folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Japonya Hakkinda Hersey

Japonya Hakkinda Hersey

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JuMaN
    JuMaN's avatar
    Erkek

Hocam eline sağlık iyi bi bilgi olmuş aklımda şu var hani filmlerde falan görüyoruz bu yakuzalar ne ayak varlarmı hocam merak ediyorum bir gün geliriz bir de ellerine düşersek.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sniperscope
    sniperscope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    JuMaN bunu yazdı

Hocam eline sağlık iyi bi bilgi olmuş aklımda şu var hani filmlerde falan görüyoruz bu yakuzalar ne ayak varlarmı hocam merak ediyorum bir gün geliriz bir de ellerine düşersek.

Hocam, yakuza olayi bos. Normalde asla bir yajuzayi yolda goremezsin. Onlar yarasa gibi geceleri cikarlar. Geceleri cikar ama gelipte yolda yuruyen birine satasmazlar. Onlar daha cok gece calisan, bar, disko, club gibi yerlerden harac alirlar. Ama sen tutupta illa adamlara kafa atarsan o zaman birsey diyemem.

Ayrica, yakuza  dan konu acacaksan istanbul daha rezil bir yer. En azindan buranin mafyasi durdan anliyor, kendisi haksiz ise ozur diliyor. Turkiye'deki mafya'yi sanirim zaten biliyorsun.

Bu biraz seye benziyor. Essek arisina. Elindeki comagi Essek arasinin yuvasina sokarsan oda seni sokar, ama karismayip yoluna gidersen onlarda sana karismaz.

sniperscope tarafından 14/Ara/12 18:47 tarihinde düzenlenmiştir

"Yer yuzunde hic bir pislik yoktur ki; altindan bir yahudi cikmasin" Adolf Hitler... "Turkiye de hicbir pislik yokturki altindan cemaat cikmasin" SniperScope "Nerede yavşak, hırsız varsa hepsi Allahçı" Fazil Say
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek

konu japonya dan adamın hayatına gelmiş :D japonya da uzak hocam ya kaç saat sürüyo uçakla? bide zaten git gel para çok olur ben 2-3 saatte ankarada olabileceğim şekğilde yurtdışı istiyorum :d

.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sniperscope
    sniperscope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Yaklasik 10.5 saat Turkiye'den gelis, 11 saat 20 dakika buradan gidis(Yoksa tam tersimiydi acaba).

Neyse aramizda 7 saat var. Benim burada saat 02.

Buarada aklima gelen yeri belirteyim. Japonya'da; Turkiye'de gordugunuz yol kenarinda araba part etme, evin onune araba cekme, kaldirima cikma gibi goruntuler asla ve asla ve asla yoktur. Cunku burada araba almadan once otopark kiralamaniz gerekiyor. Otoparkinizin olduguna dair belgeyi goturup polise veriyorsunuz, sonra polisin teki gisip verdiginiz adresi kontrol ediyor, dogru ise size Plaka ve tasit alma ruhsati veriliyor.

Yani park yeriniz yoksa sittin sene araba alamazsiniz.

"Yer yuzunde hic bir pislik yoktur ki; altindan bir yahudi cikmasin" Adolf Hitler... "Turkiye de hicbir pislik yokturki altindan cemaat cikmasin" SniperScope "Nerede yavşak, hırsız varsa hepsi Allahçı" Fazil Say
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bensiz_aglama
    bensiz_aglama's avatar
    Erkek
    sniperscope bunu yazdı
    bensiz_aglama bunu yazdı

evet japonya harika bir ülke istanbulda japon biz kız ile tanıştım kuzen ile sonra arkadaş oldum her istanbula geldiklerinde evimizde ağırlıyoruz japonyadan yemek filan getirmişler. nasıl birşey arkadaş bunlar baharatı çokmu seviyo hazır yemek leri çok baharatlı yada ben suyunu süzemedim sonra one piece karakterlerinin kart vs  hediyelerden getirir sevdiğimi bilir :D  o ani bağırmaları yokmu  huaaaaaaa hiiiiiii  

hahaha valla 10 yildir buradayim, oyle bagiran tek kisi dahi gormedim.

hocam bizim eleman farklı :D he birde sorması ayıp o yemekleri neden çok baharatlı birde kodumun sopalarımıdır çubuklarımıdır tutamıyorum elimde  

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sniperscope
    sniperscope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Birsey diyemem hocam, belki o arkadasiniza has birseydir.

Cubuk ile yemek yemek ilk baslarda biraz zordu ama simdi bana gore cok kullanisli.

Ayrica, baska bir konuyu belirteyim. Japonlar kadar kitap okuyan bir millet herhalde gormedim desem yeridir. Adamlar harbi okuma manyagi. Gunun herhangi bir saatinde herhangi bir kitapciya girin, igne atsaniz yere dusmez.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SiyahBeyaz
    SiyahBeyaz's avatar
    Erkek

valla hocam sıkılmadan 6 sayfayı okudum hemde bayağı imrendim :) allah nasip ederse bir gün bende gelmek isterim.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tengri
    Tengri's avatar
    Erkek

Hocam üniversiteyi bitirip japonyaya yerleşmek veya orda okumaya devam etmek için ne kadar para gerekli? 

Mesela üniversiteyi bitirdim, japonyaya geldim, öncelikle japonca öğrenmek için kursa gitmek lazım. Sonra iş bulmak lazım.

Bu evrelerde çok zorlanılır mı?

Çocuk da çok tatlı hocam. 

Tengri tarafından 14/Ara/12 19:17 tarihinde düzenlenmiştir

Ben Fight Clubı izledin mi? derken utanıyorum, adam İzlemedim. derken utanmıyor. Bi de nasıl güzel mi, diyo... Bi bitmediniz amk.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    UzatmaNaciye
    UzatmaNaciye's avatar
    Erkek

bi kac japon evi resmi inceledim evlerde masa koltuk fln yok bildigin yerlere oturmak icin bişi yapmışlar biraz acıklarmısın? ülkede okumamuş cahil kesim ne kadar ?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

Hocam oğlan çok sevimli maaşallah. Harbiden bi tutup yanakları kızarıncaya kadar ısırsak TBT ce :D Allah analı babalı büyütsün.

Ayrıca hocam Türklüğü aşılaman çok güzel bir davranış. Gerek hanıma gerek çocuğa. Şimdi hocam gene soru olacak ama. Japoncayı ne zaman öğrendin? Nasıl öğrenmek istedin? Ve ne kadar zamanda öğrendin? Ne tür  zorlukla yaşadın. Bunları belirtirsen çok sevinirim hocam.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
Toplam Hit: 44862 Toplam Mesaj: 335