folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Bedelli Askerlik 25 Yaş 15 Bin Tl 25 Gün Askerlik

Bedelli Askerlik 25 Yaş 15 Bin Tl 25 Gün Askerlik

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ahmet & Elif.
    leadertay
    leadertay's avatar
    Erkek

15 ay 18 ay askerlik yapanlara bir güzellik tanınsa kimse sesini çıkarmaz paralı askerliğe. Mesela 3 yıl erken emeklilik yada askerlik yaptığı ay kadar tavandan Sigorta ödemesi gibi sizce bu tarz neler yapılabilir ve bunu bir şekilde biyerler de dile getirmek lazım

Şu kopan fırtına Türk ordusudur yâ Rabbi. Senin uğrunda ölen ordu, budur yâ Rabbi. Tâ ki yükselsin ezanlarla müeyyed nâmın, Galip et, çünkü bu son ordusudur İslâm'ın!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek

Şimdi noldu kabul edildi mi 21 gğn

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi
    leadertay bunu yazdı

15 ay 18 ay askerlik yapanlara bir güzellik tanınsa kimse sesini çıkarmaz paralı askerliğe. Mesela 3 yıl erken emeklilik yada askerlik yaptığı ay kadar tavandan Sigorta ödemesi gibi sizce bu tarz neler yapılabilir ve bunu bir şekilde biyerler de dile getirmek lazım

Askerligin nasil bir sey oldugunun az bucuk farkindayim ama 1.5 yil askerlik yapana 3 yil erken emeklilik gibi bir sey kadinlara biraz haksizlik olmaz mi? 

Duzgun sistemin haziri var aslinda, profesyonel askerlik. Bircok ulkede oturmusu var.

Neyse ne deseniz haklisiniz caniniz burnunuzdadir ben cok konusmayayim. 200k yildir insan varken bu cagda bu cografyada dogduk, sans iste.

sigara değil, balık olan.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    engin01288
    engin01288's avatar
    Erkek
    sLeymN bunu yazdı

Komisyondan geçti. AMa daha meclis oturumunda görüşülecek ardından Cumhurbaşkanı onayına gönderilecek

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SENAR1ST
    SENAR1ST's avatar
    Erkek
    engin01288 bunu yazdı
    sLeymN bunu yazdı

Komisyondan geçti. AMa daha meclis oturumunda görüşülecek ardından Cumhurbaşkanı onayına gönderilecek

Kabul edilmeyecek şey komisyondan da geçmezdi bence.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    logas bunu yazdı
    Kaan bunu yazdı

Şimdi ben bedelli yaparsam saçlarımı kestirecek miyim? 

+1 aynı dert bendede mevcut son 7 senedir uzun saçlıyım aynada kendimi tanıyamam herhalde

Saçlarımı kestikleri gün geldi aklıma..  Ne zor gelmişti varya, utancımdan ağlayamadım bile. :)

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek
    izzmarit bunu yazdı
    leadertay bunu yazdı

Askerligin nasil bir sey oldugunun az bucuk farkindayim ama 1.5 yil askerlik yapana 3 yil erken emeklilik gibi bir sey kadinlara biraz haksizlik olmaz mi? 

Duzgun sistemin haziri var aslinda, profesyonel askerlik. Bircok ulkede oturmusu var.

Neyse ne deseniz haklisiniz caniniz burnunuzdadir ben cok konusmayayim. 200k yildir insan varken bu cagda bu cografyada dogduk, sans iste.

3  çocuk doğurup 5 yıl erken emekli olun sizde :)

@ShockMan

Ben acemi birliğine gittiğimde, saçlarım omzumdaydı. 

Nizamiyedeki çavuş, git saçlarını kestir öyle gel demişti. bende siz kesersiniz param yok demiştim.

Saçımı kesen pezevenk, resmen ayakta 2 defa boşaldı. Hayatımda bukadar zevkli saç kesmedim torun demişti .

HoLyCat tarafından 24/Tem/18 09:08 tarihinde düzenlenmiştir

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kurdo
    kurdo's avatar
    Erkek

gitti güzelim 7 senelik bıyıklar :(

sene 99da babam bedelli askerlik için askere gidip geldiğinde çok taşşak geçmiştim kel baba keltoş baba bıyıkların yalan olmuş baba diye.

bol tuzlu soyulmuş memleket hıyarı gibi hissetmeye başladım şimdiden kendimi.

kurdo tarafından 24/Tem/18 09:08 tarihinde düzenlenmiştir

kendinize ayığ olunuz
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    HoLyCat bunu yazdı
    izzmarit bunu yazdı
    leadertay bunu yazdı

3  çocuk doğurup 5 yıl erken emekli olun sizde :)

@ShockMan

Ben acemi birliğine gittiğimde, saçlarım omzumdaydı. 

Nizamiyedeki çavuş, git saçlarını kestir öyle gel demişti. bende siz kesersiniz param yok demiştim.

Saçımı kesen pezevenk, resmen ayakta 2 defa boşaldı. Hayatımda bukadar zevkli saç kesmedim torun demişti .

Evet benim saçlarda havalıydı, tabi şimdi yeller esiyor. :) Ama keserken ne dalga geçiyorlar o zibidiler varya.. En çok da bu saçlara kıyılırmı falan dediklerinde psikolojisi bozuluyor insanın. :))

ShockMan tarafından 24/Tem/18 09:12 tarihinde düzenlenmiştir

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bychaos
    bychaos's avatar
    Erkek

Meclisten geçtimi 21 gün:|

bychaos tarafından 24/Tem/18 09:16 tarihinde düzenlenmiştir

İyi bir kalça sahibi olmanın, iyi bir kafa sahibi olmaktan daha fazla prim yaptığı bir ülkede, hiçbir şey daha ileriye gitmez. . Can Dündar.
Toplam Hit: 391926 Toplam Mesaj: 761
bedelli askerlik