folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder BTK Kararı İle Adil Kullanım Kotası Sonrası Hız Arttırılacak - 1 Mayıs 2017

BTK Kararı İle Adil Kullanım Kotası Sonrası Hız Arttırılacak - 1 Mayıs 2017

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    ArduouS bunu yazdı

tahminim şöyle birşey olacak 50mbps 50gb lik kotalı tarife aldık diyelim, 50mbps yi geçersek min akk nin ineceği kotaya düşücek, ekstra kota almak istiyorsak 1gb 1 tl ödicez yada 50 ve 100gblik paketlerden kota alıcaz. Umarım böyledir.

Bakalım Pazartesi servis sağlayıcılar sitelerine eklesinde ona göre sövelim. Ha olayında troll olma ihtimali yok değil. Donanımhaber'de konuyu açan eleman dün kayıt olmuş.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek

ossuruktan teyyare paketler biizi bekliyor herhalde. oyle dote boyle yaprak hesabı. Neyse tahattutum var memnunum. Bitince kotalarda kalkıyor. ama ibneler gelipte şartların bu ama kotanı geçince şöyle koycaz böyle zıplatcaz. saat ölcümü yapıp matematik soruları sorucaz bilemezsen evine çaya gelicez.. bla bla bla... hepsinin aq

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Grafiker
    SaviorAngel
    SaviorAngel's avatar
    Erkek

amk benmi yanlış anladım hem bu ibneler sınırsız diye internet satacak hemde 100 gb dolunca her gb başı 1 tlmi ödicez sikerim böyle işi 

No way out
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Türk Telekom gizli tarifeler :

https://bireysel.turktelekom.com.tr/evde-internet/web/destek/internet/SozlesmeVeTaahhutnameler/hesapli-kampanya.PDF

mkyb tarafından 29/Nis/17 19:14 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    heza
    heza's avatar
    Erkek

Önceki sayfaları okuyamadım ama şöyle diyorlar; 

https://eksisozluk.com/operatorlerin-akk-yerine-kota-sistemine-gecmesi--5354879?a=popular

"We think too much and feel too little." By Charlie Chaplin from The Great Dictator.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

Bu 1gb 1 lira olayi kotali paketler icin degil mi ben mi yanlis yorumladim. Ayrica 24mbit paketim var bok gibi mk 8e dusecek simdi buna duzeltme getirmezler sanirim. 10 lira farkli 35mbit gecebiliyorum ama taahhut basa saracak bu seferde.

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek

@mkyb Hocam mobiller ne olacak bu durumda? Benim turk Telekom 2 gb'tan sonra hızı düşen sınırsız tarifem vardı, 500 dk her yöne ayrıca. 17 ₺ idi. Şimdi AKN 1gb fiyat da 25 ₺ olmuş. Bana ne tavsiye edersin? Aylık 60 - 100 lira arası fatura ödüyordum zaten. Taahhüt falan umrumda değil. Başka operatörde ya da TT'de dakikası ve neti bol paketler varsa geçeyim.

17₺ netin parasıydı sadece. Akıllar bulanmasın, ekleyelim.

literatur tarafından 29/Nis/17 20:20 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    literatur bunu yazdı

@mkyb Hocam mobiller ne olacak bu durumda? Benim turk Telekom 2 gb'tan sonra hızı düşen sınırsız tarifem vardı, 500 dk her yöne ayrıca. 17 ₺ idi. Şimdi AKN 1gb fiyat da 25 ₺ olmuş. Bana ne tavsiye edersin? Aylık 60 - 100 lira arası fatura ödüyordum zaten. Taahhüt falan umrumda değil. Başka operatörde ya da TT'de dakikası ve neti bol paketler varsa geçeyim.

Mobilde en düşük hız 128 kbps olacak kararından sonra tüm operatörler sınırsız internet paketlerini kaldırdı. Bir tek PttCell var şuan. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    literatur bunu yazdı

Mobilde en düşük hız 128 kbps olacak kararından sonra tüm operatörler sınırsız internet paketlerini kaldırdı. Bir tek PttCell var şuan. 

Sınırsız şart değil ya. 6 8 GB net 500 üstü de dakika olan bir paket yok mu? Benim bu tarifem baya eskiydi zaten. Eski abone olduğum için değiştiremediler. Önceleri 7 lira mıydı neydi. Sonra bir 17 oldu. Şimdi de 25.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Vodafone Red 10'a geçebilirsin. 10 GB net, 2.000 DK Her yöne + 1.000 SMS 50 TL

-Vodafone ve sabit hatlar aramak sınırsız dakikadan düşmez

-3 ay netflix hd paket hediye

-Her gün bir sinema bileti alırsan 2. bilet Vodafone'dan hediye.

Eğer kız arkadaşınla vs sinemaya giden birisiysen sırf bilet parasından bile tarifenin parası çıkar.

Toplam Hit: 93840 Toplam Mesaj: 664
akk