folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder BTK Kararı İle Adil Kullanım Kotası Sonrası Hız Arttırılacak - 1 Mayıs 2017

BTK Kararı İle Adil Kullanım Kotası Sonrası Hız Arttırılacak - 1 Mayıs 2017

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek
    Ryans bunu yazdı

amk süperonlinesi ay atlayalı 4 gün oluyor biraz önce msj geldi hızınız 3 mbit e düşecektir diye. 

izlediğim haftasonu netflixden 2 tane film . kaldırsa artık şu pezolar da rahatlasak.

2 aydır korkarak kullanıyorum mk. akn kalkıyor ama hemen dolmasın diye 480 izliyorum arada.

2017 başlayana kadar sol hiç akn uygulamazdı benim nete. ama bu 3-4 aydır nasıl bi eziyetmiş şu akn iyice test ettim -_-

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ryans
    Ryans's avatar
    Erkek
    Kreyzi bunu yazdı
    Ryans bunu yazdı

amk süperonlinesi ay atlayalı 4 gün oluyor biraz önce msj geldi hızınız 3 mbit e düşecektir diye. 

izlediğim haftasonu netflixden 2 tane film . kaldırsa artık şu pezolar da rahatlasak.

2 aydır korkarak kullanıyorum mk. akn kalkıyor ama hemen dolmasın diye 480 izliyorum arada.

2017 başlayana kadar sol hiç akn uygulamazdı benim nete. ama bu 3-4 aydır nasıl bi eziyetmiş şu akn iyice test ettim -_-

hocam şaşıyorum valla 4 günde pc yi hiç açmadan 75 gb  nasıl doldurdum :D

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Biyoteknoloji
    Biyoteknoloji's avatar
    Erkek

beyinsiz ttnet de arayıp duruyo 3 tl daha ver 25gb ek akk kotası vereyim diyor. Böyle bir saçmalık var mı ya

Love is nothing without fucking.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Türk Telekom ve Superonline aramaya başlamış herkesi. Söz verin 25 GB kota 10 lira falan diye. :)

Bu arada dikkatimi çekti.

• Bu sayfada gördüğünüz kota kullanım bilgisi en güncel kullanım miktarını yansıtmayabilir.
    • 12 saatten uzun internet bağlantısı oturumlarınız için kota miktarınız her 16 saatte bir kota hesabınıza yansıtılır.
    • 12 saatten kısa internet bağlantısı oturumlarınız için internet bağlantınızın kesildiği süreye kadar olan kota miktarınız, bağlantı kesildikten 4 saat sonra kota hesabınıza yansıtılır.
    • Ayın son günü saat 12:00 den sonra başlatılan ve 12 saatten kısa süren bağlantılar için kota kullanım miktarı o aya ait kota kullanım miktarına dahil edilir.
    • Ayın son günü saat 12:00 den sonra başlatılan ve 12 saatten uzun süren bağlantıların kota kullanım miktarı gelecek ayın kota kullanım miktarına dahil edilir.
    • Ay içinde kullanıcı adınızda değişiklik yaptıysanız, sistemde gördüğünüz kota kullanım miktarınız bir önceki kullanıcı adına bağlı kullanım miktarını içermez.
    • Ancak faturanızda toplam kota kullanım miktarı dikkate alınır. Sistemsel değişiklikler nedeniyle gösterilen kota miktarı ay içerisindeki toplam transfer miktarınızdan farklı olabilir.

Yukarıda yazan bilgiler Türk Telekom'un kota sorgulama sayfasından alıntı. Türk Telekom kotayı 12 saatlik periyotlarla işliyor. Gece 2-8 kota saymamam olayı olursa öğlen 12:00'de gece indirilenleri direk kotaya yansıtacak demektir.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hallederi_55
    hallederi_55's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Ben böyle bir tekelcilik anlayışı ve buna bağlı böylesine bir ego görmedim.2019ta akn kalkacakmış. O zamanda kalkacağını sanmıyorum bulurlar bir yolunu olmadı ulu hükümet bir koltuk çıkar bunlara. Taahhüt bitsinde temmuzda alacaklar ondan sonra başını turknet böyle ilerlemeye devam ederse.

_ICEMAN_
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

oc olmak böyle birşey

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

https://www.youtube.com/watch?v=J67w1ozffy4

İnternet Hızı : 1000 Mbps yada 1 Gbps
    İnternet Fiyatı : 49.90 Singapur Doları / aylık
    Adil Kullanım Kotası : YOK

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

https://www.youtube.com/watch?v=J67w1ozffy4

İnternet Hızı : 1000 Mbps yada 1 Gbps
    İnternet Fiyatı : 49.90 Singapur Doları / aylık
    Adil Kullanım Kotası : YOK

http://www.geek.com/news/hong-kong-gets-1-gbps-broadband-service-for-26-a-month-1197192/

honkong

1 gbit  26 dolar

100 mbps 13 dolar

bu 2 şehir ülkesi dünyanın en pahalı ülkeleri arasında bu arada :) 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Ben hala 3 mbit le 10 mbit Hız arasındaki maliyet farkını merak ediyorum .

Minimalist Değilim Tembelim
Toplam Hit: 93855 Toplam Mesaj: 664
akk