folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Japonya Hakkinda Hersey

Japonya Hakkinda Hersey

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sniperscope
    sniperscope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    CAgAtAy bunu yazdı

Zannetme ki pişmanlık mutluluk kadar uzakta demek istiyor hocam :D Aslında pişmanlığın mutluluk kadar uzakta olmadığını söylüyor doğrusu bu :D

Aciklama icin tesekkurler.

Yani o zaman, adam ayrilinca baska biriyle mutlu olabilecegini ama ayni zamanda pismanda olabileceginimi demek istiyor? veya aslinda adamin mutlulugun cok uzak oldugunu fakat pismanligin daha da yakin olabilecegi.? Kafam karisti valla.

Bazen boyle Turkce'deki devrik cumleleri anlamiyorum.

sniperscope tarafından 21/Ara/12 06:19 tarihinde düzenlenmiştir

"Yer yuzunde hic bir pislik yoktur ki; altindan bir yahudi cikmasin" Adolf Hitler... "Turkiye de hicbir pislik yokturki altindan cemaat cikmasin" SniperScope "Nerede yavşak, hırsız varsa hepsi Allahçı" Fazil Say
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CAgAtAy
    CAgAtAy's avatar
    Erkek
    sniperscope bunu yazdı
    CAgAtAy bunu yazdı

Zannetme ki pişmanlık mutluluk kadar uzakta demek istiyor hocam :D Aslında pişmanlığın mutluluk kadar uzakta olmadığını söylüyor doğrusu bu :D

Yani o zaman, adam ayrilinca baska biriyle mutlu olabilecegini ama ayni zamanda pismanda olabileceginimi demek istiyor?

Bazen boyle Turkce'deki devrik cumleleri anlamiyorum.

Mutluluk uzakta ama pişmanlık uzakta değil diyor.

Tabir-i caizse mutlu olamazsın ama pişman olursun diyor kısaca :D

Lider doğru işleri yapar; Yönetici işleri doğru yapar;
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sniperscope
    sniperscope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    CAgAtAy bunu yazdı

hah simdi anladim.

Tesekkurler hocam. Kac aydir sarkiyi her dinledigimde orada takilip kaliyordum. Ne demek istiyor diye.

"Yer yuzunde hic bir pislik yoktur ki; altindan bir yahudi cikmasin" Adolf Hitler... "Turkiye de hicbir pislik yokturki altindan cemaat cikmasin" SniperScope "Nerede yavşak, hırsız varsa hepsi Allahçı" Fazil Say
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CAgAtAy
    CAgAtAy's avatar
    Erkek
    sniperscope bunu yazdı
    CAgAtAy bunu yazdı

hah simdi anladim.

Tesekkurler hocam. Kac aydir sarkiyi her dinledigimde orada takilip kaliyordum. Ne demek istiyor diye.

Aman hocam kendi kendine de olsa Türkçe konuş unutma :)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sniperscope
    sniperscope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    CAgAtAy bunu yazdı

Hocam, ne kadar konusursan konus cok sik kullanmadigin kelimeler teker teker unutuluyor. Bazen oyle zamanlar oluyorki bir kac hafta boyunca tek kelime Turkce konusamiyorum. Evde(cocukla konustugum haric ama o da kisitli bir Turkce), iste, yolda, markette, metroda her yerde. Haliyle bir zaman sonra Japonca anlasmak daha kolay oluyor.

Burada Turkler mesela, bazen soylemek istedigimiz kelimenin tam anlamini bilmedigimiz zaman araya japonca sokusturuyoruz, karsidaki adamda araya koydugu japoncayi bildigi icin sorun olmuyor.

Hani bir yabanci dili ogrenirken ilk zamanlarda tercume edip konusursun ya oyle birsey. Mesela benim icin Mizu, mizudur. Yani bunu mizu = Su diye asla tercume etmiyorum.

Ayni sey yukarida cevirmeye calistigim sarki icinde gecerli, ben dinlerken "ya sunun anlami neydi?" diye dusunmuyoru, sarkiyi dinliyorum "aaa guzelmis" deyip geciyorum.

sniperscope tarafından 21/Ara/12 06:49 tarihinde düzenlenmiştir

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CAgAtAy
    CAgAtAy's avatar
    Erkek
    sniperscope bunu yazdı
    CAgAtAy bunu yazdı

Hocam, ne kadar konusursan konus cok sik kullanmadigin kelimeler teker teker unutuluyor. Bazen oyle zamanlar oluyorki bir kac hafta boyunca tek kelime Turkce konusamiyorum. Evde(cocukla konustugum haric ama o da kisitli bir Turkce), iste, yolda, markette, metroda her yerde. Haliyle bir zaman sonra Japonca anlasmak daha kolay oluyor.

Burada Turkler mesela, bazen soylemek istedigimiz kelimenin tam anlamini bilmedigimiz zaman araya japonca sokusturuyoruz, karsidaki adamda araya koydugu japoncayi bildigi icin sorun olmuyor.

Hani bir yabanci dili ogrenirken ilk zamanlarda tercume edip konusursun ya oyle birsey. Mesela benim icin Mizu, mizudur. Yani bunu mizu = Su diye asla tercume etmiyorum.

Ayni sey yukarida cevirmeye calistigim sarki icinde gecerli, ben dinlerken "ya sunun anlami neydi?" diye dusunmuyoru, sarkiyi dinliyorum "aaa guzelmis" deyip geciyorum.

Verdiğin mizu örneğinden sonra seni daha iyi anladım hocam skype grubu kurulmuştu istersen oraya bir gözat hocam.

Ama Japonca bilmenin karizması da başka olur hocam :D

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    UzatmaNaciye
    UzatmaNaciye's avatar
    Erkek
    sniperscope bunu yazdı

Aha iste hiz dedigin budur.....

Onceki resim ofisteki baglanti. Asagidaki resim evdeki baglanti.

akk warmı akk

adil kullanım kotası

bendeki

UzatmaNaciye tarafından 21/Ara/12 18:45 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sniperscope
    sniperscope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    UzatmaNaciye bunu yazdı
    sniperscope bunu yazdı

Aha iste hiz dedigin budur.....

Onceki resim ofisteki baglanti. Asagidaki resim evdeki baglanti.

akk warmı akk

adil kullanım kotası

bendeki

Olmazmi hacim. Aylik 80TB i gecince net kapatiliyor. ::)

Saka yapiyom haci. Oyle birsey olsa burasi halk ayaklanmasi olur. "Ben 1gbps icin aylik para oduyorum, sen kimsinki kafana gore sinir koyuyorsun" diye mahkemeye verirler.

Yalnz buradaki mahkemeler Turkiye:deki gibi osuruktan teyyare degil, harbi harbi adalet dagitiyorlar.

sniperscope tarafından 22/Ara/12 08:52 tarihinde düzenlenmiştir

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ataturkcu1
    ataturkcu1's avatar
    Erkek

Bilişim için Japonca öğrenme olmayaydı iyiydi.Hocam Türkiyede hatırı sayılır bir üniversitede bilgisayar mühendisliği okuyorum,buradan okul bitince turist vizesiyle gitsem Japonyaya,1 senede öğrensem Japoncayı sonra da şirketlere başvursam beni işe alırlar mı?Bir de bilişimde maaşlar ne kadar oynuyor?

Pragmatism&Realism
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sniperscope
    sniperscope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Yaptigin ise gore degisiyor ama normal bir web programcisi(php, burada asp para etmiyor cunku) yaklasik 230.000 yen ile basliyor. O da tl ile yaklasik 5500 falan ediyor + yilda 2 ikramiye ve butun sosyal haklari ile beraber.

Ayrica bahsettigin sekilde calisamazsin. Ya biriyle evlenip oturum izni alman gerekiyor veya bir sirketin sana kefil olup sana calisma vizesi cikarmasi gerekiyor.

Toplam Hit: 44877 Toplam Mesaj: 335