folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Bedelli Askerlik 25 Yaş 15 Bin Tl 25 Gün Askerlik

Bedelli Askerlik 25 Yaş 15 Bin Tl 25 Gün Askerlik

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SENAR1ST
    SENAR1ST's avatar
    Erkek

https://www.sozcu.com.tr/2018/gundem/uzun-donem-askerlerden-bedellilere-tehdit-2532824/ 

O videodaki arkadaşlar bi 365 gün daha yapacak gibi.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Atlas
    Atlas's avatar
    Erkek
    SENAR1ST bunu yazdı

https://www.sozcu.com.tr/2018/gundem/uzun-donem-askerlerden-bedellilere-tehdit-2532824/ 

Bizim milletimiz neden böyle yavşak götveren gibi davranıyor milletine bunlara giren çıkan nedir yani derdin varsa devletle hallet insanların parası var ortada böyle bir kanun varsa bu hakkı kullanan insanların ne suçu var götveren yavşaklar nasıl uyuz oldum ibnelere vatan bunlara mı emanetmiş boşversenize ya zaten orduyu bitirdiler herkes kendini korur savaş olursa 

-
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    SENAR1ST bunu yazdı

Eh eh eh ne koyar o zibidilere var ya. :))

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek
    do_som bunu yazdı
    ShockMan bunu yazdı
    LynXMaSTeR bunu yazdı

https://twitter.com/tellic25_can/status/1020313187114209280

uzun dönem yapan vatansever evlatlar(!)

vatanı seviyor ama milletini sevmiyor, sadece toprağı seviyor anlaşılan.

Anca çenelerini dağıttırırlar, hele bak ne biçim konuşuyorlar, İşleri güçleri zevzeklik... video olsun ayağı yapıyorlar, boş yapmaktan öte değildir.. Askerde Emir komuta zinciri vardır, böyle serserilik olmaz.

bir bok yapamazlar fiziksel olarak. anca kaşarlık yaparlar yer paspaslatırlar olmamış diyip tekrar yaptırırlar götlük felan yaparlar. 

böyle bir durumla karşılaşanlarda hemen şikayet etsin. devreleriyle birlik olsun diklensinler bir sik yapamazlar. 

benim devrelerim öyle maldılarki birbirlerini tutmuyorlardı, birbirlerinin açıgını kovalayıp götlük yapıyorlardı felan. askerliğimin bitmesine 1 ay kala benim devrelerimin cogu alt devrelerden dayak yedi veya böyle sanki biz altmışız gibi iş yaptırdılar kafaya taktıklarına. 

benim devrem yemek hanede bana en ufak karnı yarığı veriyordu sevmediğinden beni. felan böyle böyle götlerle askerlik yaptım.

1 ay kalmış teskereye yemek haneye altdevreye devrettiler. alt devre yemek verme konusunda bizim bir arkadaşla kavga ettiler cocugun kafasına kepçeyle vurdu bizim arkadaş. aksam bunlar toplanıp bizimkini sıkıştırıp dövdüler bizim devrelerde bakınıyor birşey demiyorlardı böyle kahpeler içinde askerlik yaptıgıma üzülüyorum sadece :D 

o yüzden askerde 2-3 kişi veya daha fazla kişi bir olup devreciliğe musade etmeyin

ama varya dünyadaki hiçbir madde size nizamiye kapısından girdiğinizdeki hissi yaşatamaz :D onu yaşamak için 1 günlük askerlik yapmak isterdim tekrardan tabiki kırkağaçta :D

O hissiyat manisada yapablara ait herhalde batikisla  12. Boluk @do_som

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek

Parası olan kesinlikle yapsın. Uzun dönemlerin çoğu cahil cühela ve şımarık. Bunların eğitilmesi ve yetiştirilmesine yönelik çalışmalar ne yazık ki yeterli değil.Kısa dönemler ve yedek subaylar el ele adamları disipline etmeye çalışıyoruz. Ama şans eseri Egosuna yenik düşmüş bir yedek subaya denk gelirseniz. Sıçtınız beyler... O yüzden siz siz olun. İmkan varsa bedelli yapın. 

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    engin01288
    engin01288's avatar
    Erkek

AK parti teklifini 21 gün olarak revize etmiş.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    engin01288 bunu yazdı

Kalkacak abi gun olayi tamen maaliyeti  asker basina maaliyet.

Millet isi gucu birakip gidemiyor zaten.bugun saat 2de  toplaniyor komisyon.mantikli dusunup tamamen kaldirmayi onaylarlar diye dusunuyorum.zaten bu saatten snra gun olayi kalirsa ciddi tepki alirlar

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek
    italyan bunu yazdı

Parası olan kesinlikle yapsın. Uzun dönemlerin çoğu cahil cühela ve şımarık. Bunların eğitilmesi ve yetiştirilmesine yönelik çalışmalar ne yazık ki yeterli değil.Kısa dönemler ve yedek subaylar el ele adamları disipline etmeye çalışıyoruz. Ama şans eseri Egosuna yenik düşmüş bir yedek subaya denk gelirseniz. Sıçtınız beyler... O yüzden siz siz olun. İmkan varsa bedelli yapın. 

bizim rdm astek şeker gibi adamdı yaşıtım zaten okulu bitirip direk gelmişti arazi olmak için onun yanına giderdim kahve sohbet filan revire bakıyordum. uzunlar direk sikmeye çalışıyor yav usta birliğinin ilk 1 haftası kavga gürültüydü bizim. bizim üst devre kısalar biz ustaya geçtikten 10 gün sonra bitiriyorlardı onlar sırt çıktı komutanlar yedirmedi filan ortam güzelleşti. zaten komutanların geneli kısa dönemleri tutuyor sevdiği yada bayıldığı için değil evrak kürek işlerini iteleyip ense yapmak için. 

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Gelirmiş . Ne geliri mq  . Gelir bahane . KAç para kazanacaktır ? 

Her birinin yemesi İçmesi giyinme si yol parası boku püsürü . 

Minimalist Değilim Tembelim
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    engin01288 bunu yazdı

7 gün azaltmasalardı ne yapardık değil mi ? Bunların anlamak istemediği nokta şu. Bedelli isteyenler ailesini, işini, düzenini kurmuş hayatını oturtmuş kişiler. Değil 1 ay 1 hafta bile bir yere gitse zarar edecek kişiler. Kuyumcu tanıdık var ben dükkanımı 1 gün bile kapatırsam binlerce zarar ederim diyor.

Savaş çıkarsa bunlar nasıl silah kullanacak diyorlar. Sanırsın herkes John Rambo olacak savaş sırasında. G3 piyade tüfeğinin çalışma prensibini gerizekalı değilseniz 10 dakikada öğrenirsiniz zaten.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
Toplam Hit: 391323 Toplam Mesaj: 761
bedelli askerlik