folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Japonya Hakkinda Hersey

Japonya Hakkinda Hersey

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bosluk
    Bosluk's avatar
    Erkek
    Tengri bunu yazdı
    sniperscope bunu yazdı
    CAgAtAy bunu yazdı

Baştan sona sıkılmadan okudum ve biranda gözümde canlandı eline sağlık

+ senin çocuk büyüyünce manken olur demedi deme :)

Yok baba, onu asker yapacam. Orta okulu bitirdigi gunun ertesi ilk ucakla Kuleli askeri lisesi.

Ataturk ilke ve inkilaplarina bagli, vatanini, milletini ve bayragini deli gibi seven biri olsun.

çocuğa biraz ağır gelir hocam. Japonyada büyüyüp türkiye de askerlik yapmak :)

haha aynen ulan ne olduk lan noluo dıe dıe belkıde kafayı yer :D

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Valla Zevkle Okudum... Belgesel Tadında Yazmışsın... Benki Tavuk Eti Bile Yemem.. Domuz Eti Yersem Ölürüm Her Halde... 

Bir Gün Yolum Oradan Geçerse Dediklerini Dikkate Alacam... Çok Teşekkürler..

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yNsr
    yNsr's avatar
    Erkek

ayna programindan bilgilendirici bir yazi dizisi olmuş hocam eline sağlık.

In every job there is a no
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek
    sniperscope bunu yazdı

Ilk resimdeki kimono kiyafeti aslinda bir seramoni. Soyleki burada 3-5-7 yas denilen bir seramoni. Kiz cocuklari 3 ve 7 yaslarinda, erkek cocuklari ise 5 yasinda bu sekilde kiyafet giyerler. Bizdeki Sunnet elbisesi gibi birsey.

@Pc-ErrOr : 3 saniye galiba mecazi anlamda kullanmis ama evet 2.5 dakikada bir metro geliyor. Japonyanin en kuzeyinden, en guneyine(okinawa haric) ayaginiz yere degmeden tren ile seyahat edebilirsiniz. Manyak bir demiryolu sebekesi var adamlarin. En ucra koseye bile tren gidiyor.

ben bu şekerleri yerim :))))

kaygusuz tarafından 18/Ara/12 17:04 tarihinde düzenlenmiştir

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek
    Her şeyin bir felsefesi olan ülke geyşalığın,çay ustalığının,masajın,bıçağın,kılıcın,yapı yapmanın nın bir felsefesi var.toyota nın bile bir felsefesi var ve bu şekilde her zaman dünya birinciliğine oynuyorlar.Japon mafyası demişken eski bir japon adası olan sahalinde karmaşık bir yapının hakim olduğunu oraya bechtel de çalışmaya giden bir arkadaşımdan duymuştum.maalesef japonlar 2. dünya savaşında bu adayı kaybetmelerine çok pişman oldular çünkü o ada şu anda zengin petrol ve doğalgaz yataklarının bulunduğu bir yer oldu.aslında ada olup ta hiç bir adalarında yeraltı zenginliği japon anakarasını besleyecek rezerve ulaşmamıştır.o adayı da rus lar japonya nın tamamını işgal etmek için ele geçirmişlerdi ama amerika nın atom bombası atacaklarını düşünmüyorlardı.nitekim asyada japonların yendiği ilk millet olan ruslar bunun ve stalinin kafkas hırslarıyla japonları çin,kore ve mançurya dan çıkardılar...

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CyberAngel
    CyberAngel's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Anlatmaya devam et hocam hayellerimi anlattıkların üzerine kuruyorum.Hani kıyamet kopsa hiç bir zaman japonyaya gidemem, gitsemde kalamam biliyorum ama işte gökyüzüne karşı hayllerimiz var :) Oğlanda zehir gibi maşAllah Allah bağışlasın.Ne yapsak ya bizim ülkenin adam olacağı yok, japonyaya eyalet falan mı olsak. 

edit// giyim kuşam nasıl oluyor hocam ? 

CyberAngel tarafından 15/Ara/12 16:35 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sniperscope
    sniperscope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

@Tengri hocam, bugun senin icin bir kac dil okuluna baktim, asagida resimini ekledigim okul devlet okulu, 1.5 yillik dil ogrenimi yaklasik 25000tl fiyat icinde barinma haric hersey dahil.

Yurt mevcut ama extra fiyat. Gerci her halukarda kendi tutacagin evden cok daha ucuz olacaktir.

Bu okula kayit yaptirirsan hafta 20 saat yasal olarak calisma iznin var. Gerci 20 saatten fazla da calissan kimse umursamaz mesela cumartesi, pazar tam gun calisabilirsin.

haftalik 20 saatlik calisma ile yaklasik olarak 1600tl gibi mir para kazanabilirsin ki bu para 1.5 yil calisinca okula verecegin parayi fazlasiyla cikarir. Resimde de gorecegin gibi 1 yillik fiyati 16000tl falan 1.5 yillik ise 25000tl falan

"Yer yuzunde hic bir pislik yoktur ki; altindan bir yahudi cikmasin" Adolf Hitler... "Turkiye de hicbir pislik yokturki altindan cemaat cikmasin" SniperScope "Nerede yavşak, hırsız varsa hepsi Allahçı" Fazil Say
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek
    joe_black bunu yazdı

hacı ben sınıf öğretmeniyim. gelsem oraya 3 aylık vize ile orda öğretmen olarak çalışma şansım var mı? japonca kursuna falan yazılsam hani çalıştırırlar mı acaba ? maaşlar falan nasıl bi bilgin var mı?

hacı bana da ilaç oll

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JuMaN
    JuMaN's avatar
    Erkek

Hocam japonca yazabiliyormusun peki zahmet olmazsa bi oğuz yazarmısın.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sniperscope
    sniperscope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

@UzatmaNaciye: Batil inanclari mutlaka vardir ama ben bilmiyorum. Samuraylar ise basli basina bir yazi konusu. Samuraylar hakkinda muze elbette var. Mesela benim cocugun arkasinda gorunen yer Osaka kalesi orada orjinal kiliclari falan var. Ayrica icerisinde grafik animasyonlu samuray devrini anlatan animasyonlarda var.

@5Agustos1921 : Japon dili Turkce gibi sondan eklemeli dil. Ornek

Me = Goz

Megane = Gozluk

Meganeya = Gozlukculuk

Meganeyasan = Gozlukcu

@Tengri: Burada deniz yok hocam, Buyuk okyanus var. Evet girdim... Okyanuste yuzmek cok keyifli dalgalar bazi yerlerde epey yuksek tam surf yapilacak yerler var ama cogu yerde denize dalga kiran konulnus.

@wr3kcer : Onu onumuzdeki hafta icin bir arastirayim, sana haber veririm.

@weskeyy: Evet politik olarak biraz sikintili suan. Hatta burada geyik yapiyorlar. Japonya'da basbakan olmak icin secilmene gerek yok, sira ile yapiliyor. Suandaki iktidar tam bir amerikan kopegi gibi. Amerika ne derse onu yapiyorlar. Parlamento bu durumdan epey huzursuz. Ayrica Okinawa ve Yokota havauslerinin ulkeyi terk etmesini istiyorlar ama dedigim gibi suanki hukumet olaya sicak bakmiyor.

@HoneyBadger : Haberde en buyuk diyor ama en buyuk Yakuza gurubu benim bildigim Yamaguchi Gumi. Kobe'de asil merkezi. Aslinda Yakuza dedigimiz sey bizdeki Mafya gibi degil, Yakuza polisin yapmak istemedigi seyleri yapan bir orgut gibi. Mesela Yakuzalar buradaki gece hayatini kontrol ederler. Diyelimki yan tarafinizdaki bar isletmesi size ters bir hareket yapti. Bunu polis yerine Yakuza ya soylerseniz ucret karsiliginda onlarla sizin adiniza konusurlar.

@joe_black : Oyle bir sansin yok hocam. Ama oturma izni alirsan olabilirsin.

@uzaylioglan : Kore'yi unutmusum, hatirlattigin icin tesekkurler.

"Yer yuzunde hic bir pislik yoktur ki; altindan bir yahudi cikmasin" Adolf Hitler... "Turkiye de hicbir pislik yokturki altindan cemaat cikmasin" SniperScope "Nerede yavşak, hırsız varsa hepsi Allahçı" Fazil Say
Toplam Hit: 44868 Toplam Mesaj: 335