kreyzi bunu yazdı
    FCN bunu yazdı

cevap : 

25 kadar olan paketler 8 dusecek diye biliyorum.

25e kadar olanlar yani 24-16 arası 8'e düşecek, 24-50 arası 16 ya. ama mesajın konusu o değil bize yasal bir bilgi ulaşmadığı demesi öenmli olan. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ReyiZ
    ReyiZ's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

vay amk

Toplam Hit: 93585 Toplam Mesaj: 664
akk