folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Bedelli Askerlik 25 Yaş 15 Bin Tl 25 Gün Askerlik

Bedelli Askerlik 25 Yaş 15 Bin Tl 25 Gün Askerlik

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

Geçen yazdım buraya da yazayım Türkiye'deki askerlik sistemi yanlış yoksa yapmak istemediğimizden değil.

30 gün yada 60 gün silah kullanmayı eğilmeyi ateş etmeyi bomba atmayı öğretirsin , sonra milleti evine gönderirsin askerlik zorla yaptırılacak iş değil 

ayrıca terörist ile yada başka bir ordu ile askere yeni başlamış çömezi gönderirsen ölür zaten , 2014 yılına kadar terörde zaafiyatın yüksek olma sebebi çömez askerlerin dağa sürülmesi idi.

Şimdi sınırdışı operasyonlarına bak hepsinde profesyonel askerler çatışıyor , adamın işi o isteyerek yapıyor. 

şimdi seni gönderecekler askere etrafta boş boş dolaşacan yada iş yoksa yoktan iş yaratacaklar yaptıracaklar sana.

Bedellinin komple kalkıp her eğitim durumu için 30-60 günlük askerlik koyacaksın lise öncesine 60 gün lise sonrasına 30 gün olarak herkes herşeyi öğrenecek bu sayede asker fazlası da olmayacak ülkede o da külfet çünkü.

fakat böyle bir sistem yaparlarsa bedelliden para kazanamazlar.

HAZİNEYE KATKISI REKORA GİDİYOR Bedelli askerlik uygulaması 12 bin 966 kişiyle hazineye 2 milyar 3 milyon lira kaynak sağladı. 2011'deki bedelli askerlik uygulaması 66 bin kişiyle 1 milyar 900 milyon lira hazineye gelir sağlamıştı.

anca 200k kişi gider demiş biri , zaten rekor 110 bin kişi 200k giderse ohh rahatlarlar. fakat bence bedelliden herkesden para topladıktan 3 yıl içinde zıke zıke askerlik modeli değişecek ülkede.

Çünkü askerlik aynı zamanda o kişinin ekonomide üretim yapmasını engellemek demek 

aldığı maaştan vergi alamamak demek

kumanya eğitim vs masrafları demek 

yani askerlik aynı zamanda devlete külfet. amerikan sistemi gibi olursa hem asker kalitesi artar hemde diyelim ki üniversitede istediği bölümü okuyacak  puanı olmayan fakat bunu kafaya takan kişiler 4 yıl sözleşmeli erlik yaptıktan sonra istediği özel üniversitede istediği bölümü okuyabilir. 

ABD de bu kadar asker olmasının sebebi devlet üniversitesinin az olması ve özel okullara para yettiremeyen gençlerin hayatlarının 3-4-5 yılını askerlik yaparak hem vatana hizmet hemde bittiğinde istediği bölümü okuyup istediği işi yapbilmek.

kazan kazan olayı yani , şuan tam tarsi türkiyede kaybet kaybet var.

ya sen bilmediğin konularda çok sallıyorsun hocam

2014 yılında çömez askerler nöbet kulelerinde durmak dışında yerde sürünmek dışında birşey yapmadı. Piyade veya jandarma komandolar sadece yol güvenliği için belli bir tepeye pusu atıp askerliklerini bitirdiler. 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    do_som bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı

Geçen yazdım buraya da yazayım Türkiye'deki askerlik sistemi yanlış yoksa yapmak istemediğimizden değil.

30 gün yada 60 gün silah kullanmayı eğilmeyi ateş etmeyi bomba atmayı öğretirsin , sonra milleti evine gönderirsin askerlik zorla yaptırılacak iş değil 

ayrıca terörist ile yada başka bir ordu ile askere yeni başlamış çömezi gönderirsen ölür zaten , 2014 yılına kadar terörde zaafiyatın yüksek olma sebebi çömez askerlerin dağa sürülmesi idi.

Şimdi sınırdışı operasyonlarına bak hepsinde profesyonel askerler çatışıyor , adamın işi o isteyerek yapıyor. 

şimdi seni gönderecekler askere etrafta boş boş dolaşacan yada iş yoksa yoktan iş yaratacaklar yaptıracaklar sana.

Bedellinin komple kalkıp her eğitim durumu için 30-60 günlük askerlik koyacaksın lise öncesine 60 gün lise sonrasına 30 gün olarak herkes herşeyi öğrenecek bu sayede asker fazlası da olmayacak ülkede o da külfet çünkü.

HAZİNEYE KATKISI REKORA GİDİYOR Bedelli askerlik uygulaması 12 bin 966 kişiyle hazineye 2 milyar 3 milyon lira kaynak sağladı. 2011'deki bedelli askerlik uygulaması 66 bin kişiyle 1 milyar 900 milyon lira hazineye gelir sağlamıştı.

anca 200k kişi gider demiş biri , zaten rekor 110 bin kişi 200k giderse ohh rahatlarlar. fakat bence bedelliden herkesden para topladıktan 3 yıl içinde zıke zıke askerlik modeli değişecek ülkede.

Çünkü askerlik aynı zamanda o kişinin ekonomide üretim yapmasını engellemek demek 

yani askerlik aynı zamanda devlete külfet. amerikan sistemi gibi olursa hem asker kalitesi artar hemde diyelim ki üniversitede istediği bölümü okuyacak  puanı olmayan fakat bunu kafaya takan kişiler 4 yıl sözleşmeli erlik yaptıktan sonra istediği özel üniversitede istediği bölümü okuyabilir. 

ABD de bu kadar asker olmasının sebebi devlet üniversitesinin az olması ve özel okullara para yettiremeyen gençlerin hayatlarının 3-4-5 yılını askerlik yaparak hem vatana hizmet hemde bittiğinde istediği bölümü okuyup istediği işi yapbilmek.

2014 yılında çömez askerler nöbet kulelerinde durmak dışında yerde sürünmek dışında birşey yapmadı. Piyade veya jandarma komandolar sadece yol güvenliği için belli bir tepeye pusu atıp askerliklerini bitirdiler. 

birşeyi attığım yok ben ne demişim ? profesyonel askerler alımları yapılma döneminden itibaren o yük normal erlerden alındı 

profesyonel askerlik arttıkça da normalleşme devam ediyor , bu sisteme komple geçilmesi lazım artık umarım bu bedelliden sonra sistem fixlenir ve düzelir çünkü askerlik 2 taraf içinde külfet bunu severek yapacak ve emeğinin karşılığını da alacak insanların yapması lazım polislik ve polis özel harekat gibi.

aynı şeyi konuşuyoruz da niye ben sallıyor oluyorum onu merak ettim.   '' ayrıca terörist ile yada başka bir ordu ile askere yeni başlamış çömezi gönderirsen ölür zaten , 2014 yılına kadar terörde zaafiyatın yüksek olma sebebi çömez askerlerin dağa sürülmesi idi. ''  yılına kadardan ne anlıyorsun ? 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı
    do_som bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı

birşeyi attığım yok ben ne demişim ? profesyonel askerler alımları yapılma döneminden itibaren o yük normal erlerden alındı 

profesyonel askerlik arttıkça da normalleşme devam ediyor , bu sisteme komple geçilmesi lazım artık umarım bu bedelliden sonra sistem fixlenir ve düzelir çünkü askerlik 2 taraf içinde külfet bunu severek yapacak ve emeğinin karşılığını da alacak insanların yapması lazım polislik ve polis özel harekat gibi.

aynı şeyi konuşuyoruz da niye ben sallıyor oluyorum onu merak ettim.   '' ayrıca terörist ile yada başka bir ordu ile askere yeni başlamış çömezi gönderirsen ölür zaten , 2014 yılına kadar terörde zaafiyatın yüksek olma sebebi çömez askerlerin dağa sürülmesi idi. ''  yılına kadardan ne anlıyorsun ? 

yanlıs anlamısım 2014 de çömezlerin dağa gönderildiğini söyledin sandım pardon

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    herlocksholmes
    herlocksholmes's avatar
    Erkek
    do_som bunu yazdı

İnsallah askere gitmek istemeyen herkes gitmek zorunda kalir

Aglamaya devam...

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    herlocksholmes bunu yazdı
    do_som bunu yazdı

İnsallah askere gitmek istemeyen herkes gitmek zorunda kalir

Aglamaya devam...

Bazıları siyasi hata yapsın onun bedelini sen öde sonr da ailen mağdur olsun. Ne oldu ? sağ oldu mu vatan peki? Senin ve ailenin yaşamadığı ya da ailene cehennem olan vatan vatan mıdır? 

bir bak bakalım şehit ailelerinin durumlarına. Ben gidecem canımı verecem ama bazıları  mis gibi vergisini kaçıracak çoluğu çombalağı çürük gösterecek bırak bedellinin parasını ödemeyi  çürükle kurtulmanın hesabını yapacak ot olacak bok olacak şurda zaten 70 yıl yaşıyoruz. . . Ha ne olur ordu itibarını geri kazanır  eskisi gibi olur eyvallah gidelim ama ben bazılarının siyasi hataları ya da siyasi insiyatifleri yüzünden ölemem kimse kusura bakmasın..

bu arada bana bedelli vurmuyor mecbur gidecem asdşlfkjalksdfj 

dcpromo tarafından 16/Tem/18 21:25 tarihinde düzenlenmiştir

next next next install
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Asi
    Asi's avatar
    Dişi

Şimdi her şey bi tarafa bazı müptezellerin adam olması için şart 

Doğuşumdaki tek olağanüstülük Türk olarak dünyaya gelmemdir.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

"Hayata hiç atilmadan askere giden arkadaşların, hayata erken atilan ve sorun yaşayanları anlamasını beklemeyin."

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gözlükçü
    vanhelsink
    vanhelsink's avatar
    Erkek

Abi su bedelli işi iyi hoş ta bedeli gelire göre belirlesinler gariban adam 10-15 arası ödesin yapmasın zengin bebesi öyle 20 ye kurtaramasın işi versin söyle 300 -500 anca kurtarır çerez parasına askerlikten kaçıyor adamlar 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkFall
    DarkFall's avatar
    Erkek

"Hayata hiç atilmadan askere giden arkadaşların, hayata erken atilan ve sorun yaşayanları anlamasını beklemeyin."

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kafkavari
    kafkavari's avatar
    Erkek

Ticari, yas egitim vb konularda askere gitmek istemeyenler olabilir anliyorumda. 

simdi bazıları çıkıyor askerlik nedir orayi görmemiş teneffus etmemiş vs vs buradan yok soyle olcak yok boyle olmali yok mantikli olanı bu felan filan fıstık .

gitmek istemiyorsan bedelli çıktıysa parani ode otur sus. Gidenler gitmis olanlar sanki salak gereksiz oluşlarını ballandira ballandira anlatıyorsunuz .

Mesele, Türkiye'nin şeftali yerine, motor üretmek istemesiydi. N. Erbakan
Toplam Hit: 391335 Toplam Mesaj: 761
bedelli askerlik