folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder BTK Kararı İle Adil Kullanım Kotası Sonrası Hız Arttırılacak - 1 Mayıs 2017

BTK Kararı İle Adil Kullanım Kotası Sonrası Hız Arttırılacak - 1 Mayıs 2017

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    hallederi_55 bunu yazdı
    hallederi_55 bunu yazdı

Fixnetten sorguladığımda aşağıda ki resimdeki,türk telekomdan sorguladığımda da hipernet görünüyor. Benim hat değerlerimde aşağıdaki gibi. Bina içi kablolar eski ve bir yerde ek var. Ben cat6 döşesem 100 mb kadar bağlantı alabilir miyim? Turk.net 16 mbs bağlantı gösteriyor yalnız kafam karıştı

Yok mu yardımcı olabilecek biri forumda?

Her türlü mağdur olacaksın boşuna uğraşma bence. Ben de yıllardır şöyle yapim bu paketi alıyım vs vs uğraştım şimdi 3 mbps görünce Allahuekber nidalarıyla chrome açıyorum hemen asdfalksf.  Kullandığım paketim 35GB AKN 24Mbps e kadar... Sabah akşam ana avrat soy sop sövüyorum.

next next next install
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

AKK düzenlemesi sonrası biraz abartmış olabilirim.

Bugün Kablonet'ten aradılar kotanız 75 GB isterseniz aylık 10 lira daha verin kotayı 150 GB yapalım dediler. Çok indirme yapıyorsunuz 150 GB size yeter. Dedim bak geçen ay 1 TB indirme yapmışım yani 6 defadan fazla 150 GB'ı geçmişim. Kadın mavi ekran verdi iyi günler dedi kapattı. :) Sanıyorlar millet saf bi şeyden haberi yok.

mkyb tarafından 09/Haz/17 00:43 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    heza
    heza's avatar
    Erkek
    heza bunu yazdı

Macera başladı sonunda, az önce turk telekom ekibi geldi evdeki hattan sinyal alamıyorum dedi. Aşağı kutuya bakmaya gitti elektrikçi çağırın oradan bağlantıyı yukarı taşısın/versin gibi bir şeyler söyledi. Sizin bağlantının olduğu yere kağıt astım dedi ve gitti. (ki bazen yalan atabiliyorlarmis, kağıt koydum deyip koymadan giden oluyormuş,  rg nosu mu öyle bir şey varmış onun öğrendim direkt 3/15 2/15 .... gibi) 

Netten baktığım kadarıyla tek yapması gereken telefon hatti ile bağlantının olduğu kabloyu panayo çakması gerekiyormuş. 3 sn lik iş yazıyor internette bilmiyorum yani. 

Allahtan bizim bi komşu anlıyor bu işlerden yarın gelip bakacak. Yoksa yalandan 50 tl elektrikciye vereceğiz. Donanım gerektirmiyorsa bende yapabilir miyim ki? 

Zaten turk telekom yetkilileri turk mi diye sorup ben evet deyince işler hep sarpa sarıyor atarlı giderli konuşmaya başlıyorlar. Neyse acelem yok Allahtan bakalım daha neler olacak. (öncesinde bunları okuyup araştırıp turknet başvurusu yaptım olabilecekleri biliyorum yani)

Turk telekomdan gelen adamın günahını almışım özür diliyorum huzurlarınızda. Adam kağıt bırakmış harbiden ama bizim evden aşağı inen kabloda bi ibnelik var. Evden sinyal yolluyoruz aşağı (panoyu bağlayan turk telekom görevlisine selam olsun) sinyali zor bela tespit ediyoruz ama tam nereden geldiği belli değil bi iki yere taktık geliyor gibi ancak telekomun zimbirtisindan oraya sinyal verip yukarıdan deneyince çevir sesi gelmiyor. Kablo zimbirtinin (adini bilmiyorum) arkasından geçtiği için tam tespit edemedik. Söküp, kabloları taradi alet ile komşu yine verimli bi sonuç alamadik. Alıyoruz ama telekom panelinden kablo bağlayınca yukarıdan ses/sinyal alamiyoruz. Daire içi tesisat sağlam onu kontrol ettik. Yukarıdan aşağı sinyal de gidiyor (yani aleti gezdirince ses alıyoruz ama tam yerini tespit edemiyoruz) ama ışte aşağıdan yukarı veremedik bi türlü.

Sağolsun komşu epey ilgilendi. Haftasonu tekrar bi bakacağız olmadı başka çareler deneyeceğiz. Şu anlik ttnet veya turknet kaynaklı bi sorun yaşamadık. (panoyu bağlayan görevlinin beceriksizligini saymazsak) gelişme oldukça güncellerim düşmesin konu :))))

"We think too much and feel too little." By Charlie Chaplin from The Great Dictator.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

su da da var diye biliyom ben :) belli bir kotayı tonajı aşınca adil kullanımı aştığın için ekstra yazıyordu.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArmadA
    ArmadA's avatar
    Erkek

olm bu Upload hızları neden bu kadar B.KTAN yemin le 0.54 - 2 arası bendeki böyle bişi görmedim arkadaş :S

Living Death
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    ArmadA bunu yazdı

olm bu Upload hızları neden bu kadar B.KTAN yemin le 0.54 - 2 arası bendeki böyle bişi görmedim arkadaş :S

ADSL kullanıyor ise 2 megabit maksimum hız upload için. VDSL'de Türk Telekom bölge bölge 3 megabite çıkardı upload hızını. Kablonet, Superonline ve Vodafone'da upload hızları 4 megabit.

Türknet'te ise 2 megabit ile açıyorlar hattı ancak hattınız VDSL ise müşteri hizmetlerini arayıp upload hızını arttırın derseniz 4 megabit yapıyorlar.

Upload hızını düşük tutmalarına sebep diğer ülkelerin servis sağlayıcılarına para vermemek. Atıyorum ben Fransa'daki bir siteye bağlanmak istedim Türk Telekom benim bağlantımı ulaştırabilmek için Fransa'daki firmaya TB başı para ödüyor. Aynı şekilde Fransa'daki firmalarda bizim firmalara ödüyor. Donanımhaber'de bir Türk Telekom çalışanı 1 TB = 2 lira gibi bir ücret ödendiğini söyledi.

Ha bana kalırsa upload en az 8 megabit yani 1 MB / sn olmalı. Her tarafımız bulut olmuş telefonlar her gece verileri buluta yüklüyor vs. 3-4 megabit ile olacak iş değil bunlar.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeYeT
    HeYeT's avatar
    Erkek

Belki yazilkistir ama bir sorayim hepsine bakamadim konuda 24 ay taahhut resmiyette 12 aydan sonra ayrilabiliyormuyuz herhangi bir ceza odemeden cihazi teslim edip

matematik24.com
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Reklamcı.
    sezginari
    sezginari's avatar
    Erkek

Kayseride ailemin evine bağlattırdım turk.net i 35 mbite kadar verebiliriz dediler ortalama 30 mbit civarlarında seyrediyor kesinti filan olmuyor gayet memnunlar.

Matbaa Baskı ve Promoyon İşleriniz Tbt'ye özel fiyat ile yapılır. Islak Mendil,Baskılı Kürdan, Baskılı Pipet, Baskılı Peçete, Baskılı Stick şeker üretim hanemiz mevcuttur.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Türksat Kablonet, yoğun baskı ve istekler sonucunda bugün itibariyle 10 Mbps ve 24 Mbps hızlarındaki AKN’li paketlerini geri getirdi. (Taahhütsüz fiyatlar Ek 1’de)

https://www.turksatkablo.com.tr/internet-Tarifeler

Aynı zamanda yeni AKN’li tarifelerin 24 ay taahhütlü ilk kampanyası da açıklandı. (Taahhütlü fiyatlar Ek 2 ve 3’te)

Fakat Türksat, taahhütlü kampanyasının içine küçük bir sürpriz yerleştirmiş:

“Bu kampanyadan; sadece Analog Kablo TV aboneliği olan müşteriler ile aktif Analog KabloTV aboneliği olmayan müşteriler ve yeni müşteriler faydalanabileceklerdir.”

“Kampanya başlangıç tarihinden sonra Analog KabloTV / Kablonet / KabloTV hizmetini iptal eden aboneler aynı adreste bu kampanyadan yararlanamaz.”

” Kampanya başlangıç tarihinden sonra Analog KabloTV / Kablonet / KabloTV aboneliğini iptal ettiren müşterilerin aynı soyada sahip yakınları adına aynı adrese bu kampanya girişi yapılamaz.”

“Kampanya girişi talep edilen adreste açık Analog KabloTV aboneliği bulunması halinde o adrese aynı soyada sahip başka bir müşteri adına kampanya girişi yapılamaz. Kampanya girişi yapıldıktan sonra taahhütlü nakil dışında adres değişikliği taahhüt süresi bitene kadar yapılamaz.”

https://www.turksatkablo.com.tr/internet-Kampanyalari,542,dort-kose-kampanyasi

Toplam Hit: 93581 Toplam Mesaj: 664
akk