folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder BTK Kararı İle Adil Kullanım Kotası Sonrası Hız Arttırılacak - 1 Mayıs 2017

BTK Kararı İle Adil Kullanım Kotası Sonrası Hız Arttırılacak - 1 Mayıs 2017

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Turk Telekomda’dan yeni paket
    --
    4 MBPS
    20 AKN -> akn sonrası 1mbps
    --
    15 TL + 14 TL(Sabit Telefon) = 29 TL
    --
    Üstelik modem ücretsiz

Hemen alayım. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Türk Telekom'un verdiği VDSL tipi Huawei marka modemler gece 2 sabah 8 sistemine uyumlu değilmiş. Bu modeme sahip kullanıcılar kotaya hiç takılmayacakmış.

Türk Telekom Eylül ayından sonra VDSL ve Fiber'de şehir şehir kotayı kaldırıyormuş. 

modeli biliyor musun ?

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Donanımhaber'de bunu yazan Türk Telekom elemanına sordum inatla modelini söylemedi hocam modemin. Söylese zaten şimdiye karaborsa olmuştu :

Ancak ben Huawei HG630a'dan şüpheleniyorum. Türk Telekom sadece 2 tane modelini kullandı Huawe'nin. 1 tanesi eski bir model VDSL  desteğide yok diye biliyorum. Diğeride HG630A. Bu modemi Superonline'da kullanıyor.

mkyb tarafından 26/Nis/17 19:35 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kernel_Panic
    Kernel_Panic's avatar
    Erkek
    Kreyzi bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Türk Telekom'un verdiği VDSL tipi Huawei marka modemler gece 2 sabah 8 sistemine uyumlu değilmiş. Bu modeme sahip kullanıcılar kotaya hiç takılmayacakmış.

Türk Telekom Eylül ayından sonra VDSL ve Fiber'de şehir şehir kotayı kaldırıyormuş. 

modeli biliyor musun ?

Eger eski nesilse TTNET HG630a'dır. Sol ve Vodafone HG658c veriyor 2 senedir 

Hvor ulvens ører er, er ulvens tenner nær...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek
    Kernel_Panic bunu yazdı
    Kreyzi bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

modeli biliyor musun ?

Eger eski nesilse TTNET HG630a'dır. Sol ve Vodafone HG658c veriyor 2 senedir 

bende hg658 v2 var sol vermişti. bi an denk gelir diye heveslendim.

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iSoCan
    iSoCan's avatar
    Erkek

beni modem resimdekinden hg630a hadi inşallah :)

Milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

alt yapımı mikiyim

500metre önümde

500metre arkamda fiber hat geçiyor

alabilidiğim hız max 6 mbps

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

alt yapımı mikiyim

500metre önümde

500metre arkamda fiber hat geçiyor

alabilidiğim hız max 6 mbps

benim nasıl sövdügümü bilemezsin 500 degil 30 metre aşagımdaki binada var bende yok 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    archair23
    archair23's avatar
    Erkek

Geçenlerde bir operator ceo suna kızararak evime telefon hattı bağlanmadığını şikayet ettim 3 aydır bekleyen ben 1 haftada tüm bağlantıları yaptılar, ve bina girişne kadar fiber kablo çektiler sokakta kazı yaptırdı adam :) bina kapısından daireye bakır kablo geliyor ve şuan memnunum

Acer 4820TG i5 Ati 5650 & İphone 4 & iphone 6 & Turkcell Platinum & Ipad Mini Retina & Playstation 4 & GTA V & Logitech Z506 & Cookoo & Samsung Evo 250gb
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

BTK'nın kararına göre en geç 1 Mayıs'a kadar deniyor. Sonuçta ilk iş günü oluyor. Bu da 30.04.2017 23.59.59'da verilen sürenin bitmesi demek. 

Akıllı bir isp, cuma gününden itibaren yeni yönetmeliği yürürlüğe koyar, bütün iss'lerin eline en geç cuma günü ulaşması lazım ki BTK resmi sitesinden aylar önce yayımlandı, yani bize ulaşmadı gibi bir şey söz konusu değil. 

Bu hafta cuma günü yani yarın, yeni tarifelerin yürürlüğe gireceğini zannediyorum. 1 Mayısta ülkenin önemli bir kısmı geçmiş olacaktır. 

Toplam Hit: 93085 Toplam Mesaj: 664
akk