folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Bedelli Askerlik 25 Yaş 15 Bin Tl 25 Gün Askerlik

Bedelli Askerlik 25 Yaş 15 Bin Tl 25 Gün Askerlik

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PhYtOn
    PhYtOn's avatar
    Erkek

2.Celp, Amasya'da görevimi tamamladım. Değil 21 gün, 1 saat bile çok oraya, ayakta gerçekten çok dikiliyorduk, size kattığı hiçbir şey yok, kimse boş laf yapmasın yani. Yarardan çok zararı var, en basitinden kredim vardı ancak maaş alamadığım için sıkıntıdayım bu ay. Üstüne 15.000 tl verip diğer masraflarla 18.000 - 19.000 tl i buldu benim masraflar.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    affetmez
    affetmez's avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı
    bychaos bunu yazdı
    sLeymN bunu yazdı

amına koyim 6 ay gitsek bu kadar madur olmazdık

Az once 21 gün yapan arkadaşımla konuştuk  kullandığı net ifade şu : Azımıza sıçtılar 

Benim arkadaş aynen şöyle dedi, 

Gitmeyin kanka sikiyolar

2.celpte yaptım. Yol izniyle birlikte 18 güne düşüyor. Bu süre içerisinde paso yürüyüş yapıyorsunuz, evraklara imza atmak için sıra bekliyorsunuz ya da yemek sırası,kantin sırası falan bekliyorsunuz. yürüyüş+sıra beklemekten başka bir şey değil. İçeriye akıllı telefon sokabilirseniz rahat geçer ama diğer türlü sıkıyor. Tamamen devlete yük ve boşa geçen zaman. Umarım gün şartı kalkar ve herkes rahat eder.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bychaos
    bychaos's avatar
    Erkek
    DarkFall bunu yazdı
    bychaos bunu yazdı
    sLeymN bunu yazdı

amına koyim 6 ay gitsek bu kadar madur olmazdık

Az once 21 gün yapan arkadaşımla konuştuk  kullandığı net ifade şu : Azımıza sıçtılar 

Abartı, benim arkadaşta gitti, sadece ayakta dikiliyosun. Amaçsız boşa harcanan 21 gün, öyle ağza sıçma felan yok bu ilk gidenlerde amk sanki 21 sene askerlik yapmış gibi anlatıyo, bozuyorum böyle diyeni.

https://www.yenisafak.com/gundem/bedelli-asker-kalp-krizinden-sehit-oldu-3404058

Her yeri aynı sanmayın amk 

bazı dallamalar sen orada 21 gün yapacan diye adamı sirkelemeden bırakmıyor.

İyi bir kalça sahibi olmanın, iyi bir kafa sahibi olmaktan daha fazla prim yaptığı bir ülkede, hiçbir şey daha ileriye gitmez. . Can Dündar.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek
    PhYtOn bunu yazdı

2.Celp, Amasya'da görevimi tamamladım. Değil 21 gün, 1 saat bile çok oraya, ayakta gerçekten çok dikiliyorduk, size kattığı hiçbir şey yok, kimse boş laf yapmasın yani. Yarardan çok zararı var, en basitinden kredim vardı ancak maaş alamadığım için sıkıntıdayım bu ay. Üstüne 15.000 tl verip diğer masraflarla 18.000 - 19.000 tl i buldu benim masraflar.

benimde öyle abi alamadığım 21 günlük maaş için epey içeriye kaçacak benimde :( totalde 22 23  e falan mal olacak gibi

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bychaos
    bychaos's avatar
    Erkek

HULUSİ AKAR'DAN AÇIKLAMA VAR!

Hulusi Akar, bedelli askerlik başvurularına ilişkin ise, "633 bin 844 vatandaşımız müracaatlarını tamamladı, paralarını yatırdı ve eğitim konusunda planlamaya dahil edildi. Eğitim tarihleri ve eğitim yerleri en geç aralık ayının başında tamamen açıklanacak." diye konuştu.

İyi bir kalça sahibi olmanın, iyi bir kafa sahibi olmaktan daha fazla prim yaptığı bir ülkede, hiçbir şey daha ileriye gitmez. . Can Dündar.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bychaos
    bychaos's avatar
    Erkek
    bychaos bunu yazdı

HULUSİ AKAR'DAN AÇIKLAMA VAR!

Hulusi Akar, bedelli askerlik başvurularına ilişkin ise, "633 bin 844 vatandaşımız müracaatlarını tamamladı, paralarını yatırdı ve eğitim konusunda planlamaya dahil edildi. Eğitim tarihleri ve eğitim yerleri en geç aralık ayının başında tamamen açıklanacak." diye konuştu.

Devletin Kasasına Giren Para : 9.507,000,660

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    herlocksholmes
    herlocksholmes's avatar
    Erkek

Korkulan oldu beyler:

Bedelli askerliğin 24 Kasım 2018 ile 7 Şubat 2020 arasında 37 celp halinde yapılacağını da belirten Akar, il ve birliklerin haftaya açıklanacağını ifade etti.

https://www.ntv.com.tr/turkiye/son-dakikamilli-savunma-bakani-akardan-bedelli-askerlik-aciklamasi,LgOeH9fpVU-7eTSh9SBPjQ

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

hey maşallah :)

bu arada başlığı editlesek ya 25 değil 21 gün (=

goo.gl/qBNZmW
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkroques61
    darkroques61's avatar
    Erkek

Dalga mı geçiyorlar milletle işimizi gücümüzü elimize alalım diye başvuruyoruz 2020 diyor zaten o kadar tecilimiz vardı. Milletin gazını alalım diye işi bombok ettiler..

Kendine İyi Bak ..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek

ne yani şmdi bunlar açıklama gününde bana hangi tarihte gideceğimi net olarak söyleyecekler mi ?  haftaya netleşiyor mu yani kimin ne zaman gideceği ?

bir de sağlık muayenesini hala yaptırmadım, bir sorun olmaz herhalde.

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
Toplam Hit: 391895 Toplam Mesaj: 761
bedelli askerlik