folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Bedelli Askerlik 25 Yaş 15 Bin Tl 25 Gün Askerlik

Bedelli Askerlik 25 Yaş 15 Bin Tl 25 Gün Askerlik

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Twitter'da hala 25 gün kalksın diye kasanlar var. İlk gidenler 25 günü devirip geldi bile bunlar neyin kafasında ? 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Twitter'da hala 25 gün kalksın diye kasanlar var. İlk gidenler 25 günü devirip geldi bile bunlar neyin kafasında ? 

kimin ne zaman gideceği belli olmadığı için kimse uzun vadeli plan yapamıyor.

adam evlenecek diyelim, 6 ay öncesinden ayarlaması lazım bazı işleri, ancak son dakka askerlik çıkarsa sıkıntı.

goo.gl/qBNZmW
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bychaos
    bychaos's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Arkadaşım kuyumcuydu dükkanı kimseye bırakamadı giderken tekil düşülmeyin genel düşünün bir çok meslekte sıkntı.

İyi bir kalça sahibi olmanın, iyi bir kafa sahibi olmaktan daha fazla prim yaptığı bir ülkede, hiçbir şey daha ileriye gitmez. . Can Dündar.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

20bın ogretmen bıle oy ıcın secım oncesı malzeme yapılıyor bu kadar ınsan gormezden gelınemez kapasıte bellı umarım kaldırılır cunku gereksız angarya

dugunu olan var stajı olan var 

staja cıkayım dıye nıyetlenıyorum mesela gemıye askerlık gelır dıye gıdemıyorum 

ılk cıkan celpte gelır gıderım ınsallah .

3 hafta bırsey degıl mesela gıdıp gelmek degıl mılletı 2 sene ıcerısınde gonderecekler ne zaman askerlık cıkacagı bellı olmalı yoksa cok cıddı sıkıntı . görmezden geleceklerını sanmıyorum 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tahref156
    tahref156's avatar
    Erkek
    hipokondriyak bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

20bın ogretmen bıle oy ıcın secım oncesı malzeme yapılıyor bu kadar ınsan gormezden gelınemez kapasıte bellı umarım kaldırılır cunku gereksız angarya

3 hafta bırsey degıl mesela gıdıp gelmek degıl mılletı 2 sene ıcerısınde gonderecekler ne zaman askerlık cıkacagı bellı olmalı yoksa cok cıddı sıkıntı . görmezden geleceklerını sanmıyorum 

Ben Kütahya hava er olarak gittim ve 27/10/2018'de döndüm, arkadaşlar sadece bizim tugayda 5200 kişi vardı ve o kadar çok para kantine ve şehre bıraktık ki anlatamam, bu 21 gün meselesinin kaldırılmayacağını herkes bilmeli. eğer kaldırılırsa gidip gelenler gerizekalı mı olacak şimdi. bence twitterda boşuna yırtınıyorlar.

the man who gets tired after eating a ban
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

tüm başvuru yapanların ne zaman askerlik yapacağını önümüzdeki ay içerisinde kesin olarak e-devlet üzerinden bildirseler, herkes ona göre planını programını yapar

goo.gl/qBNZmW
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Keşke kalksa bence 21 değil 1 gün bile fazla ve gereksiz. Ancak dediğim gibi kaldıracaklarını sanmıyorum. Milliyetçi kesime şirin gözükmek için, sırf bak biz bedelli alıyoruz ama eşek gibi de askerlik yaptırıyoruz demek için sizi harcayacaklar. Bilhassa yerel seçimlerden önce asla mümkün olmayacak bir durum bu.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkFall
    DarkFall's avatar
    Erkek

enayi gibi ilk haftadan yatırdık devlet baba faizlesin diye.. sokim böyle planlamaya.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mysterious_tr
    mysterious_tr's avatar
    Erkek
    tahref156 bunu yazdı
    hipokondriyak bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Ben Kütahya hava er olarak gittim ve 27/10/2018'de döndüm, arkadaşlar sadece bizim tugayda 5200 kişi vardı ve o kadar çok para kantine ve şehre bıraktık ki anlatamam, bu 21 gün meselesinin kaldırılmayacağını herkes bilmeli. eğer kaldırılırsa gidip gelenler gerizekalı mı olacak şimdi. bence twitterda boşuna yırtınıyorlar.

devrem kaçıncı bölük?

ben de 2. celpte kütahyadaydım ve sistemin ne kadar yanlış olduğunu, hükümetteki adam kayırmanın aynısının bedellilere uygulandığını gördüm. forumları okurken birinden görmüştüm, bedelliyi parası olan değil de dayısı olan yaptı diye, aynen de öyle oluyor. umarım 21 gün kalkar da hem kalan 550bin adam mağdur edilmez hem de bize dava açacak malzeme olur. 

Ya olduğun gibi görün ya da göründüğün gibi ol...
Reply With Quote Alıntı yap
  • KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    engin01288
    engin01288's avatar
    Erkek

Milli Savunma Bakanı Akar yaptığı açıklamada "633 bin 844 vatandaşımız müracaatlarını tamamladı, paralarını yatırdı ve eğitim konusunda planlamaya dahil edildi. Eğitim tarihleri ve eğitim yerleri en geç aralık ayının başında tamamen açıklanacak" ifadelerini kullandı.

https://www.mynet.com/bedelli-askerlikle-ilgili-son-dakika-aciklamasi-celp-yerleri-ve-tarihleri-ne-zaman-aciklanacak-110104518770

• Toplam Hit: 391914 Toplam Mesaj: 761
    bedelli askerlik