folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Japonya Hakkinda Hersey

Japonya Hakkinda Hersey

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sniperscope
    sniperscope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Bir kac ekleme ile devam edeyim.

Hastane : Japonya'da herkesin saglik sigortasi vardir ve herkes devlet guvencesindedir. Hastaneler ucretsiz degildir. Ucretin %30 unu siz odersiniz kalan miktarini devlet oder. Ilaclar ot gibidir. Ilk basta hicbir ise yaramaz. Aldiginiz ilaclar biter ve hastaliginiz devam ederse gittikce ilacin dozunu arttirirlar.

14 yasinin altinda olan hic bir cocuga olum-kalim durumu haricinde penisilin, antibiyotik ilac vermezler. Hele igne asla yapmazlar.

Butun hastahanelerinde insana VIP gibi davranirlar. Bilmeniz gereken herseyi siz sormadan onlar en ince detayina kadar anlatirlar. Hastaneden ciktiginizda hastaliginiz hakkinda %100 bilgi sahibi olarak cikarsiniz.

Hastahaneleri asiri temizdir. Hemsireler size asiri ilgi gosterir(size derken herkese, sadece yabancilara degil)

Alisveris : Bir magazaya girip yuzlerce kiyafete bakip bir tekini daha almadan cikabilirsiniz ve yinede magalarina girdiginiz icin size tesekkur ederler.

Burada musteri olmak yeryuzunun en guzel duygusu.  Musteri ne olursa olsun herzaman haklidir. Eger magazada, gorevliye ayakkabimi bagla derseniz baglar.

Icme suyu: Manyak duzeyde temizdir. * yil once aldiginiz caydanligin dibi halen ilk aldiginiz gunku gibi temizdir. Kirec falan yoktur.

Altyapi: 5 gun boyunca araliksiz yagmur yagsa bile, yagmur durduktan 10dk sonra yollar kupkurudur. Sel, su taskini vs vs gibi Turkiye ye ozgu olgular yoktur.

Polis : Acayip nasiktir. Turkiye'deki gibi "Gel lan bura ver kimligi" muhabbeti yoktur. Polise istediginiz gibi bagirip cagirabilirsiniz(ama siniri gecmeyin, yoksa tutuklanirsiniz)

TR-SCOPJE hocam M.Akif ERsoy'un sirinde dedigi gibi

Müslümanlıktaki erkan-ı sıyanette ferid.
    Müslüman denmek için eksiği ancak tevhid.

Aynen bu sekilde hocam,Bir muslumanda olmasi gereken butun iyi meziyetler mevcut hocam.

sniperscope tarafından 16/Ara/12 08:17 tarihinde düzenlenmiştir

"Yer yuzunde hic bir pislik yoktur ki; altindan bir yahudi cikmasin" Adolf Hitler... "Turkiye de hicbir pislik yokturki altindan cemaat cikmasin" SniperScope "Nerede yavşak, hırsız varsa hepsi Allahçı" Fazil Say
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    The-ExTaCy
    The-ExTaCy's avatar
    Erkek

Bir arkadaşım baya ilgileniyodu japonyayla falan.

Japoncada küfür yok diyodu. O nasıl oluyo hocam? Oranın en ağır hakareti ney:D

.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sniperscope
    sniperscope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    The-ExTaCy bunu yazdı

Dogru kufur yok, en azindan bizim bildigimiz ana avrat kufur yok.

Bir gun Japonun tekine senin a... s.... yim dedim, adam bana "Manyakmisin sen, annem 65 yasinda" dedi.

Gunluk hayatta duyabileceginiz en pis kufur Salak ve Aptal dir.

"Yer yuzunde hic bir pislik yoktur ki; altindan bir yahudi cikmasin" Adolf Hitler... "Turkiye de hicbir pislik yokturki altindan cemaat cikmasin" SniperScope "Nerede yavşak, hırsız varsa hepsi Allahçı" Fazil Say
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    The-ExTaCy
    The-ExTaCy's avatar
    Erkek
    sniperscope bunu yazdı
    The-ExTaCy bunu yazdı

Dogru kufur yok, en azindan bizim bildigimiz ana avrat kufur yok.

Bir gun Japonun tekine senin a... s.... yim dedim, adam bana "Manyakmisin sen, annem 65 yasinda" dedi.

Gunluk hayatta duyabileceginiz en pis kufur Salak ve Aptal dir.

Haha iyi güldüm :D Mesela biri acayip sinirlenince salak aptal mı diyo? 

Ee peki bu insanlar nasıl stres atıyolar? Mesela ben birine saldırdım diyelim sinirlenip, ne yaparlar?

Japonyada katil hırsız tecavüzcü yokmu?

Mesela adamın annesini gözleri önünde öldürdüler diyelim bu adam ne küfür eder ne yapar?

Sorular saçma ama çok merak ettim kusura bakma:)

.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sniperscope
    sniperscope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    The-ExTaCy bunu yazdı

Haha iyi güldüm :D Mesela biri acayip sinirlenince salak aptal mı diyo? 

Ee peki bu insanlar nasıl stres atıyolar? Mesela ben birine saldırdım diyelim sinirlenip, ne yaparlar?

Japonyada katil hırsız tecavüzcü yokmu?

Mesela adamın annesini gözleri önünde öldürdüler diyelim bu adam ne küfür eder ne yapar?

Sorular saçma ama çok merak ettim kusura bakma:)

Adami dovseniz hicbirsey yapmaz. Polise telefon acar. Sonra gider hastaneden rapor alir. Ve o adamin raporu bitene kadar onun maasini siz odersiniz.

Diyelim adama kafa attin, agzi, burnu dagildi; hastaneye gitti ve 4 ay rapor aldi. Sen o adamin 4 ay maasini odemek zorundasin.

Diyelim araba ile birine carptin ve oldurdun. Git en yakin kopruden kendini asagi at.

Seni mahkemeye cikarirlar. Mahkeme soyle hesaplar.

Bu adam 25 yasinda idi aylik bu kadr para aliyordu, yillik 2 defa tazminat, her yil %8 maas zammi  x (65 yas - 25 yas = 40 yil) x 40 yil

+  ailesine tazminat vs vs toplam 5 milyon dolar tazminat. Eger kaza sigortaniz vs yoksa bu paranin her kurusunu kendi cebinizden odersiniz. Ehliyetinize el konulur. Bir daha asla ehliyet alamazsiniz ustune 30 yil falan ceza yersiniz. Asla pasaport alamazsiniz, yurtdisina cikamazsiniz....

Katil var, hirsiz neredeyse yok(Japonlar da yok yabancilarda cok var), Tecavuz olayi cok az ama var.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XpertVision
    XpertVision's avatar
    Erkek

ne sıkıcı ülkeymiş arkadaş eyvallah düzgün tertipli ülke ama hiç mi heyecan olmaz ülkede hiç mi renklilik olmaz, robot gibilermiş, her ne kadar iti kopuğu olsa da, çarpık yerleşmesi olsa da anadolu insanını tercih ederim diyecem de ilk fırsatta yine sikerler böyle ülkeyi derim ben

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sniperscope
    sniperscope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    XpertVision bunu yazdı

ne sıkıcı ülkeymiş arkadaş eyvallah düzgün tertipli ülke ama hiç mi heyecan olmaz ülkede hiç mi renklilik olmaz, robot gibilermiş, her ne kadar iti kopuğu olsa da, çarpık yerleşmesi olsa da anadolu insanını tercih ederim diyecem de ilk fırsatta yine sikerler böyle ülkeyi derim ben

Hah iste, Turkiye'nin aksiyonuna alismis biri icin cidden sıkıcı ulke. Bende ilk bir yil senin gibi dusunmustum. "Ulan ne sıkıcı ulke, mk hic kavga yok, aksiyon yok."

Ama sonradan fark ettimki hayatta aksiyon insanlarla kafa goz dalmak degil, asil aksiyon cocugunu istedigi zaman kayak merkezine goturebilmek, veya istedigi oyuncagi alabilmektir.

Ayrica renklilikten kastin; kavga, dogus, kufur, bicaklama, gasp, kapkac, teror eylemleri, yol vermedi diye 30 yerinden adam bicaklamak oldugunu anliyorum. O yuzden kalsin birader; buranin insani boyle daha iyi.

Bana gore renklilik; cebinde paran olmasidir, mutlu olmandir, ileride ne olacagin hakkinda endise etmemektir, istedigin marka arabayi alabilmendir, her yil baska bir ulkeye tatile gidebilmektir, cocugunun egitimi hakkinda kaygi duymamandir, en onemlisi ailenin gecimini sagliyor olabilmektir.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dbcooper
    dbcooper's avatar
    Erkek
    sniperscope bunu yazdı
    XpertVision bunu yazdı

Hah iste, Turkiye'nin aksiyonuna alismis biri icin cidden sıkıcı ulke. Bende ilk bir yil senin gibi dusunmustum. "Ulan ne sıkıcı ulke, mk hic kavga yok, aksiyon yok."

Ama sonradan fark ettimki hayatta aksiyon insanlarla kafa goz dalmak degil, asil aksiyon cocugunu istedigi zaman kayak merkezine goturebilmek, veya istedigi oyuncagi alabilmektir.

Ayrica renklilikten kastin; kavga, dogus, kufur, bicaklama, gasp, kapkac, teror eylemleri, yol vermedi diye 30 yerinden adam bicaklamak oldugunu anliyorum. O yuzden kalsin birader; buranin insani boyle daha iyi.

Bana gore renklilik; cebinde paran olmasidir, mutlu olmandir, ileride ne olacagin hakkinda endise etmemektir, istedigin marka arabayi alabilmendir, her yil baska bir ulkeye tatile gidebilmektir, cocugunun egitimi hakkinda kaygi duymamandir, en onemlisi ailenin gecimini sagliyor olabilmektir.

yuzde yuz haklısın hocam.

yan yatarak üzüm yiyen roma imparatoru
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bukalemun
    bukalemun's avatar
    Erkek

hocam çok bilgilendirici ve güzel bi yazı omuş baştan sona sıkılmadan okudum, çocugun da çok tatlıymış allah bağışlasın.

ben şunu merak ediyordum Burdan doktorluk ünvanını aldığımda japonca da öğrenirsem uzmanlığı japonyada yapabilme gibi bi durum var mı? USMLE sınavına girip uzmanlığını amerikada yapabiliyosun mesale. Bu konuda herhangi bir bilgin var mı?

Çok yararlı bir yazı olmuş eline, ayırdığın zama sağlık

There is no life without struggle
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sniperscope
    sniperscope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Doktorluk derken, akademik doktorluk mu yoksa tibbi doktorlukmu?

Tip doktorlugu ise, burada dis hekimi bir Turk oldugunu duymustum, ama adam dis hekimligini buradan mezun olmustu.

Bahsettigin sinav ile abd ye gidebiliyorsan %99 burayada gelebiliyorsundur.

Yararli olduguna sevindim, ayrica cocuk icin yaptigin yoruma tesekkurler. Allah herkese nasip etsin.

Toplam Hit: 44875 Toplam Mesaj: 335