folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Japonya Hakkinda Hersey

Japonya Hakkinda Hersey

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek
    Konuyu açan arkadaşı banlamışlar üzücü olmuş uzaklardan memleket için çaba veren birisini anlamak bu kadar ucuz türkiye de.

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Helyum
    Helyum's avatar
    Erkek

kitaplarım geldi. yazara gore japonca alfabe bilmeden öğrenmek daha zormuş. şimdi elimde kagıt kalem harfleri yazıyorum surekli. fakat;

hiragana ve katagana alfabesinde bulunan AİUEO gibi harfleri kullanarak bir japonca kelime yazmak istedigimizde

bu iki alfabeyi aynı anda kullansak olmuyomu?

mesela katagana daki O harfi hiraganadan daha basit ben bunu kullansam oluyormu?

yani sıfırdan japoncaya başlayan birisi için aslında kitabın daha detaylı anlatması lazımdı :D

şimdiden teşekkürler :D

http://www.youtube.com/watch?v=n-O0mSUNVlU
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sniperscope
    sniperscope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Helyum bunu yazdı

kitaplarım geldi. yazara gore japonca alfabe bilmeden öğrenmek daha zormuş. şimdi elimde kagıt kalem harfleri yazıyorum surekli. fakat;

hiragana ve katagana alfabesinde bulunan AİUEO gibi harfleri kullanarak bir japonca kelime yazmak istedigimizde

mesela katagana daki O harfi hiraganadan daha basit ben bunu kullansam oluyormu?

yani sıfırdan japoncaya başlayan birisi için aslında kitabın daha detaylı anlatması lazımdı :D

Genel kaide olarak hiragana ile baslarsan hiragana ile devam edersin katakana ile baslarsan onun ile devam edersen. Yani bir harfi hiragana digeri katakana sonra yine hiragana seklinde olmaz. Aslinda olurda olmaz.

Fakat cumle icerisinde bir kelime hiragana diger kelime katakana seklinde yazabilirsin.

Ornek :

カタカナかのうです。

ひらがなはキレイです。

aynen yukaridaki ornekte oldugu gibi.

"Yer yuzunde hic bir pislik yoktur ki; altindan bir yahudi cikmasin" Adolf Hitler... "Turkiye de hicbir pislik yokturki altindan cemaat cikmasin" SniperScope "Nerede yavşak, hırsız varsa hepsi Allahçı" Fazil Say
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Helyum
    Helyum's avatar
    Erkek
    sniperscope bunu yazdı
    Helyum bunu yazdı

Genel kaide olarak hiragana ile baslarsan hiragana ile devam edersin katakana ile baslarsan onun ile devam edersen. Yani bir harfi hiragana digeri katakana sonra yine hiragana seklinde olmaz. Aslinda olurda olmaz.

Fakat cumle icerisinde bir kelime hiragana diger kelime katakana seklinde yazabilirsin.

Ornek :

カタカナかのうです。

ひらがなはキレイです。

aynen yukaridaki ornekte oldugu gibi.

hımmm tamam anladım abi. şimdi hiragana ezberlemeye çalışıyorum. sanırım 10 güne her ikiside biter gibi. ama kalem kagıtla yazmak biraz zor :|
    başta bi harfleri öğreneyim sonra gerisi gelir sanırım. yine birşey olursa burdan yazarım. teşekkür ederim.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sniperscope
    sniperscope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Helyum bunu yazdı

hımmm tamam anladım abi. şimdi hiragana ezberlemeye çalışıyorum. sanırım 10 güne her ikiside biter gibi. ama kalem kagıtla yazmak biraz zor :|
    başta bi harfleri öğreneyim sonra gerisi gelir sanırım. yine birşey olursa burdan yazarım. teşekkür ederim.

Rica ederim.

Yalniz aklinda olsun, Japonca'da harfler sol-ust koseden baslanir yazilmaya ve sag-alt kosede biter.

Ornek : http://kanji.sljfaq.org/kanjivg.html

"Yer yuzunde hic bir pislik yoktur ki; altindan bir yahudi cikmasin" Adolf Hitler... "Turkiye de hicbir pislik yokturki altindan cemaat cikmasin" SniperScope "Nerede yavşak, hırsız varsa hepsi Allahçı" Fazil Say
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Helyum
    Helyum's avatar
    Erkek
    sniperscope bunu yazdı
    Helyum bunu yazdı

Rica ederim.

Yalniz aklinda olsun, Japonca'da harfler sol-ust koseden baslanir yazilmaya ve sag-alt kosede biter.

Ornek : http://kanji.sljfaq.org/kanjivg.html

woo abi bunun için daha çok teşekkür ederim. inan bir sonraki postta diyecektimki 'abi bana el ile yazdığın bi japonca yazı göndersene ':D

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sniperscope
    sniperscope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Helyum bunu yazdı

woo abi bunun için daha çok teşekkür ederim. inan bir sonraki postta diyecektimki 'abi bana el ile yazdığın bi japonca yazı göndersene ':D

Hocam o sitede kanji, hiragana ve katakana dahil herseyin yazim kurallarini bulabilirsin.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArmadA
    ArmadA's avatar
    Erkek

amma japonya merklısı arkadaş varmış ama anlattığına göre müthiş derecede güzel bir ülke heleki saygı bakımından :S

Living Death
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bulusma Fatihi
    Baracuda
    Baracuda's avatar
    Erkek

hocam bu ninja warior yayınlanmaya devam ediyomu izlenme oranı filan nasıl.

adam bana çay verdi çay. bana çay verdi. çay veren adam kötü olur mu hiç?
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sniperscope
    sniperscope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Ninja Warrior ilk defa duyuyorum.

Evimde televizyon yok. 4-5 yil once attim gitti. O yuzden kusura bakma ama sorun hakkinda yeterince cevap veremeyecem.

Toplam Hit: 44870 Toplam Mesaj: 335