folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder BTK Kararı İle Adil Kullanım Kotası Sonrası Hız Arttırılacak - 1 Mayıs 2017

BTK Kararı İle Adil Kullanım Kotası Sonrası Hız Arttırılacak - 1 Mayıs 2017

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kernel_Panic
    Kernel_Panic's avatar
    Erkek
    skyvalet bunu yazdı

Nerden bakıyonuz kotya

https://adslkota.turktelekom.com.tr/adslkota/login_tr.jsp

Hvor ulvens ører er, er ulvens tenner nær...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

kafayı yemek üzereyken deneme yanılma yapmaya karar verdim.

ttnet kullanırken her 30dk da bir internetim kopuyordu modemdendir dedim modem değiştim hattan dedim 10 defa arıza kaydı açtırdım sonuç alamadım.

superonline a geçtim kopmalar geçti internet hiç kesilmiyor fakat hız çok düşük 3mbps  4 mbps üstüne ay başı ay sonu geçemiyorum superonline hattınız 8mbps üstünü desteklemiyor 

diyor ve 6mbps a sabitlemiş hızımı. şimdi turknet e yeni hat ile birlikte internet başvurusu yaptırdım yalın adsl ilk ay denemesi bedava kampanyası var

tahaddütsüz 59.90 150gb akn oldugu için ilk ay da beleş oldugu için deniycem. yeni hat çekilecek.

aynı anda hem superonline i hemde turkneti deneyip farkı buraya yazıcam.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

@panxer hocam ikiside sonuçta Türk Telekom üstünden sunuyor pek bi şey değişeceğini sanmıyorum. Kablonet varsa sokakta ona geç diyeceğim oda cozuttu. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

@panxer hocam ikiside sonuçta Türk Telekom üstünden sunuyor pek bi şey değişeceğini sanmıyorum. Kablonet varsa sokakta ona geç diyeceğim oda cozuttu. 

hocam turktekelom kullanırken hattım kesiliyordu sürekli

kuzenimin yan bina adamda hız da iyi kopmada yok 

benim hatta bir sıkıntı olduguna eminim ve bunu düzeltmiyorlar bende yeni hat çektireceğim çözüm olarak 

kablonet fiber vs hiç biri yok.

önümde arkamda superonline fiber hat var ama satış yok

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kernel_Panic
    Kernel_Panic's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

benim hatta bir sıkıntı olduguna eminim ve bunu düzeltmiyorlar bende yeni hat çektireceğim çözüm olarak 

Hocam bi ihtimal santralle olan mesafe veya kablodan kaynaklaniyor. Kuzenim hemen yan binamda 12 mbit ustunu goremiyor gun asiri kopma oluyor. Downstream snr 7, 8 falan. Ben vdsl'de suan 76 mbit aliyorum ikimizde 140 m uzakliktaki mahalle santraline bagliyiz. Bende adsl kullanirken kopmalar ve dusuk hiz yuzunden bi kac sene once tt elemanlarina yeni kablo cektirmistim sokaktan eve kadar. Normalde 9 mbit zor goren hat modemde ulasilabilir hiz 25 mbit'e yukselmisti. O zamandan beri degerler yuksek santrale vdsl destegi geldi 35, 50, 76 mbit tarifelere gecerek guncelledim neti. Bu serefsizler sikayetlerime ragmen 5 ay sonra gelmisti bana. Bence son care elektrikci cagirip kablo cektirip bi cozum deneyebilirsin. Altyapi tekeli oldugundan bu ipnelerin gotunu cok kaldirmislar zamaninda

Kernel_Panic tarafından 03/May/17 23:45 tarihinde düzenlenmiştir

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    Kernel_Panic bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Hocam bi ihtimal santralle olan mesafe veya kablodan kaynaklaniyor. Kuzenim hemen yan binamda 12 mbit ustunu goremiyor ve kopma yasiyor gun asiri. Downstream snr 7, 8 falan. Ben vdsl'de suan 76 mbit aliyorum ikimizde 140 m uzakliktaki mahalle santraline bagliyiz. Bende adsl kullanirken kopmalar ve dusuk hiz yuzunden bi kac sene once tt elemanlarina yeni kablo cektirmistim sokaktan eve kadar. Normalde 9 mbit zor goren hat modemde ulasilabilir hiz 25 mbit'e yukselmisti. O zamandan beri degerler yuksek santrale vdsl destegi geldi 35, 50, 76 mbit tarifelere gecerek guncelledim neti. Bu serefsizler sikayetlerime ragmen 5 ay sonra gelmisti bana. Bence son care elektrikci cagirip kablo cektirip bi cozum deneyebilirsin. Altyapi tekeli oldugundan bu ipnelerin gotunu cok kaldirmislar zamaninda

hocam kabloyu hiç biri çekmeyi kabul etmediği için kendim çekicem mecburen cat 5 mi çektirdin sen? bende kablodan oldugunu düsünüyorum problemin.

işin en büyük garipliği bundan 4 sene önce 16mbps ı çok rahat görürken  şuan bana 8 mbps hat hızın var 6 kullanabilirsin demeleri.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kernel_Panic
    Kernel_Panic's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı
    Kernel_Panic bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Hocam bi ihtimal santralle olan mesafe veya kablodan kaynaklaniyor. Kuzenim hemen yan binamda 12 mbit ustunu goremiyor ve kopma yasiyor gun asiri. Downstream snr 7, 8 falan. Ben vdsl'de suan 76 mbit aliyorum ikimizde 140 m uzakliktaki mahalle santraline bagliyiz. Bende adsl kullanirken kopmalar ve dusuk hiz yuzunden bi kac sene once tt elemanlarina yeni kablo cektirmistim sokaktan eve kadar. Normalde 9 mbit zor goren hat modemde ulasilabilir hiz 25 mbit'e yukselmisti. O zamandan beri degerler yuksek santrale vdsl destegi geldi 35, 50, 76 mbit tarifelere gecerek guncelledim neti. Bu serefsizler sikayetlerime ragmen 5 ay sonra gelmisti bana. Bence son care elektrikci cagirip kablo cektirip bi cozum deneyebilirsin. Altyapi tekeli oldugundan bu ipnelerin gotunu cok kaldirmislar zamaninda

hocam kabloyu hiç biri çekmeyi kabul etmediği için kendim çekicem mecburen cat 5 mi çektirdin sen? bende kablodan oldugunu düsünüyorum problemin.

işin en büyük garipliği bundan 4 sene önce 16mbps ı çok rahat görürken  şuan bana 8 mbps hat hızın var 6 kullanabilirsin demeleri.

Bana Cat5 degil kalin cift uclu bakir telefon kablosu cekildi. Ama arkadasim vdsl icin kullanacaksan cat6 cektir demisti sinyal iletimi icin 23 awg olanlardan. Bildigim kadariyla Cat5 zaten 100 mbit destekliyor.

Kernel_Panic tarafından 03/May/17 23:51 tarihinde düzenlenmiştir

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meliksah
    Meliksah's avatar
    Erkek

biraz reklam gibi olacak ama :W

51 mbit alıyorum 150gb akn aşınca 16mbit. kafam rahat. harddiske para vermektense program/film/oyun  indirip kullanıp siliyorum. 

acayip rahatım lan :)

aa iyi olmuş lan. güncelleme yapayım imzaya bi ara :W
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    Meliksah bunu yazdı

biraz reklam gibi olacak ama :W

51 mbit alıyorum 150gb akn aşınca 16mbit. kafam rahat. harddiske para vermektense program/film/oyun  indirip kullanıp siliyorum. 

acayip rahatım lan :)

şimdi böyle hava atanları yatırıp bişi yapasım gelmeye başladı :D 

hocam 6 mbps ı zor alıyom diyom :D neyse 16 olsun akk sonrası 6 olsun o bile yeter bana

su 3 4 mbps dan kurtulayımda

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adeleks
    adeleks's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

2 sene 16 mbit kullandım geçen yaz kopma oluyor diye hızı 12 mbite çektiler salı günü tekrar 16'a geçtim düzelen bişey yok bugün tekrar m.hizmetlerini aradım sizin hat 8 destekliyor diyor 2014 yılından 2016'a kadar 16 kullandım şimdi noldu da 8'e düştü dedim geriye dönük bilgi veremiyoruz dedi iyi tekrar 12'e sabitleyin dedim kapattım .  hat 19 mbit destekliyor ama snr düşük olduğu için kopmalar oluyor fiber gelene kadar böyle idare edecez artık

adeleks tarafından 04/May/17 00:06 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 93577 Toplam Mesaj: 664
akk