folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Bedelli Askerlik 25 Yaş 15 Bin Tl 25 Gün Askerlik

Bedelli Askerlik 25 Yaş 15 Bin Tl 25 Gün Askerlik

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    Schwarz bunu yazdı

Arkadaşlar selam ,

Bedelli ile ilgili tüm şartlara sahibim.Ancak işin maddi kısmını kafamda belirleyemedim.Aylık faiz gelirim net 600 700 arası acaba hazır paradan verip mi yapmalıyım yoksa bankaların düşük faizli bedelli kredisini kullanıp krediyi faiz ile mi ödemeliyim ? Gelen 600 700 bi boka yaramıyor ya da askere gitmek istiyorum ortalıktan kaybolmak , sıkıldım hergün aynı şeyleri yapmaktan bi değişiklik arıyorum öyle diyeyim.Bu arada askere giden arkadaşlar aylık min. gideriniz neydi sigara , içki alkol yok , yemek yemeyi severim 😀

hocam şuanda banka faizleri çok yüksek ekonomi böyle giderse faizler yükselmeye devam edecek fakat bedelliye özel daha önceki senelerde yaptıkları gibi veya ev alırken olduğu gibi düşük faizli kredi olursa o zaman kredi çekileiblir.

ha ben zıke zıke zaten kredi çekeceğim fakat senin şöyle hesap yapman lazım.

Aylık net 600 TL faiz gelirin varsa  bankada 50K civarında paran var.

şimdi bu 50k paradan 15 k çekip nakit ödersen bankya hiç faiz ödememiş olursun. 

Yada 

15K parayı 36 ay taksit ile çekersen  faizin krediyi öder yani 600 tl faiz alırsın 600 tl taksit ödersin.  3 yıl sonra da faizin normal şekilde yatmaya devam eder.

yani 3 yıl para gelmeyecek eline ama cebinden de para çıkmayacak bunun ayarını iyi yapman lazım

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    Schwarz bunu yazdı

Arkadaşlar selam ,

Bedelli ile ilgili tüm şartlara sahibim.Ancak işin maddi kısmını kafamda belirleyemedim.Aylık faiz gelirim net 600 700 arası acaba hazır paradan verip mi yapmalıyım yoksa bankaların düşük faizli bedelli kredisini kullanıp krediyi faiz ile mi ödemeliyim ? Gelen 600 700 bi boka yaramıyor ya da askere gitmek istiyorum ortalıktan kaybolmak , sıkıldım hergün aynı şeyleri yapmaktan bi değişiklik arıyorum öyle diyeyim.Bu arada askere giden arkadaşlar aylık min. gideriniz neydi sigara , içki alkol yok , yemek yemeyi severim 😀

Hocam ben nakit 2 tane odeyecegim . Faizler min 16 da iken bulasma zaten 65bin liran var ver 15 i dursun 50si

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Schwarz
    Schwarz's avatar
    Erkek

@PanxeR @hipokondriyak  valla ana paraya bulaşmak istemedim ordan gelen parayla krediyi öderim dedim ama şöylede bir düşüncem var şuan çalışmıyorum boşta sayılırım ve bir değişikliğe ihtiyacım var ortam değişikliğine eğer askerde yiyeceğim para max 500 600 civarında olursa hem maddi bir kaybım olmaz hemde 1 seneliğine bulunduğum durumu değiştirmiş olurum.Kafa olarak çok yorgun durundayım anca askerlik vb durumlar kafamı boşaltmama yardımcı olur bekarım yani bekleyenim yok ailem dışında askerlik yapmama engel hiçbir engel yok eğer bedelli yaparsam biraz keyfi olacak , ama gidipte pişman olur muyum korkusuda yok değil giden tüm arkadaşlarım yok ben 15 bin harcadım yok 20 bin harcadım sakın gelme gün geçmiyor vs vs diye beynimin ırzına iyice geçtiler işin açıkcası hala düşünüyorum..

Ignorance is bliss.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurk
    nurk's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

25 degil 1 gun olsa bile gitmem, sbt. zaten yurt disinda calismak rocks lol

[22817//kaanabak]
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkFall
    DarkFall's avatar
    Erkek

Beyler kısaca 6 ay askerliği 1 aya indirip 15 er bin de para alıyorlar, süresini kısaltıyorlar sadece.

Bedelliyse adı ve bedelini ödediysen gitmezsin, saçmalık.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kral.
    C-force
    C-force's avatar
    Erkek

bu köprünün altından daha çok sular akar...

Bazen Varsın , Bazen Yoksun...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    korkarabatak
    korkarabatak's avatar
    Erkek

25 gün askerlik çok sikindirik olmuş.

çünkü zaten askerliğin en berbat kısmı o ilk bi aydır. zaten bir ay sonra usta asker oluyosn. düzenini kurup yatıyosn paso.

ilk girişte hatırlasana amk binlerce insan sırayla koyun gibi sağlık taramasından geç aşı ol kıyafet al dene filan daha ilk günden kaçmaya çalışmıştım amk.

sonra koğuşun en boktan yatağını sana itelemeye kalksınlar. kogusu yıkatmaya çalışsınlar filan. daha ilk günden koğuştaki bütün uyanıklara devrecilere sopa çekcen filan. bunlar hep stres.

yemin töreni için haftalarca yürüyüş taliminde ayaklarının altını şişsin.

hele bi de 15 bin lira verip bedelli askerlik yapanlar varya bu anlattıklarımın 10 katını yaşarlar. bütün işleri onlara kitlerler.

kısa dönemlere bile her fırsatta poşet diyen zihniyetten bahsediyorum. hele bide pısırıklarsa varya öttürürler bedellileri.

ha ama zenginleri koruyan ve parası olana tüm kapıları açan yüce devletimiz başvuran yüzbinlerce genci kendi aralarında askerlik oynatabilir. diğer fakirlerden uzak tutabilir. orasını bilemem.

ama sonuç olarak gerekli birşeydi.  umarım kalıcı olur bu bedelli askerlik

tabi lan
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

15bini vermem, her yakalanmaya cezasını öderim. Zaten ölene kadar 15bini anca bulur.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı

15bini vermem, her yakalanmaya cezasını öderim. Zaten ölene kadar 15bini anca bulur.

hocam bu sürekli katlanıyor zaten 4temi 5te mi ne paket yapıp teslim ediyorlar seni. arkadaşım 3.ye mi ne yakalandı 2k küsür kitlediler acımadan

You think you've travelled far and never seen the stars :)))
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

Herkes kısa dönemleri düşünüyor ama 12 ay askerlik yapan adam amuda kalkarak verir o parayı.

Ayrıca askerlik yapmayan bilmez, kısa dönemde o kalan 5 ay için 15 bin TL hiç birşey!!!!

Usta birliğinde 3 saat soğukta ayazda, üstümde tam teçhizat, çelik yelek, g3, kompozit başlık, 4 tane yedek dolu şarjör ile 133 gün nöbet tuttum amk. Hasta oldum gene nöbet tutturdular göt komutanlar. Bel fıtığı başlangıcı ile döndüm askerden. Hele o sessizlikte gerek gece 2-4 nöbeti, gerek sabah 6-9 nöbetinde o eziyetin üstüne kendi kendine konuşmaya başladığın an anlıyorsun özgürlüğün kıymetini.

Tuvalet temizlediğinde, 5 para etmez sivilde adam yerine koymadığın adamların sana emir verdiğinde anlıyorsun salaklıkları.

Acemilik ne lan. 2 silah sıkıp iki yürüyüş yapacaksınız amk. 28 gün tatile gidercesine gidin gelin işte.

En fazla yapacağınız "ÇÖK" deyip sizi 45 dk sıçma pozisyonunda bekletirler ki çoğu zaman yaşıyorduk bunu.

Geri kalanı "pim çek bomba at" diye kendinizi gaza getirmekten ibaret.

Askerlik yapmayan bu 15k ile bedellinin önemini anlayamaz.

Başka imkanı olan ya da Salak olan olan 15k ödemesin kısa ve net.

Usta birliğinde sikici bir bölük komutanıyla askerlik yapmış bir kişinin tavsiyeleridir bunlar.

Ulan Siirt...

DrKill tarafından 17/Tem/18 22:20 tarihinde düzenlenmiştir

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
Toplam Hit: 391937 Toplam Mesaj: 761
bedelli askerlik